Παντρεμένος με σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    4

    Confused

    Καλησπέρα σας.ειμαι 40 ετών από Θεσσαλονίκη και διατηρώ 1 χρόνο τώρα μια "σχέση" εξωσυζυγική κάτι το οποίο δεν με κάνει περήφανο αλλά δε μπορώ και να το σταματήσω.η κοπέλα είναι αρκετά μικρότερη 24 ετών.και δεν είναι Ελληνίδα ούτε μένει Ελλάδα. Πήγα στη χώρα της και όλα πήγαν καλά.η επιστροφή σπίτι με έχει ξενερώσει όπως φαντάζεστε περασα 7 μέρες ανανέωσης σε ξένη χώρα με μια κοπέλα .δε ξέρω αν θα υπάρξει συνέχεια.το πρόβλημα μου είναι ότι μερικά χρόνια και κυρίως τώρα δε δίνω σημασία στην γυναικα μου .δεν έχουμε παιδιά αλλά δεν αλλάζει κάτι αυτό πιστεύω.απλα είμαι εντελώς άλλου όλο αυτόν τον καιρό και νιώθω άσχημα συγχρόνως που το κάνω όλο αυτό.δε θα τελείωνα αυτόν τον γάμο για μια άλλη κοπέλα πιστεύω.το κακό είναι ότι νιώθω καλύτερα μόνος ισως σε οτιδήποτε κάνω και γενικά το νιώθω αυτό πολύ πριν γνωρίσω την άλλη κοπέλα.η γυναίκα μου φυσικά και εκείνη πλέον σίγουρα έχει τις υποψίες της και με το δίκιο της.νιωθω άσχημα απέναντι της.πιο πολύ θέλω να καταλάβω τι θέλω για εμένα περισσότερο.να χωρίσω να μείνω μόνος η το φοβάμαι?η εξωσυζυγική σχεση με επηρέασε?η όλα μαζι?Επίσης νομίζω ότι με το που πάτησα τα 40 με έχει πάρει και λίγο από κάτω και τα κάνω όλα αυτά ίσως και από ανασφάλεια η κριση ηλικίας αν μπορώ να το θέσω ετσι.ευχαριστω
    Last edited by Adagio; 02-04-2021 at 08:13.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    τυπε, δεν εχει σημασια τι θελεις απο την γκομενα.
    για γαμο σιγουρα δεν κανεις.
    εαν αποκτησετε και παιδακια θα τα κανεις ολα σκατα.

    προλαβαινεις να σωσεις την κατασταση εαν αλλαξεις μυαλα η χωρισεις.
    βεβαια κανεις δεν ξερει τι ακριβως σκεφτεσαι.
    ομως γενικα οι αντρες βολευονται και χωριζουν πιο δυσκολα απο μια γυναικα. αυτο φοβασε, οχι μονο εσυ αλλα και πολλοι αλλοι.
    οτι πηγες διακοπες με μιαν αλλη και το ευχαριστηθηκες, δειχνει οτι δεν εισαι και πολυ συναισθηματικα δεμενος με την συζυγο. εαν πηγαινες σε ιεροδουλες απλα για να κανεις ενα σεξ δεν θα ετρεχε τιποτα αρκει να μην το μαθαινε η γυναικα σου....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Adagio View Post
    Καλησπέρα σας.ειμαι 40 ετών και διατηρώ 1 χρόνο τώρα μια "σχέση" εξωσυζυγική κάτι το οποίο δεν με κάνει περήφανο αλλά δε μπορώ και να το σταματήσω.η κοπέλα είναι αρκετά μικρότερη 24 ετών.και δεν είναι Ελληνίδα ούτε μένει Ελλάδα.Μολις γύρισα από ταξίδι στη χώρα της όπου βρεθήκαμε ουσιαστικά πρώτη φορά από κοντά και όλα πήγαν σχετικά καλά.η επιστροφή σπίτι με έχει ξενερώσει όπως φαντάζεστε απίστευτα.περασα 7 μαγικές μέρες σε ξένη χώρα με μια κοπέλα που το θέλαμε πολύ ένα χρόνο.δε ξέρω αν θα υπάρξει συνέχεια.το πρόβλημα μου είναι ότι τα μυαλά μου έχουν πάρει αέρα και αυτόν τον ένα χρόνο και κυρίως τώρα μετά το ταξίδι δε δίνω σημασία στην γυναικα μου .δεν έχουμε παιδιά αλλά δεν αλλάζει κάτι αυτό πιστεύω.απλα είμαι εντελώς άλλου όλο αυτόν τον καιρό και νιώθω άσχημα συγχρόνως που το κάνω όλο αυτό.δε θα τελείωνα αυτόν τον γάμο για μια άλλη κοπέλα πιστεύω.το κακό είναι ότι νιώθω καλύτερα μόνος όπως όταν έκανα αυτό το ταξίδι και γενικά το νιώθω αυτό πολύ πριν γνωρίσω την άλλη κοπέλα.η γυναίκα μου που φυσικά ξέρει για το ταξίδι μου απλά ήξερε ότι θα το κάνω μόνος επειδή όντως το είχα ανάγκη διότι έχουμε ορισμένα προβλήματα γενικά τα τελευταία 3 χρόνια,με στήριξε να το κάνω ότι θα μου έκανε καλό,αλλά φυσικά και εκείνη πλέον σίγουρα έχει τις υποψίες της και με το δίκιο της.νιωθω άσχημα απέναντι της.πιο πολύ θέλω να καταλάβω τι θέλω για εμένα περισσότερο.να χωρίσω να μείνω μόνος η το φοβάμαι?η εξωσυζυγική σχεση με επηρέασε?η όλα μαζι?Επίσης νομίζω ότι με το που πάτησα τα 40 με έχει πάρει και λίγο από κάτω άσχετα που μοιάζω με 35 το πολυ.και τα κάνω όλα αυτά ίσως και από ανασφάλεια η κριση ηλικίας αν μπορώ να το θέσω ετσι.πρωτη φορά γράφω σε ένα φόρουμ.ευχαριστω εκ των προτέρων
    Απλα ζεις την φαση του ενθουσιασμου μιας περιπετειας,αυτο ειναι ολο.Ρουτινιασες απο την καθημερινοτητα του γαμου και ενοιωσες την αναγκη να ζησεις μια καινουρια εμπειρια.Αλλα μη νομιζεις οτι αυτο που εζησες με αυτην την κοπελα εξω ειναι κατι που εχει μελλον και παιρνει το μυαλο σου αερα.Μηπως της τα ακουμπησες?μου κανει εντυπωση που μια τυπισσα απο ξενη χωρα καθεται και ασχολειται με εναν τυπο που βρισκεται στην αλλη ακρη και της ριχνει και 16 χρονια.Εγω προτεινω να κατσεις στα αυγα σου και να κοιταξεις να αναζοπυρωσεις την σεξουαλικη ζωη που εχεις με την γυναικα σου.Επειδη για καποιους ανεξηγητους λογους σου εδωσε σημασια μια νεαροτερο (πιτσιρικα για σενα), δε σημαινει οτι θα τιναξεις τον γαμο σου στον αερα.
    Αν η ερωτικη ζωη σου με την γυναικα σου ειναι ασχημη να πατε σε εναν ψυχολογο η εναν σεξολογο και να το παλεψετε.Αν δεν βγει τιποτα ουτε και τοτε,μπορεις να αρχιζεις να σκεφτεσαι να διακοψεις τον γαμο σου.
    Να χωρισεις ομως γιατι δε παει αλλο στη μεταξυ σας σχεση ειναι απολυτα λογικο και σωστο,να χωρισεις ομως επειδη μια πιτσιρικα σου εδωσε σημασια και περασατε καποιες μερες μαζι ειναι εντελως κουφο και θιγει και την αντρικη σου αξιοπρεπεια.
    Αν χωριζαν οι παντρεμενοι επειδη καποιες γκομενες καθε τοσο εδειχναν ερωτικο ενδιαφερον,τοτε δε θα υπηρχε παντρεμενος σε αυτο τον κοσμο,ολοι χωρισμενοι θα ητανε.
    Γιαυτο παρτο αλλιως

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Adagio View Post
    Καλησπέρα σας.ειμαι 40 ετών από Θεσσαλονίκη και διατηρώ 1 χρόνο τώρα μια "σχέση" εξωσυζυγική κάτι το οποίο δεν με κάνει περήφανο αλλά δε μπορώ και να το σταματήσω.η κοπέλα είναι αρκετά μικρότερη 24 ετών.και δεν είναι Ελληνίδα ούτε μένει Ελλάδα. Πήγα στη χώρα της και όλα πήγαν καλά.η επιστροφή σπίτι με έχει ξενερώσει όπως φαντάζεστε περασα 7 μέρες ανανέωσης σε ξένη χώρα με μια κοπέλα .δε ξέρω αν θα υπάρξει συνέχεια.το πρόβλημα μου είναι ότι μερικά χρόνια και κυρίως τώρα δε δίνω σημασία στην γυναικα μου .δεν έχουμε παιδιά αλλά δεν αλλάζει κάτι αυτό πιστεύω.απλα είμαι εντελώς άλλου όλο αυτόν τον καιρό και νιώθω άσχημα συγχρόνως που το κάνω όλο αυτό.δε θα τελείωνα αυτόν τον γάμο για μια άλλη κοπέλα πιστεύω.το κακό είναι ότι νιώθω καλύτερα μόνος ισως σε οτιδήποτε κάνω και γενικά το νιώθω αυτό πολύ πριν γνωρίσω την άλλη κοπέλα.η γυναίκα μου φυσικά και εκείνη πλέον σίγουρα έχει τις υποψίες της και με το δίκιο της.νιωθω άσχημα απέναντι της.πιο πολύ θέλω να καταλάβω τι θέλω για εμένα περισσότερο.να χωρίσω να μείνω μόνος η το φοβάμαι?η εξωσυζυγική σχεση με επηρέασε?η όλα μαζι?Επίσης νομίζω ότι με το που πάτησα τα 40 με έχει πάρει και λίγο από κάτω και τα κάνω όλα αυτά ίσως και από ανασφάλεια η κριση ηλικίας αν μπορώ να το θέσω ετσι.ευχαριστω
    Καλημέρα !

    Τι σε γοήτευσε πιο πολύ ?
    Το ότι σου εδώσε σημασία μια πιτσιρίκα ?
    Το κρεβατι μαζί της ή η χαλαρωτική εβδομάδα που περασατε ?
    40 είσαι και γράφεις θαρρείς και είσαι 60 ..
    Ο άντρας από τα 35 με 40 και μετά είναι στα καλύτερά τους ..
    Πολύ πιο γοητευτικός ξέρει πολύ καλά το ερωτικό παιχνίδι και γενικά οι σχέσεις μαζί τους είναι σε άλλο επίπεδο από ότι από ένα πιτσιρίκι...

    Δεν ειναι τυχαίο ότι οι μικρές προτιμούν τους μεγαλύτερους ...
    Μάλλον αυτό έγινε και με εσένα και την μικρή ...

    Τώρα το θέμα είναι άλλο όμως ..Τι θες εσύ και πως είσαι μέσα στο γάμο σου ..
    Καταρχήν πόσα χρόνια είσαι παντρεμένος ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Adagio View Post
    Καλησπέρα σας.ειμαι 40 ετών από Θεσσαλονίκη και διατηρώ 1 χρόνο τώρα μια "σχέση" εξωσυζυγική κάτι το οποίο δεν με κάνει περήφανο αλλά δε μπορώ και να το σταματήσω.η κοπέλα είναι αρκετά μικρότερη 24 ετών.και δεν είναι Ελληνίδα ούτε μένει Ελλάδα. Πήγα στη χώρα της και όλα πήγαν καλά.η επιστροφή σπίτι με έχει ξενερώσει όπως φαντάζεστε περασα 7 μέρες ανανέωσης σε ξένη χώρα με μια κοπέλα .δε ξέρω αν θα υπάρξει συνέχεια.το πρόβλημα μου είναι ότι μερικά χρόνια και κυρίως τώρα δε δίνω σημασία στην γυναικα μου .δεν έχουμε παιδιά αλλά δεν αλλάζει κάτι αυτό πιστεύω.απλα είμαι εντελώς άλλου όλο αυτόν τον καιρό και νιώθω άσχημα συγχρόνως που το κάνω όλο αυτό.δε θα τελείωνα αυτόν τον γάμο για μια άλλη κοπέλα πιστεύω.το κακό είναι ότι νιώθω καλύτερα μόνος ισως σε οτιδήποτε κάνω και γενικά το νιώθω αυτό πολύ πριν γνωρίσω την άλλη κοπέλα.η γυναίκα μου φυσικά και εκείνη πλέον σίγουρα έχει τις υποψίες της και με το δίκιο της.νιωθω άσχημα απέναντι της.πιο πολύ θέλω να καταλάβω τι θέλω για εμένα περισσότερο.να χωρίσω να μείνω μόνος η το φοβάμαι?η εξωσυζυγική σχεση με επηρέασε?η όλα μαζι?Επίσης νομίζω ότι με το που πάτησα τα 40 με έχει πάρει και λίγο από κάτω και τα κάνω όλα αυτά ίσως και από ανασφάλεια η κριση ηλικίας αν μπορώ να το θέσω ετσι. ευχαριστω
    ΤΡΟΛΟΛ, αν μπορω να το θεσω ετσι...

    αφου βαζεις τα ερωτηματα μονος σου σαν να εισαι ενας τριτος και ασχετος με την υποθεση που παρουσιασες (που μαλλον εισαι), απαντησε τα κιολας και εισαι κομπλε.... εμεις θα τα απαντησουμε;
    Last edited by Remedy; 02-04-2021 at 10:47.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Τι σε γοήτευσε πιο πολύ ?
    Το ότι σου εδώσε σημασία μια πιτσιρίκα ?
    Το κρεβατι μαζί της ή η χαλαρωτική εβδομάδα που περασατε ?
    40 είσαι και γράφεις θαρρείς και είσαι 60 ..
    Ο άντρας από τα 35 με 40 και μετά είναι στα καλύτερά τους ..
    Πολύ πιο γοητευτικός ξέρει πολύ καλά το ερωτικό παιχνίδι και γενικά οι σχέσεις μαζί τους είναι σε άλλο επίπεδο από ότι από ένα πιτσιρίκι...

    Δεν ειναι τυχαίο ότι οι μικρές προτιμούν τους μεγαλύτερους ...
    Μάλλον αυτό έγινε και με εσένα και την μικρή ...

    Τώρα το θέμα είναι άλλο όμως ..Τι θες εσύ και πως είσαι μέσα στο γάμο σου ..
    Καταρχήν πόσα χρόνια είσαι παντρεμένος ?
    Καλημέρα!όλα όσα αναφέρεις με ανέβασαν σίγουρα με εκεινη!Όλη η εμπειρία.Το θέμα είναι να καταλάβω από εδώ και πέρα τι θέλω εγώ για τη ζωή μου και πως θα περνάει καλύτερα με τον γάμο που έχω η μόνος αρχικά.ειμαι 4 χρόνια παντρεμένος και 8 συνολικά σε αυτή τη σχεση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Adagio View Post
    Καλημέρα!όλα όσα αναφέρεις με ανέβασαν σίγουρα με εκεινη!Όλη η εμπειρία.Το θέμα είναι να καταλάβω από εδώ και πέρα τι θέλω εγώ για τη ζωή μου και πως θα περνάει καλύτερα με τον γάμο που έχω η μόνος αρχικά.ειμαι 4 χρόνια παντρεμένος και 8 συνολικά σε αυτή τη σχεση.
    Αρα να υποθεσω ολα αυτα δεν τα εισπρατεις απο την γυναικα σου ετσι ?

    Γιατι ?Εχεις αναρωτηθει αν και η ιδια ειναι στην ιδια κατασταση με εσενα και δεν εχει την διαθεση να σου τα δωσει ολα αυτα ?
    Θες να μου πεις λιγα παραπανω για το πως ειστε μεσα στον γαμο σας?
    Υπαρχει επικοινωνια ?Περνατε καλα ,διασκεδαζεται ?
    Και το θεμα του παιδιου ειναι επιλογη σας να μην εχετε ή υπαρχουν προσπαθειες αλλα ακομα δεν εχει ερθει?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    4
    Υπάρχει κάποιος τρόπος στο φόρουμ να σου απαντήσω όχι δημόσια?μου είναι λίγο δύσκολο! ευχαριστώ

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αρα να υποθεσω ολα αυτα δεν τα εισπρατεις απο την γυναικα σου ετσι ?

    Γιατι ?Εχεις αναρωτηθει αν και η ιδια ειναι στην ιδια κατασταση με εσενα και δεν εχει την διαθεση να σου τα δωσει ολα αυτα ?
    Θες να μου πεις λιγα παραπανω για το πως ειστε μεσα στον γαμο σας?
    Υπαρχει επικοινωνια ?Περνατε καλα ,διασκεδαζεται ?
    Και το θεμα του παιδιου ειναι επιλογη σας να μην εχετε ή υπαρχουν προσπαθειες αλλα ακομα δεν εχει ερθει?
    Υπάρχει κάποιος τρόπος στο φόρουμ να σου απαντήσω όχι δημόσια?μου είναι λίγο δύσκολο! ευχαριστώ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Adagio View Post
    Υπάρχει κάποιος τρόπος στο φόρουμ να σου απαντήσω όχι δημόσια?μου είναι λίγο δύσκολο! ευχαριστώ
    Δεν μπορεις να στελειες ακομα μηνυμα εδω γιατι δεν εχεις συμπληρωση τα 50 ποστ ,αν θελεις εχω το μειλ καρφιτσωμένο που και εκει ανώνυμα θα μιλάμε [email protected] οπως και εδω ,απλα αν σε ενοχλουν καποια σχόλια απλα προσπερασε τα, μην τα δινεις σημασια .......
    Συζήτηση θα γινει ομορφα και πολιτισμενα και μακαρι να βοηθηθείς ακουγοντας καποια πραγματα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Adagio View Post
    Καλημέρα!όλα όσα αναφέρεις με ανέβασαν σίγουρα με εκεινη!Όλη η εμπειρία.Το θέμα είναι να καταλάβω από εδώ και πέρα τι θέλω εγώ για τη ζωή μου και πως θα περνάει καλύτερα με τον γάμο που έχω η μόνος αρχικά.ειμαι 4 χρόνια παντρεμένος και 8 συνολικά σε αυτή τη σχεση.
    γιατι δεν δοκιμαζεις για αρχη να εισαι ειλικρινης με την γυναικα σου και να της εξηγησεις τι ακριβως εχει συμβει;
    ετσι και ενταξει θα εισαι απεναντι της και θα βοηθηθεις να καταλαβεις τι ρολο επαιξε η γνωριμια σου αυτη και τι θελετε και οι δυο να συμβει στην σχεση σας...
    μονο το πως θα περνας εσυ καλυτερα σε ενδιαφερει;
    δεν σε ενδιαφερει οτι εξαπατας την συζυγο σου;

    θεωρεις οτι για να αποφυγεις ενα διαζυγιο ειναι οκ να τσιλιμπουρδιζεις πισω απο την πλατη της κι ας ζεις μια υποκριτικη σχεση μεσα στον γαμο σου;;
    Last edited by Remedy; 02-04-2021 at 13:49.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Adagio View Post
    Καλησπέρα σας.ειμαι 40 ετών από Θεσσαλονίκη και διατηρώ 1 χρόνο τώρα μια "σχέση" εξωσυζυγική κάτι το οποίο δεν με κάνει περήφανο αλλά δε μπορώ και να το σταματήσω.η κοπέλα είναι αρκετά μικρότερη 24 ετών.και δεν είναι Ελληνίδα ούτε μένει Ελλάδα. Πήγα στη χώρα της και όλα πήγαν καλά.η επιστροφή σπίτι με έχει ξενερώσει όπως φαντάζεστε περασα 7 μέρες ανανέωσης σε ξένη χώρα με μια κοπέλα .δε ξέρω αν θα υπάρξει συνέχεια.το πρόβλημα μου είναι ότι μερικά χρόνια και κυρίως τώρα δε δίνω σημασία στην γυναικα μου .δεν έχουμε παιδιά αλλά δεν αλλάζει κάτι αυτό πιστεύω.απλα είμαι εντελώς άλλου όλο αυτόν τον καιρό και νιώθω άσχημα συγχρόνως που το κάνω όλο αυτό.δε θα τελείωνα αυτόν τον γάμο για μια άλλη κοπέλα πιστεύω.το κακό είναι ότι νιώθω καλύτερα μόνος ισως σε οτιδήποτε κάνω και γενικά το νιώθω αυτό πολύ πριν γνωρίσω την άλλη κοπέλα.η γυναίκα μου φυσικά και εκείνη πλέον σίγουρα έχει τις υποψίες της και με το δίκιο της.νιωθω άσχημα απέναντι της.πιο πολύ θέλω να καταλάβω τι θέλω για εμένα περισσότερο.να χωρίσω να μείνω μόνος η το φοβάμαι?η εξωσυζυγική σχεση με επηρέασε?η όλα μαζι?Επίσης νομίζω ότι με το που πάτησα τα 40 με έχει πάρει και λίγο από κάτω και τα κάνω όλα αυτά ίσως και από ανασφάλεια η κριση ηλικίας αν μπορώ να το θέσω ετσι.ευχαριστω
    Ποσο σε νιώθω...κανε αυτο που σου λεει η καρδουλα σου..
    Σε αυτο το κοσμο δεν θα ξανα ρθουμε.
    Αν το κοριτσι σε θελει προχωρά...
    Ας σταματησει πια οι μεγαλύτεροι ερωτας να κοιμούνται σε ξεχωριστα κρεβάτια..ας κοιμηθουν και στο ιδιο κρεβάτι..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ποσο σε νιώθω...κανε αυτο που σου λεει η καρδουλα σου..
    Σε αυτο το κοσμο δεν θα ξανα ρθουμε.
    Αν το κοριτσι σε θελει προχωρά...
    Ας σταματησει πια οι μεγαλύτεροι ερωτας να κοιμούνται σε ξεχωριστα κρεβάτια..ας κοιμηθουν και στο ιδιο κρεβάτι..
    συμφωνω.
    αρκει να τον θελει και "ο μεγαλυτερος ερωτας " για κατι μονιμο....
    αλλα να ξεκαθαρισει με την γυναικα του πρωτα. δεν του φταιει σε τπτ να την εχει ομηρο και να την φλομωνει στο ψεμα..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω.
    αρκει να τον θελει και "ο μεγαλυτερος ερωτας " για κατι μονιμο....
    αλλα να ξεκαθαρισει με την γυναικα του πρωτα. δεν του φταιει σε τπτ να την εχει ομηρο και να την φλομωνει στο ψεμα..
    Καλα εννοείτε ότι πρέπει να ξεκαθαρίσει...αφου η κοπελα τον θέλει περασανε μαζι μερες..αφου λοιπον τον θελει και την θελει...να ξεκαθαρίσει και ας ζησει τον μεγαλο του ερωτα....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ποσο σε νιώθω...κανε αυτο που σου λεει η καρδουλα σου..
    Σε αυτο το κοσμο δεν θα ξανα ρθουμε.
    Αν το κοριτσι σε θελει προχωρά...
    Ας σταματησει πια οι μεγαλύτεροι ερωτας να κοιμούνται σε ξεχωριστα κρεβάτια..ας κοιμηθουν και στο ιδιο κρεβάτι..
    Καλημέρα Γιώργο

    Γιώργο ναι είναι πολύ όμορφο όλο αυτό ειδικά αν δεν το λαμβάνεις μέσα στον γάμο σου για πολλά χρόνια και νοιωθεις κενός ..
    Μην ξεχνάμε όμως ότι μέσα σε ένα γάμο είμαστε δυο όχι ένας ..άρα έχουμε όλοι μερίδιο ευθύνης σε όλο αυτό ..

    Πριν αποφασίσεις για το οτιδήποτε και πριν ενεργήσεις παρορμητικα το σωστό για εμένα είναι να κάνεις την αυτοκριτική σου .
    Να μείνεις μόνος σου ,να πάρεις αποστάσεις από όλους και από όλα ..
    Να δεις τι ήταν αυτό που σε οδήγησε να αναζητήσεις κάτι τέτοιο σε μια άλλη γυναίκα ..
    Και στην τελική μπορεί αυτος ο ενθουσιασμός να ακυρώσει ότι έχετε ζήσει μέχρι τώρα ?

    Μόνο αν καταλάβεις τι θες πραγματικά θα μπορέσεις να πάρεις και την σωστή απόφαση ..
    Είτε αυτή είναι να προχωρήσεις ,είτε να μείνεις στον γάμο σου γιατί με λίγη παραπάνω προσπάθεια ίσως πάρεις αυτό που έψαχνες στους άλλους ...

    Αυτοκριτική πρώτα και μετά κάνεις κίνηση !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49
  5. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 21:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •