Δεν ξερω τι να κανω επαγγελματικα-στρεσαρομαι και φοβαμαι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    133
    Andrea86 Το σκεφτομαι καποιες φορες ειδικα οταν δεν ειμαι στα καλα μου αλλα δεν νομιζω οτι μπορω.
    Εχει περασει και καιρος.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Meli-meli View Post
    Andrea86 Το σκεφτομαι καποιες φορες ειδικα οταν δεν ειμαι στα καλα μου αλλα δεν νομιζω οτι μπορω.
    Εχει περασει και καιρος.
    Εσύ ξέρεις, απλός το ευχάριστο κλίμα σε μια δουλειά είναι πολύ καλό!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Meli-meli View Post
    Marilou Μαλλον οταν εχεις ενα στοχο το κυνηγας μεχρι να τα καταφερεις. Εγω δεν ξερω ακομα τι μου παει για να το πετυχω. Γι αυτο και η απαισιοδοξια. Νιωθω επι ξυλου κρεμάμενη. Μακαρι να υπηρχε κατι που θα μας ελεγε πια δουλεια ειναι η ιδανικη για μας.
    Καλημέρα

    Υπάρχει κορίτσι μου !
    Υπάρχουν τόσα τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού ακόμα και εδώ μέσα στον νετ για να κάνεις και να σου δώσουν ένα μπουσουλα ..
    Υπάρχουν πολλοί επαγγελματικοί σύμβουλοι που με κάποιες συνεδρίες μπορούν να σου βγάλουν ένα πλάνο προς τα πού τείνεις ..

    Και γενικά όσο είσαι μικρή δοκιμάζεις και βλέπεις ..
    Το ότι τελείωσες κάτι δεν σου απαγορεύει να δοκιμάσεις και κάτι άλλο και αν σου αρέσει να πας σε μια άλλη σχολή ..
    Ξέρεις πόσοι ,άλλο σπουδάσαμε και στην πορεία αλλάξαμε κατεύθυνση και ξαναπήγαμε σε άλλη σχολή για να κάνουμε σήμερα αυτό που θεωρούμε ότι είναι πιο επικερδές και μας αρέσει περισσότερο ?
    Ένα σωρό ,να ξέρεις και εγώ μέσα σε αυτούς είμαι μην νομίζεις ,άλλο τελείωσα δουλαψα κάνα δυο χρόνια και μετά είδα ότι η αγάπη μου για αυτό που τελείωσα δεν μπορεί να εκφραστεί μέσα από την δουλειά αυτή και προτίμησα να στραφω σε άλλο κομμάτι ..δοκίμασα ,έφαγα κάποιες ήττες στην αρχή αλλά σιγά σιγά κατάφερα να το βρω ...

    Δοκίμαζε κορίτσι μου ,είσαι σε ηλικία που μπορείς να πειραματιστείς ακόμα και να ξέρεις και οι ήττες είναι μέσα στο παιχνίδι.
    Μην σου πω είναι πολύ πιο καλές και σε πεισμωνουν περισσότερο ..


    Κάτσε και γράψε σε ένα τετράδιο τι σου αρέσει γενικά να έχεις στην ζωή σου ..
    Λες θέλω να έχω μία δουλειά ..
    Τι δουλειά ?Πέραν από ένα καλο συναδελφικο περιβάλλον τι άλλο θέλεις να έχει ?
    Αντικείμενο που σε ιντριγκάρει και να χαίρεσαι να ασχολείσαι μαζί του έχεις σκεφτεί?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    133
    Η αληθεια ειναι οτι δεν εκατσα να δω τι πραγματικα μου αρεσει! Μονο πηγαινα με το ρευμα. Τα μαθηματα του Λυκειου που δωσαμε εξετασεις δεν με ενθουσιαζαν ιδιαιτερα.
    Η φιλη μου δουλευει καπου που εχουν ενα διευθυντη που φωναζει χωρις λογο, τον φοβουνται ολοι, τους προσβαλει κτλ. Εκανα κι εγω αιτηση εκει και με καλεσαν για ιντερβιου και δεν πηγα. Δεν μπορω ετσι καταστασεις.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Meli-meli View Post
    Η αληθεια ειναι οτι δεν εκατσα να δω τι πραγματικα μου αρεσει! Μονο πηγαινα με το ρευμα. Τα μαθηματα του Λυκειου που δωσαμε εξετασεις δεν με ενθουσιαζαν ιδιαιτερα.
    Η φιλη μου δουλευει καπου που εχουν ενα διευθυντη που φωναζει χωρις λογο, τον φοβουνται ολοι, τους προσβαλει κτλ. Εκανα κι εγω αιτηση εκει και με καλεσαν για ιντερβιου και δεν πηγα. Δεν μπορω ετσι καταστασεις.
    Το παίζουν κάποιοι επειδή έχουν εξουσία, σε τέτοιες δουλειές μόνο εάν έχεις ανάγκη τα χρήματα και δεν γίνεται αλλιώς!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. φοβαμαι πως θα χωρισω δεω ξερω τι να κανω...
    By basw1808 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 01-03-2013, 22:23
  3. ΦΟΒΑΜΑΙ να ζήσω,δεν ξέρω πώς!!!...
    By anastasia12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 11-06-2012, 03:36
  4. φοβαμαι να κανω μια ενα αρχη
    By devilaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 18-05-2011, 02:58
  5. Μπορει να με βοηθησει καποιος;Δε ξερω τι να κανω και φοβαμαι πολυ.
    By Agia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 08-04-2011, 13:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •