To diko mou agxos, i diki mou istoria
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    To diko mou agxos, i diki mou istoria

    Γεια σας παιδια! Εχω την αναγκη να γραψω και να μοιραστω μαζι σας αυτο π μου συμβαινει αποβοταν ημουν 12 χρονων.. ημουν ενα παιδι ησυχο ηρεμο.. οταν πηγαινα πεμπτη δημοτικου ειχα ενα εντονο μπουλινγκ για την εμφανιση μου... αυτο με πειραζε πολυ αλλα εκανα οτι δνε δινω σημασια.. ξαφνικα οταν ημουν εκτη δημοτικου ξεκινησα να νιωθω μια θλιψη δεν ηθελα να κανω πραγματα που με εφχαριστουσαν.. πηγαινα εκδρομες και αγχονομουν ενιωθα το μιαλο μ οτι δεν χωραει αλλες πληροφοριες.. οι δικοι μ πιστευαν οτι δεν εχω κατι και δεν το ειχαμε ψαξει και πολυ.. νωσπου μεχρι τωρα που ειμαι 25 και το μαρτυιο συνεχιζεται.. εχω αγχος δεν κανω τιποτα δεν παω πουθενα θελω να κανω πραγματα και δεν μπορω .. παθαινω κρισεις πανικου χωρις λογο αγχος χωρις λογο και πανικος.. ολα αυτα μου σωματοποιουνται μερικες φορες... θελω να ξεκινησω επιτελους μια θεραπεια με φαρμακα για να τελειωνει ολο αυτο .. δεκατρια χρονια ζω με αυτο!!! Ηθελα να παρω και παλαιοτερα φαρμακα αλλα τα φοβαμαι λιγο αλλα δεν υπαρχει αλλη λυση.. ευχαριστω για τον χρονο σας θα ηθελα να μ πειτε αν εχει βιασει κατι καποιος σε μικρη ηλικια και να συνεχιζεται μεχρι σημερα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    να το κάνεις, αντιμετώπισε το, απο ό,τι κατάλαβα σου έχει δημιουργήσει μέγαλο πρόβλημα που εσύ δεν είσαι σε θέση να αντιμετωπίσεις. η φαρμακευτική έχει εξελιχθεί, υπάρχουν πολλές εναλλακτικές. συμβουλέψου έναν ειδικό.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    8
    Έχεις ξεκινήσει κάποιου είδους ψυχοθεραπεία;αν όχι θα πρέπει να βρεις κάποιον ψυχίατρο,ώστε να μπορεί σε συνδυασμό με ψυχοθεραπεία να σου γράψει φαρμακευτική αγωγή σε περίπτωση που την χρειάζεσαι.Η αρχή πάντως είναι να βρεις κάποιον ειδικό- ψυχίατρο,και να ζητήσεις από τον υποστηρικτικό σου κύκλο αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, να σε βοηθήσει σε αυτήν την αρχη.Το αγχος και οι κρίσεις πανικού μπορούν να σε παραλυσουν απόλυτα,και όλα να φαίνονται βουνό,αλλά δεν είναι αργά.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    34
    Συμφωνώ απόλυτα με ο.τι έγραψες!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    34
    Να ξέρεις σε νιωθω απόλυτα...το άγχος μου είχε ξεσπάσει σε κρίσεις πανικού που δεν μπορούσα καν να βγω στο μπαλκόνι του σπιτιού μου. Τα φάρμακα σίγουρα θα σε βοηθήσουν αλλά χρειάζεται και ψυχοθεραπεια.. Μην την υποτιμήσεις καθόλου

Similar Threads

  1. Chat se diko mou live video sto yt
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 10-07-2018, 09:59
  2. ginetai na svisw ena diko mou thema apo to forum???
    By Karol in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 0
    Last Post: 20-06-2011, 18:17
  3. I diki mou voulimia.
    By cissy in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-01-2011, 18:00
  4. to diko mou problhma
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 25-10-2010, 17:52
  5. PESTE MOU TIN DIKI SAS GNOMI PEDIA....
    By Andria_ed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-03-2009, 21:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •