Τι μουσικη ακουτε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    davidh
    Guest

    Τι μουσικη ακουτε?

    Τι μουσικη ακουτε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    νο Ελλήνικος , μονο ξενη ........πλην ρεμπετικων και Καρβελα/Βισση , και προ των 80s Eλλήνικος , ηταν ποιοτικα τοτε ..... ....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Ακούω όλων των ειδών μουσική, για λίγο τη φορά.

    Ελληνικά μόνο να μην κλαίγονται, Ξένα όλων των ειδών, Ακούω ευχάριστα κλασσική ειδικά Μότζαρτ Μπαχ, Αναγέννηση, Μπαρόκ.

    Τώρα ακούω την μουσική των νέων, τρανς, ντηπ χάουζ και άλλα παρόμοια, επίσης ανεβαστική μουσική των διακοπών
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κλασσικη ακουω κι εγω , Τσαικοφσκι και Σουμπερτ, εσυ δεν ησουν homebod που διαβαζες Μικυ Μαους ? η δεν θυμαμαι καλα ?

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    Heavy Metal !!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    garfield
    Guest
    Δεκαετιας 80-90 κυριως. Ωραιες εποχες!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κλασσικη ακουω κι εγω , Τσαικοφσκι και Σουμπερτ, εσυ δεν ησουν homebod που διαβαζες Μικυ Μαους ? η δεν θυμαμαι καλα ?
    Ναι και Μίκυ Μάους το μικρό και το μεγάλο και ιζνογκούντ και μικρό σερίφη και ό,τι έπεφτε στα χέρια μου

    (Σημ. βάλε να ακούσουμε λίγο Σούμπερτ!)
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    https://www.youtube.com/watch?v=8xXkB-ncF2g


    ενα απο ταγαπημενα μου του Σουμπερτ, Ave Maria , και την ταινια fantasia 1940 , νομιζα οτι θα σαρεσαν κομματια απο τα 80s homebod ....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    https://www.youtube.com/watch?v=8xXkB-ncF2g


    ενα απο ταγαπημενα μου του Σουμπερτ, Ave Maria , και την ταινια fantasia 1940 , νομιζα οτι θα σαρεσαν κομματια απο τα 80s homebod ....
    Πολύ ωραίο κομάτι!

    Άρχισα να ακούω μουσική πολύ νωρίς 2-3 ετών από το ραδιόφωνο του σπιτιού ένα μεγάλο που έπιανε κρατικούς σταθμούς με ωραία μουσική και προγράμματα. Από 11 ετών με τρανσιστοράκι. Ο ποιό δυνατός σταθμός ήταν αυτός της πρώην Βάσης. Άκουγα εκεί όλων των ειδών τη μουσική και έμαθα και τη γλώσσα. Οπότε αρχίζω από '68 και μετά, Τζανις Τζαπλιν, Τζιμι Χέντριξ, Μπήτλς
    Last edited by homebod; 03-04-2021 at 20:39.
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    11 ετων , ε ? αρα ακουγες am , τους θυμαμαι ολους αυτους οπου αναφερεις , doors οχι ? το 76 μουχε φτιαξει ενας φιλος ( μαλλον τον ειχε πληρωσει ο πατερας μου ) εναν ραδιοπομπο , πειρατικο, και εξεπεμπα στα am, στο Χαλανδρι τον ελεγα τζερονιμο , απο την κραυγη που φωναζαν οι αμερικανοι αλεξιπτωτιστες οταν πηδαγαν ........δεν τον θυμαμαι τον σταθμο της πρωην βασης , στο Ελληνικο το θυμαμαι οτι ηταν , ειχε κι αλλον εναν , στη Δροσια που πηγαινα με δολλαρια κι αγοραζα περιοδικα για μοτο ...........το 1978 αγορασα την 1η μου μοτο......δεν ειχα διπλωμα φυσικα , κι ηταν 400αρα suzuki ts ........εχω την αποδειξη αγορας ακομη, 78,500 δρχμ, δλδ. 200 ευρω, που ηταν πολλα για τοτε , και ταχα φτιαξει με μια ωραια κοπελα , και οι κακες γλωσσες λεγανε οτι ' τον θελει για την μηχανη ' !!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    11 ετων , ε ? αρα ακουγες am , τους θυμαμαι ολους αυτους οπου αναφερεις , doors οχι ? το 76 μουχε φτιαξει ενας φιλος ( μαλλον τον ειχε πληρωσει ο πατερας μου ) εναν ραδιοπομπο , πειρατικο, και εξεπεμπα στα am, στο Χαλανδρι τον ελεγα τζερονιμο , απο την κραυγη που φωναζαν οι αμερικανοι αλεξιπτωτιστες οταν πηδαγαν ........δεν τον θυμαμαι τον σταθμο της πρωην βασης , στο Ελληνικο το θυμαμαι οτι ηταν , ειχε κι αλλον εναν , στη Δροσια που πηγαινα με δολλαρια κι αγοραζα περιοδικα για μοτο ...........το 1978 αγορασα την 1η μου μοτο......δεν ειχα διπλωμα φυσικα , κι ηταν 400αρα suzuki ts ........εχω την αποδειξη αγορας ακομη, 78,500 δρχμ, δλδ. 200 ευρω, που ηταν πολλα για τοτε , και ταχα φτιαξει με μια ωραια κοπελα , και οι κακες γλωσσες λεγανε οτι ' τον θελει για την μηχανη ' !!!!
    χεχε ζηλεύω, τζερόνιμο άφησε ιστορία, τζερόνιμο γκρούβυ! Στο Ελληνικό ήταν και όλη η γύρω περιοχή θύμιζε μικρή Αμερική. Έκανα βόλτες μικρός στους δρόμους αυτούς με ποδήλατο και έκανα και φίλους. Μπήκα και στη Βάση και παρακολούθησα αγώνα μπεηζ μπολ και κινηματογράφο. Τίμησα και τα μπέργκερς

    Ντοορς βεβαίως!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    χεχε ζηλεύω, τζερόνιμο άφησε ιστορία, τζερόνιμο γκρούβυ! Στο Ελληνικό ήταν και όλη η γύρω περιοχή θύμιζε μικρή Αμερική. Έκανα βόλτες μικρός στους δρόμους αυτούς με ποδήλατο και έκανα και φίλους.

    Ντοορς βεβαίως!
    ειπα κι εγω , δεν ακουγε doors ....... μετα βγηκε ο jeronimo groovy, εκ συμπτωσεως τον αποκαλουσα ετσι, εγραψα το γιατι ...... πραματι , το Ελληνικο θυμιζε αμερικη, ηθελα να παω εκει , στο στρατο, στο αμερικανικο σμαρκετ, αφου ειχα ειδικοτητα σμηνιας υλικονομος , αλλα δεν μουκατσε ......τοτε εκανα κι εγω ποδηλατο στο Χαλανδρι, και τις κοπελες τις βαζαμε στο οριζοντιο σιδερο, που παρεμβαλλετο μεταξυ του οδηγου και του τιμονιου, και τις πηγαιναμε βολτα .....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    χαχα βεβαίως! τα ποδήλατα των αγοριών δεν βολεύουν τα κορίτσια

    Πρέπει να έχεις μεγάλο δόντι για να επιλέγεις και πόστο
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ειχε ο πατερας μου δοντι, και πηγα στην διευθυνση εργων αεροποριας Γ5 , στην Δημ. Σουτσου , Αμπελοκηπους , για ενα χρονο μονο ( η θητεια ηταν 24 μηνες ) , μετα μετακομισε στο Πενταγωνο, που ηταν μαυριλα , με ειχε συμπαθησει ομως ο προισταμενος μου , και πηγα στο ΓΟΠΟΜ, στο Δελτα Φαληρου , που ηταν προισταμενος ( Γραφειο Οργανωσης ΠΟλεμικου Μουσειου ) το οποιο δεν εγινε ποτε ........ αρα πηγα σπιτι μου τους τελευταιους 8-9 μηνες !!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ειχε ο πατερας μου δοντι, και πηγα στην διευθυνση εργων αεροποριας Γ5 , στην Δημ. Σουτσου , Αμπελοκηπους , για ενα χρονο μονο ( η θητεια ηταν 24 μηνες ) , μετα μετακομισε στο Πενταγωνο, που ηταν μαυριλα , με ειχε συμπαθησει ομως ο προισταμενος μου , και πηγα στο ΓΟΠΟΜ, στο Δελτα Φαληρου , που ηταν προισταμενος ( Γραφειο Οργανωσης ΠΟλεμικου Μουσειου ) το οποιο δεν εγινε ποτε ........ αρα πηγα σπιτι μου τους τελευταιους 8-9 μηνες !!
    Πωπω, ό,τι πρέπει!
    κι εγώ 24 μήνες υπηρέτησα σε γραφεία
    είδες πώς μπορείς με την προσωπικότητά σου να κερδίσεις εύνοιες από τους ανωτέρους, (λες σε συμπάθησε). Μου έτυχε κι εμένα να βγάζω όλη τη δακτυλογραφική δουλειά μηνών στο 2ο γραφείο του Τάγματος και να είμαι κάθε σαββατοκύριακο Αθήνα σπίτι μου
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δείτε το βίντεο "Κλασική Μουσική για Χαλάρωση, Μουσική για Ανακούφιση του Άγχους, Τσα
    By andreas86 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-2019, 00:24
  2. Συμβουλες που ακουτε αφου αρρωστησατε
    By serios in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 02-07-2019, 15:59
  3. Τί μουσική αγαπάτε να ακούτε; :)
    By WeepingMoon_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1849
    Last Post: 19-03-2017, 00:50
  4. Τί μουσική ακούτε αυτή τη στιγμή και γιατί??
    By La_lou! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 16-01-2013, 21:48
  5. Tι μουσικη ακουτε + Aγαπημενοι Καλλιτεχνες
    By FreeSpirit1975 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 02-01-2008, 23:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •