Σχέση με 20 χρόνια μεγαλύτερο - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 70
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Πραγματικά εύχομαι να έχεις καταφέρει να ξεκόψεις μαζί τους και πλέον να μην σε επηρεάζει η γνώμη τους . Οι γονείς μας είναι αυτό που λέμε ΤΟΞΙΚΟΙ με όλη τη σημασία της λέξης
    δεν μεπηρρεασε ποτε η γνωμη τους , η συμπεριφορα τους ηταν επιληψιμη , τοξικους δεν ξερω αν μπορω να τους αποκαλεσω , πολυ βαρυς χαρακτηρισμος ........

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,366
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Στο τελος προσεθεσα κατι, που δεν τοχεις συμπεριλαβει στο κειμενο σου.........καποια στιγμη με καρφωσε ενας πρωην υπαλληλος μου , που εδιωξα , με ευσχημο τροπο, και του ειπε ο πατερας μου , κακομοιρη μου, μην μαθω οτι αυτα τα εδειξες παραπερα ( ειχε κρατησει φωτοτυπιες ο υπαλληλος , το οποιο περιμενα ) , γιατι θα σε κανω μην ξαναβρεις δουλεια στην Ελλαδα , και σε καποιον τσακωμο μας , μου ταδειξε τα ντοκουμεντα ( ειχε μονο μερος αυτων ) ο πατερας μου, λεγοντας ' ειναι αληθεια αυτα ? ' , ναι του λεω ,' να μην ξαναγινει αυτο '.....νομιζω ομως οτι εκτοτε μου την φυλαγε , δεν τα περασε στο ντουκου .....ναι , ηταν παντα αυστηρος και δυναμικος/σκληρος , δεν θαχε καταφερει οτι καταφερε οντας αδυναμος , δεν θελω ναμαι αδικος .....αξιεπαινος βεβαιως , ομως αποτυχημενος ως πατερας , αλλα μουκοψε τα φτερα , ενω ημουν ικανος για πολυ μεγαλυτερα πραματα απ αυτα που καταφερα , αυτο δεν θα του συγχωρησω .....κρατουσε αυτος τους λογ/μους , ειχε βαλει και την αδελφη μου ως ταμια στην εταιρεια μου, δεν περιμενε οτι θα σκαρφιζομουν τετοιες μεθοδους για να κλεβω την εταιρεια κατω απο την μυτη τους ......τον παραδεχομαι, αλλα ενα ελατωμμα του ειναι οτι τον επειθαν καταφερτζηδες , ηταν ευπιστος , εκει εχασε πολλα χρηματα , ενω εμενα δεν με πειθει κανεις οσον αφορα χρηματα .....μουχουν ζητηθει δυο φορες δανεια , απο αξιοπιστους ανθρωπους η φιλους , αρνηθηκα .....εμπιστευομαι μονο εμενα .....
    Μακ μετά απι όλα αυτά ,είπες ότι σήμερα είναι άρρωστος και ότι δεν σε νοιάζει γιατί ούτε και εσένα ήρθε να σε δει στο νοσοκομείο έτσι?

    Εσύ σήμερα που κρίνεις ότι ο πατέρας σου ήταν αυτός που ήταν ,άδικος ,σκληρός και όχι ικανός για να γίνει πατέρας τι έχεις να πεις ..
    Αξίζει αυτες τις ώρες και έτσι όπως είναι να νοιωθεις ακόμα όλα αυτά ?

    Δεν είναι λίγα το κατανοώ ,αλλά έχουν νόημα πλεον να τα κρατάς ,θα βγει κάτι ή καλύτερα θα κερδίσεις κάτι?

    Εσύ λες και θα το δεχτώ, δεν έχω λόγο άλλωστε δικό σου πατέρας είναι ,ότι ήταν ανάξιος όλου αυτού και έδειξε μικρότητα ακόμα και την στιγμή που το παιδί του ήταν στο νοσοκομείο .

    Εσύ πλέον σαν παιδί του ,έχοντας ζήσει όλα αυτά ,έχοντας νοιώσει και τι θα πει κακία ,μίσος ,σκληραδα όπως θες βαπτίσετα ,θεωρείς ότι πρέπει να φύγει αν ειναι να φύγει κάποια στιγμή κουβαλοντας όλα αυτά ?

    Δεν νοιωθεις ότι ήρθε η ώρα να τα βάλεις στην άκρη πλέον αφού δεν έχουν κανένα νόημα ?
    Όπως βλέπεις μαζί μας δεν παίρνουμε τίποτα ,μόνο οι πράξεις μας μένουν και τίποτε άλλο ..
    Εσύ σαν Άγγελος θέλεις να φύγει ο πατέρας σου και να μην του δώσεις μια ευκαιρία ακόμα και τώρα για κάτι άλλο?
    Επιτρέπεις να γίνεις ίδιος με εκείνων από την στιγμή που αναγνωρίζεις ότι ειναι σκληρός και άδικος ?
    Θέλεις να γίνεις ο καθρέπτης του?
    Το αντέχεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    μαριλου, δεν ευχομαι να φυγει ο πατερας μου, απλα διαπιστωνω οτι αισθανομαι ανακουφιση που δεν εχω πλεον ενα τετοιο εμποδιο στην ζωη μου να με κρατα πισω η σε κτθλψη , αλλωστε την αποφαση για το ποτε θα φυγει ο πατερας μου θα την παρει Αλλος ........μακαρι να μεινει μαζι μας , αφου δεν ειναι πλεον ικανος να επεμβει δραστικα σε κατι , σιγουρα τον αγαπω, πατερας μου ειναι , παντως οι τυψεις ειναι ενα συναισθημα αχρηστο, δεν τις εχω ποτε, δεν ωφελουν σε κατι ....... δεν ειμαι ομως μνησικακος , οπως σου εχω γραψει και σε αλλο θεμα ......

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σονια, σε ολα τα υπολοιπα συμφωνω μαζι σου, ομως για μενα ειναι ωριμοτητα να μην θελει να την διωξουν απο το σπιτι, διοτι δεν εργαζεται και σπουδαζει ακομα. ειναι απολυτα εξαρτημενη οικονομικα.
    αν την διωξουν απο το σπιτι και συζησει, αυτο θα σημαινει οτι θα ειναι απολυτα εξαρτημενη απο εκεινον, ενω δεν θα εχει προσωπικη ανεξαρτησια και ο,τι κι αν παει στραβα, θα ειναι στο ελεος του...
    A, έχεις δίκιο, δεν το διατύπωσα πολύ καλά. Δεν εννοούσα να πέσει από τη μια εξάρτηση στην άλλη. Αν είσαι τόσο σίγουρος για την ερωτική σου επιλογή κάτι πρέπει να είσαι πρόθυμος να θυσιάσεις, έτσι δεν είναι; Όχι και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο αν βλέπεις ότι δεν γίνεται. Ξέρω άτομο που σε ανάλογη περίπτωση είπε " Αν δεν δέχονται τις επιλογές μου, ας με διώξουν κι εγώ θα τη βρω την άκρη μου για να είμαι μαζί του" και μετά σπούδαζε και δούλευε ταυτόχρονα και πήγε να μείνει μαζί του. Αργότερα αποδείχτηκε ο πλέον ακατάλληλος άνθρωπος για εκείνη βέβαια, αλλά έκανε τις επιλογές της και τις στήριξε.

    Όχι ότι θα συμβούλευα την κοπέλα κάτι τέτοιο, ακόμα περισσότερο αν δεν τεθούν τέτοια διλήμματα, το είπα και αλλού. Όχι βιαστικές κινήσεις εν θερμώ. Για την ωριμότητα των συναισθημάτων μιλάω.

  5. #50
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    δεν μεπηρρεασε ποτε η γνωμη τους , η συμπεριφορα τους ηταν επιληψιμη , τοξικους δεν ξερω αν μπορω να τους αποκαλεσω , πολυ βαρυς χαρακτηρισμος ........
    Εμένα δυστυχώς η λέξη τοξικός είναι αρκετά επιεικής και το καταλαβαίνω τώρα . Από πάντα με μείωναν και θεωρούσαν την αδελφή μου πιο έξυπνη, πιο καλή μαθήτρια πιο όμορφη.Ακόμα και σχόλιο μπροστά μου έκαναν ότι είναι πιο όμορφη από εμένα . Μέχρι και όταν πέρασα στις πανελλήνιες φαρμακευτική ένα μπράβο δεν μου είπαν . Γιατί και καλά δεν πέρασα ιατρική όπως η αδελφή μου . Πάντα με υποτιμούσαν. Ε δεν αντέχω άλλο . Φτάνει θέλω επιτέλους να πάρω την ζωή μου στα χέρια μου. Το μόνο που φοβάμαι ότι αυτό που αναφέρω και πιο πάνω ότι μπορεί να γίνω αιτία να χάσει το αγόρι μου την δουλειά του .

  6. #51
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    ειλικρινά δεν μπορώ να τους καταλαβω ειδικά εφόσον ξέρουν τι έχεις περάσει και πόσο τραυματικό είναι όλο αυτό το γεγονός ..
    Ικανό να σε κρατήσει πίσω σε πολλά θέματα ...

    Εφόσον δεν βλέπεις να υπάρχει προοπτική να βρεθεί μια κοινή λύση έχεις σκεφτεί να προσπαθήσεις να ανεξαρτοποιηθεις από αυτούς βρίσκοντας παράλληλα μια δουλειά ώστε να μπορέσεις να φύγεις από το πατρικό σου?
    Σπουδάζεις στην ίδια πόλη ή έχεις αλλού σπίτι ?

    Μην τεντώνεις άλλο το σχοινί, κρατά μια ουδέτερη στάση και πες τους πως θα κάνεις αυτό που πρέπει αλλά με τρόπο και όπως το θεωρείς εσύ σωστό...
    Ίσα ίσα να περναει ο καιρός όσο γίνεται πιο ήρεμα ..

    Όχι πολλές συζητήσεις όχι πολλές λεπτομέρειες και γενικά όταν βλέπεις η συζήτηση να πηγαίνει εκεί καλύτερα να την αποφεύγεις ..
    Βάλε ένα πάγο με τον τρόπο σου ..Δεν είσαι ανήλικο και ούτε φυσικά χρειάζεσαι την άδεια τους για να βγεις και για να ζήσεις μαζί του κάποιες μέρες αν θέλεις ..

    Παιξτω όσο μπορείς διπλωματικά όλο αυτό ,με καυγάδες και τσακωμούς δεν θα βγει τίποτα απολύτως..

    Και ζηστω κορίτσι μου αυτό που νιώθεις ,απόλαυσε το και ξέχνα διαφορά ηλικίας ξέχνα τα πάντα ..
    Άσε όλο αυτό που νοιωθεις να γιατρέψει κάθε πληγεί που σου προκλήθηκε ,δεν έχει καλύτερο φάρμακο .

    Απλά πρόσεχε μην αυτή την σχέση την δεις διαφορετικά έτσι?
    Να είσαι σίγουρη ότι περνάς καλά ,δεν καταπιέζεσαι και δεν δικαιολογείς παράλογες ζηλιες και τσακωμούς που μπορεί να έρθουν και δεδομένων των δικών σου συνθηκών ...

    Έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου να σπουδάσεις και να βρεις την δουλειά που θες και να θυμάσαι οποίος σου σταθεί εμπόδιο σε αυτό σου τον δρόμο δεν θα είναι ικανός να σε στηρίξει παραπέρα .
    Ωραίοι οι έρωτες δεν λέω και ειδικά όταν έχουν ωριμότητα και είναι κάπως κατασταλαγμένοι αλλά τα δεδομένα καμιά φορά αλλάζουν .
    Να είσαι και εσύ έτοιμη λοιπόν να αντιδρας και να μην αφήσεις το οτιδήποτε να καταπιεζει τα θέλω σου ..
    Είτε αυτοί λέγονται γονείς και θελουν να σε σταματήσουν από το συναισθηματικό σου κομμάτι ,είτε αυτός λέγεται σύντροφος και μπορεί να θελήσει αργότερα για τους δικούς του λόγους να βάλει φρένο στην επαγγελματική σου εξέλιξη .

    Και για τους δύο ισχύει το ίδιο .
    Πρώτα η Μαρία και μετά όλοι οι άλλοι .Γίνε ανεξάρτητη όχι μόνο για τους γονείς σου αλλά και για τον εκάστοτε σύντροφο και για τον οποιοδήποτε άλλον .

    Μόνο αυτό θα σε κάνει ένα άνθρωπο ευτυχισμένο και ικανό να στηρίζει τα θέλω του χωρίς να είναι έρμαιο κανένος ,να το θυμάσαι !
    Το θέμα τους είναι ότι θέλουν να ελέγχουν τα πάντα στην ζωή μου . Ότι και αν πω ότι και αν κάνω είναι λάθος για αυτούς . Δυστυχώς πέρασα στην πόλη μου οπότε δυστυχώς μένω μαζί τους . Πλέον είμαι αποφασισμένη να το φτάσω μέχρι τέλος μαζί τους . Δεν με νοιάζει ας μη μου ξανά μιλήσουν . Θα φύγω από το σπίτι . Δεν ξέρω αν θα πάω να μείνω μαζί του κάτι που αποφεύγω αλλά σίγουρα το πολύ σε μια εβδομάδα θα πάω να μείνω άλλου . Το κακό την υπόθεσης είναι ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά δουλειά έτσι κλειστά που είναι όλα τώρα . Δεν ξέρω τι θα κάνω πάντως δεν θέλω σχέσεις με τους γονείς μου . Φτάνει πια

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν έχει νόημα να φύγεις, να μη τα βγάζεις πέρα και να γυρίσεις με κατεβασμένα μούτρα και πίσω την ουρά σε χρόνο dt. Βάλε ένα πλάνο και φύγε μετά. Όχι κινήσεις εν θερμώ.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Εμένα δυστυχώς η λέξη τοξικός είναι αρκετά επιεικής και το καταλαβαίνω τώρα . Από πάντα με μείωναν και θεωρούσαν την αδελφή μου πιο έξυπνη, πιο καλή μαθήτρια πιο όμορφη.Ακόμα και σχόλιο μπροστά μου έκαναν ότι είναι πιο όμορφη από εμένα . Μέχρι και όταν πέρασα στις πανελλήνιες φαρμακευτική ένα μπράβο δεν μου είπαν . Γιατί και καλά δεν πέρασα ιατρική όπως η αδελφή μου . Πάντα με υποτιμούσαν. Ε δεν αντέχω άλλο . Φτάνει θέλω επιτέλους να πάρω την ζωή μου στα χέρια μου. Το μόνο που φοβάμαι ότι αυτό που αναφέρω και πιο πάνω ότι μπορεί να γίνω αιτία να χάσει το αγόρι μου την δουλειά του .
    εισαι σε διαφορετικη κατηγορια , και δεν θελω εγω να χαρακτηρισω τοξικους τους γονεις σου, δεν εχω τετοιο θαρρος , σιγουρα σου εχουν κανει ζημια παντως ..........Ave Maria .....

  9. #54
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν έχει νόημα να φύγεις, να μη τα βγάζεις πέρα και να γυρίσεις με κατεβασμένα μούτρα και πίσω την ουρά σε χρόνο dt. Βάλε ένα πλάνο και φύγε μετά. Όχι κινήσεις εν θερμώ.
    Μα και να μην φύγω εγώ από μόνη μου θα με διώξουν αυτοί αν δεν χωρίσω . Το ξέρω ότι δεν θα τα καταφέρω μόνη μου γιατί τώρα είναι όλα κλειστά και που θα βρω δουλειά. Θέλω να πιστεύω ότι θα με στηρίξει οικονομικά ο παππούς μου που είχε και αδυναμία. Δεν ξέρω πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αυτή τη στιγμή.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,366
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Το θέμα τους είναι ότι θέλουν να ελέγχουν τα πάντα στην ζωή μου . Ότι και αν πω ότι και αν κάνω είναι λάθος για αυτούς . Δυστυχώς πέρασα στην πόλη μου οπότε δυστυχώς μένω μαζί τους . Πλέον είμαι αποφασισμένη να το φτάσω μέχρι τέλος μαζί τους . Δεν με νοιάζει ας μη μου ξανά μιλήσουν . Θα φύγω από το σπίτι . Δεν ξέρω αν θα πάω να μείνω μαζί του κάτι που αποφεύγω αλλά σίγουρα το πολύ σε μια εβδομάδα θα πάω να μείνω άλλου . Το κακό την υπόθεσης είναι ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά δουλειά έτσι κλειστά που είναι όλα τώρα . Δεν ξέρω τι θα κάνω πάντως δεν θέλω σχέσεις με τους γονείς μου . Φτάνει πια

    Μαρία όχι καλο μου βιαστικές κινήσεις σου είπα και πιο πάνω ..
    Προσπάθησε να κερδίσεις λίγο χρόνο με το να τρεναρεις κάπως την κατάσταση .
    Πες τους ότι θα κάνεις την κίνηση να σκεφτείς πολύ καλύτερα τις απόψεις τους και ότι θέλεις λιγάκι χρόνο για να το τακτοποιήσεις .
    Θα γίνουν τα πράγματα όπως "πρέπει "απλά σιγά σιγά ...

    Μέχρι τότε θα ανοίξει και η εστιαση και εν όψη καλοκαιριού θα βρεθούν κάποιες περισσότερες ευκαιρίες για δουλειά .

    Μίλησε και με τον παππού σου πως μπορεί να σε βοηθήσει και αν θες να με ακούσεις μην μείνετε ακόμα μαζί ..
    Συζήτησε με καμία συμφοιτήτρια σου μήπως να σε φιλοξενήσει για λίγο καιρό να μοιράζεσαι και τα έξοδα όταν βρεις κάποια δουλίτσα και έτσιί σιγά σιγά να κάνεις αυτό που θέλεις .

    Ίσως αν σε δουν να τα καταφέρνεις μόνη σου να πάψουν να σε πιέζουν ..
    Και στο κάτω κάτω πρέπει να καταλάβουν ότι δεν έχουν πλέον αυτό το δικαίωμα επάνω σου ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,366
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    μαριλου, δεν ευχομαι να φυγει ο πατερας μου, απλα διαπιστωνω οτι αισθανομαι ανακουφιση που δεν εχω πλεον ενα τετοιο εμποδιο στην ζωη μου να με κρατα πισω η σε κτθλψη , αλλωστε την αποφαση για το ποτε θα φυγει ο πατερας μου θα την παρει Αλλος ........μακαρι να μεινει μαζι μας , αφου δεν ειναι πλεον ικανος να επεμβει δραστικα σε κατι , σιγουρα τον αγαπω, πατερας μου ειναι , παντως οι τυψεις ειναι ενα συναισθημα αχρηστο, δεν τις εχω ποτε, δεν ωφελουν σε κατι ....... δεν ειμαι ομως μνησικακος , οπως σου εχω γραψει και σε αλλο θεμα ......
    Οι τύψεις είναι άλλο κομμάτι και έχουν σχέση με το τι κουβαλάς και τι άνθρωπος είσαι ..
    Αν είσαι δυνατός και σκληροπετσος που λέω εγώ σίγουρα δεν έχεις ..
    Αν όμως είσαι ανθρωπος με πολύ παραπάνω ευαισθησίες ,δυστηχως δεν γλυτώνεις από αυτές και μάλιστα είναι και η αιτία πολλών κακών ,ακόμα και ψυχολογικών ...

    Υπάρχουν άτομα που μπορεί να φαιρονται σε κάποιους όπως τους αξίζει αλλά επειδή καταλαβαίνουν ότι είναι λίγο σκληρό όλο αυτό ,κυριεύονται από αυτές ..
    Δεν είναι μειονέκτημα ... ή τουλάχιστον εγώ δεν το βλέπω έτσι ..

    Οπότε αφού λες ότι δεν είσαι τέτοιος άνθρωπος καιρος είναι πλέον να το αποδείξεις κιόλας ..
    Αλλο να αισθάνεσαι ότι πλέον είσαι ελεύθερος και άλλο είναι να αναζωπυρώνεις συνεχεια συναίσθηματα που οι ρίζες τους ανήκει στο παρελθόν ..
    Αυτό βλέπω να γίνεται ..ναι μεν πέρασες δύσκολα ,έγιναν πολλά και μάλιστα διακιολογημενα να αισθάνεσαι όπως είσαι αλλά στο τέλος πάντα κάτι αρνητικό μου βγάζεις ...κάτι σαν κακία ..
    Μπορεί να είναι και λάθος μου ...
    Αν μπορείς εφόσον το "εμπόδιο"κατά κάποιον τρόπο έφυγε ,διώξε τα άσχημα και κρατά από τον πατέρα σου τον θαυμασμό που είχες για εκείνων ..

    Άλλωστε στην περίπτωση της αδελφής σου στέκεται πραγματικός βράχος και σε εκείνη και στα εγγόνια του ..


    Νομίζω έτσι θα αποδείξεις όλα αυτά που λες ότι είσαι πλέον όχι στους άλλους ,στον ευατο σου κυρίως ...
    Στα λόγια όλοι καλοί είμαστε όπως ξέρεις ...οι πράξεις μας λέω εγώ με την δική μου λογική που μπορεί να μην συμπίπτει με την δική σου αντικατοπτρίζουν τι είμαστε τελικά ....

    Μακάρι από εδώ και πέρα να μπορείς να τον βλέπεις και να θυμάσαι μόνο τα καλά ..Για όλα τα άλλα αν εσύ νομίζεις ότι να τα ξαναθυμασαι και να ξαναριχνεις ευθύνες δεν σε φθείρουν ψυχολογικά είναι καθαρά δικό σου θέμα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 01-04-2021 at 12:29.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    δεν καταστρεφω το θεμα της κοπελας, γραφω κατι παρεμφερες, για παρεμβατικους γονεις ,
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 01-04-2021 at 12:31.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    μαριλου, δεν βγαζω κακια απλα οτι εγινε, εγινε, δεν ασχολουμαι πλεον με το παρελθον .....οι τυψεις ειναι θεμα χαρακτηρος , και οχι ευαισθησιας , τις θεωρω αχρηστες , και δεν εχω τετοιες .....τι ναποδειξω στον εαυτο μου, ξερω πλεον πολυ καλα ποιος ειμαι......τι βραχος στεκεται στην αδελφη μου , σαμπως ειχε αλλη επιλογη ? η αδελφη μου ειναι αχρηστη, αν δεν ειχα κανει την εταιρια μου, δεν θαχε δουλεψει ποτέ της .......

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 01-04-2021 at 12:31.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Σχέση με μεγαλύτερο φίλο
    By vasiliki2 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 17-08-2020, 12:03
  2. ο ανθρωπος μπορει να κανει το μεγαλυτερο καλο και το μεγαλυτερο κακο
    By aenaon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 21-05-2019, 14:04
  3. Σχέση 6 χρόνια
    By Panagiotisanto1997 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 23-04-2019, 23:35
  4. 5 χρόνια σχεση
    By opposite in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 12-02-2015, 21:32
  5. σχεση με μεγαλυτερο
    By lindsay in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 71
    Last Post: 20-11-2010, 00:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •