Γνωριμία μέσω dating - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 16 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 239
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    κακώς του είπα ότι παίρνω ψυχωτικά φάρμακα και ότι έχω ψύχωση?

    υπαρχει καχυποψια στις ψυχικες παθησεις , μαλλον κακως το ειπες , καλυτερα να το αφηνες για αργοτερα ......
    Last edited by Macgyver; 21-04-2021 at 04:12.

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    κακώς του είπα ότι παίρνω ψυχωτικά φάρμακα και ότι έχω ψύχωση?
    Οχι φυσικα !
    Μονο αν θελεις να εξαπατησεις και να παραπλανησεις εναν ανθρωπο το κανεις γιατι ετσι μπορει και ο ιδιος να βαζει χιλια δυο με το μυαλο του ...
    Αν ο αλλος ξερει μπορει να σε δικαιολογησει και να βοηθησει και εσενα ...
    Εκτος και αν δεν ανεχεσαι ή ντρεπεσαι εσυ για τον ιδιο σου τον ευατο ,οποτε παλι εσυ εχεις το θεμα και οχι ο αλλος ...

    Ειλικρινα περιμενω να δω ποτε θα γραψεις ενα θετικο συναισθημα για ολο αυτο που εχεις ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Ειλικρινα περιμενω να δω ποτε θα γραψεις ενα θετικο συναισθημα για ολο αυτο που εχεις ...
    Που τα βλέπεις τα θετικά όλα γύρω μου είναι χάλια . Οι γονείς μου και ο αδελφός μου δεν θέλουν. Αυτός άρχισε να λέει βλακείες του τύπου ότι θέλω να περνάμε μόνο καλά χωρίς υποχρεώσεις.

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Που τα βλέπεις τα θετικά όλα γύρω μου είναι χάλια . Οι γονείς μου και ο αδελφός μου δεν θέλουν. Αυτός άρχισε να λέει βλακείες του τύπου ότι θέλω να περνάμε μόνο καλά χωρίς υποχρεώσεις.
    Να σου πω κατι δελφινι και παρ τω οπως θελεις ,αλλωστε οταν ειναι να πω κατι το λεω και δεν με νοιαζει αν ειναι σκληρο ,ειναι η αληθεια για εμενα ..


    Τοσο καιρο ,διαβαζα και παλια σου μηνύματα και ελεγες οχι για εναν αδελφο ,αλλα για ενα τύραννο πραγματικο ..ενα τερας που σας τυρανναει και σας κακομεταχειριζεται ..
    Ολοι σου ελεγαν σηκω και φυγε ή κανε καταγγελια για να μπει ενα τοσος επικυνδινος ανθρωπος σε ψυχιατρικη και εσυ ελεγες οτι δεν μπορεις ..

    Τωρα εγω καταλαβαινω γιατι δεν μπορεις ..
    Γιατι ο αδελφος σου απο τα λιγα μηνύματα που εχει γραψει βλεπω οτι δεν αντιπροσωπευει την εικόνα που μας εχεις δημιουργησει γι αυτον ..
    Περιτο να σου πω οτι περισσοτερο λογικη διακρίνω στα δικα του λογια παρα στα δικα σου ..
    Μαλλον γι αυτο δεν μπορουσες να κανεις κατι ..
    Αλλωστε εγω στη θεση σου ,αν ημουν ψυχικα ευαλωτη οπως εσυ και ειχα και εναν αδελφο με παρόμοια θεματα, θα κοιτασα να τα βρουμε μεταξυ μας και να παίρνουμε δυναμη ο ενας απο τον αλλον ..Οχι να αλληκατασπαραζομαστε στο ιδιο μας το σπιτι ..


    Ξερεις γιατι στα λεω ολα αυτα ?
    Γιατι τιποτα μα τιποτα στην ζωη σου δελφινι μου δεν το βλεπεις θετικο ..Παντου βλεπεις προβληματα και παραβατικες συμπεριφορες ..
    Ξερεις ποτε γινεται αυτο ?
    Ξερεις ποτε ενας ανθρωπος βρίσκει μονιμα παραβατικη την συμπεριφορα οποιοδηποτε μπει στην ζωη του ?
    Οταν ο ιδος εχει χοντρα αλυτα θεματα ..

    Αρα η πηγη ολης σου της ζωης μηπως εισαι εσυ Δελφινι μου και μηπως πρεπει να ξενικησεις καποια στιγμη την αυτοκριτικη σου και οχι να χαρακτηριζεις ολους τους αλλους παραβατικους και προβληματικους ?


    Αυτη ειναι η αποψη μου ,σκληρη ή οχι δεν ξερω ...
    Αλλα επειδη το συναντησα και εγω με ανθρωπο και πραγματικα επειδη ηταν ο πρωτος και ο τελευταίος πιστευω, μου εχει μεινει πολυ βαθια χαραγμενη η άρρωστη συμπεριφορα του και μεχρι πιο σημειο ειναι ικανος να φτασει..... οποιος δεν του εκανε τα κεφια και του ελεγε την πραγματική αληθεια για τον ευατο του γινοταν αυτοματα ο αλλος προβληματικος και δεν ειχε την αντίληψη να αναλογιστει τι κανει εκεινος λαθος, γι αυτο στα λεω ..
    Ξερω μπορει να νευριασεις αλλα ειναι η αποψη μου ..
    Αν κανω λαθος διευψευσε οχι εμενα ,αλλα τον ιδιο σου τον ευατο με το να βρεις επιτελους ανθρωπους στην ζωη σου που να τους εκτιμας και να θελεις να τους μιμειθεις ή καλύτερα αφου εισαι τοσο καλη εσυ καντους εσυ να σε θαυμαζουν και να σε μιμηθουν ..

    Απλα ειναι τα πραγματα ,τα γυρω γυρω ειναι για να διαιωνίζεις μια αρρωστη κατσταση που μονο καλο δεν θα σου κανει .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Οχι φυσικα !
    Μονο αν θελεις να εξαπατησεις και να παραπλανησεις εναν ανθρωπο το κανεις γιατι ετσι μπορει και ο ιδιος να βαζει χιλια δυο με το μυαλο του ...
    χα χα! η συντριπτικη πλειοψηφια των γυναικων πριν βγει εξω απο το σπιτι ριχνει στο προσωπο απο ενα κιλο στοκο σοβα και ρουζ, σε τετοιο βαθμο που αβαφτες πολλες φορες δεν μπορεις να τις γνωρισεις
    τωρα λες οτι δεν επρεπε να το κρυψει!
    να το κρυψει και οταν γνωριστουν περισσοτερο, ας του μιλησει και για τα εσωψυχα της

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    χα χα! η συντριπτικη πλειοψηφια των γυναικων πριν βγει εξω απο το σπιτι ριχνει στο προσωπο απο ενα κιλο στοκο σοβα και ρουζ, σε τετοιο βαθμο που αβαφτες πολλες φορες δεν μπορεις να τις γνωρισεις
    τωρα λες οτι δεν επρεπε να το κρυψει!
    να το κρυψει και οταν γνωριστουν περισσοτερο, ας του μιλησει και για τα εσωψυχα της
    ξερεις υπαρχει και μια αλλη κατηγορία γυναικών ,αυτη που μολις την δεις και οδηγηθείς εκει που πρεπει καποια στιγμη θα σε κανει να αναλογιστείς τι κουλαμάρες έλεγες τοσο καιρο γι αυτές ..

    Ειπαμε η αγνοια σκοτώνει και η παραπληροφορηση του ιντερνετ καιει εγκεφαλικα κυτταρα ..βγες στον πραγματικό κοσμο ,γνώρισε πραγματικες γυναικες και οχι ," εικονικές" ," φουσκωτές" ή " πλαστικές" και μετα ελα να συζητησουμε ,εδω ειμαστε καλε μου Νικο..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    ενταξει ευχαριστω για το ενδιαφερον!

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    χα χα! η συντριπτικη πλειοψηφια των γυναικων πριν βγει εξω απο το σπιτι ριχνει στο προσωπο απο ενα κιλο στοκο σοβα και ρουζ, σε τετοιο βαθμο που αβαφτες πολλες φορες δεν μπορεις να τις γνωρισεις
    τωρα λες οτι δεν επρεπε να το κρυψει!
    να το κρυψει και οταν γνωριστουν περισσοτερο, ας του μιλησει και για τα εσωψυχα της
    θα συμφωνησω μαζι σου, ολοι μας κοιταμε να δειξουμε τον καλυτερο μας εαυτο στα πρωτα ραντεβου, αντρες -γυναικες .....υπαρχει κανεις -καμμια που ξερναει με το καλημερα τα ελατωμματα του-ης ?......

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ενταξει ευχαριστω για το ενδιαφερον!
    Παρακαλω <3
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ..υπαρχει κανεις -καμμια που ξερναει με το καλημερα τα ελατωμματα του-ης ?......
    οχι βεβαια, ξεκιναμε απο τα καλα για να κανουμε καλη εντυπωση και μετα οποιον παρει ο Χαρος

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οχι βεβαια, ξεκιναμε απο τα καλα για να κανουμε καλη εντυπωση και μετα οποιον παρει ο Χαρος
    οχι μονο δεν λεμε τα ελατωμματα μας , αλλα φοραμε και ρουχα που να δειχνουμε πιο ωραιοι, ρουχα που να μας κολακευουν, ακομη και στο ζωικο βασιλειο, το παγωνι , φουσκωνει, ανοιγει τα φτερα του, δειχνει τα ωραια του χρωματα , ειναι δλδ. στην φυση μας να θελουμε να κανουμε καλη εντυπωση .......και οτι βγει, σωστα το τοποθετεις .....

  12. #132
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Να σου πω κατι δελφινι και παρ τω οπως θελεις ,αλλωστε οταν ειναι να πω κατι το λεω και δεν με νοιαζει αν ειναι σκληρο ,ειναι η αληθεια για εμενα ..


    Τοσο καιρο ,διαβαζα και παλια σου μηνύματα και ελεγες οχι για εναν αδελφο ,αλλα για ενα τύραννο πραγματικο ..ενα τερας που σας τυρανναει και σας κακομεταχειριζεται ..
    Ολοι σου ελεγαν σηκω και φυγε ή κανε καταγγελια για να μπει ενα τοσος επικυνδινος ανθρωπος σε ψυχιατρικη και εσυ ελεγες οτι δεν μπορεις ..

    Τωρα εγω καταλαβαινω γιατι δεν μπορεις ..
    Γιατι ο αδελφος σου απο τα λιγα μηνύματα που εχει γραψει βλεπω οτι δεν αντιπροσωπευει την εικόνα που μας εχεις δημιουργησει γι αυτον ..
    Περιτο να σου πω οτι περισσοτερο λογικη διακρίνω στα δικα του λογια παρα στα δικα σου ..
    Μαλλον γι αυτο δεν μπορουσες να κανεις κατι ..
    Αλλωστε εγω στη θεση σου ,αν ημουν ψυχικα ευαλωτη οπως εσυ και ειχα και εναν αδελφο με παρόμοια θεματα, θα κοιτασα να τα βρουμε μεταξυ μας και να παίρνουμε δυναμη ο ενας απο τον αλλον ..Οχι να αλληκατασπαραζομαστε στο ιδιο μας το σπιτι ..


    Ξερεις γιατι στα λεω ολα αυτα ?
    Γιατι τιποτα μα τιποτα στην ζωη σου δελφινι μου δεν το βλεπεις θετικο ..Παντου βλεπεις προβληματα και παραβατικες συμπεριφορες ..
    Ξερεις ποτε γινεται αυτο ?
    Ξερεις ποτε ενας ανθρωπος βρίσκει μονιμα παραβατικη την συμπεριφορα οποιοδηποτε μπει στην ζωη του ?
    Οταν ο ιδος εχει χοντρα αλυτα θεματα ..

    Αρα η πηγη ολης σου της ζωης μηπως εισαι εσυ Δελφινι μου και μηπως πρεπει να ξενικησεις καποια στιγμη την αυτοκριτικη σου και οχι να χαρακτηριζεις ολους τους αλλους παραβατικους και προβληματικους ?


    Αυτη ειναι η αποψη μου ,σκληρη ή οχι δεν ξερω ...
    Αλλα επειδη το συναντησα και εγω με ανθρωπο και πραγματικα επειδη ηταν ο πρωτος και ο τελευταίος πιστευω, μου εχει μεινει πολυ βαθια χαραγμενη η άρρωστη συμπεριφορα του και μεχρι πιο σημειο ειναι ικανος να φτασει..... οποιος δεν του εκανε τα κεφια και του ελεγε την πραγματική αληθεια για τον ευατο του γινοταν αυτοματα ο αλλος προβληματικος και δεν ειχε την αντίληψη να αναλογιστει τι κανει εκεινος λαθος, γι αυτο στα λεω ..
    Ξερω μπορει να νευριασεις αλλα ειναι η αποψη μου ..
    Αν κανω λαθος διευψευσε οχι εμενα ,αλλα τον ιδιο σου τον ευατο με το να βρεις επιτελους ανθρωπους στην ζωη σου που να τους εκτιμας και να θελεις να τους μιμειθεις ή καλύτερα αφου εισαι τοσο καλη εσυ καντους εσυ να σε θαυμαζουν και να σε μιμηθουν ..

    Απλα ειναι τα πραγματα ,τα γυρω γυρω ειναι για να διαιωνίζεις μια αρρωστη κατσταση που μονο καλο δεν θα σου κανει .
    ολα αυτά που γράφεις είναι εντελώς άσχετα

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    θα συμφωνησω μαζι σου, ολοι μας κοιταμε να δειξουμε τον καλυτερο μας εαυτο στα πρωτα ραντεβου, αντρες -γυναικες .....υπαρχει κανεις -καμμια που ξερναει με το καλημερα τα ελατωμματα του-ης ?......
    δεν τα είπα και με το καλημέρα άλλα όταν αυτός μου είπε για τα ελαττώματά του

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    ολα αυτά που γράφεις είναι εντελώς άσχετα
    Καλημέρα !

    Δεν περίμενα να πεις και κάτι άλλο!

    Ανέκαθεν οποίος σου λέει την πραγματικότητα αυτό απαντάς .

    Ποια είναι το ασχετο .Έχει να κάνει με τις σχέσεις σου και πως τις βλέπεις .
    Εφόσον εσύ τα θεωρείς άσχετα είναι γιατί πολύ απλά δεν σου αρέσουν ..

    Απλά τα πράγματα ,οι γύρω σου είναι αυτοί που είναι .
    Και ειδικά ο σύντροφός σου για εμένα είναι ο πιο όμορφος άνθρωπος στον κόσμο .
    Από την στιγμή που σε έχει δεχτεί ,με τις παραξενιές σου ,με τις ψυχολογικές σου ευαισθησίες και γενικά με ότι παράξενο κουβαλάει ο καθένας μας ,γιατί όλοι έτσι είμαστε ,απλά άλλοι είναι περισσότερο και άλλοι λιγότερο ...
    Ειναι πολύ όμορφο να βρίσκουμε ανθρώπους που να δέχονται τα οποία ελαττώματα μας .

    Τώρα αν εσύ δεν το βλεπεις δεν ειναι τυχαίο που μετά από τόσα χρόνια είσαι μόνη σου .
    Κάνετε το λάθος κάποιες και ψάχνεται τον πρίγκιπα χωρίς όμως να βλέπετε ότι ο πρίγκιπας είναι αυτός που έχετε μπροστά σας .
    Αν κατεβάσετε λίγο τον πήχη αυτόν που στην πραγματικότητα τον έχει φτάσει ψηλά η ματαιοδοξία σας και η υπεροψία σας θα σας αφήσει να δείτε ότι υπάρχουν πολύ όμορφοι άνθρωποι εσωτερικά που μπορούν και θέλουν να σας κάνουν άλλους ανθρώπους .
    Το θέμα είναι ότι αναζητάτε την βιτρίνα χωρίς ομως να μπορειται να την υποστηρίξετε ..

    Βρήκες ένα άνθρωπο που να σε δέχεται έτσι όπως είσαι και αντί να φτιάξεις κάτι όμορφο κάθεσαι και αραδιαζεις όλα τα αρνητικά του ..
    Αλήθεια πολύ θα ήθελα να ακούσω και αυτός τι λέει
    .

    Μάλλον αυτά που θα λέει για εσένα στα μάτια μου θα είναι ο ομορφότερος άντρας του κόσμου και ξέρεις γιατί ?
    Γιατί σε δέχτηκε ακόμα και με τις ψυχολογικές σου ευαισθησίες ..

    Να στο πω χύμα θέλει @ρχιδι@ από ένα άντρα να το κάνει αυτό .
    Και δυστηχως δεν υπάρχουν πλέον ..Το βλέπω καθημερινά ..
    Όλοι και όλες σας ψάχνετε την βιτρίνα και μόλις τύχει και την βρείτε ξαφνικά προσπαθείτε να αλλάξετε τον άλλον ,θαρρείς και εσείς είστε οι τέλειοι..
    Δεν είναι έτσι οι σχέσεις και ειδικά όταν θες να χτίσεις κάτι μακροχρόνιο και να μην πειραματίζεσται με τον έναν και τον άλλον και φτάσετε σε μια ηλικία που όλοι γύρος σας φταίνε εκτός από εσάς ...


    Αν δεν τον εκτιμας καλύτερα άφησε τον και μην τον τυραννας τον άνθρωπο.
    Αυτό ! Σίγουρα θα βρει μια να τα εκτιμήσει όλα αυτά ..
    Άνθρωπος είναι έχει ψυχή και καρδιά και όχι άλογο για να το κοιτάς στα δόντια αν είναι στραβά ή όχι..

    Ξυπνα δελφίνι μου και κοίταξε μην φτάσεις πενήντα ή εξήντα και ψάχνεις ακόμα τον πρίγκιπα ..
    Και ο βάτραχος καλός ειναι αν έχει πριγκιπική καρδιά και ψυχή !

    Αν κοντεύεις τα πενήντα σκέψου και λίγο πως θες από εδώ και πέρα να είναι η ζωή σου ..
    Μισό αιώνα χαραμίσες να ψάχνεσαι ,δεν κατασταλαξες ακόμα στο τι πραγματικά θες από την ζωή σου ?

    Και στο κάτω κάτω γιατί δεν το ζεις και όπου βγει?
    Βγες μαζί του ,ζήσε το άνθρωπο στο κρεβάτι να δείτε αν ταιριαζεται ,δες τον σε σημαντικές και κομβικές φάσεις στη ζωή σου αν είναι δίπλα σου και άσε όλα τα άλλα ...
    Αυτά βλέπουμε σε έναν άνθρωπο ..

    Όλα αυτά είναι σχετικά με τις ανθρώπινες και τις ερωτικές σχέσεις .
    Απλά τα πράγματα ..ότι δίνεις παίρνεις ..
    Τόσα χρόνια εσύ μάλλον ζητάς πολλά σε σχέση με αυτά που μπορείς να προσφέρεις ..
    έτσι φτάνει ένας άνθρωπος και ειδικά μια γυναίκα σε αυτές τις ηλικίες και είναι ακόμα μόνη της και φυσικά αυτά γίνονται όταν δεν είναι επιλογή της έτσι?
    Γιατί υπάρχουν και γυναίκες που δεν γουστάρουν δεσμεύσεις ..θέλουν να ειναι μια ζωή μόνες ,καθαρά από επιλογή ,εκεί φυσικά είμαι μαζί τους γιατί πολύ απλά ότι δεν θέλουν δεν κάθονται να το μειώνουν πριν το αφήσουν ..

    Και μην θυμώνεις ,αυτά θα τα έλεγα και στην φίλη μου αν έκανε τα ίδια ακριβώς με εσένα ,ειδικά σε ένα άλλον άντρα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    δεν τα είπα και με το καλημέρα άλλα όταν αυτός μου είπε για τα ελαττώματά του
    αλλο δελφινακι τα ελατωμματα του και αλλο να πεις για ψυχωση, ειπαμε υπαρχει μια προκαταληψη για τις ψυχικες παθησεις , τελος παντων , τωρα το ειπες , ο γεγονεν, γεγονεν .......

Page 9 of 16 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γνωριμία με κοπέλα από dating app & η εξέλιξη. Ποιά η γνώμη σας;
    By Gentleman365 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 48
    Last Post: 02-03-2021, 00:52
  2. γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε??
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 09-01-2021, 03:21
  3. speed dating
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 08-10-2016, 06:40
  4. Γνωριμια μεσω facebook
    By davidh in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 26-12-2015, 23:22
  5. γνωριμια μεσω ιντερνετ
    By alexalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 08-06-2015, 00:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •