Γνωριμία μέσω dating - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 239
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κι εγώ κάπως έτσι το ερμηνεύω, δεν διαφωνώ. Διαφωνώ με το ότι ασχολείστε κι επεμβαίνετε με αποτέλεσμα να το εξιδανικεύετε περισσότερο όλο αυτό στο μυαλό της. Ενώ αν σιγά σιγά έβλεπε ότι δεν ταιριάζει ο άνθρωπος στην εικόνα που έχει φιάξει στο μυαλό της και στα θέλω της, θα ξεφούσκωνε φυσικά όλο αυτό όπως έχει συμβεί στο παρελθόν και σε ανάλογες περιπτώσεις από ότι έχει γράψει εδώ μέσα.

  2. #182
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    απο την μια λεει στον κοσμο η σχεση μου ολο υπερηφανεια απο την αλλη σκεφταται ποσο ασχημος ειναι και πως θα τον παρουσιασει...και το οτι δεν κανει παιδια..γιατι νομιζει οτι αυτη στα 46 ειναι καρπερη η οτι μπορει να μεγαλωσει ενα παιδι με τα μυαλα που κουβαλαει..δεν πρέπει να ασχολούμαστε έχεις δίκιο..απλά επειδή ασχολείται όλη μέρα μ αυτόν μοιραία θα αναφέρει κάτι συνεχώς αφού δεν έχει κάτι άλλο να μας πει...

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    πολύ ωραία αυτά που γράφετε...μπορεί να έχετε και δίκιο...το παράξενο όμως είναι ότι αυτή τον είχε ερωτευτεί πριν ακόμα τον δει....από πριν το δει είχε αρχίσει να τον σκέφτεται μέρα νύχτα.θυμαμαι ήμασταν παραλία και το μόνο που έκανε ήταν να γράφει μυνηματα και όταν ήρθαμε.....πριν τονδει τον σκεφτοτανε έβλεπε το φμπ γελούσε μόνη της κλπ...Εγώ μάγκες πιστεύω οτι θα τον ερωτευότανε ακόμα και αν δεν ήταν καν άνθρωπος.για αυτό το λέω αρρωστημένο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ για έρωτα?για γάμο?πιστεύει ότι αν δεν παντερευτει δεν είναι σωστό?δεν ξέρω...
    Αυτό στο είπα από την αρχή .
    Ειναι η ανάγκη ενός ανθρώπου να αγαπήσει και να αγαπηθεί.

    Αστην να το ζήσει γιατί έτσι θα καταλάβει πολλά .
    Δεν εινάι χζή η αδελφή σου ,ευαίσθητη είναι και θέλει να ζήσει αυτό που έχει ανάγκη .
    Αν αρχίσει και έχουν κανονική σχέση θα καταλάβει από μόνη της πολλά και θα δεις αν όντως δεν αξίζει θα γυρίσει μόνη της πίσω ..

    Ίσως στο μυαλό της τα έχει εξιδανίκευση όλα και τα ωραιοποιει πριν ακόμα τα γνωρίσει .
    Όταν τα γνωρίσει και δει ότι δεν είναι ακριβώς όπως τα φανταζόταν θα αλλάξει και θα καταλάβει το λάθος της ..

    Μακάρι το πρόβλημα να είναι μόνο στην ομορφιά του ρε συ στο κάτω κάτω ..
    Ας νοιάζεται πραγματικά για εκείνη ,ας μην την εκμεταλλεύεται και θα δεις στα μάτια σας και στα μάτια της θα είναι ο ωραιότερος άντρας .

    Αστην να το ζήσει μόνο έτσι θα προσγειωθεί στην πραγματικότητα .
    Δεν πρέπει να είσαι ούτε από πίσω της να την λες το οτιδήποτε ,ούτε μπροστά της να την ανοίγεις δρόμο γιατί μια ζωή λαθη θα κάνει .
    Δίπλα της να είσαι ,ένας παρατηρητής προς το παρόν και αν πάρει μια σπουδαία απόφαση τότε μπορείς να την συμβουλεύσεις.
    Αλλά θα δεις δεν θα χρειαστεί γιατί σου λέω όταν τρώμε μόνοι μας τα μούτρα μας μαθαίνουμε καλύτερα .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αν δε σου αρεσει αστον και προχωρα
    Στον ερωτα δε κάνουμε συμβιβασμούς..Το ότι τον σκεφτεσαι δε σημαίνει ότι ειναι απαραιτητα και ερωτικο συναίσθημα.. Και εγώ σκεφτομαι τη κολλητη μου και αν δε τη δω δυο μέρες σερί θα μου λειπει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Γνώρισα ένα παιδί μέσω dating και αρχικά φαινόταν να ταιριάζουμε πολύ. Βγήκα στο πρώτο ραντεβού και δεν μου άρεσε πολύ εμφανισιακά και του είπα να μείνουμε φίλοι αλλά είδα ότι τον σκεφτόμουνα συνεχώς και είπαμε να το προσπαθήσουμε .Συνεχίσαμε να μιλάμε μέσω μεσσεντζερ και συνέχισα να τον σκέφτομαι κάναμε βιντεοκλίσεις πολλές και από το τηλέφωνο και αυτός φαίνεται να θέλει πολύ ενώ εγώ να έχω ένα κόλλημα με την εμφάνιση. Ποια είναι η συμβουλή σας να το συνεχίσω ή να το διακόψω τώρα που είναι νωρίς ώστε να μην πληγωθεί κανείς;
    όλα αυτά που γράφω εδώ είναι ψέμματα το παιδί είναι κούκλος

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Έχω νομίζω αισθήματα αφού τον σκέφτομαι όλη την μέρα . Τίποτα σαρκικό δεν έχει γίνει μεταξύ μας
    αφου τον σκεφτεσαι ολη μερα σημασια εχει οτι υπαρχει χημεια! αρα καλυβει
    την εξωτερικη εμφανιση και τοσο "ασχημος" να ειναι δεν θα πρεπε να ακους
    τους γονεις σου!

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    όλα αυτά που γράφω εδώ είναι ψέμματα το παιδί είναι κούκλος
    αποφασισε τι ισχυει τελικα ολη αυτην την ιστορια την επλασες??

  8. #188
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by pain View Post
    αποφασισε τι ισχυει τελικα ολη αυτην την ιστορια την επλασες??
    ειναι κουκλος γιατι κανανε σεξ και ισως την αρραβωνιαστει

  9. #189
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    δεν πρόκειται παιδιά έχω μιλήσει μαζί του ευγενικά και μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να την παντρευτεί γιατί λέει και καλά είναι μπουχτισμένος και ότι δεν νοιώθει έτσι για το δελφίνι....όσο για το κούκλος δεν το σχολιάζω χάλια είναι απλά της την έσπασε που την θέλει μόνο για σεξ και τα λέει αυτά από αντίδραση γιατί ξέρει ότι βλέπουμε τα μυνηματα της...του εξήγησα ότι το δελφίνι θέλει γάμο και οτιδήποτε άλλο αν δεν οδηγήσει σε αυτό θα την κάνει να υποτροπιάσει...είδη σήμερα εβρισε τους γονείς της και χτύπησε τη μάνα της που είχε καιρό να την χτυπήσει.και όλα αυτά γιατί αυτός δεν θέλει να την παντρευτεί!μας βρίζει από τότε που τον γνώρισε γιατί πολύ απλά συνεχώς του λέει να την παντρευτεί και αυτός δεν θέλει..θεωρεί τον γάμο καταξίωση και επειδή δεν μπορεί να το πετύχει μ αυτόν ξεσπάει σε μας!από την αρχή παρόλο που η εμφάνιση του ήταν αντικειμενικά χάλια είχε το πάνω χέρι γιατί χρησιμοποιούσε την ψύχωση του δελφινιού για γάμο και άφηνε να ενοιεειθει ότι αυτό μπορεί να συνέβαινε σε 2 η 3 χρόνια και έτσι με αυτόν τον τροπο να την κάνει ότι θέλει....το δελφίνι στην αρχή είχε φρικάρει με την εμφάνιση του αλλά μετά άρχισε μετά από πολύ προσπάθεια να τον συνηθίζει..πίστευε ότι επειδή της φεροτανε καλά θα κατάφερνε να τον πείσει να την παντρευτεί!
    Last edited by kotas; 15-05-2021 at 22:22.

  10. #190
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αναιβασαι καμια φωτογραφια του βρε δελφινι να δουμε τελικα αν ειναι ασχημος η ομορφος!?χαχα.
    Οσο για το νοημα της σχεσης σας, μπορειτε να συζησετε για λιγο να δειτε αν τα πατε καλα μεταξι σας, σαν προβα! αρα αν πανε ολα καλα να παντρευτητε ειδαλος οχι.
    Αν ομως ειναι τα πραματα οπως τα λεει ο αδελφος σου καλυτερα να τον στειλεις, διοτι η κοροιδια ειναι ασχημο πραμα, το οτι θελεις βρε δελφινι να παντρευτεις ειναι καλο, αλλα δεν πρεπει να το κανεις μονο για την πραξη αλλα ως αποτελεσμα της αγαπης σας να ειναι ο γαμος. Ακου τον αδελφο σου, επειδη το βλεπει απεξω το θεμα ειναι πιο αντικοιμενικη η κριση του ,και φυσικα ειναι αδελφος σου, αρα θελει το καλο της οικογενειας του κι εσενα δλδ οσο κι αν μαλωνετε δεν εχει σχεση με το αν θελει το καλο σου.
    Αυτο που δεν μπορω να χονεψω ρεσυ δελφινι ειναι στο τις φταιει η κακομοιρα η μανουλα σας και την βαρας, η την μαλωνεις οπωτε εχεις νευρα?? για ποιο λογο να ξεσπας επανω της? ειναι μεγα λαθος! διοτις ειναι ο ανθρωπος που σε αγαπαει πιο πολυ στον πλανητη! και ουτες θα ξανα υπαρξει τοσο αγαθο ενδιαφερον προς εσενα απο αλλον ανθρωπο! αρα μην της φερεσαι ετσι. Οσο για τον αδελφο σου, ειναι λαθος του απο την μια οπου μπαινει υπερβολικα στα προσωπικα σου, πρεπει φιλε ΚΟΤΑΣ ,να την αφησεις πιο ελευθερη , καταλαβαινω οτι φοβασαι για αυτην και δειχνεις σαν αδελφος ενδιαφερον, ειναι ομορφο αυτο και δειχνει την αξια της οικογενειας στην ελληνικη κοινωνια, αλλα ισως αν την αφηνες να "φαει τα μουτρα της" που λεμε, για να μαθει δλδ, να καταλαβει απο μοναχη της, δεν θα ηταν καλυτερα νομιζεις? βεβαια δεν λεω να παντρευτει ετσι? ουτε να κανει παιδι για να μαθει, για απλα πραματα λεω.

  11. #191
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    πίστεψε με άμα ήταν νορμαλ δεν θα με ένοιαζε καθόλου...αλλά μας έχει δημιουργήσει άπειρα προβλήματα στο παρελθόν...έπαιρνε τηλέφωνα έβριζε κόσμο στο ξεκάρφωτο θέλαν να την κάνουν μήνυση..στο φειζμπουκ άμα παντερευοταν κάποια την έβριζε και αυτήν και τους γονείς της...και τώρα εσύ τι νομίζεις ήταν αυτό που κάνει τώρα?ψύχωση γιατί δεν παντρεύτηκα....ο άνθρωπος λέει άμα δεν παντρευτεί είναι χαζός!!!και άμα παντερευτει είναι έξυπνος..άκου ηλιθιότητες!!όχι θα μπλέκαμε ήταν σίγουρο...σεξ με το ζόρι άμα έκανε θα είχε καραμπινάτη υποτροπή!!δεν την ξέρετε καλά...λέει ότι εμείς ήμαστε άρρωστοι και ότι αυτη είναι καλά!και ότι για όλα μα όλα φταίνε οι γονείς της..και δώστου βρισιές και δώστου ξύλο!ενώ εγώ άμα τζαντιστω μια φορά και παρεκτραπώ θα το κάνει θέμα παντού θα μου φέρει την αστυνομία για ανούσιους λόγους πχ μια φορά μου έφερε την αστυνομία γιατί της πήρα το κινητό για πλάκα..εδώ διάβασα ότι λέει ότι περνώ ότι φάρμακα θέλω από μόνος μου!!μα είναι δυνατόν αυτό πως θα πάρω ότι θέλω αφού τη συνταγή την γράφει ψυχίατρος!δεν πας στο φαρμακείο και λες θέλω αυτό?πρέπει να σε δει γιατρός..όλα είναι ψέματα..και εγώ το φάρμακο μου το περνώ μόνος μου κάθε μέρα...όχι όπως αυτη που άμα της τη βαρέσει λέει στον πατέρα της που της τα δίνει εγώ δεν θέλω φάρμακα είμαι καλά εσείς είστε οι τρελοί!να μαστέ λιγάκι σοβαροί.

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Λοιπόν το παιδί μοιάζει με τον Εντουαρτ Νόρτον για μένα είναι πολύ ωραίος ντρέπομαι που έγραψα όλα αυτά τα άσχημα για αυτόν.

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Λοιπόν το παιδί μοιάζει με τον Εντουαρτ Νόρτον για μένα είναι πολύ ωραίος ντρέπομαι που έγραψα όλα αυτά τα άσχημα για αυτόν.
    ειτε τα εγραφες, ειτε οχι, αυτο δεν τον κανει ουτε πιο ομορφο, ουτε πιο ασχημο.
    το θεμα δεν ειναι τι εντυπωσεις θα δημιουργησεις σε μας, αλλα αυτο που πραγματικα ισχυει.

    εσυ μας ελεγες οτι αυτος θελει κατι χαλαρο. οχι σχεση και γαμο.
    τι να τον κανεις; εσυ, μονο τον γαμο εχεις στο μυαλο σου.

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειτε τα εγραφες, ειτε οχι, αυτο δεν τον κανει ουτε πιο ομορφο, ουτε πιο ασχημο.
    το θεμα δεν ειναι τι εντυπωσεις θα δημιουργησεις σε μας, αλλα αυτο που πραγματικα ισχυει.

    εσυ μας ελεγες οτι αυτος θελει κατι χαλαρο. οχι σχεση και γαμο.
    τι να τον κανεις; εσυ, μονο τον γαμο εχεις στο μυαλο σου.

    Εντάξει ας μην παντρευτώ δεν έχω πρόβλημα ....... αρκεί να φύγω από αυτό το σπίτι και να μην είμαι μόνη στην ζωή. Σχέση μου είπε ότι θέλει ,γάμο δεν θέλει

  15. #195
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ειστε αδελφια δεν πρεπει να τσακονεστε! πρεπει να υπαρχει αγαπη αναμεσα σας και οχι τετοια πραματα.
    Το δελφινι πρεπει να καταλαβει οτι ο δελφος της εχει δικαιωματα πανω της! αλλα και ο ΚΟΤΑΣ δεν πρεπει να υπερβαλει αυτων, πρεπει μονο με γνωμονα το καλο της να αποφασιζει!
    Για να παντρευτει το δελφινι πρεπει να παρει της ευχη του αδελφου της!, καλα θα κανει λοιπον να μην ειναι αντιθετη στις αποφασεις του αδελφου της.Ο γκομενος σου δελφινι θα πρεπει να σε ζητησει απο τον αδελφο σου, αρα πρεπει να καταλαβαιτε οτι ο αδελφος σας και η γνωμη του μετραει παρα πολυ! δεν μπορεις να ζεις χωρις να ενδιαφερεσαι για το καλο του αδελφου σου αλλα και να κερδησεις την θετικη του γνωμη! αν δεν θελει απλα δεν θα παντρευτεις αυτον τον τυπο!

Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γνωριμία με κοπέλα από dating app & η εξέλιξη. Ποιά η γνώμη σας;
    By Gentleman365 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 48
    Last Post: 02-03-2021, 01:52
  2. γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε??
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 09-01-2021, 04:21
  3. speed dating
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 08-10-2016, 07:40
  4. Γνωριμια μεσω facebook
    By davidh in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 27-12-2015, 00:22
  5. γνωριμια μεσω ιντερνετ
    By alexalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 08-06-2015, 01:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •