Γνωριμία μέσω dating - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 16 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 239
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ακριβώς για αυτό σου λέω ότι είναι θέμα ορίων. Όπως ο καθένας έχει δικαιώματα, έχει και υποχρεώσεις. Αν κάποιος απαιτεί να κάτσεις να σε πηδήξει θα κάτσεις; Όχι. Το να κάνεις τα χατήρια και τα καπρίτσια κάπου εκεί που δεν πρέπει δεν βοηθάει, όπως δεν βοηθάει να μην του αφήσεις την ελευθερία σε πράγματα που αφορούν τον ίδιο κι ας πάει κάτι στραβά. Αν κάποιος μπλέξει με κάποιον που του βγει ακατάλληλος, αυτός δεν θα τα λουστεί; Εσύ θα βάλεις όριο σε πράγματα που αφορούν εσάς, όχι αυτή.

    Πάντως το θεωρώ άσχημο να μιλάμε στο θέμα της σαν για τρίτο πρόσωπο και με αυτόν τον τρόπο, να ξέρεις.

  2. #167
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    όχι κανείς λάθος δεν της είπα να φύγει τώρα εδώ και 2 βδομάδας της λέω να φύγει!!!!δεν αντέχω άλλο το καταλαβαίνεις?κάνει τη ζωή μας άνω κάτω...με έχει κουράσει...είναι μερικοί άνθρωποι που δεν παίρνουν από λόγια...ΑΜΑ ΔΕΝ ΠΑΘΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ!!...της λέω να φύγει αλλά εκείνη δεν φεύγει λέει με διώχνεις!!!!κάθεται εδώ και κάνει φασαρίες τύπου οι γονείς δεν θέλουν την σχέση μου παλιόγεροι ζηλευτέ την ευτυχία μου το μανάρι μου ο άντρας μου.....έλεος πια θελουμε την ηρεμία μας!!
    Last edited by kotas; 24-04-2021 at 12:29.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    έχεις δίκιο σ αυτά που γράφεις...ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ..μου το έχουν πει και άλλοι αυτό.αλλα δεν καταλαβαίνω οι γονείς της την αγαπάνε πολύ και το δείχνουν κιόλας δεν ξέρω τι να πω.για την μαριλου αναφέρομαι.το αλλά με τον σκοτεινό ύπατη δεν θα μπω στον κόπο να το σχολιάσω.
    Δεν είπε κανένας ότι δεν την αγαπάτε ακόμα και εσύ.
    Αν δεν την αγαπουσατε θα την είχατε παρατημένη στο έλεος της πραγματικά .

    Απλά νομίζω ότι το κάνετε με λάθος τρόπο για την περίπτωση της .

    Δυστηχως κάποιοι άνθρωποι βάζω και τον ευατο μου μέσα ,όταν δεν είμαστε καλά και οι άλλοι μας το λένε μας θυμώνει ..Δεν είμαστε σε θέση όταν το μυαλό μας είναι αλλού να αντιλαμβανόμαστε πολλά πράγματα ..
    Θέλουμε ένα άλλον τρόπο προσέγγισης...

    Κάποιοι θέλουν την απευθείας βολή που λέμε για να ταρακουνηθουν και να ξυπνήσουν και άλλοι θέλουν χαιδεμα ..
    Πως να το κάνουμε κάποια άτομα έχουν παραπάνω ευαισθησίες από το κανονικό και δεν είναι καθόλου κατακριτέο ..
    Ίσα ίσα εγώ προσωπικά θέλω να κάνω ότι είναι δυνατόν για να βρουν αυτά τα άτομα όλη αυτή την αγάπη ρε συ ,γιατί μέσα από αυτήν είναι η μόνη λύση στο θέμα τους ..

    Όλοι έχουν -εχουμε τα κουμπιά μας και ανάλογα την περίοδο που βρισκόμαστε πρέπει να τα χρησημοποιουμε ..

    Ειλικρινά επειδή καταλαβαίνω ότι οι γονείς σας ,σας αγαπάνε ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ. και το δείχνουν έμπρακτα...είστε όλοι μαζί και σας βοηθάνε ακόμα και οικονομικά ,θα πρέπει να αναζητήσετε αυτό τον τρόπο που θα σας κάνει ένα ...

    Ηρεμία ,αγάπη και μέσα από αυτό το πάρε δώσε θα βρεθεί λύση ..

    Τα διαβάζει και το δελφίνι όλα αυτά ,γιατί δεν κάνετε μια καινούργια αρχή μέσα από αυτό τον δρόμο ?
    Έχετε σκεφτεί να πάτε σε ένα ψυχολόγο και οι δύο να μιλήσετε και να ζητήσετε από αυτόν να μπορέσει να σας βοηθήσει ?.
    Θα σας ακούσει όπως σας ακούμε και εμείς εδώ ,ακόμα και να μαλώνετε .
    Απλά αυτός θα σας έχει απέναντι του και στην αρχή μπορεί να κάνει τον διαιτητή αλλά μέσα από τις συζητήσεις σας θα βρει το κοινό σας σημείο και θα σας ενώσει .
    Αυτή είναι η δουλειά του.
    Αδέλφια είστε και όσο διαφορετικά στοιχεία να έχει ο καθένας σας ,αλλά τόσα κοινά μπορείτε να βρείτε !

    Θα σας έχει εκεί απέναντι του ,θα σας φέρνει συνέχεια αντιμέτωπους με τις πραγματικές σας ευθύνες και τα λάθη του καθενός σας ξαι μέσα από τις λύσεις πιστεύω θα βρεθεί κοινώς κώδικας επικοινωνίας ..

    Να ξέρεις εγώ πιστεύω πως αν εσείς οι δύο μπορέσετε και βρείτε τρόπο να μιλήσετε θα συμφωνήσετε σε πολλά στο τέλος ...
    Και εφόσον το αναγνωρίζεις ρε συ κάνε μια προσπάθεια και αν μας διαβάζει το δελφίνι πολύ θα ήθελα να ακούσω και την άποψη του πάνω σε αυτό το θέμα .

    Το θέμα δεν είναι ότι δεν την αγαπάτε ,το θέμα ειναι να βρεθεί και ο τρόπος που θα το καταλάβει και δεν θα αναζητά αλλού αυτή της την ανάγκη .
    Μια ανάγκη που για κάποιους είναι ζωτικής σημασίας πως να το κάνουμε .
    Δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι φτιαγμένοι να ζούμε χωρίς αυτήν ..

    Εγώ πάντως θα χαρώ να πάρει μέρος και σε αυτή την συζήτηση και το δελφίνι ειλικρινα !

    Δικαστήριο δεν κάνουμε .
    Όλοι φταίτε το θέμα είναι να βρεθεί λύση γίνεται?

    Θεληση υπάρχει καταρχήν και από τους δύο σας?
    Αστε οικονομικά και σπίτια ..αυτά είναι βλακείες ειλικρινά και δεν είναι αυτή η πηγή όλων αυτών .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    όχι κανείς λάθος δεν της είπα να φύγει τώρα εδώ και 2 βδομάδας της λέω να φύγει!!!!δεν αντέχω άλλο το καταλαβαίνεις?κάνει τη ζωή μας άνω κάτω...με έχει κουράσει...είναι μερικοί άνθρωποι που δεν παίρνουν από λόγια...ΑΜΑ ΔΕΝ ΠΑΘΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ!!...της λέω να φύγει αλλά εκείνη δεν φεύγει λέει με διώχνεις!!!!κάθεται εδώ και κάνει φασαρίες τύπου οι γονείς δεν θέλουν την σχέση μου παλιόγεροι ζηλευτέ την ευτυχία μου το μανάρι μου ο άντρας μου.....έλεος πια θελουμε την ηρεμία μας!!
    Έχεις πάρα πολύ θυμό και είναι λογικό. Σου ξαναλέω λοιπόν ότι πρέπει να θέσετε αλλιώς κάποια όρια και να βρείτε τις ισορροπίες σας. Τα όρια είναι βασικό πράγμα για να σέβεται ο ένας τον άλλο και να συμβιώνει πρακτικά μέσα στην κοινωνία, όχι μόνο στην οικογένειά του. Αν ΔΕΝ είχατε πει τίποτα για αυτή την ιστορία, θα σας τα έλεγε όλα αυτά; ΟΧΙ.

    Αν της λέγατε πάρε το λεωφορείο και αρνούσασταν να της κάνετε τον ταξιτζή όπως λες, μία δύο τρεις, τέσσερεις, στο τέλος δεν θα το έπαιρνε το λεωφορείο;

    Αν π.χ. (γενικά μιλάω, όχι σώνει και καλά για εσάς, δεν είμαι σπίτι σας να ξέρω), γκρινιάζει η μάνα έχω κουραστεί, δεν βάζουν ούτε ένα πλυντήριο, ότι λεφτά βγάζουνε τα τρώνε, προχθές ήρθε ο λογαριασμός του τηλεφώνου στο θεό γιατί μιλάνε με τις ώρες, έχω φτύσει αίμα για αυτά τα παιδιά και δεν το εκτιμάνε... Και μετά καταλαβαίνεις ότι η μάνα πληρώνει όλους τους λογαριασμούς, όταν πιάσανε δουλειά τους έλεγε "κρατήστε τα λεφτά σας", δεν τους ζήτησε να συνεισφέρουν στο σπίτι, δεν τους έχει μάθει ποτέ να κάνουνε δουλειές, τα είχαν ως δεδομένα και στο χέρι και περιμένει τώρα να τους έρθει η επιφοίτηση ενώ μια ζωή τους έχει μάθει μια ζωή αλλιώς. Άρα ποιος φταίει;


    Αν απαγορεύσεις σε ένα 5χρονο να κάνει ποδήλατο στο σαλόνι και του πεις ΟΧΙ και δεν υποχωρήσεις όσο κι αν γκρινιάζει για να περάσει το δικό του, δεν σημαίνει ότι το κάνεις σαδιστικά ή εκδικητικά ή ότι δεν το αγαπάς. Το αντίθετο συμβαίνει. Το να το ρωτήσεις "Θες να βάλεις σήμερα το μπλε ή το κόκκινο παντελόνι;" δεν το κακομαθαίνει, το μαθαίνει να παίρνει αποφάσεις σε λογικά πλάισια για την ηλικία και την κατάστασή του. Του μαθαίνεις ότι δεν γίνονται όλα όπως τα θέλει και ότι έχει δικαιώματα και υποχρεώσεις.

    Εσείς από αυτά που λέτε είστε φτηνοί στο λάδι κι ακριβοι στο ξύδι κατά το κοινώς λεγόμενο. Ψυχαναγκάζει ο ένας τον άλλο γιατί έχετε θέσει σε λάθος βάση τα πράγματα από την αρχή. Αν τη δείτε λίγο αλλιώς θα δεις ότι σταδιακά θα νοιώσετε και ατομικά και συλλογικά πολύ καλύτερα.

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    πρώτον δεν γουστάρουμε να πηγαίνουμε την αδερφή μου ούτε στη δουλειά ούτε πουθενά άλλου αυτή μας έχει κάνει ταξιτζήδες γιατί βαριέται τα λεοφωρια..το απαιτεί!δεύτερον πάει όπου θέλει ταξίδια με γκρουπ και δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν....στο εξωτερικό κλπ.απολυτη ελευθερία..τρίτον τον τύπο τον ταΐζουν οι γονείς του...ούτε σύνταξη ούτε τίποτα..μαλισατα βάζει τον 80χρονο πατέρα του να του καθαρίζει το σπίτι επειδή θα έχει επισκέψεις.ρωτηστε το δελφίνι αν λέω ψέματα....πριν γνωρίσει αυτόν όλο μπαμπάκα και μαμάκα ήτανε....μόλις ήρθε αυτός άρχισε κωλογεροι θα σας διώξω από το σπίτι!!εγώ της το είπα και προσωπικά το λέω και δημόσια.ΔΕΛΦΙΝΙ ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΛΕΦΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1000 ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ταΐζεις ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΝΤΑΝΤΕΥΕΙΣ.....μη μας πρήζεις άλλο σήκω και φύγε που ακούστηκε 46χονη με 48χρονο να έχουν σχέση και να ζουν με τους γονείς τους.....αιντε κορίτσι μου στο καλό να ησυχάσεις και 'σύ και 'μείς.....
    αν το δελφινι εχει το προβλημα που λες οτι εχει και δεν μπορει ουτε χαπια να παρει μονη της, δεν ειναι τα πραγματα οπως τα λες.
    σημαινει οτι εχουν την επιμελεια της οι γονεις και ειναι κηδευομενομενη...
    ΑΝ εσυ δεν εχεις αντιστοιχα προβληματα , αλλα εισαι υγιης, και δνε μπορειτε να συμβιωσετε, αυτος που πρεπει να φυγει απο το σπιτι, εισαι εσυ!
    εσυ εισαι 38 χρονων υγιης ανδρας, επομενως δεν μπορεις να εχεις απαιτησεις παιδιου, ναμεινεις σπιτι με τους γονεις σου και να φυγει η αρρωστη αδερφη σου...
    αν εχεις κι εσυ ψυχικα προβληματα, τοτε εχουν την επιμελεια και των δυο σας οι γονεις και καλο ειναι να προσπαθειτε να τα βρειτε οσο ειναι δυνατον για να μην ζειτε αυτες τις καταστασεςι που περιγραφετε κι οι δυο...

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Δηλαδή η μόνη λύση είναι να φύγει ένας από τους δύο?

    Πόσο λάθος αντιλήψεις πραγματικά όσο αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις ειδικά όταν αφορά οικογένειες και ζευγάρια ...

    Είναι πολύ λάθος όποιον ψυχολόγο και να ρωτήσεις να προτείνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις κάτι τέτοιο ..

    Η λύση στο να εγκαταληψει κάποιος την στέγη του , είτε είναι για καθαρά βιοποριστικούς λόγους είτε για ψυχολογικούς δεν υφίσταται εκ των καταστάσεων και δεδομένων των συνθηκών ,τότε την πετάς ..

    Την διαγράφεις από τον πίνακα και δεν πέφτει καν στο τραπέζι γιατί αν τελικά το κάνει κάτω από πίεση το ενδεχόμενο να συμβεί κάτι σε αυτούς που αφήνει πίσω του θα έχει πολύ χειρότερα αποτελέσματα μετά όλο αυτό επάνω του και στην ήδη βεβαρημένη ψυχολογία του ..

    Κατάθλιψη έχει και ο κότας και το έχει πει .
    Δεν μπορεί να ζήσει μόνος του ...
    Τι σχέση έχει η ηλικία και όλα τα άλλα ....

    Γι αυτό σε αυτές τις περιπτώσεις αυτό δεν υφίσταται καν .
    Στο τραπέζι πλέον μπαίνει καθαρά ο συμβιμβασμος ,οποίος ειναι αυτός και με όποιο τρόπο γίνεται .
    Ακόμα και με την παρέμβαση ειδικού .

    Μόνο τότε θα επέλθει η σωστή λύση ...
    Ο ειδικός θα κρίνει αν κάποιος επιβάλλεται να εγκαταληψει την στέγη και αν επιβαλεται να γίνει ή συντρέχουν λόγοι σωματικής ασφαλείας ....

    Μην κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια..
    Δεν έχει καμία σχέση με το πώς θα ενεργεί ένας καθαρά νοήμων άνθρωπος με αυτή την περίπτωση ...

    Έτσι αποπροσανατολίζεται όλη η κατάσταση και το βάρος πέφτει σε λάθος μεριά..

    Η λύση στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι ποιος θα φύγει πρώτος ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #172
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    εγώ ρε παιδιά αν είχα σχέση δεν θα φεύγα σήμερα θα φεύγα χθες....είπα φοβάμαι τη μοναξιά όχι τις ευθύνες....τι νομίζετε θα καθόμουν να μιξοκλαιω στα σάιτ η μαμά μου ο μπαμπάς μου ο αδερφός μου?τίποτα!!θα λεγα άντε γεια και τελείωσε!βέβαια εγώ δεν ερωτεύομαι σε μια μέρα ούτε με ένα μανάρι όπως το δελφίνι...αλλά άμα η γκόμενα που γούσταρα με γούσταρε και αυτή τελείωσε!!είναι απλό πιο απλό δεν γίνεται....παντε να συζεισετε ο ένας το 73 48 η άλλη το 75 46 κοτζάμ γαϊδούρια είστε.κανεναν δε διώχνω την άποψη μου λέω και την υποστηρίζω γιατί αυτό είναι το σωστό...οι γονείς μου δεν το γουστάρουνε δεν είναι μόνο ότι είναι άνεργος κλπ είναι και ψεύτης γιατί αν συστηνόταν από την αρχή έτσι δεν θα υπήρχε κανένα θέμα για αυτό δεν τον γουστάρουνε...τώρα όμως ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του έτσι?όποτε αν και εφόσον είσαι ερωτευμένος και πιστεύεις ότι ο τύπος που είστε μαζί είναι ειλικρινής ικανός και έντιμος προστάτεψε τη σχέση σου από εμάς τους τοξικούς....remedy οχι δεν εχουν την επιμελεια οι γονεις της απλα της δινουν τα φαρμακα της γιατι αυτη δεν ασχολειται απλα!πιθανον τα ξεχναει η ισως λογο ανευθυνοτητας..
    Last edited by kotas; 24-04-2021 at 17:11.

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    εγώ ρε παιδιά αν είχα σχέση δεν θα φεύγα σήμερα θα φεύγα χθες....είπα φοβάμαι τη μοναξιά όχι τις ευθύνες....τι νομίζετε θα καθόμουν να μιξοκλαιω στα σάιτ η μαμά μου ο μπαμπάς μου ο αδερφός μου?τίποτα!!θα λεγα άντε γεια και τελείωσε!βέβαια εγώ δεν ερωτεύομαι σε μια μέρα ούτε με ένα μανάρι όπως το δελφίνι...αλλά άμα η γκόμενα που γούσταρα με γούσταρε και αυτή τελείωσε!!είναι απλό πιο απλό δεν γίνεται....παντε να συζεισετε ο ένας το 73 48 η άλλη το 75 46 κοτζάμ γαϊδούρια είστε.κανεναν δε διώχνω την άποψη μου λέω και την υποστηρίζω γιατί αυτό είναι το σωστό...οι γονείς μου δεν το γουστάρουνε δεν είναι μόνο ότι είναι άνεργος κλπ είναι και ψεύτης γιατί αν συστηνόταν από την αρχή έτσι δεν θα υπήρχε κανένα θέμα για αυτό δεν τον γουστάρουνε...τώρα όμως ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του έτσι?όποτε αν και εφόσον είσαι ερωτευμένος και πιστεύεις ότι ο τύπος που είστε μαζί είναι ειλικρινής ικανός και έντιμος προστάτεψε τη σχέση σου από εμάς τους τοξικούς....remedy οχι δεν εχουν την επιμελεια οι γονεις της απλα της δινουν τα φαρμακα της γιατι αυτη δεν ασχολειται απλα!πιθανον τα ξεχναει η ισως λογο ανευθυνοτητας..
    τι σχεση ρε κοτας;
    μιλανε εναν μηνα κι εχουν βρεθει 2 φορες κι εσυ που εισαι ο λογικος και ο σωστος και λες οτι εκεινη ειναι λαθος και αρρωστη, προτεινεις να πανε να συζησουν, με 2 φορες που εχουν βγει, επειδη σε ενοχλει να μενετε στο ιδιο σπιτι; σοβαρα τωρα;;;
    αν μπορεσετε να συμβιωσετε, εχει καλως.
    αλλιως, μπορεις να φυγεις κι εσυ. γιατι να φυγει, εκεινη;; και την επιμελεια της να μην εχουν, αν δεν μπορει ουτε φαρμακα να παρει μονη της, τους εχει απολυτη αναγκη.
    αν τους εχεις κι εσυ τοση αναγκη, παρολο που εισαι 40 χρονων ανθρωπος, πρεπει να μαθεις να συμβιωνεις μαζι της..
    εκεινη που ειναι 46 την λες ολοκληρη γαιδουρα, κι εσυ που εισαι 40, τι εισαι; μπεμπης;

  9. #174
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    πρώτον δεν έχουν βγει 2 αλλά 5.μαλλον έχεις χάσει επισοδια. δεύτερον δεν είπα ότι εγώ είμαι μικρός..τρίτον αυτή έχει θέμα με μας έτσι?μας θεωρεί εμπόδιο στην ευτυχία της....μισεί εμένα θεωρεί αρρωστημένο περιβαλον τους γονείς της....εγώ τι άλλο να της πω?σου είπα δεν τη διώχνω άμα θέλει ας φύγει!αλλιώς να μην παραπονιέται!οκ?είμαι σαφείς νομίζω.απο την στιγμή που δηλώνει Φούλ ερωτευμένη και μιλάει όλη μέρα μαζί του πες δεν είναι λογικό να συζήσουν?άμα δεν πάθει δεν θα μάθει νόμος.

  10. #175
    Elenia781
    Guest
    Ω τι θεμα Θεε μου! Εκει στην διαχειριση κανουν τα στραβα ματια με ολο αυτο το σουργελο? μπηκε και ο αδελφος και γραφει. Το δελφινι προσπερναει ,δεν ασχολειται με τον kotas. Ποιον βοηθαει το θεμα αυτο? Το δελφινι ή τον kotas?

  11. #176
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Ω τι θεμα Θεε μου! Εκει στην διαχειριση κανουν τα στραβα ματια με ολο αυτο το σουργελο? μπηκε και ο αδελφος και γραφει. Το δελφινι προσπερναει ,δεν ασχολειται με τον kotas. Ποιον βοηθαει το θεμα αυτο? Το δελφινι ή τον kotas?
    μετά τις 3 το μεσημέρι το δελφίνι δεν ασχολείται με το φόρουμ γιατί τότε ξυπνάει ο λεβέντης.δεν καταλαβαίνεις την σοβαρότητα της κατάσταση έχει πάθει σοβαρή υποτροπή!παράτησε τα ιταλικά είναι αφηρημένη στην δουλειά παράτησε τα όνειρα για ταξίδια ζει και αναπνέει για ένα μυνημα στη δουλειά και στο σπίτι..δεν έχει ενδιαφέροντα η θα κοιμάται η θα στέλνει μυνηματα στο κινητό....καταλαβαίνετε την κατάσταση?η μάνα μου πιστεύει ότι υποτροπίασε και αρχίζω το ίδιο να πιστεύω και εγώ.
    Last edited by kotas; 24-04-2021 at 19:11.

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν το έλεγε αυτό άτομο χωρίς το ιστορικό της θα το έλεγες απλά ερωτευμένο ή ενθουσιασμένο με μία νέα γνωριμία κι ότι έχει πέσει με τα μούτρα. Έχει αυτό το ιστορικό και το λες υποτροπή. Τι σε αφορά εσένα αν προσωρινά έχει στρέψει αλλού το ενδιαφέρον της και δεν κάνει όνειρα για ταξίδια ή είναι αφηρημένη;

    Βγάζεις εντελώς "προβληματικό" ένα άτομο να κάνει μία γνωριμία, αλλά δεν είναι "προβληματικό" για εργασία, ιταλικά, ταξίδια κι όλα αυτά που περιγράφεις. Κρίνετε με δύο μέτρα και δύο σταθμά, στο είπα και πιο πάνω. Μην ασχολείστε όλη την ώρα με αυτό το θέμα, άστο να δεις πως θα πάει.

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    πρώτον δεν έχουν βγει 2 αλλά 5.μαλλον έχεις χάσει επισοδια. δεύτερον δεν είπα ότι εγώ είμαι μικρός..τρίτον αυτή έχει θέμα με μας έτσι?μας θεωρεί εμπόδιο στην ευτυχία της....μισεί εμένα θεωρεί αρρωστημένο περιβαλον τους γονείς της....εγώ τι άλλο να της πω?σου είπα δεν τη διώχνω άμα θέλει ας φύγει!αλλιώς να μην παραπονιέται!οκ?είμαι σαφείς νομίζω.απο την στιγμή που δηλώνει Φούλ ερωτευμένη και μιλάει όλη μέρα μαζί του πες δεν είναι λογικό να συζήσουν?άμα δεν πάθει δεν θα μάθει νόμος.
    α!! οχι, δυο, αλλα πεντε!
    πεντε συναντησεις ειναι μια χαρα για να πας να συζησεις με καποιον... ωραια... δεν το ηξερα! αυτο τ αλλαζει ολα!
    μα κι εσυ παραπονιεσαι για εκεινην.
    γιατι να μην ισχυει και για σενα, το "αν δεν σ αρεσει, φυγε";;
    οχι, δεν ειναι λογικο να συζησουν επειδη εχουν βγει 5 φορες και δηλωνει ερωτευμενη... λογικο να συζησουν θα ηταν αν γνωριζονταν παρα πολυ καλα για παρα πολυ καιρο και ειχαν δοκιμασει και την συμβιωση περιστασιακα...

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    μετά τις 3 το μεσημέρι το δελφίνι δεν ασχολείται με το φόρουμ γιατί τότε ξυπνάει ο λεβέντης.δεν καταλαβαίνεις την σοβαρότητα της κατάσταση έχει πάθει σοβαρή υποτροπή!παράτησε τα ιταλικά είναι αφηρημένη στην δουλειά παράτησε τα όνειρα για ταξίδια ζει και αναπνέει για ένα μυνημα στη δουλειά και στο σπίτι..δεν έχει ενδιαφέροντα η θα κοιμάται η θα στέλνει μυνηματα στο κινητό....καταλαβαίνετε την κατάσταση?η μάνα μου πιστεύει ότι υποτροπίασε και αρχίζω το ίδιο να πιστεύω και εγώ.
    Καλημέρα !

    Αυτό λέγεται έρωτας Κότας !
    Αυτά κάνεις όταν κολλάς με κάποιον .Ζεις για την ώρα που θα μιλήσεις μαζί του για ένα του μήνυμα που θα έχει τα λόγια που θες να ακούς και που αναζωπυρωνουν όλα αυτά που θες να νοιωθεις !!

    Δεν είναι υποτροπή καλό μου αυτά .
    Αυτά είναι όμορφα συναισθήματα που μπορεί να βιώνει μια ερωτευμένη γυναίκα και γενικά ένας ερωτευμένος άνθρωπος όσο χρόνων και να είναι !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #180
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    πολύ ωραία αυτά που γράφετε...μπορεί να έχετε και δίκιο...το παράξενο όμως είναι ότι αυτή τον είχε ερωτευτεί πριν ακόμα τον δει....από πριν το δει είχε αρχίσει να τον σκέφτεται μέρα νύχτα.θυμαμαι ήμασταν παραλία και το μόνο που έκανε ήταν να γράφει μυνηματα και όταν ήρθαμε.....πριν τονδει τον σκεφτοτανε έβλεπε το φμπ γελούσε μόνη της κλπ...Εγώ μάγκες πιστεύω οτι θα τον ερωτευότανε ακόμα και αν δεν ήταν καν άνθρωπος.για αυτό το λέω αρρωστημένο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ για έρωτα?για γάμο?πιστεύει ότι αν δεν παντερευτει δεν είναι σωστό?δεν ξέρω...

Page 12 of 16 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γνωριμία με κοπέλα από dating app & η εξέλιξη. Ποιά η γνώμη σας;
    By Gentleman365 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 48
    Last Post: 02-03-2021, 00:52
  2. γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε??
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 09-01-2021, 03:21
  3. speed dating
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 08-10-2016, 06:40
  4. Γνωριμια μεσω facebook
    By davidh in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 26-12-2015, 23:22
  5. γνωριμια μεσω ιντερνετ
    By alexalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 08-06-2015, 00:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •