Γνωριμία μέσω dating - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 239
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Οι γονείς μου λένε χάλια επιλογή πολύ ασχημος
    Εσυ τι λες ?
    Αν ειναι να ξεκινησεις μια σχεση με δευτερες σκεψεις γιατι δινεις βαση στην γνωμη των γονιων σου καλυτερα μην μπεις σε αυτο το τρυπακι ,γιατι αν η καρδια αρχιζει και χτυπαει μετα θα ειναι δυσκολα τα πραγματα ..

    Αν παλι εσενα σου αρεσει ,νομιζεις οτι ταιριάζετε σε πολλα και δεν δινεις βαση στο τι λενε οι γονεις σου προχωρας ..

    Απλα τα πραγματα και δεν θελουν δευτερες και τριτες σκεψεις ..σχεση θα κανεις δεν πας για γαμο .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εσυ τι λες ?
    Αν ειναι να ξεκινησεις μια σχεση με δευτερες σκεψεις γιατι δινεις βαση στην γνωμη των γονιων σου καλυτερα μην μπεις σε αυτο το τρυπακι ,γιατι αν η καρδια αρχιζει και χτυπαει μετα θα ειναι δυσκολα τα πραγματα ..

    Αν παλι εσενα σου αρεσει ,νομιζεις οτι ταιριάζετε σε πολλα και δεν δινεις βαση στο τι λενε οι γονεις σου προχωρας ..

    Απλα τα πραγματα και δεν θελουν δευτερες και τριτες σκεψεις ..σχεση θα κανεις δεν πας για γαμο .
    Εγώ λέω ότι δεν μου αρέσει σαν εμφάνιση και δεν ξέρω τι να κάνω που θα τον παρουσιάσω; ντρέπομαι

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα.

    Ειναι λογικο στην εποχη οπου ζουμε με τις καραντινες ,με τον τρομο που εχουμε λογο του κοροναιου, ναφοβομαστε να γνορισουμε εναν ανθρωπο,πως θα υπαρξει το κλασικο φλερτ ποτ ξεραμε οταν υπαρχει τρομος να πλησιασουμε μια γυναικα,οταν μς την μασκα και τα σπρει η γλωσσα του σωματος δεν μπορει να εκφραστει!ποσο μαλον για τα πρωτα χαδια κι φιλια! Αρα λογικο να εχουν αυξιθει οι γνοριμιες απο σαιτ γνοριμιων οπως το ΤΙΝΤΕΡ κ.α.
    Ο Κντ κι ο Νιτσε (υπαρχουν και αλλοι αλλα δυστυχως εγω μονο αυτους εχω διαβασει) λενε πως αν παψουμε να αγχονομαστε τοσο πολυ για τις αποψεις της κοινωνιας και των γυρο μας πανω στα προσωπικα μας "θελω" θα καταφερουμε να μπουμε σε αλλον κοσμο! θα ειμαστε πλεον μοναδικοι!
    Συγκεκριμενα λοιπον στο θεμα,εχω να πω οτι απο την μια ειναι λογικο να θελει η θεματοθετρια να ειναι αποδεχτες οι αποφασεις της απο τους δικους της,αλλα νομιζω οτι οπως σε ολα ετσι και εδω καλο θα ηταν το μετρο. Τα γουστα ειναι ξεκαθαρα σεβαστα,μοναδικα για την καθε μια κι δεν χωρουν
    κριτικη,γι το πως θα ειναι εσωτερικα κι εξωτερικα ο ανδρας που θελει.
    Αυτο ομως που ακουγετε ασχημο ειναι το " δεν μου αρεσει εμφανισιακα πως θα τον παρουσιασω?" ειναι λες κι μιλαμε για αμαξι,οχι για ανθρωπο,και εν λαμβανω συναισθηματα προς αυτον οταν διαβαζω κατι τετοιο, συγνωμη κιολας.
    Τελος, το σημαντικοτερο νομιζω ειναι ο σεβασμος προς τον αλλον,εαν δεν υπαρχει κατις μεσα σου για τον ανδρα αυτον ειναι πολυ ασχημο να του σπαταλας και χρονο απο την ζωη του αλλα το χειροτερο απο ολα ελπιδα! και ψευτικα αισθηματα,να τον αφηνεις να νομιζει οτι υπαρχει κατις ομορφο αναμεσα σας ενω απο πλευρας σου δεν υπαρχει ,ειναι πραγματικο βασανιστηριο αυτο!φαντασου να εισουν εσυ το θυμα?κι οσο περναει ο καιρος κ κακομοιρος ολο και "χτιζει"μεσα του συναισθηματα ! Ειναι αδικο νομιζω να τον αφηνεις να ζει μια πλανη ,ειτε θα πρεπει να του πεις οτι δεν υπαρχει τυποτα συναισθηματικο παρα μονο σαρκικη συντροφικοτητα,ειτε να τον ξεκοψεις! Συγνωμη για το θαρρος της γνωμης αλλα ,μπες στην θεση του!! δεν θα το θελες συγουρα!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Έχω νομίζω αισθήματα αφού τον σκέφτομαι όλη την μέρα . Τίποτα σαρκικό δεν έχει γίνει μεταξύ μας

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Αυτο ομως που ακουγετε ασχημο ειναι το " δεν μου αρεσει εμφανισιακα πως θα τον παρουσιασω?" ειναι λες κι μιλαμε για αμαξι,οχι για ανθρωπο,και εν λαμβανω συναισθηματα προς αυτον οταν διαβαζω κατι τετοιο, συγνωμη κιολας.
    χα χα! πολυ ωραιο!!
    εγω θα συμπληρωσω οτι απο πολυ μικροι αγαπαμε ανθρωπους μας, συγγενεις φιλους κτλ αδιαφορντας ολοκληρωτικα για την εμφανιση τους

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εγώ λέω ότι δεν μου αρέσει σαν εμφάνιση και δεν ξέρω τι να κάνω που θα τον παρουσιάσω; ντρέπομαι
    μας εχεις πει τοσες φορες, οτι δεν σου αρεσει η εμφανιση σου. δεν εχει σημασια αν ειναι αντικειμενικο η μονο η δικη σου εντυπωση, αλλα εφοσον ετσι σε βλεπεις, σημαινει οτι δεν θεωρεις οτι εισαι ευπαρουσιαστη.
    αρα, εκεινος πως θα σε παρουσιασει;; οπως θα σε παρουσιασει εκεινος, θα τον παρουσιασεις κι εσυ...


    βεβαια, απορω. αφου δεν σου αρεσει, γιατι τον θελεις;. υπαρχουν πολλοι που βλεπουν ομορφους, ανθρωπους που εμας δεν μας αρεσουν, αλλα αν τους εβλεπαν κι εκεινοι ασχημους, δεν θα ηταν μαζι τους..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Έχω νομίζω αισθήματα αφού τον σκέφτομαι όλη την μέρα . Τίποτα σαρκικό δεν έχει γίνει μεταξύ μας
    Άρα παρά τα λεγόμενα των δικων σου εσένα σου αρέσει ..
    Δεν αναπτύσσουμε συναισθήματα για κάποιον που μας είναι αδιαφορος και τον θεωρούμε και άσχημο ..

    Άσε τις δεύτερες σκέψεις δελφίνι μου και ζηστω όλο αυτό και όπου βγάλει .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Αλλά είναι σαν τον κουασιμόδο χάλιας μπάλιας Δεν έχω βγει με τόσο χάλια άντρα ποτέ

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μας εχεις πει τοσες φορες, οτι δεν σου αρεσει η εμφανιση σου. δεν εχει σημασια αν ειναι αντικειμενικο η μονο η δικη σου εντυπωση, αλλα εφοσον ετσι σε βλεπεις, σημαινει οτι δεν θεωρεις οτι εισαι ευπαρουσιαστη.
    αρα, εκεινος πως θα σε παρουσιασει;; οπως θα σε παρουσιασει εκεινος, θα τον παρουσιασεις κι εσυ...


    βεβαια, απορω. αφου δεν σου αρεσει, γιατι τον θελεις;. υπαρχουν πολλοι που βλεπουν ομορφους, ανθρωπους που εμας δεν μας αρεσουν, αλλα αν τους εβλεπαν κι εκεινοι ασχημους, δεν θα ηταν μαζι τους..

    εγώ είμαι παχουλή αλλά όχι άσχημη

    δεν μου αρέσει εμφανισιακά αλλά μου αρέσουν οι τρόποι του όπως μιλάει

    εμφανισιακά είναι σαν τον κουασιμόδο

    πρώτη φορά βγαίνω με τόσο άσχημο άντρα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μας εχεις πει τοσες φορες, οτι δεν σου αρεσει η εμφανιση σου. δεν εχει σημασια αν ειναι αντικειμενικο η μονο η δικη σου εντυπωση, αλλα εφοσον ετσι σε βλεπεις, σημαινει οτι δεν θεωρεις οτι εισαι ευπαρουσιαστη.
    η εμφάνισή μου είναι μια χαρά θέλεις να σου δείξω φωτό?

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αφικνουνται συμφορμητες!
    Αχ βρε Δελφινακι! εχεις πλακα με την γραφη σου εν μερη ,ειδικα οταν περιγραφεις το ανδρα που γουσταρεις κι οταν λες οτι ειναι"κουασιμοδος" ενω εσυ εισαι απλος μια ομορφη αφρουλα,η ας πουμε υπερ τονιζουσα των καμπηλων του σωματος! .
    Αποψη μου ειναι οτι οσο ασχημος και να ειναι αυτος που νιωθουμε συναισθηματα μαζι του καλο θα ειναι να βρησκουμε λεξεις οσο γινετε πιο ευγενικες για την περιγραφη του! ουτες ειναι σωστο να εθελοτυφλουμε ,να λεμε τον χοντρο λεπτο δλδ,αλλα θα μπορουσες να τον πεις υπερβαρο. Διοτις μην ξεχνας οτι εαν υπαρξετε ζευγος κι αν ειστε ως ενα κι το εταιρο σου ημιση θα ειναι σαν να αναφερεσαι για το εαυτο σου, και απο οσων βλεπω για τον εαυτο σου εισαι πολυ προσεκτικη στις περιγραφες -και καλα κανεις -,αρα ισως θα πρεπει να το ξανα σκεφτεις λιγακι.
    Απο την αλλη ακομα "ουκ ειμι μυλλω μεταξι σας" αρα δεν ειστε κι ζευγαρι!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Δεν με βοηθάτε καθόλου τι να κάνω;

    Δεν μου αρέσει εμφανισιακά… Για τον ίδιο λόγο νιώθω ότι θα ντρεπόμουν να κυκλοφορούμε μαζί σαν ζευγάρι ή να τον γνωρίσω σε δικούς μου ανθρώπους… Δεν είμαι καμία καλλονή να μην παρεξηγηθώ, ούτε κάνα ψώνιο όμως αυτό απλά δεν μου έχει ξανατυχει κ δεν ξέρω τι να κάνω… Ούτε καταλαβαίνω πως γίνεται με έναν άνθρωπο που δεν μου αρέσει τίποτα επάνω του να έχει εμφανιστεί αυτή η δυνατή ερωτική έλξη κ να υπάρχουν κ συναισθήματα… Η όλη φάση μοιάζει με αντίφαση.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το πρόβλημά σου είναι ότι κάνεις πολλές δεύτερες σκέψεις σε αυτά τα θέματα κάθε φορά. Γνώρισες κάποιον και αντί να επικεντρωθείς να τον γνωρίσεις καλύτερα να δεις πως θα τα πάτε, αν υπάρξει έλξη, να αφήσεις να εξελιχθούν φυσικά τα πράγματα, κάθεσαι και σκέφτεσαι τι θα πουν οι γονείς σου, πως θα τον παρουσιάσεις στον κόσμο κι όλα τα γύρω γύρω. Άσε τους άλλους, άσε το τι θα πει ο καθένας, άσε το τι αντίκτυπο θα έχει η σχέση στον κοινωνικό σου περίγυρο ή ξέρω κι εγώ τι και εστίασε σε ΕΣΑΣ τους δύο, άσχετα από όλα τα άλλα. Άλλωστε μία γνωριμία είναι, γιατί τα μεγεθύνεις στο κεφάλι σου τόσο πολύ;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Το πρόβλημά σου είναι ότι κάνεις πολλές δεύτερες σκέψεις σε αυτά τα θέματα κάθε φορά. Γνώρισες κάποιον και αντί να επικεντρωθείς να τον γνωρίσεις καλύτερα να δεις πως θα τα πάτε, αν υπάρξει έλξη, να αφήσεις να εξελιχθούν φυσικά τα πράγματα, κάθεσαι και σκέφτεσαι τι θα πουν οι γονείς σου, πως θα τον παρουσιάσεις στον κόσμο κι όλα τα γύρω γύρω. Άσε τους άλλους, άσε το τι θα πει ο καθένας, άσε το τι αντίκτυπο θα έχει η σχέση στον κοινωνικό σου περίγυρο ή ξέρω κι εγώ τι και εστίασε σε ΕΣΑΣ τους δύο, άσχετα από όλα τα άλλα. Άλλωστε μία γνωριμία είναι, γιατί τα μεγεθύνεις στο κεφάλι σου τόσο πολύ;
    Δεν είναι απλή γνωριμία εδώ μιλάμε ως και για γάμο

  15. #30
    Elenia781
    Guest
    δελφινι ,σου πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες? Αυτος και ευγενικος λες ειναι και μια χαρα συμπεριφορα, μην τα παραβλεπεις αυτα.

Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γνωριμία με κοπέλα από dating app & η εξέλιξη. Ποιά η γνώμη σας;
    By Gentleman365 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 48
    Last Post: 02-03-2021, 01:52
  2. γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε??
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 09-01-2021, 04:21
  3. speed dating
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 08-10-2016, 07:40
  4. Γνωριμια μεσω facebook
    By davidh in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 27-12-2015, 00:22
  5. γνωριμια μεσω ιντερνετ
    By alexalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 08-06-2015, 01:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •