Γνωριμία μέσω dating - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 226 to 239 of 239
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Πιστεύετε ότι και άλλον να βρω θα ανακατευτούν οι γονείς μου και ο αδελφός μου ? :-h

    Αυτός γιατί με απέκλεισε από παντού δεν θέλει καμία επαφή ούτε φιλική ?

    Γιατί δεν τον φέρθηκα καλά ? Εγώ νομίζω ότι τον φέρθηκα πάρα πολύ καλά .
    Καλημέρα !
    Αν δεν σου αξίζει καλά θα κάνουν και θα ανακατευθούν εφόσον είστε σε αυτή την θέση δελφίνι .

    Όταν αποκλείουμε κάποιον πάει να πει ότι δεν τον θέλουμε στην ζωή μας .
    Δεν θέλουμε να ξέρουμε το οτιδήποτε έχει σχέση μαζί του όσο σκληρό και αν σου ακούγεται .
    Δεν είσαι κάνα πιτσιρίκι για να μην αντιλαμβάνεσαι τέτοιες συμπεριφορές.

    Δελφίνι αν κρίνω από αυτά που μας έλεγες τους χαρακτηρισμούς και όλα τα υπολιπα που μας έκανε γνωστά ο αδελφός σου μάλλον ήσουν λάθος.

    Σκέψου το γεγονός όμως ότι αυτός ο άνθρωπος ήθελε κάτι συγκεκριμένο από εσενα και στο τέλος κατάλαβε ότι δεν θα το πάρει και γι αυτό αποχώρησε .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !
    Αν δεν σου αξίζει καλά θα κάνουν και θα ανακατευθούν εφόσον είστε σε αυτή την θέση δελφίνι .

    Όταν αποκλείουμε κάποιον πάει να πει ότι δεν τον θέλουμε στην ζωή μας .
    Δεν θέλουμε να ξέρουμε το οτιδήποτε έχει σχέση μαζί του όσο σκληρό και αν σου ακούγεται .
    Δεν είσαι κάνα πιτσιρίκι για να μην αντιλαμβάνεσαι τέτοιες συμπεριφορές.

    Δελφίνι αν κρίνω από αυτά που μας έλεγες τους χαρακτηρισμούς και όλα τα υπολιπα που μας έκανε γνωστά ο αδελφός σου μάλλον ήσουν λάθος.

    Σκέψου το γεγονός όμως ότι αυτός ο άνθρωπος ήθελε κάτι συγκεκριμένο από εσενα και στο τέλος κατάλαβε ότι δεν θα το πάρει και γι αυτό αποχώρησε
    .
    Αυτό μάλλον είναι το σωστό!



    Την γυναίκα του που τον χώρισε για να πάει να κάνει παιδί με άλλον την έχει φίλη στο φβ .

    Προφανώς εκείνη την αγάπησε και εμένα με σιχάθηκε.
    Last edited by δελφίνι; 15-06-2021 at 09:50.

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Αυτό μάλλον είναι το σωστό!



    Την γυναίκα του που τον χώρισε για να πάει να κάνει παιδί με άλλον την έχει φίλη στο φβ .

    Προφανώς εκείνη την αγάπησε και εμένα με σιχάθηκε.
    Γιατί μπαίνεις σε τέτοια σκεπτικα και το κυριότερο τι συγκρίνεις βρε δελφίνι ?

    Μέσα σε κάτι μήνες τα ίδια συναισθήματα αναπτύσσεις με κάποιον που τον ξέρεις προφανώς χρόνια και έχεις αποφασίσει να παντρεύτητε κιόλας και τα ίδια με εσένα ας πούμε ?

    Το ότι δεν ταιριαζανε δύο άνθρωποι και ο ένας αποφάσισε να κάνει οικογένεια με κάποιον άλλον αυτό δεν σημαίνει αυτόματα ότι πρέπει να γίνει εχθρός μας .
    Τόσα έζησαν μαζί και μάλιστα δεν μπορείς να είσαι σίγουρη τι ακριβώς τους δένει.
    Σίγουρα τον πρώτο καιρό κυριαρχούν τα αρνητικά συναισθηματα σε ένα χωρισμό ,με το πέρασμα του καιρού όμως όλα αυτά καταλαγιάζουν και μένουν τα καλά και έχεις έστω μια τυπική επικοινωνία με ένα κομμάτι από την ζωή σου που αντικατοπτρίζεται στο πρόσωπο του εκάστοτε ανθρώπου .

    Μην κάνεις ότι πιο παιδιάστικο και μικροπρεπες κάνει ένας σύντροφος ..
    Κατηγορεί τον πρώην ή τον επόμενο.

    Όλα αυτά είναι στα πλαίσια της υγειους συνυπαρξεις και των ανθρωπινων σχέσεων χωρίς κακίες και εμμονές .
    Αυτοί που αρέσκονται στο να διαινιζουν μια άσχημη κατάσταση ενός χωρισμού και να αναμασούν καταστάσεις και γεγονότα ,να ξέρεις έχουν άλλα θεματακια και μακάρι να μην έχεις τέτοιους ανθρώπους στην ζωή σου .

    Κάποιος άνθρωπος μας μπλοκερνει καμιά φορά όχι γιατί μας σιχαθηκε αλλά επειδή θέλει τον χρόνο του να σκεφτεί κάποια πράγματα ανεπηρέαστος .

    Αυτό το έχεις σκεφτεί?
    Ο άνθρωπος ίσως να θέλει τον χρόνο του και τις αποστάσεις του για να ηρεμήσει από όλη αυτή την κατάσταση .


    Το μόνο σίγουρο ειναι αυτό και να το βγάλεις από το μυαλό σου αυτο το αίσθημα γιατί επιβαρύνεις την ψυχολογική σου κατάσταση .

    Δελφίνι είσαι ένας άνθρωπος που αντιλαμβάνομαι ότι η ερωτική αποδοχή από κάποιον έχει γίνει επιτακτική σου ανάγκη .
    Σεβαστό και αποδεχτώ γιατί όλοι οι άνθρωποι κάποια στιγμή είναι αυτό που έχουμε ανάγκη για να νιώσουμε πληρης.
    Αυτό το γεγονός όμως μην σε παρασέρνει σε λανθασμένες επιλογές και σε ανθρώπους που δεν πρέπει να επενδύεις συναισθηματικά μόνο και μόνο για να καλυφθεί άμεσα αυτή σου η ανάγκη .
    Και το κυριότερο, σε κάθε χωρισμό μην αναλάβεις την πλήρη ευθύνη μόνο εσύ .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #229
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Κοίτα αυτός μου είχε πει ότι θέλει να περνάμε καλά χωρίς υποχρεώσεις να κάνουμε μια σχέση άλλα τα είχαμε και πολύ μικρό χρονικό διάστημα για να μου πει ότι έχει σοβαρό σκοπό και ότι θέλει να παντρευτεί! μόνο 3 μήνες

    Εντάξει τους κάνω όλους να τρέχουν μακριά . Ελπίζω αν βρω κανέναν καλό καλύτερο να φερθώ πιο έξυπνα
    Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα και ότι θα αντιδρούσε έτσι η οικογένειά μου είμαι λίγο χαζή που του είπα για τον αδελφό μου και για τους γονείς μου ότι δεν εγκρίνουν τις προγαμιαίες σχέσεις και κατάλαβε αυτός ότι δεν θέλαν και αυτόν.


    Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούσα να κάνω και κάτι άλλο είχα μεγάλο πρόβλημα
    Last edited by δελφίνι; 16-06-2021 at 18:24.

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Θα μου απαντήσετε???

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Θα μου απαντήσετε???
    Για σου δελφίνι καιρό είχα να σε δω, σε τι θέλεις απάντηση ακριβώς;;

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Για σου δελφίνι καιρό είχα να σε δω, σε τι θέλεις απάντηση ακριβώς;;
    Διαβασε το θέμα μου και θα καταλάβεις ! Γεια σου και σένα

  8. #233
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    τελικα σε παρατησε ο ασχημαντρας?

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Κοίτα αυτός μου είχε πει ότι θέλει να περνάμε καλά χωρίς υποχρεώσεις να κάνουμε μια σχέση άλλα τα είχαμε και πολύ μικρό χρονικό διάστημα για να μου πει ότι έχει σοβαρό σκοπό και ότι θέλει να παντρευτεί! μόνο 3 μήνες

    Εντάξει τους κάνω όλους να τρέχουν μακριά . Ελπίζω αν βρω κανέναν καλό καλύτερο να φερθώ πιο έξυπνα
    Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα και ότι θα αντιδρούσε έτσι η οικογένειά μου είμαι λίγο χαζή που του είπα για τον αδελφό μου και για τους γονείς μου ότι δεν εγκρίνουν τις προγαμιαίες σχέσεις και κατάλαβε αυτός ότι δεν θέλαν και αυτόν.


    Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούσα να κάνω και κάτι άλλο είχα μεγάλο πρόβλημα
    Αυτό δελφίνι !
    Ήθελε να περνάτε καλά και τίποτε παραπάνω σε αντίθεση με εσένα που θέλεις πολλά παραπάνω και αυτός δεν είχε σκοπό να στα δώσει.

    Το αντιλήφθηκε,ήταν ότι ήταν να κάνει και έφυγε .

    Όταν σου λέει ένας άνθρωπος ότι εγώ δεν θέλω δεσμεύσεις και θέλω να περνάω καλά είναι απόλυτα σεβαστό .
    Δοκίμασε την μόνιμη σχέση ,τον γάμο ,δεν του ταίριαζε και αποφάσισε πλέον να το αφήσει έξω από την ζωή του όλο αυτό και σου το ξεκαθάρισε ..


    Ότι και να έλεγε ο αδελφός σου, ότι και να ήταν από θέμα εμφάνισης ο άνθρωπος αυτός ήταν ξεκάθαρος .
    Θέλω αυτό ,συγκεκριμένα ,δεν το παίρνω ?
    Γεια σας ...

    Απλά και ξεκάθαρα .Ούτε κοροϊδίες ούτε τίποτα .
    Τώρα αυτά που ήθελε από εσένα ήταν σωστά ηυ έντιμα είναι αλλού παπά ευαγγέλιο ...
    Το θέμα ήταν ότι το δήλωνε ...

    Μια χαρά δελφίνι ,να χαίρεσαι που δεν σου πούλησε κάνα παραμύθι χοντρό να φας περισσότερο σκάλωμα και μετά να φύγει .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #235
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Διαβασε το θέμα μου και θα καταλάβεις ! Γεια σου και σένα
    Το διάβασα, κοίτα η ομορφιά μετράει σίγουρα, αλλά εξίσου το ίδιο η και περισσότερο για εμένα τουλάχιστον μετράει ο χαρακτήρας, τώρα εάν δεν το θες μη το συνεχίζεις μετά θα είναι χειρότερα εσύ μπορεί να μην θες να έχεις επικοινωνία πια μαζί του αυτός να πληγωθεί, εσύ ξέρεις βέβαια καλύτερα!

  11. #236
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    τελικα σε παρατησε ο ασχημαντρας?
    ναι χαχαχα

    δεν βλέπω να στεριώνω με κανέναν ούτε όμορφο ούτε άσχημο γιατί έτσι εγώ?

  12. #237
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Θα μου πείτε τώρα γιατί κανείς δεν με θέλει και όλοι μου δίνουνε κλότσο ???/

  13. #238
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    28
    Ανεξάρτητα από όλα τα άλλα, να σημειώσω πως η πίεση που ασκούν οι γονείς σου πάνω σου σε θέματα σχέσεων ακούγεται προβληματική. Ακόμα και αν δεν συνεχίσεις με τον "κουασιμόδο" όπως τον λες, πιστεύω πως η στάση τους θα δημιουργήσουν προβλήματα ακόμα και σε περίπτωση που σύντροφός σου είναι εμφανίσημος.

  14. #239
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Θα μου πείτε τώρα γιατί κανείς δεν με θέλει και όλοι μου δίνουνε κλότσο ???/
    Επειδή όταν είμαστε με έναν άνθρωπο που το μόνο που ξέρει είναι να κατηγορεί και να θάβει τους υπόλοιπους, ξέρουμε πολύ καλά ότι θα έρθει και η σειρά μας, είναι αντιπαθής όποτε του δίνουμε κλωτσο όπως στον δίνουν και εδώ μέσα ευγενικά.
    Μάθε για αρχή να είσαι ανθρωπος και θα βρεις και ταίρι εύκολα

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516

Similar Threads

  1. Γνωριμία με κοπέλα από dating app & η εξέλιξη. Ποιά η γνώμη σας;
    By Gentleman365 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 48
    Last Post: 02-03-2021, 01:52
  2. γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε??
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 09-01-2021, 04:21
  3. speed dating
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 08-10-2016, 07:40
  4. Γνωριμια μεσω facebook
    By davidh in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 27-12-2015, 00:22
  5. γνωριμια μεσω ιντερνετ
    By alexalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 08-06-2015, 01:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •