Γνωριμία μέσω dating
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 239
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650

    Γνωριμία μέσω dating

    Γνώρισα ένα παιδί μέσω dating και αρχικά φαινόταν να ταιριάζουμε πολύ. Βγήκα στο πρώτο ραντεβού και δεν μου άρεσε πολύ εμφανισιακά και του είπα να μείνουμε φίλοι αλλά είδα ότι τον σκεφτόμουνα συνεχώς και είπαμε να το προσπαθήσουμε .Συνεχίσαμε να μιλάμε μέσω μεσσεντζερ και συνέχισα να τον σκέφτομαι κάναμε βιντεοκλίσεις πολλές και από το τηλέφωνο και αυτός φαίνεται να θέλει πολύ ενώ εγώ να έχω ένα κόλλημα με την εμφάνιση. Ποια είναι η συμβουλή σας να το συνεχίσω ή να το διακόψω τώρα που είναι νωρίς ώστε να μην πληγωθεί κανείς;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Αρχικά εγώ πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις μια προσπάθεια μαζί του. Είναι λάθος νομίζω να φοβόμαστε να κάνουμε νέα πράγματα μόνο και μόνο γιατί σκέφτομαστε την αποτυχία. Με αυτό το σκεπτικό δεν πρέπει να κάνουμε τίποτα στην ζωή γιατί πάντα υπάρχει μια πιθανότητα κάτι να μην πάει καλά . Ποτέ δεν ξέρεις όμως πως θα έρθουν τα πράγματα . Τώρα για το θέμα της εμφάνισης του από την στιγμή που μας λες ότι φαίνεται να έχετε πολλά κοινά και να ταιριάζετε νομίζω ότι μπορεί να ξεπεραστεί .Πολλές φορές ο χαρακτήρας μπορεί να καλύψει την εξωτερική εμφάνιση . Τι προτιμάς να έχεις έναν κούκλο που να μην σε εκτιμά ή έναν μέτριο που θα σε κάνει να νιώθεις όμορφα και να περνάς καλά
    Σκέψου τι έχει περισσότερη αξία για εσένα και αναλόγως προχωρά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Απλά τον είδανε οι γονείς μου και μου είπανε ότι είναι άσχημος και ότι εγώ μπροστά του είμαι μία κούκλα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Απλά τον είδανε οι γονείς μου και μου είπανε ότι είναι άσχημος και ότι εγώ μπροστά του είμαι μία κούκλα.
    ναι, αλλα εσυ θα εισαι μαζι του. δεν θα ειναι οι γονεις σου.
    εσυ πρεπει να αποφασισεις αν θελεις να το προχωρησεις. εμεις, θα σου πουμε;
    αν θελεις καποιον που να αρεσει στους γονεις σου, πες τους να στον βρουν εκεινοι.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Βρε άσε τους γονείς σου το θέμα εσύ είσαι . Θα συμφωνήσω με τον Remedy . Επίσης πόσα ζευγάρια βλέπουμε κάθε μέρα και ο ένας είναι πολύ όμορφος και ο άλλος μέτριος και ρωτάμε εμείς τι του βρήκες και απορούμε μαζί τους. Και όμως αυτοί είναι μια χαρά μαζί . Άμα σε γεμίζει και σε καλύπτει μη σε νοιάζει ούτε τι λένε οι άλλοι ούτε φυσικά να νιώθεις ανασφάλεια που είσαι μαζί του .

  6. #6
    χημεία να υπάρχει, που από ότι καταλαβαίνω υπάρχει πολύ και όλα λύνονται...και αντιλαμβάνομαι ότι ουσιαστικά δεν έχεις ξενερώσει με αυτό

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Και γιατι με τη πρωτη φορα που βγηκες μαζι του τον εδειξες στους γονεις σου? Δεν ξερω τι ηλικια εχεις αλλα δες εσυ ανεπηρεαστη αν σ αρεσει και μετα κοινοποιεις απλα τη σχεση σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Γνώρισα ένα παιδί μέσω dating και αρχικά φαινόταν να ταιριάζουμε πολύ. Βγήκα στο πρώτο ραντεβού και δεν μου άρεσε πολύ εμφανισιακά και του είπα να μείνουμε φίλοι αλλά είδα ότι τον σκεφτόμουνα συνεχώς και είπαμε να το προσπαθήσουμε .Συνεχίσαμε να μιλάμε μέσω μεσσεντζερ και συνέχισα να τον σκέφτομαι κάναμε βιντεοκλίσεις πολλές και από το τηλέφωνο και αυτός φαίνεται να θέλει πολύ ενώ εγώ να έχω ένα κόλλημα με την εμφάνιση. Ποια είναι η συμβουλή σας να το συνεχίσω ή να το διακόψω τώρα που είναι νωρίς ώστε να μην πληγωθεί κανείς;
    Καλημερα και καλο μηνα δελφινι μου

    Για πες μας εκτος απο την εξωτερικη εμφανιση πως είστε στο επικοινωνιακο θεμα?
    Πως σου φανηκε απο τις μεχρι τωρα συζητήσεις σας ,νομιζεις οτι εχετε κοινα ενδιαφεροντα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    το θέμα είναι ότι του αρέσουν τα ασυνήθιστα στο σεξ όπως χειροπέδες κλπ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα και καλο μηνα δελφινι μου

    Για πες μας εκτος απο την εξωτερικη εμφανιση πως είστε στο επικοινωνιακο θεμα?
    Πως σου φανηκε απο τις μεχρι τωρα συζητήσεις σας ,νομιζεις οτι εχετε κοινα ενδιαφεροντα ?

    Καλά τα πάμε στα άλλα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    το θέμα είναι ότι του αρέσουν τα ασυνήθιστα στο σεξ όπως χειροπέδες κλπ
    Προλάβατε και τα είπατε όλα αυτά από το πρώτο ραντεβού ή το διαπιστωσες και μόνη σου?

    Μην σοκαρεσε δελφίνι μου σε πολλούς αρέσουν ..αυτά είναι ιδιαίτερα θέματα και καθένας κοιτάει να περνάει καλά σε αυτό το κομμάτι ..
    Αν ο άλλος περνάει καλά και δεν πιέζει τον σύντροφό του δεν είναι κατακριτέο...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Προλάβατε και τα είπατε όλα αυτά από το πρώτο ραντεβού ή το διαπιστωσες και μόνη σου?

    .
    2 φορές βγήκαμε και μιλάμε επι ένα μήνα όλη μέρα από το τηλέφωνο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    2 φορές βγήκαμε και μιλάμε επι ένα μήνα όλη μέρα από το τηλέφωνο
    Ωραία,γιατί εσένα σου έμεινε αυτό και σε προβληματίζει ..
    Αν θυμάμαι καλά είσαι σε καλή ηλικία για να ξέρεις πάνω κάτω τι παίζει σε αυτό το κομμάτι σε σχέση με ένα πιτσιρίκι αμαθω που μπορεί να σοκαριστεί με όλο αυτό ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    το θέμα είναι ότι του αρέσουν τα ασυνήθιστα στο σεξ όπως χειροπέδες κλπ
    Εντάξει και που είναι το κακό ; Άμα θέλεις και εσύ γιατί όχι . Μην έχεις ταμπού σε τέτοια θέματα . Δεν χρειάζεται να νιώθουμε άβολα όταν θέλουμε κάτι πιο extreme . Δεν κάνεις κάτι κακό

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,650
    Οι γονείς μου λένε χάλια επιλογή πολύ ασχημος

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γνωριμία με κοπέλα από dating app & η εξέλιξη. Ποιά η γνώμη σας;
    By Gentleman365 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 48
    Last Post: 02-03-2021, 01:52
  2. γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε??
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 09-01-2021, 04:21
  3. speed dating
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 08-10-2016, 07:40
  4. Γνωριμια μεσω facebook
    By davidh in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 27-12-2015, 00:22
  5. γνωριμια μεσω ιντερνετ
    By alexalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 08-06-2015, 01:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •