Γνωριμία μέσω dating - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 239
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όχι δελφίνι, ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημά σου στα ερωτικά! Δεν μπορεί να μιλάτε για γάμο με κάποιον που μόλις τον γνώρισες. Μπορεί να θέλει κάτι σοβαρό, να θέλεις κάτι σοβαρό, αλλά δεν ξέρεις τι θέλετε μεταξύ σας και πως θα πάει αν δεν κάνετε σχέση, δοκιμαστεί όλο αυτό και δείτε ότι ταιριάζετε, γουστάρετε ο ένας τον άλλο, έχετε τα ίδια θέλω και όλες τις προϋποθέσεις. Εσύ επειδή τρώγεσαι με το θέμα του γάμου δεν καταφέρνεις να κάνεις όμορφες σχέσεις που είναι το βασικό στάδιο για να εξελιχθεί μετά κάποια σχέση σε γάμο. Έχεις ανοίξει θέματα τύπου "Εγώ πότε θα παντρευτώ" εδώ και χρόνια στο forum και σε κάθε γνωριμία που έχεις περιγράψει κάπου μπαίνουν μέσα οι γονείς σου και στερεότυπα που έχεις στο μυαλό σου γενικά περί γάμου, συντρόφου, εμφάνισης κτλ. Δώσε βάση στον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου, στην όποια σχέση πάει να αναπτυχθεί και όχι στην ιδέα που έχεις περί ιδανικού συντρόφου και σχέσης.
    Πάντα μειονεκτική και λίγη στο ζύγι θα βγαίνει η πραγματικότητα σχετικά με το ιδανικό που έχεις στο κεφάλι σου. Έτσι όμως βάζεις εμπόδια στον εαυτό σου και δεν ζεις, απλά μένεις με τις σκέψεις σου.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Βασικά τι ατυχία είναι αυτή στις σχέσεις και στον γάμο....κλαψ

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Όχι δελφίνι, ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημά σου στα ερωτικά! Δεν μπορεί να μιλάτε για γάμο με κάποιον που μόλις τον γνώρισες. Μπορεί να θέλει κάτι σοβαρό, να θέλεις κάτι σοβαρό, αλλά δεν ξέρεις τι θέλετε μεταξύ σας και πως θα πάει αν δεν κάνετε σχέση, δοκιμαστεί όλο αυτό και δείτε ότι ταιριάζετε, γουστάρετε ο ένας τον άλλο, έχετε τα ίδια θέλω και όλες τις προϋποθέσεις. Εσύ επειδή τρώγεσαι με το θέμα του γάμου δεν καταφέρνεις να κάνεις όμορφες σχέσεις που είναι το βασικό στάδιο για να εξελιχθεί μετά κάποια σχέση σε γάμο. Έχεις ανοίξει θέματα τύπου "Εγώ πότε θα παντρευτώ" εδώ και χρόνια στο forum και σε κάθε γνωριμία που έχεις περιγράψει κάπου μπαίνουν μέσα οι γονείς σου και στερεότυπα που έχεις στο μυαλό σου γενικά περί γάμου, συντρόφου, εμφάνισης κτλ. Δώσε βάση στον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου, στην όποια σχέση πάει να αναπτυχθεί και όχι στην ιδέα που έχεις περί ιδανικού συντρόφου και σχέσης.
    Πάντα μειονεκτική και λίγη στο ζύγι θα βγαίνει η πραγματικότητα σχετικά με το ιδανικό που έχεις στο κεφάλι σου. Έτσι όμως βάζεις εμπόδια στον εαυτό σου και δεν ζεις, απλά μένεις με τις σκέψεις σου.
    Το πήρες στραβά νομίζω και δεν βοηθάς καθόλου

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Δεν μου αρέσει εμφανισιακά… Για τον ίδιο λόγο νιώθω ότι θα ντρεπόμουν να κυκλοφορούμε μαζί σαν ζευγάρι ή να τον γνωρίσω σε δικούς μου ανθρώπους… Δεν είμαι καμία καλλονή να μην παρεξηγηθώ, ούτε κάνα ψώνιο όμως αυτό απλά δεν μου έχει ξανατυχει κ δεν ξέρω τι να κάνω… Ούτε καταλαβαίνω πως γίνεται με έναν άνθρωπο που δεν μου αρέσει τίποτα επάνω του να έχει εμφανιστεί αυτή η δυνατή ερωτική έλξη κ να υπάρχουν κ συναισθήματα… Η όλη φάση μοιάζει με αντίφαση.

  5. #35
    Elenia781
    Guest
    Σου το βγαλες ξινο ! πηγαινε παρακατω

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Δεν είναι απλή γνωριμία εδώ μιλάμε ως και για γάμο
    Για πες πως φτάσατε στον γάμο ?
    Τι σου λέει?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Το πήρες στραβά νομίζω και δεν βοηθάς καθόλου
    Εσύ παίρνεις στραβά όταν σου λένε κάτι που παρατηρούν από τα λεγόμενά σου και δεν βοηθάς η ίδια τον εαυτό σου.
    Αν δεν σε βοηθάνε αυτά που λέω, οκ, σεβαστό. Αλλά τι θες να σου πούμε εμείς; Κανε το ένα ή το άλλο;
    Εγώ απλά λέω δώσε χρόνο να γνωρίσεις καλύτερα τον άνθρωπο να δεις πως θα σας βγει, αυτό λέω.

    Καλημέρα, Καλή Συνέχεια.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Για πες πως φτάσατε στον γάμο ?
    Τι σου λέει?
    Μου λέει διάφορα μιλάμε κάθε μέρα όλη μέρα. Αλλά δεν είναι το θέμα μας αυτό.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Μου λέει διάφορα μιλάμε κάθε μέρα όλη μέρα. Αλλά δεν είναι το θέμα μας αυτό.
    Μα είναι βρε δελφινι...
    Για ποιο λόγο να μπαίνεις σε τέτοιες διαδικασίες και να επενδύεις από την στιγμή που ακόμα σκέφτεσαι αν θα γίνει σχέση ..

    Για αυτό σε ρώτησα ..Αν κάνετε σχέδια πάει να πει ότι έχεις μπει στην διαδικασία να δώσεις μια ευκαιρία ..Αλλιώς ποιος ο λόγος ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μα είναι βρε δελφινι...
    Για ποιο λόγο να μπαίνεις σε τέτοιες διαδικασίες και να επενδύεις από την στιγμή που ακόμα σκέφτεσαι αν θα γίνει σχέση ..

    Για αυτό σε ρώτησα ..Αν κάνετε σχέδια πάει να πει ότι έχεις μπει στην διαδικασία να δώσεις μια ευκαιρία ..Αλλιώς ποιος ο λόγος ?
    Είχα μπει στην διαδικασία να του δώσου μια δεύτερη ευκαιρία αλλά οι γονείς μου δεν τον θέλουνε καθόλου και λένε ότι είναι χάλια και κάθε μέρα προσπαθούνε να με πείσουνε ότι είναι λάθος επιλογή.

    Τον βρίσκουνε πάρα πολύ άσχημο.

    Δεν ξέρω τώρα πώς να του πω να σταματήσουμε να βγαίνουμε

  11. #41

    Cool

    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post

    Δεν ξέρω τώρα πώς να του πω να σταματήσουμε να βγαίνουμε
    Α αυτό είναι πολύ εύκολο
    Θα του πεις ότι πριν 20+ χρόνια εφαγες τον γκόμενο της φίλης σου

  12. #42
    Elenia781
    Guest
    παντα θα κανεις αυτο που λενε οι γονεις σου και ζησες συ καλα και κεινοι καλυτερα ! σιγουρα θελουν ομορφους απογονους. Μην τους στεναχωρεις!!! πηγενε τους εναν λουτρινο γαμπρο

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Α αυτό είναι πολύ εύκολο
    Θα του πεις ότι πριν 20+ χρόνια εφαγες τον γκόμενο της φίλης σου
    Αυτό είναι ανήθικο εκ μέρους σου αυτό!!!Αλλα δεν νομίζω να είχε πρόβλημα με αυτό

  14. #44
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Αυτό είναι ανήθικο εκ μέρους σου αυτό!!!
    Κάποτε σήκωνες και χιούμορ και είχε ένα ενδιαφέρον να ασχολείται κάποιος με τα επαναλαμβανόμενα γραπτά σου.Τωρα έρχεσαι για να κουνήσεις το δάκτυλο και ούτε είσαι διατεθειμένη να ακούσεις κανέναν.
    Ελπίζω να μην έρθεις στο μέλλον και ανοίξεις κανένα θέμα του στυλ - Γνώρισα έναν κακάσχημο αλλά οι γονείς μου , με σαμποταριζαν. Τι να κάνω κλάψ -

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    αντε να γραψω και εγω την γνωμη μου......


    εγω μετα απο τοσα μηνυματα που διαβασα, αυτο που καταλαβα ειναι οτι ο τυπος εκτος απο ασχημουλης δεν εχει και πολλα λεφτα.
    αλλιως οι γονεις αλλα ειδικα το δελφινι θα το ξεπερνουσε οχι γιατι ειναι δελφινι αλλα γιατι ετσι ειναι οι γυναικες.

Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γνωριμία με κοπέλα από dating app & η εξέλιξη. Ποιά η γνώμη σας;
    By Gentleman365 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 48
    Last Post: 02-03-2021, 01:52
  2. γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε??
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 09-01-2021, 04:21
  3. speed dating
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 08-10-2016, 07:40
  4. Γνωριμια μεσω facebook
    By davidh in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 27-12-2015, 00:22
  5. γνωριμια μεσω ιντερνετ
    By alexalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 08-06-2015, 01:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •