Τι μουσικη ακουτε? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Πωπω, ό,τι πρέπει!
    κι εγώ 24 μήνες υπηρέτησα σε γραφεία
    είδες πώς μπορείς με την προσωπικότητά σου να κερδίσεις εύνοιες από τους ανωτέρους, (λες σε συμπάθησε). Μου έτυχε κι εμένα να βγάζω όλη τη δακτυλογραφική δουλειά μηνών στο 2ο γραφείο του Τάγματος και να είμαι κάθε σαββατοκύριακο Αθήνα σπίτι μου
    αληθεια ειναι, μεγαλη υποθεση να γινεσαι συμπαθης , αλλα κι εγω δεν εδειξα αχαριστια , του τηλεφωνουσα και μου τηλεφωνουσε στην ονομαστικη γιορτη μας , καθε χρονο, μεχρι που πεθανε .......αρα κι εσυ γινοσουν και γινεσαι συμπαθης , ειναι κατι που δεν φευγει με τα χρονια .......η τοχεις η δεν τοχεις .......

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Aκουω κατά προτίμηση έντεχνο, ελληνικό, ξένο, λαϊκό από ελληνικό ορισμένα. Έχω καιρό ενώ παλαιότερα άκουγα κλασική μουσική!!

  3. #18
    Elenia781
    Guest
    Καθε Σαββατο ακουω 8-10 εναν ιντερνετικο σταθμο που παιζει μουσικες επιλογες της αδελφης μου. Απο χορευτικη ισπανοφωνη μεχρι rnb και διαφορα αλλα που δεν ακους συχνα αλλου

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Καθε Σαββατο ακουω 8-10 εναν ιντερνετικο σταθμο που παιζει μουσικες επιλογες της αδελφης μου. Απο χορευτικη ισπανοφωνη μεχρι rnb και διαφορα αλλα που δεν ακους συχνα αλλου
    και πώς θα βρούμε αυτόν τον σταθμό;
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  5. #20
    Elenia781
    Guest

    Post

    Quote Originally Posted by homebod View Post
    και πώς θα βρούμε αυτόν τον σταθμό;
    σου το στελνω σε μηνυμα ,τωρα παιζει heavy metal homebod

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    σου το στελνω σε μηνυμα ,τωρα παιζει heavy metal homebod
    Ελενα , ακους χεβυ μεταλ ? δεν σε ειχα για τετοια , για πιο ηρεμα πραματα σε ειχα ......οπως γι αυτα που ακουει/παιζει η αδελφη σου......αυτο το rnb τοχω ξανακουσει καπου, τι ειναι ?

    χορους ακουω τωρα μπατσατα , ενα σωρο αγνωστους σε μενα χορους , τοτε υπηρχε το μπλουζ και το σεικ , το λατιν ( lambada ) .....και φυσικα η ντισκο, ηταν στις δοξες της ......οι bee gees σκιζανε ......
    Last edited by Macgyver; 04-04-2021 at 03:00.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    βυζαντινη μουσικη ! και εκκλησιαστικη μουσικη,ψαλμωδιες !


    παιδια μακρια απο την ροκ, υπαρχουν ερευνες οπου λενε οτι εκτος απ τους στοιχους οπου ξεκαθαρα σε παροτρηνουν να ακολουθησεις τους δαιμωνες, να κανεις ναρκωτικα, να πας με γυναικες χωρις γαμο! να παιρνας τα οροια ταχυτητας και αλλα .Υπζρχουν και οι νοτες, τ κουαρτετα τους οπου μαγευουν τα αυτια κι βαζουν δαιονες! Ειδικα στην μεταλ, υπαρχουν καποια ριφ, οταν συνδιαζουν και το μπασο ,με τον τροπο αυτον καλουνε τους δαιμονες τους και σε συναυλιες ολοι μαζι φωναζουν τ ΟΝΟΜΑΤΑ κακων πνευματων! οπου εμφανιζοντε και μπαινουν στα νεα παιδια, ετσι εχουν ορεξη για σεξ, για να παρουν ναρκωτικα και δυστυχως να φανε ακομα και γλυκα οπως παστες!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    βυζαντινη μουσικη ! και εκκλησιαστικη μουσικη,ψαλμωδιες !

    φωναζουν τ ΟΝΟΜΑΤΑ κακων πνευματων! οπου εμφανιζοντε και μπαινουν στα νεα παιδια, ετσι εχουν ορεξη για σεξ, για να παρουν ναρκωτικα και δυστυχως να φανε ακομα και γλυκα οπως παστες!
    Μπα σε καλό σου με έκανες και γέλασα! Χειρότερη η πάστα από τα ναρκωτικά! Ποιός ξέρει τί τότε τι ονόματα επικαλούνται στο Άγιο όρος με όλα αυτά που βγαίνουν κατά διαστήματα, ομοφυλοφιλία μεταξύ γερόντων και πνευματικών τέκνων, αυτοκτονίες κλπ. Πάντως ναι, η βυζαντινή μουσική είναι ωραία όπως και οι ψαλμωδίες. Αρκεί να μην καταντάει αμανές.

    Πάντως τις τελευταίες μέρες έχω κολλήσει με το Magic της Kylie. Το καλύτερο τραγούδι της την τελευταία 20ετια

    https://youtu.be/wUKflrJuS-k

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Μπα σε καλό σου με έκανες και γέλασα! Χειρότερη η πάστα από τα ναρκωτικά! Ποιός ξέρει τί τότε τι ονόματα επικαλούνται στο Άγιο όρος με όλα αυτά που βγαίνουν κατά διαστήματα, ομοφυλοφιλία μεταξύ γερόντων και πνευματικών τέκνων, αυτοκτονίες κλπ. Πάντως ναι, η βυζαντινή μουσική είναι ωραία όπως και οι ψαλμωδίες. Αρκεί να μην καταντάει αμανές.

    Πάντως τις τελευταίες μέρες έχω κολλήσει με το Magic της Kylie. Το καλύτερο τραγούδι της την τελευταία 20ετια

    https://youtu.be/wUKflrJuS-k
    Παρακαλω! κι thk, αλλα χετικα με την μουσικη ΠΟΠ , bro δεν μου αρεσει! βεβαια οπως καθε τι στην τεχνη υπαρχει και το γουστο! για αυτο και ειναι τοσο ομορφη, ο καθε ενας μας εχει την δικη του επυλογη! ποσο βαρετος θα ηταν ο κοσμος εαν ολοι μας ειχαμε ιδιες αρεσκιες σε μουσικη, σε γυναικες, σε φαγυτα!
    Ετσι για μενα καλητερη μουσικη ειναι το μεταλ των 80'ς και το θρας εκεινης της εποχης! δυστυχως μετα το 2000 ειναι παρα πολυ λιγα που βγηκαν κι μου αρεσαν! το ιδιο και στο χεβι.Απεναντιας η ΡΟΚ! παντα εβγαζε και παντα βγαζει ομορφα τραγουδια, οπως το ρεγκε! Η ελληνικη μουσικη επισης εχει βγαλει αξιολογα τραγουδια, αν και πιο πολυ στο παρελθον, ειδικα με στοιχους ποιος δεν εχει συγκινηθει με στοιχους του Γκατσου? και πως το καταφεραι ο τυπος να εχει περασει απο παππου σε παιδια κι σε εγγονια!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    παιδια μακρια απο την ροκ, ξεκαθαρα σε παροτρηνουν να ακολουθησεις τους δαιμωνες, ! να παιρνας τα οροια ταχυτητας ΟΝΟΜΑΤΑ κακων , φανε ακομα και γλυκα οπως παστες!
    Γιωργο , δεν τρωω καθολου γλυκα , αλλα τρεχω συστηματικα με 200-300 χλμ, στην Εθνικη παντα , δεν μπορω να δεχτω οτι με παροτρυνουν οι δαιμονες , η λατρεια μου για ταχυτητα με κανει να πηγαινω με τετοιες ταχυτητες ......δεν εχω πορσε , οχι , μην νομιστει οτι κανω φιγουρα .....bmw εχω .....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Παρακαλω! κι thk, αλλα χετικα με την μουσικη ΠΟΠ , bro δεν μου αρεσει! βεβαια οπως καθε τι στην τεχνη υπαρχει και το γουστο! για αυτο και ειναι τοσο ομορφη, ο καθε ενας μας εχει την δικη του επυλογη! ποσο βαρετος θα ηταν ο κοσμος εαν ολοι μας ειχαμε ιδιες αρεσκιες σε μουσικη, σε γυναικες, σε φαγυτα!
    Ετσι για μενα καλητερη μουσικη ειναι το μεταλ των 80'ς και το θρας εκεινης της εποχης! δυστυχως μετα το 2000 ειναι παρα πολυ λιγα που βγηκαν κι μου αρεσαν! το ιδιο και στο χεβι.Απεναντιας η ΡΟΚ! παντα εβγαζε και παντα βγαζει ομορφα τραγουδια, οπως το ρεγκε! Η ελληνικη μουσικη επισης εχει βγαλει αξιολογα τραγουδια, αν και πιο πολυ στο παρελθον, ειδικα με στοιχους ποιος δεν εχει συγκινηθει με στοιχους του Γκατσου? και πως το καταφεραι ο τυπος να εχει περασει απο παππου σε παιδια κι σε εγγονια!!
    Και εγώ έχω κολλήσει φανατικά με 80's και 90's. Δεν ξέρω αν φταίει η ηλικία μου , 47, ή το γεγονός ότι όλο και λιγοστεύουν τα καλά κομμάτια στην εποχή μας. Πολύ λίγα από ότι κυκλοφόρησε τα τελευταία χρόνια μπορώ να τα χαρακτηρίσω "all time classics". Ίσως και να φταίει το γεγονός ότι πλέον υπάρχει πληθώρα τραγουδιών, YouTube, spotify κλπ οπότε ελάχιστα ακούσματα ξεχωρίζουν και αντέχουν στο χρόνο

  12. #27
    hlias1988
    Guest
    Ουαι σου, ω γή και θάλασσα
    Γιατί ο διάβολος στέλνει το θηρίο με οργή
    Επειδή ξέρει οτι ο καιρός είναι λίγος
    Είθε αυτός που έχει κατανόηση
    Να αναγνωρίσει τον αριθμό του θηρίου
    Διότι είναι ενας ανθρώπινος αριθμός
    Ο αριθμός του είναι εξακόσια εξήντα έξι

  13. #28
    hlias1988
    Guest
    Έζησα μόνος μου
    Το μυαλό μου ήταν κενό
    Χρειαζόμουν χρόνο να σκεφτώ,να ανασύρω τις αναμνήσεις απο το μυαλό μου

    Τι αντίκρισα ;
    Μπορούσα να πιστέψω ;
    Oτι αυτό που είδα εχθές το βράδυ ήταν αληθινό και όχι απλός φαντασία

    Αυτό ακριβώς που είδα
    στα παλιά μου όνειρα
    Ήταν αυτές
    Ανακλάσεις του διεστραμμένου μου νού που μου επέστρεψαν το βλέμμα μου ;

    Γιατί στα όνειρα μου
    Είναι πάντα εκεί
    Το κακό πρόσωπο που διαστρεβλώνει το μυαλό μου και με φέρνει σε απόγνωση

    Η νύχτα ηταν μαύρη
    Δεν είχε νόημα να συγκρατηθώ
    Γιατι έπρεπε οποσδήποτε να δω
    Με παρακολουθούσε κάποιος
    Μέσα στην ομίχλη
    Σκοτεινές φιγούρες κουνιούνται και στριφογυρίζουν
    Ήταν ολα αυτά αληθινά
    Η κάποιος είδος κόλασης
    6-6-6 ο αριθμός του θηρίου
    Κόλαση και φωτιά ωοτοκήθηκαν για να απελευθερωθούν

    Πυρσοί φεγγοβολούσαν και
    Και ιεροί ψαλμοί διατυπώνονταν
    Καθώς αρχίζουν να φωνάζουν
    Χέρια ψηλά στον ουρανό
    Μέσα στην νύχτα
    Οι φωτιές καίνε λαμπρά
    Η τελετουργία έχει ξεκινήσει
    Του σατανά η δουλειά ολοκληρώθηκε
    6-6-6 ο αριθμός του θηρίου
    Θυσιά εκτυλίζεται απόψε

    Αυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί
    Πρέπει να ειδοποιήσω τον νόμο
    Μπορεί αυτό να είναι ακόμα αληθινό
    Η κάποιο τρελό όνειρο ;
    Aλλα νιώθω να έλκομαι
    προς τις ψάλλουσες ορδές
    Μοιάζουν να μαγεύουν....δεν μπορώ να αποφύγω τα μάτια τους
    6-6-6 ο αριθμός του θηρίου
    6-6-6 αυτό είναι για σένα και για μένα

    Ξαναέρχομαι
    θα επιστρέψω
    Και θα κυριεύσω το σώμα σου
    Και θα σε κάνω να καείς
    Έχω την φωτιά
    Έχω την ορμή
    Έχω την δύναμη
    να κάνω το κακό μου να ακολουθήσει την πορεία του

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Και εγώ έχω κολλήσει φανατικά με 80's και 90's. Δεν ξέρω αν φταίει η ηλικία μου , 47, ή το γεγονός ότι όλο και λιγοστεύουν τα καλά κομμάτια στην εποχή μας. Πολύ λίγα από ότι κυκλοφόρησε τα τελευταία χρόνια μπορώ να τα χαρακτηρίσω "all time classics". Ίσως και να φταίει το γεγονός ότι πλέον υπάρχει πληθώρα τραγουδιών, YouTube, spotify κλπ οπότε ελάχιστα ακούσματα ξεχωρίζουν και αντέχουν στο χρόνο
    NICK, καποτες ,θα παρακαλαγαν και σχεδον ηταν φαντασιωση η σημερινη ανεση να μπορουν οι μουσικοι να προσφερουν τα εγα τους στον κοσμο,καποτες για να ακουσουν 2-3 τραγουδια σου αν ανηκες σε μια μπαντα μεταλ, επρεπε να χαλασεις ποσα λεφτα σε στουντιο μετα σε ηχογραφησεις κι μετα να βγαλεις τα CDs, και δεν λεμε για τις εταιρειες που σημερα κλαιγοντε αλλα τοτες ειχαν σημπεριφορα δρακοντα!
    Αποψη μου ειναι οτι το μεταλ οσο κι αν το λατρεψα!κι το λατρευω, ειχε πολυ πιο μικρη γκαμα συνδηασμου σε νοτες κουαρτετα και ριφακια ωστε να μπορεις να βγζεις συνεχως ομορφα τραγουδια, η μονη λυση ηταν στα υπρχοντα τραγουδια να κανουν καποιες αλλαγες οπου ο κοσμος δεν καταλαβαινε αλλα ουσιαστηκα ηταν ιδια ,ευτηχως οπου το εκαναν πολυ λιγοι.Απο την αλλη εαν το ειδος μουσικης δεν ειχε ρυθμικη κυθαρα εντονη ηταν το λεγομενο βρομικο μεταλ ,εκει μπορουσες να βγαζεις συνεχως επιτηχειες ,ηταν σαν το πανκ.Ομως μην ξεχναμε οτι ο κοσμος προχωραει, και η ακουστικη θελει νεα πραγματα!

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιωργο , δεν τρωω καθολου γλυκα , αλλα τρεχω συστηματικα με 200-300 χλμ, στην Εθνικη παντα , δεν μπορω να δεχτω οτι με παροτρυνουν οι δαιμονες , η λατρεια μου για ταχυτητα με κανει να πηγαινω με τετοιες ταχυτητες ......δεν εχω πορσε , οχι , μην νομιστει οτι κανω φιγουρα .....bmw εχω .....
    ΜΑΓΚ!! σε ζηλευω αδελφε μου!! οσο κι να το "παιζω" ηθικα οτι μου αρεσει ο κοσμος των ιδεων και οχι της υλης! ως αριστερος βλεπεις! σε καποια θεματα ζηλευω εσας τους "ταξικους" συντροφους! αχαχα, ειστε τυχεροι τελικα διοτι η αστικη ζωη προσφερει την τεχνολογια και καποια πραματα που εμεις οι κακομηροι προλεταριοι τα βλεπουμε στα φιλμ.
    Μια φορα λοιπον γυρο στα 2006-2008 εξηπερετωντας εναν φιλο μου οπου πηγε εξωτερικο, του κατεβασα το αμαξι απο τα συνορα Ελλαδας Βουλγαριας εφερα οδηκος στην Αττικη το αμαξι του ,ενα BMW M3 ,χωρις συμπλεκτη με σιριακο σασμαν και μετατροπη πρωτων σταδι ων, εξατμιση απο αλλα μεταλλα κι μικρη αλλαγη στην ρυθμιση καυση, δλδ εβγαζε γυρο στα 380αλογα.Το αμαξι ηταν υπεροχο! θυμαμαι οτι παρα την αποσταση και τα εργα οπου εκαναν στην εθνικη οδο τοτες, δεν κουραστικα σχεδον καθολου! Αν εξερεσουμε τον ηχο που ηταν λιγο δυνατος ,κατα τα αλλα υπεροχο αμαξι για εμενα ετσι, οπου δεν ειχα πωτες σουπερκαρσ, το δικο μου αμαξι τοτες ειχε 180 αλογα,κι θυμαμαι οτι σαν ξανα μπηκα στο δικο μου,δεν ηθελα να το οδηγησω! η συνηθεια εστω κι για μια μερα ηταν απιστευτη!. Το αμαξι του φιλου λοιπον ειχε περιορισμο στα 275 αν θυμαμαι καλα!.Ηταν απιστευτη ΜΑΓΚ, η επιταχυνση του μεχρι τα 200! και η σταθεροτητα του λογο του πισω πορμακαζ κι της αεροτομης που ειχε βαλει!,αυτο που μου εχε κανει εντυπωση ειναι οτι οταν εφτανε στον κοφτη, ειχε ακομα 1500 περιπου στροφες ! αρα αν δεν ειχε κοφτη το αμαξι πιστευω θα πηγαινε 300 χιλ/ωρα!! ανετα!!!
    Σε ζηλευω λοιπον ΜΑΓΚ, αφου λατρευω τα σουπερκαρσ, αλλα η ως σημερα εμπειριες μου ειναι φτωχες, ειναι μια φεραρη του 2002 μια κοπελας , οπου την παρακαλαγα να μου την δωσει να οδηγισω και πωτε δεν το εκανε, παρα μονο ως συνοδηγος!.Μετα η Μασερατι του προιν εργοδωτη μου, ενα αγωνιστικο καθε αυτου αμαξι στους αγωνες της αρκαδιας η σπαρτης αν θυμουμαι, που παλυς συνοδηγος!! δεν θυμουμαι αλλα τωρα! Διοτις το audi s3 2Ης ΓΕΝΝΙΑς 264ΑΛΟΓΑ. ,δεν το θεωρω ως σουπερ καρ! απεναντιας νομιζω οτι ηταν πολυ υπερτιμιμενο αμαξι και τσαμπα τα λεφτα! δεν θα ξεχασω στην παραλιακη οπου οδηγωντας και κανωντας φυγουρα! μας ειχε πατησει μια μερσεντες Ε280 κομπρεσορ ,καινουργια μεν αλλα πολυ βαρυ αμαξι!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δείτε το βίντεο "Κλασική Μουσική για Χαλάρωση, Μουσική για Ανακούφιση του Άγχους, Τσα
    By andreas86 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-2019, 00:24
  2. Συμβουλες που ακουτε αφου αρρωστησατε
    By serios in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 02-07-2019, 15:59
  3. Τί μουσική αγαπάτε να ακούτε; :)
    By WeepingMoon_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1849
    Last Post: 19-03-2017, 00:50
  4. Τί μουσική ακούτε αυτή τη στιγμή και γιατί??
    By La_lou! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 16-01-2013, 21:48
  5. Tι μουσικη ακουτε + Aγαπημενοι Καλλιτεχνες
    By FreeSpirit1975 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 02-01-2008, 23:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •