Γνωριμία μέσω dating - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 239
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Είχα μπει στην διαδικασία να του δώσου μια δεύτερη ευκαιρία αλλά οι γονείς μου δεν τον θέλουνε καθόλου και λένε ότι είναι χάλια και κάθε μέρα προσπαθούνε να με πείσουνε ότι είναι λάθος επιλογή.

    Τον βρίσκουνε πάρα πολύ άσχημο.

    Δεν ξέρω τώρα πώς να του πω να σταματήσουμε να βγαίνουμε
    Αφού δίνεις τόσο σημασία στην άποψη των γονιών σου του λες απλά ότι δεν θες άλλο να συνεχίσετε να μιλάτε.

    Οκ μιλήσατε για πολλά ,αλλά ούτε κοιμηθήκατε μαζί ούτε τίποτα για να κολλάς τόσο πολύ ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Σκεψου τωρα κι εκεινος να λεει "πως θα βγαινω εξω μαζι της αυτη ειναι χοντρη". Αν εχεις ερωτικη ελξη μαζι του οπως μας λες μπορει να σ αρεσουν οι κακασχημοι αρα βρηκες τον ανθρωπο σου, Προχωρα μαζι του

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Συμφορμητισα, νοιζω οτι εφοσον γρφεις εδω το θεμα ,αυτο δλδ που σε απασχολει παει να πει οτι θελεις να μαθεις τι δικες μας γνωμες? Δεν μπορει το φορουμ ουτε να μαντεψει ουτε να προλογοκρινει τις αποψεις μας ωστε να σου γραφει μονο ωσεςειναι συμφωνες μαζι σου, οσες δλδ σε κανουν να νιωθεις επηβεβαιωση των αποφασεων σου! συγνωμη που στο λεω και χωρις παρεξηγηση .Εξαλου εαν το σκεφτεις χωρις νευρα θα δεις οτι ειναι καλητερο να διαβαζεις τα μηνυματα οπου ειναι αντιθετα με την δικη σου γνωμη, απο εκει θα κερδιζεις στην ζωη σου γενικοτερα και οχι απο εκει οπου ολα ειναι καλα και συμφωνα με εσενα.
    Εν προκειμενου ,για το θεμα σου, απο την μια δεν διαφωνω που σε ενδιαφερει η γνωμη της μαμας σου αλλα οπως λεμε ,η γνωμη, αλλο γνωμη αλλο αποφαση! οι γυρο μας επιρεαζουν με τις αποψεις τους για προσωπικα μας θεματα αλλα την τελικη αποφαση πρεπει εμεις να την περνουμε, οι γυρο απλα μας βοηθαν να σκεφτουμε πραματα οπου ενδεχομενα τα ειχαμε ξεχασει και τυποτα αλλο.
    Τελος, νομιζω οτι εχεις υπερβαλει της οποιας σχεσης σας, διοτις δεν υπαρχει κατι παραπανω απο μια γνωριμια! ουτε σεξ δεν εχετε κανει ακομα! ουτε εχετε αραξει σε εναν καναπε 2-3 ωρες αγγαλια ωστε να εχετε πει καποια λογια παραπανω! οπου κι αυτο θα πρεπει να γινει πανω απο 10 φορες για να μπορεις να πεις οτι κατις υπαρχει!, στην φαση που περιγραφεις ,αν δεν καμω λαθος μπορει να περιγραφει ως μια ομορφη γνωριμια με εναν ανδρα! οπου γουσταρεις και οπου μπορει να ειναι ,μπορει να γινει κατι ερωτικο στο μελον! οχι στο παρον.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Μου λέει διάφορα μιλάμε κάθε μέρα όλη μέρα. Αλλά δεν είναι το θέμα μας αυτό.
    ποσο καιρο μιλατε; ποσες φορες εχετε συναντηθει;

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688
    [QUOTE=Remedy;1156627]ποσο καιρο μιλατε; ποσες φορες εχετε συναντηθει;[/QUOTE) 1 μήνα 2 φορές έχουμε βγει

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Εγώ δεν ασχολούμαι με σάιτ γνωριμιών, γιατί ζητάνε χρήματα. Θέλω και εγώ να βρω μια σύντροφο, αλλά μου έχουν πει ότι εάν βγάλω τα γυαλιά που φοράω έχω πιθανότητα να βρω. Το ξέρω ότι δεν είμαι κανένας κούκλος, το αντίθετο θα έλεγα, αλλά και αυτό με τα γυαλιά ακούγεται κάπως.

  7. #52
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Είχα μπει στην διαδικασία να του δώσου μια δεύτερη ευκαιρία αλλά οι γονείς μου δεν τον θέλουνε καθόλου και λένε ότι είναι χάλια και κάθε μέρα προσπαθούνε να με πείσουνε ότι είναι λάθος επιλογή.

    Τον βρίσκουνε πάρα πολύ άσχημο.

    Δεν ξέρω τώρα πώς να του πω να σταματήσουμε να βγαίνουμε
    Δηλαδή οι γονείς σου έχουν ως βασικό κριτήριο για έναν επιτυχημένο γάμο την εμφάνιση του γαμπρού;
    Σοβαρά τώρα;

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    1 μήνα 2 φορές έχουμε βγει
    και μιλησατε για γαμο με 2 συναντησεις και χωρις να εχετε κανει ουτε σεξ ουτε σχεση;;
    κατι δεν παει καθολου καλα.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Όχι, να μην το προχωρήσετε.
    Από το να το τραβάς από την μύτη και να λες ότι δεν σου αρέσει εμφανισιακά καθόλου, καλύτερα να κόψετε.
    Απλά του λες πως τελικά θα ήθελες κάτι άλλο και φεύγεις.
    Δεν είναι δύσκολο.
    Κατανοώ, ότι μπορεί μέσα σου να έχεις και την αναγκη να επιλέξεις κάποιον που να νιώθεις όμορφα όταν τον κυκλοφορείς.
    Οκ, το κατανοώ.
    Δεν κατανοώ, όμως, τι δουλειά έχουν οι γονείς σου σε αυτό.
    Εάν θες να ευτυχήσεις στην προσωπική σου ζωή, μην ξαναζητήσεις τη γνώμη των γονιών σου για κανέναν
    Ζεις για σένα. Βγαίνεις με όποιον θες και οι γονείς σου δεν μπορούν να σε βοηθησουν να είσαι ευτυχισμένη στην ερωτική σου ζωή. Μονο εσύ.
    Μόνο προβλήματα φέρνει το να τους εμπλεκεις στον ποιον εσύ επιλέγεις.

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ δεν ασχολούμαι με σάιτ γνωριμιών, γιατί ζητάνε χρήματα. Θέλω και εγώ να βρω μια σύντροφο, αλλά μου έχουν πει ότι εάν βγάλω τα γυαλιά που φοράω έχω πιθανότητα να βρω. Το ξέρω ότι δεν είμαι κανένας κούκλος, το αντίθετο θα έλεγα, αλλά και αυτό με τα γυαλιά ακούγεται κάπως.
    Δεν σε ξερω δεν σε εχω δει,αλλα αυτος που σου ειπε για τα γυαλια νομιζω οτι ειπε βλακεια! απο την αλλη ισως σαν φιλος σου βλεπει οτι με φακους εισαι πιο ομορφος ,εκει ,ισως κανω εγω λαθος.
    Η αποψη μου παντα ειναι οτι δεν πρεπει να αλλιονουμε ουτε χαρακτηρα ουτε την βαση της εμφανισης μας.Μπορουμε ομως να την σουλουπονουμε ,να φοραμε δλδ τον ιδιο ρυθμο ενδησης αλλα με καθαρα ρουχα κι παπουτσια με τεριαστα χρωματα, και να ειναι σε καλη διαταξη γενικα! Δεν ειναι αναγκη να ντυνομαστε τοσο ωστε να μην νιωθουμε ομορφα! Αν βαλεις φιλε μου αυτα που γουσταρεις αλλα σεβομενος τους κωδικες και τους ρυθμους της ενδηματολογιας το αποτελεσμα θα ειναι υπεροχο!
    Επισης ,απο τα λιγα που εχω διαβασει ,δικα σου δλδ, δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να νιωθεις οτι σου λυπει κατις απεναντιας νομιζω οτι εχεις παραπανω απο πολλα αλλα αγορια,και ισως αυτο ειναι το προβλημα σου, σκεψου λιγακι τι θελω να πω, δεν ειναι παντα προβλημα να ιστερουμαι, μερικες φορες ειναι δυσκολοτερο να εχουμε προτερηματα!

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Θεματοθτρια, μημπος μας κανεις λιγον χαβαλε? διοτις δεν μπορουν αυτα που γραφεις να ειναι φυσιολογικα, ειδικα απο εσενα οπου τα ως σημερα μηνυματα σου φανερονουν μια εξυπνη και κανονικη σκεψη.Αρα πως μπορει να λες οτι σε 2-3 φορες που εχετε βρεθει να υπαρχουν τοσο δυνατα και τοσο περιπλοκα συναισθηματα αναμςσα σας?
    Θα συ αναφερω το εξεις, υπαρχουν κοπελες γυρο στα 35-40 οπου λογο του τροπου ζωης τους στα πρωτα νεανικα τους χρωνια αλλα κι λογο της μετεπειτα δουλειας τους ειχαν πολλες σεξουαλικες και ερωτικες επαφες.Ο αριθμος του 80 ανδρες δεν ειναι τεραστιος και ουτες ειναι ***** ,ουτες ειναι "ευκολες" οπως δυστυχως ακουμε, αλλα ετσι τα φερνει η ζωη, απεναντιας μπορω να πω οτι ειναι κοπελες με ηθος και με κριτιρια για εναν ανδρα!,ταυτοχρωνος σχεδον πωτες! -τουλαχιστον ετσι λενε - δεν εχουν απατησει καποιον απο τους 80 ανδρες!. Αυτες οι γυναικες λοιπον ,αν κανεις κουβεντα μαζι τους δεν θα σου πουνε πωτες οτι εχουν μπορεσει να βγαλουν τοσο ξεκαθαρη γνωμη για μια γνωριμια τους αναλογου χρωνου με την δικη σου, μαλιστα οσο περνουν τα χρονια μπορω να σου πω οτι σκεφτοντε αναπωδα,δλδ στα 25 τους αυτες οι κοπελες ειχαν πιο ξεκαθαρη γνωμη για εναν ανδρα απο οτι στα 35 τους! οπου λογικα θα επρεπε βαση της εμπειρια τους να ειναι το αντιθετο.Αυτο παει να πει οτι οσο μαθαινεις καταλαβαινεις οτι τελικα δεν ξερεις, κι ειναι πολυ δυσκολο να γνωρησεις εναν ανθρωπο μεσα σε τοσο λιγο χρονο.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και μιλησατε για γαμο με 2 συναντησεις και χωρις να εχετε κανει ουτε σεξ ουτε σχεση;;
    κατι δεν παει καθολου καλα.
    Τα λέμε όλα !!! Σαν να γνωρίζομαστε πολλά χρόνια !!! Είπαμε και για αυτό! Είναι 47 και είμαι 45 !!! Τι εννοείς;

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Οσο μεγαλωνουμε αντι να γινομαστε πιο ανεκτικοι και κατασταλαγμενοι, γινομαστε κατακριτικοι και εκλεκτικοι. Με δεδομενο οτι εισαι στα 45 , δεξου τον κι ας ειναι λιγο ασχημουλης αρκει να μπορει να σου προσφερει συντροφικοτητα και σταθεροτητα (δουλεια εχει?). Αρκει να ειναι μονο αυτο το μειονεκτημα του!

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688
    Δουλειά έχει!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 06-04-2021 at 13:43.

Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γνωριμία με κοπέλα από dating app & η εξέλιξη. Ποιά η γνώμη σας;
    By Gentleman365 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 48
    Last Post: 02-03-2021, 01:52
  2. γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε??
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 09-01-2021, 04:21
  3. speed dating
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 08-10-2016, 07:40
  4. Γνωριμια μεσω facebook
    By davidh in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 27-12-2015, 00:22
  5. γνωριμια μεσω ιντερνετ
    By alexalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 08-06-2015, 01:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •