Δεν μπορώ να συγχωρέσω την Αδελφή μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ελπίζω όλο αυτό να είναι απλά τρολ... Διαφορετικά είναι πολύ τραβηγμένο αυτό που της έκανες. Πάντως την έσωσες από τον σύντροφό της αφού από την στιγμή που την κεράτωσε με την αδερφή της κιόλας, δεν της άξιζε.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Πλέον τα πράγματα έχουν μπερδευτεί παρά πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω . Η αδελφή ήρθε πριν κάποιες ώρες όταν μείναμε μόνες στο σπίτι και μου ζήτησε συγγνώμη για όλα αυτά που μου έκανε στο παρελθόν . Μου είπε ότι επισκέπτεται ψυχολόγο που την βοήθησε να το ξεπεράσει και να καταλάβει το λάθος της . Την είδα μετανιωμένη . Πλέον δεν με ενδιαφέρει καθόλου να την εκδικηθώ ούτε να ασχοληθώ περαιτέρω μαζί της .
    Πριν δύο μέρες όμως έκανα σεξ με το αγόρι της . Δεν ήθελα να το φτάσω μέχρι εκεί αλλά έγινε . Και τώρα τον θέλω . Και με θέλει και αυτός . Για αυτό δεν ξέρω αν θέλω να της το πω . Από την μια θα πάρω εκδίκηση αλλά από την άλλη θα χαλάσω και την δική μου σχέση . Δεν ξέρω αλήθεια δεν είμαι μπερδεμένη .
    μας δουλευεις ρε συ; εσυ, δεν ησουν τρελα ερωτευμενη με την σχεση σου που δεν ηθελαν οι γονεις σου και θα τον απελυε ο μπαμπας σου; κι ολα αυτα σε 2 μερες; μηπως αυτοσχεδιαζεις;

  3. #33
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Ρε παιδιά έτυχε δεν ξέρω γιατί . Ίσως να είναι μια τρέλα της στιγμής . Αλλά από τότε τον σκέφτομαι συνέχεια . Και αυτός με θέλει και μου το δείχνει . Ξέρω ότι είναι ότι χειρότερο αυτό που κάνω και στην αδελφή μου και στο αγόρι μου . Αλλά από την άλλη μην ξεχνάμε και τι μου έκανε η αδελφή μου όλα αυτά τα χρόνια . Στο κάτω κάτω εγώ πλέον δεν το κάνω μαζί του από την ζήλεια μου για εκείνη αλλά επειδή τον γουστάρω .

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Ρε παιδιά έτυχε δεν ξέρω γιατί . Ίσως να είναι μια τρέλα της στιγμής . Αλλά από τότε τον σκέφτομαι συνέχεια . Και αυτός με θέλει και μου το δείχνει . Ξέρω ότι είναι ότι χειρότερο αυτό που κάνω και στην αδελφή μου και στο αγόρι μου . Αλλά από την άλλη μην ξεχνάμε και τι μου έκανε η αδελφή μου όλα αυτά τα χρόνια . Στο κάτω κάτω εγώ πλέον δεν το κάνω μαζί του από την ζήλεια μου για εκείνη αλλά επειδή τον γουστάρω .
    καλα, μεχρι τωρα μας ελεγες οτι γουσταρεις τον 40ρη κι εισαι τρελα ερωτευμενη και σας κυνηγαει ο μπαμπας σου...
    ποσους γουσταρεις ταυτοχρονα;

  5. #35
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Εντάξει τον αγαπάω και τον "40αρη" όπως τον αποκαλείς αλλά έχω φάει κόλλημα με τον άλλον ,τον σκέφτομαι συνέχεια . Τι να κάνω εκείνος μου λέει να τον παρατήσω και να είμαι μαζί του . Δεν ξέρω τι να κάνω είμαι θολωμένη και μπερδεμένη . Τα έχω κάνει @@. Αλλά τώρα έγινε και δεν ξέρω τι να κάνω . Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου ;

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Εντάξει τον αγαπάω και τον "40αρη" όπως τον αποκαλείς αλλά έχω φάει κόλλημα με τον άλλον ,τον σκέφτομαι συνέχεια . Τι να κάνω εκείνος μου λέει να τον παρατήσω και να είμαι μαζί του . Δεν ξέρω τι να κάνω είμαι θολωμένη και μπερδεμένη . Τα έχω κάνει @@. Αλλά τώρα έγινε και δεν ξέρω τι να κάνω . Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου ;
    ενταξι συμβαινουν αυτα, ειδικα στην ηλικια σου, ηταν λαθος αυτο που εκανες ,ανηθικο και ασχημο,αλλα δεν εκανες κανα φονο ! -ακομα τουλαχιστον,διοτις σε λιγο θα μας πεις οτι πανω στα νευρα σου πυροβολησες κανεναν - Αν παρεις χαμπαρι το τι υπαρχει γυρο σου, αν καταλαβεις οτι τα παντα ειναι συσχετηση με την δικη σου συμπεριφορα ισως και να φερθεις αλλιως στο μελον.Ομως δεν επραξες κατις τρελα κακο,μην φρικαρεις.
    Αν το θεμα παραμενη η σχεση με την αδελφη σου, κι οχι οι γκομενοι που "τραβιεσαι" εχω να σου πω οτι καλητερα να μην της το πεις, τουλαχιστον οχι ακομα, καλο θα ειναι να τα βρεις μαζι της, αυτη η ευκερια δεν θα ειναι για παντα! το θεμα ειναι οτι δεν εχεις να χασεις τυποτα αλλα να κερδησεις μονο ! εαν βγαλεις απο μεσ σου την αναζητηση αρνητικων συναισθηματων θα δεις ποσο ομορφ θα νιωθεις.
    Ευχομαι να τα βρειτε, ειναι κριμας δυο αδελφια να μην ειναι αγαπημενα,στο λεω εγω που εφτασα στα 40 για να καταλαβω τι κακο εκανα τοσα χρονια που ειχα ξεγραψει την αδελφη μου απο τη ζωη μου!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Ρε παιδιά έτυχε δεν ξέρω γιατί . Ίσως να είναι μια τρέλα της στιγμής . Αλλά από τότε τον σκέφτομαι συνέχεια . Και αυτός με θέλει και μου το δείχνει . Ξέρω ότι είναι ότι χειρότερο αυτό που κάνω και στην αδελφή μου και στο αγόρι μου . Αλλά από την άλλη μην ξεχνάμε και τι μου έκανε η αδελφή μου όλα αυτά τα χρόνια . Στο κάτω κάτω εγώ πλέον δεν το κάνω μαζί του από την ζήλεια μου για εκείνη αλλά επειδή τον γουστάρω .
    Μίλα με την αδελφή σου άμεσα ..
    Κοίτα να της το πεις εσύ και άσε το μίσος και όλο αυτό που τόσο καιρό σε τρώει να ξεθολοση το μυαλό σου και να καταλάβεις πως είσαι ...

    Δεν ξέρω αν κατάλαβες αλλά όλα αυτά που σου είπα να αποφύγεις κάνοντας παρορμητικες κινήσεις τα έχεις πάθει ..
    Όλα αυτά είναι συνέπειες αυτών που νοιωθεις για εκείνη .

    Λοιπόν η αδελφή σου έκανε ένα πολύ καθοριστικό βήμα ,πήγε σε ψυχολόγο ,που πάει να πει ότι αναγνώρισε ότι είχε θέμα ,δούλεψε και τώρα είναι σε θέση να καταλάβει αν έκανε λάθος κάπου και ήρθε και ζήτησε συγνώμη και μια δεύτερη ευκαιρία ...


    Αυτό πραγματικά δεν σε τάραξε λιγάκι ?
    Να αναλογιστείς ότι μήπως και εσύ πρέπει να πας σε ένα ψυχολόγο να μιλήσεις για όλα αυτά που νοιωθεις και σε οδηγούν σε τέτοιες καταστασεις ?

    Μάλλον οι γονείς σας κατάφεραν και στις δύο να δημιουργήσουν θέματα όχι μόνο σε εσένα ..
    Παράπλευρες απώλειες των δικών τους θεμάτων είστε και όσο νωρίτερα το καταλάβεις και δουλέψεις και εσύ ίσως δεν χάσεις την ευκαιρία να φτάσεις στο σημείο που έφτασε η αδελφή σου ...

    Και κάτι ακόμα ...για πες μου τι γουστάρεις από αυτό το τυπακι?
    Ήταν με την αδελφή σου και πηδηχτηκε και με εσένα ?

    Οκ φταις και εσύ αλλά και αυτός πολύ σωστός δεν λέω ..
    Τι γουστάρεις από έναν άνθρωπο που ενεργεί έτσι και τι εμπιστοσύνη μπορείς να του έχεις ?
    Το έκανε μια φορά ποιος σου λέει αργότερα ότι εσύ δεν θα είσαι στην θέση της αδελφής σου αν βρεθεί η επόμενη και πηδηχτει μαζί της ?


    Καντά όλα στην άκρη ,βρες τα καταρχήν με τον ευατο σου και μιλά ΤΩΡΑ στην αδελφή σου για το τι έκανες και κάτω από ποιες συνθήκες έγινε πριν το μάθει από αλλού και γίνουν τα πράγματα χειρότερα ..

    Και το κυριότερο ?
    Μίλα και στον σύντροφό σου και να είσαι έτοιμη να επομιστεις τις ευθύνες σου ...

    Όταν κάνουμε την μ@λ@κι@ έχουμε τα αρχ....και την παραδεχόμαστε ..
    Στα λέω χύμα μπας και καταλάβεις τι γίνεται .
    Ναι γούστατα το έκανα και τέλος ...Τι είσαι το ανήλικο που σε παρέσυραν και φοβάσαι μην σε μαλώσει η μαμά σου και δεν τα λες ?

    Το να κρύβεσαι πίσω από δικαιολογίες ότι αυτός με ήθελε και εγώ υπέκυψα ή αυτός με κυνηγούσε και οτιδήποτε άλλο παιδιάστικο μόνο στον ευατο σου προσβάλεις το ξέρεις .

    Οκ το έκανες ,δεν αλλάζει τώρα ..
    Το να το πεις όμως και να παραδεχτείς τα λάθη σου και να συνεχίζεις να λες ψέματα , να υποκρίνεσαι,θα δείξει τι ποιότητα ανθρωπου είσαι ..
    Αυτό να το θυμάσαι ..
    Έχω συναντήσει την χειρότερη πάστα ανθρώπου στην ζωή μου που τα δικά του λάθη και τις δικές του πράξεις πήγε να τις καλύψει και να τις φορτώσει στους άλλους γιατί δεν είχε τα @ρχιδι@ να πει όπως έγιναν τα πράγματα...
    Αυτοί να ξέρεις είναι η χειρότερη πάστα ανθρώπων υπάρχει ..
    Άρρωστοι άνθρωποι που όσο και να προσπαθήσεις δεν βγάζεις άκρη μαζί τους και στο τέλος δεν θες κιόλας ..
    Αποποιουντε τις ευθύνες του και καθρεπτιζουν δικές τους άρρωστες και παραβατικές συμπεριφορές στους άλλους καλύπτοντας έτσι τον δικό τους εγωισμός και τρέφοντας ένα θηρίο που έχουν μέσα τους που στο τέλος αυτό το θηρίο εκείνους θα φάει και θα το καταλάβουν όταν μείνουν τελείως μόνοι τους ...
    Γιατί τέτοιους ανθρώπους όταν τους αντιλαμβάνεσαι όσο και να σε παρακαλάνε μετά ,ότι και να κάνουν ούτε αν ζουν ή αν πέθαναν δεν θα θέλεις να ξέρεις για αυτούς ..

    Μην γίνεις ένας από αυτούς ,σώσε ότι σωζεται ακόμα .
    Γιατί η ειλικρίνεια και η ντομπροσυνη είναι αυτή που δείχνει τι άνθρωπος είσαι ...

    Μην πας να καλύψεις τις δικές σου πράξεις με χειριστικες συμπεριφορές και το κυριότερο μην χρησημοποιησες κανένα γκόμενο ή οποιοδήποτε άλλο σαν μαριονέτα γιατί εσύ δεν έχεις τα κοτσια να αναλάβεις τις ευθύνες σου ..

    Μπορεί να είναι σκληρά όλα αυτά που σου λέω αλλά μάθε να τα ακούς και να προβληματίζεσαι γιατί είναι η συνέπεια των δικών σου πράξεων ...
    Μην τα ακούς και θυμώνεις γιατί χειρότερα θα κάνεις ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Εντάξει τον αγαπάω και τον "40αρη" όπως τον αποκαλείς αλλά έχω φάει κόλλημα με τον άλλον ,τον σκέφτομαι συνέχεια . Τι να κάνω εκείνος μου λέει να τον παρατήσω και να είμαι μαζί του . Δεν ξέρω τι να κάνω είμαι θολωμένη και μπερδεμένη . Τα έχω κάνει @@. Αλλά τώρα έγινε και δεν ξέρω τι να κάνω . Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου ;
    ποτε το εφαγες το κολλημα; εδω και 2 μερες που ειπες οτι εγιναν αυτα;

    μαρια, η συμπεριφορα που περιγραφεις (η δικη σου εννοω, περα απο της αδερφης σου), ειναι αρκετα αλλοπροσαλη. δεν το θετω σαν ηθικη ή ανηθικη. ειναι αλλοπροσαλη και ασταθης. δεν εξηγειται με αυτα που μας ελεγες μεχρι τωρα.
    πιθανως οσα εζησες μεχρι τωρα, εχουν δημιουργησει θεματα και μπερδεματα και σε σενα, οχι μονο στην αδερφη σου.

    η δικη μου γνωμη ειναι, οτι ειναι καλο να απευθυνθεις σε εναν ψυχοθεραπευτη, μηπως μπορεσεις να τα ισορροπησεις ολα αυτα, εαν ειναι αληθινα και δεν κανεις πλακα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Εγώ προσωπικά, προτιμώ τον φωτεινό πάντα δρόμο παρά τον σκοτείνο.
    Ο φωτεινός δρόμος φέρνει πάντα δώρα (να το θυμάσαι)ακόμη και όταν φαίνεται πως είσαι διπλά χαμένος.
    Ο φωτεινός δρόμος δεν είναι με χαστουκίζουν και γυρνώ και το άλλο μάγουλο.
    Ο φωτεινός δρόμος έχει αυτοεκτίμηση και διεκδικητικότητα -Θέτω ξεκάθαρα όρια, όταν αδικούμαι υπερασπίζομαι τον εαυτό μου και όταν κάτι με βλάπτει, κόβω επαφές.
    Δεν έχω συμβουλές για τον σκοτεινό δρόμο πχ πως να εκδικηθείς καλύτερα την αδερφή σου, γιατί ποτέ δεν θα έκανα κακό σε κάποιον ό,τι και αν μου έχει κάνει.
    Θα ένιωθα άσχημα για τον εαυτό μου, ότι αντί να εξελισσομαι γίνομαι μίζερη και δυστυχισμένη.
    Η απομακρυνση, η αδιαφορία και η αναζήτηση της προσωπικής ευτυχίας είναι ότι καλύτερο σε τέτοιες περιπτωσεις.

    Το σκοτάδι σου σε νίκησε παρασύροντάς σε να κοιμηθείς με το αγόρι της αδερφής σου. Κινητηριος δύναμη ήταν φυσικά και ο ανταγωνισμός, βεντέτα με την αδερφή σου. Δες όμως πως μία βεντέτα πληγώνει δυο άκυρους ανθρώπους.
    Είσαι πραγματικά χαρούμενη τώρα;
    Δεν νομίζω ότι ο σκοτεινός δρόμος, ακόμη και εάν φέρει ένα είδος δικαίωσης μπορει να σε κανει με κανένα τρόπο ευτυχισμένη και πλήρης.


    Αυτό που θα έκανα στη θέση σου όπως έγιναν τα πράγματα :
    Θα έπαιρνα πραγματικά χρόνο.
    Να συνειδητοποιήσω τι έγινε, τι θέλω, τι επιλέγω, πώς θέλω να πορευτώ.
    Θέλω το αγόρι μου ή όχι πια;
    Εάν έπαιρνα χρόνο και έβλεπα ότι προτιμώ κάποιον άλλον και σκέφτομαι κάποιον άλλον και όχι το αγόρι μου, θα χώριζα.
    Αν έβλεπα πως με το αγόρι μου θέλω να προσπαθήσω θα του έλεγα την αλήθεια, τον κεράτωσα.
    Θα μπορούσες και να μην του το πεις εάν έληγε η φάση με τον άλλον αλλά το να ζεις με τύψεις και φόβο πάλι θα σε οδηγούσε σε σκοτεινό δρόμο και ίσως να μην ήσουν ευτυχισμένη.


    Εάν έπαιρνα χρόνο και έβλεπα ότι θέλω τον άλλον θα έκανα απαρα΄τητα μια σοβαρή συζήτηση μαζί του.
    Και αυτός κεράτωσε τη αδερφη σου.
    Τι θέλει απο την αδερφή σου;
    Θέλει να χωρίσει;

    Και τέλος με την αδερφή σου θα της έλεγα την αλήθεια.
    Ξέρεις μου έκανες αυτά και εγώ αντέδρασα κάνοντας αυτό.
    Δεν θέλω όμως να ζω στο σκοτάδι και έπελεξα να στο πω.
    Ενιωσα ένα μικρό είδος δικαίωσης αλλά δεν επιλέγω να είμαι αυτή.
    Θέλω κάτι καλύτερο για μένα.
    Αυτά θα της έλεγα.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αυτο που κανεις στην αελφη σου ειναι λαθος, το ξες.Απο τηναλλη ποιος μπορει να σε κατηγορει? μου κανει εντυπωση η ανεση που σε κρινουν, εγω ειμαι αληθεινος και δεν μπορω να σε κατηγορισω αφου εχουμε κανει τα ιδια κι χειροτερα !! αρα με ποια μουτρα να πω κατις κακο.Ειναι και η ηλικια σου που βραζει το αιμα σου.
    Προσωπικα θα μεινω στο θεμα σου κι για τελευταια φορα θα σου γραψω με ευθητιτα καρδιας οτι ειναι κριμας δυο αδελφες και διδυμες μαλιστα να ειναι τσακομενες!! Τα αδελφια οσα χρονια κι αν περασουν ειναι αιμα, φιλες θα αλλαξεις ,γκομενους το ιδιο, αλλα εαν συμβει κατις πολυ κακο στη ζωη!! ευχομαι να μην γινει !! αλλα στο λεω επειδη εγινε σε εμενα, η αδελφη σου θα ειναι διπλα σου, και φυσικα λιγοι φιλοι πολυ λιγα ατομα και οχι αυτα που νομιζεις!! θα ξαφνιαστεις ποιοι θα συ σταθουν, στο λεω απο προσωπικη φαση, ευχομαι να μην χρειαστει πωτε να το μαθεις.
    Καλη σου να ειναι η ζωη και δεν αξιζει να νιωθεις τοσο τυψεις για 2-3 πηδηματα!! ημαρτον!! δεν σκοτωσες κανενα!

  11. #41
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μίλα με την αδελφή σου άμεσα ..
    Κοίτα να της το πεις εσύ και άσε το μίσος και όλο αυτό που τόσο καιρό σε τρώει να ξεθολοση το μυαλό σου και να καταλάβεις πως είσαι ...

    Δεν ξέρω αν κατάλαβες αλλά όλα αυτά που σου είπα να αποφύγεις κάνοντας παρορμητικες κινήσεις τα έχεις πάθει ..
    Όλα αυτά είναι συνέπειες αυτών που νοιωθεις για εκείνη .

    Λοιπόν η αδελφή σου έκανε ένα πολύ καθοριστικό βήμα ,πήγε σε ψυχολόγο ,που πάει να πει ότι αναγνώρισε ότι είχε θέμα ,δούλεψε και τώρα είναι σε θέση να καταλάβει αν έκανε λάθος κάπου και ήρθε και ζήτησε συγνώμη και μια δεύτερη ευκαιρία ...


    Αυτό πραγματικά δεν σε τάραξε λιγάκι ?
    Να αναλογιστείς ότι μήπως και εσύ πρέπει να πας σε ένα ψυχολόγο να μιλήσεις για όλα αυτά που νοιωθεις και σε οδηγούν σε τέτοιες καταστασεις ?

    Μάλλον οι γονείς σας κατάφεραν και στις δύο να δημιουργήσουν θέματα όχι μόνο σε εσένα ..
    Παράπλευρες απώλειες των δικών τους θεμάτων είστε και όσο νωρίτερα το καταλάβεις και δουλέψεις και εσύ ίσως δεν χάσεις την ευκαιρία να φτάσεις στο σημείο που έφτασε η αδελφή σου ...

    Και κάτι ακόμα ...για πες μου τι γουστάρεις από αυτό το τυπακι?
    Ήταν με την αδελφή σου και πηδηχτηκε και με εσένα ?

    Οκ φταις και εσύ αλλά και αυτός πολύ σωστός δεν λέω ..
    Τι γουστάρεις από έναν άνθρωπο που ενεργεί έτσι και τι εμπιστοσύνη μπορείς να του έχεις ?
    Το έκανε μια φορά ποιος σου λέει αργότερα ότι εσύ δεν θα είσαι στην θέση της αδελφής σου αν βρεθεί η επόμενη και πηδηχτει μαζί της ?


    Καντά όλα στην άκρη ,βρες τα καταρχήν με τον ευατο σου και μιλά ΤΩΡΑ στην αδελφή σου για το τι έκανες και κάτω από ποιες συνθήκες έγινε πριν το μάθει από αλλού και γίνουν τα πράγματα χειρότερα ..

    Και το κυριότερο ?
    Μίλα και στον σύντροφό σου και να είσαι έτοιμη να επομιστεις τις ευθύνες σου ...

    Όταν κάνουμε την μ@λ@κι@ έχουμε τα αρχ....και την παραδεχόμαστε ..
    Στα λέω χύμα μπας και καταλάβεις τι γίνεται .
    Ναι γούστατα το έκανα και τέλος ...Τι είσαι το ανήλικο που σε παρέσυραν και φοβάσαι μην σε μαλώσει η μαμά σου και δεν τα λες ?

    Το να κρύβεσαι πίσω από δικαιολογίες ότι αυτός με ήθελε και εγώ υπέκυψα ή αυτός με κυνηγούσε και οτιδήποτε άλλο παιδιάστικο μόνο στον ευατο σου προσβάλεις το ξέρεις .

    Οκ το έκανες ,δεν αλλάζει τώρα ..
    Το να το πεις όμως και να παραδεχτείς τα λάθη σου και να συνεχίζεις να λες ψέματα , να υποκρίνεσαι,θα δείξει τι ποιότητα ανθρωπου είσαι ..
    Αυτό να το θυμάσαι ..
    Έχω συναντήσει την χειρότερη πάστα ανθρώπου στην ζωή μου που τα δικά του λάθη και τις δικές του πράξεις πήγε να τις καλύψει και να τις φορτώσει στους άλλους γιατί δεν είχε τα @ρχιδι@ να πει όπως έγιναν τα πράγματα...
    Αυτοί να ξέρεις είναι η χειρότερη πάστα ανθρώπων υπάρχει ..
    Άρρωστοι άνθρωποι που όσο και να προσπαθήσεις δεν βγάζεις άκρη μαζί τους και στο τέλος δεν θες κιόλας ..
    Αποποιουντε τις ευθύνες του και καθρεπτιζουν δικές τους άρρωστες και παραβατικές συμπεριφορές στους άλλους καλύπτοντας έτσι τον δικό τους εγωισμός και τρέφοντας ένα θηρίο που έχουν μέσα τους που στο τέλος αυτό το θηρίο εκείνους θα φάει και θα το καταλάβουν όταν μείνουν τελείως μόνοι τους ...
    Γιατί τέτοιους ανθρώπους όταν τους αντιλαμβάνεσαι όσο και να σε παρακαλάνε μετά ,ότι και να κάνουν ούτε αν ζουν ή αν πέθαναν δεν θα θέλεις να ξέρεις για αυτούς ..

    Μην γίνεις ένας από αυτούς ,σώσε ότι σωζεται ακόμα .
    Γιατί η ειλικρίνεια και η ντομπροσυνη είναι αυτή που δείχνει τι άνθρωπος είσαι ...

    Μην πας να καλύψεις τις δικές σου πράξεις με χειριστικες συμπεριφορές και το κυριότερο μην χρησημοποιησες κανένα γκόμενο ή οποιοδήποτε άλλο σαν μαριονέτα γιατί εσύ δεν έχεις τα κοτσια να αναλάβεις τις ευθύνες σου ..

    Μπορεί να είναι σκληρά όλα αυτά που σου λέω αλλά μάθε να τα ακούς και να προβληματίζεσαι γιατί είναι η συνέπεια των δικών σου πράξεων ...
    Μην τα ακούς και θυμώνεις γιατί χειρότερα θα κάνεις ...
    Δεν είχα σκοπό να κρυφτώ πίσω από το δάκτυλο μου . Φυσικά και θα παραδεχτώ ότι έκανα και ότι είχα πλήρη ενσυναίσθηση του τι έκανα . Την σχέση μου αποφάσισα να την διαλύσω . Δεν του μίλησα ακόμα αλλά θα το κάνω . Δεν υπάρχει πλέον λόγος να είμαστε μαζί . Αν ήμουν πραγματικά καλά μαζί του δεν θα σκεφτόμουν και φυσικά δεν θα έκανε κάτι με κάποιον άλλον . Με την αδελφή μου να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει τι θα γίνει. Εγώ θα κάνω την προσπάθεια να της μιλήσω και θα της πω όλη την αλήθεια . Αν θέλει ας μιλήσει και στους γονείς μας . Τι θα μου κάνουν ;; Δεν με νοιάζουν πια . Δεν είμαι σίγουρη όμως αν θέλω να συνεχίσω να είμαι με το αγόρι της αδελφής μου . Ίσως είναι χοντρό να της το κάνω αυτό αλλά από την άλλη αφού τον θέλω γιατί να χάσω αυτή την ευκαιρία ; Δεν είναι πλέον θέμα εκδίκησης .

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Δεν είχα σκοπό να κρυφτώ πίσω από το δάκτυλο μου . Φυσικά και θα παραδεχτώ ότι έκανα και ότι είχα πλήρη ενσυναίσθηση του τι έκανα . Την σχέση μου αποφάσισα να την διαλύσω . Δεν του μίλησα ακόμα αλλά θα το κάνω . Δεν υπάρχει πλέον λόγος να είμαστε μαζί . Αν ήμουν πραγματικά καλά μαζί του δεν θα σκεφτόμουν και φυσικά δεν θα έκανε κάτι με κάποιον άλλον . Με την αδελφή μου να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει τι θα γίνει. Εγώ θα κάνω την προσπάθεια να της μιλήσω και θα της πω όλη την αλήθεια . Αν θέλει ας μιλήσει και στους γονείς μας . Τι θα μου κάνουν ;; Δεν με νοιάζουν πια . Δεν είμαι σίγουρη όμως αν θέλω να συνεχίσω να είμαι με το αγόρι της αδελφής μου . Ίσως είναι χοντρό να της το κάνω αυτό αλλά από την άλλη αφού τον θέλω γιατί να χάσω αυτή την ευκαιρία ; Δεν είναι πλέον θέμα εκδίκησης .
    Καλημέρα

    Όχι Μαρία δεν είναι θέμα εκδίκησης.

    Είναι καθαρά δικό σου θέμα πλέον .
    Άσε την αδελφή σου τον γκόμενο της αδελφής σου την σχέση σου ,γενικά βάλτα όλα στην άκρη και είναι ώρα να δεις την Μαρία .

    Από εκεί πρέπει να ξεκινήσεις ,λυπάμαι που στο λέω αλλά πρέπει να ζητήσεις βοήθεια .
    Θα σου κάνει πολύ καλό να μιλήσεις σε ένα ειδικό, να δεις πραγματικά ποια είσαι και τι θέλεις να κάνεις στην ζωή σου ..
    Πραγματικά με έχεις μπερδέψει .
    Στο προηγούμενο σου θέμα είχες έρθει σε χοντρή ρίξη με τους γονείς σου για την σχέση σου .
    Εγινε μια σχέση γνωστή με κίνδυνο να χάσει ο σύντροφός σου την δουλειά του ,να έρθει τούμπα ολόκληρη του η ζωή, γιατί ?

    Γιατι δεν έβαλες τοτε ενα τέλος σε αυτή την σχέση εφόσον δεν ήσουν καλά μέσα σε αυτή ?
    Αλλα μας έλεγες και τώρα έρχεσαι και μας λες ότι θέλεις τον γκόμενο της αδελφής σου ..

    Πότε πρόλαβες βρε Μαρία ?
    Για να γίνει φάση με τον τύπο πάει να πει ότι παιζόταν καιρό παιχνίδι μεταξύ σας..

    Δεν τον είδες ξαφνικά και πηγές μαζί του .

    Αλήθεια στο προηγούμενο σου θέμα μιλούσαμε για το ότι έπρεπε να βρεις άμεσα δουλειά να φύγεις από το πατρικό σου για να μπορέσεις να είσαι ελεύθερη και καλά με την σχέση σου .
    Ποτε πρόλαβες και μέσα σε καυγάδες ,τσακωμούς να έχεις μυαλό και για τον τύπο?
    Μαρια στο είπα και πριν ,κάνεις σπασμοδικες και ασυναίσθητα κινήσεις .
    Τα έχεις κάνει όλα ένα κουβάρι στο μυαλό σου .
    Σχέσεις με τους γονείς σου ,με την αδελφή σου με τον σύντροφό σου ,με γκόμενο ,σπουδές ,δουλειά και πόσα άλλα ..
    Ένας πανίκος γίνεται μέσα σου .
    Μήπως θα επρπε λίγο να τα παγώσεις όλα να μείνεις μόνη σου και να κάνεις την αυτοκριτική σου ?
    Μάλλον εσύ κάπου κάνεις λάθος και βρίσκεσαι αυτή την στιγμή στην μέση μιας θύελλας προβλημάτων .
    Όχι τίποτα αλλά οι δικές σου παράλογες κινήσεις πληγώνουν και άλλους ανθρώπους ..
    Ακόμα και το γεγονός ότι λες δεν σε νοιάζει για τους άλλους είναι μεγάλο θέμα ..
    Δεν μιλάς για ξένους που δεν μας κάνουν και τους πετάμε ..
    Μιλάς για γονείς και την αδελφή σου ...

    Έχεις τόσα μέτωπα ανοιχτά και αντί να τα κλείνεις ένα ένα πας και ανοίγεις καινούργια και μάλιστα πολύ σοβαρά

    Δεν είναι παιχνίδι οι ανθρώπινες σχέσεις και δεν μπορούμε να παιζπθμε με τα συναισθήματα των άλλων ανθρώπων και το κυριότερο με την αξιοπρέπεια τους από την στιγμή που δεν ξέρουμε τι θέλουμε εμεις .
    Αν εσύ έχεις κάνει μπαχαλο την ζωή σου δεν φταίνε οι υπόλοιποι να γίνονται έρμαιο των δικών σου παράλογων πράξεων ...

    Αυτό που πρέπει να κάνεις την δεδομένη στιγμή είναι να ζητήσεις βοήθεια στο να καταλάβεις τι είσαι και τι θέλεις από την ζωή σου .
    Θα σου κάνει πολύ καλό στο να ξεμπερδεψεις αυτό το κουβάρι που έχεις φτιάξει εσύ και κανένας άλλος ..

    Να σου πω και κάτι άλλο και ας θυμώσεις ή μπορεί να σου φαίνεται σκληρό ..
    Αν οι γονείς σου βλέπουν μια αλλοπροσαλη Μαρία να ενεργεί εν θερμό και χωρίς λογική είναι απόλυτα κατανοητό να είναι έτσι απέναντι σου .
    Μάλλον να σε ξυπνήσουν θέλουν και να προλάβουν καταστάσεις πολύ χειρότερες .

    Ξέρεις μου φάνηκε πολύ παράξενο οι γονείς σου να είναι τόσο κάθετη σε τέτοια ηλικία να χωρίσεις με την σχέση σου .

    Μάλλον έβλεπαν κάτι το οποίο βλέπουμε και εμείς σε αυτό το θέμα σου και έλεγαν αυτά που έλεγαν
    .
    Μην θυμώνεις με κανέναν που σου λέει κάποια πράγματα που μπορεί να σου φαίνονται σκληρά .
    Για το καλό σου τα λένε και εγώ αυτή την στιγμή για το καλό σου τα λέω..

    Δεν σε κρίνω, απλά εκθέτω τα γεγονότα και τις πράξεις σου που εσύ οι ίδια μας έχεις πει .

    Τροφή για σκέψη όλα αυτά είναι να το ξέρεις .
    Ζήτα βοήθεια ,μάθε πια είναι πραγματικά η Μαρία και τι ζητά από την ζωή της και άσε τους άλλους ..
    Αν εμείς είμαστε καλά και κατασταλαγμένοι ,τυφώνας να περνάει από δίπλα μας ,δροσερό καλοκαιρινό αεράκι θα το αισθανόμαστε .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Μαρία 06 σε καταλαβαίνω απόλυτα έχω και εγώ έναν πολύ μ@λ@κ@ αδελφό που μου κάνει την ζωή πάρα πολύ δύσκολη είναι ο χειρότερος άνθρωπος στην ζωή μου . Φύγε μακρυά της να σωθείς!!!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Δεν είχα σκοπό να κρυφτώ πίσω από το δάκτυλο μου . Φυσικά και θα παραδεχτώ ότι έκανα και ότι είχα πλήρη ενσυναίσθηση του τι έκανα . Την σχέση μου αποφάσισα να την διαλύσω . Δεν του μίλησα ακόμα αλλά θα το κάνω . Δεν υπάρχει πλέον λόγος να είμαστε μαζί . Αν ήμουν πραγματικά καλά μαζί του δεν θα σκεφτόμουν και φυσικά δεν θα έκανε κάτι με κάποιον άλλον . Με την αδελφή μου να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει τι θα γίνει. Εγώ θα κάνω την προσπάθεια να της μιλήσω και θα της πω όλη την αλήθεια . Αν θέλει ας μιλήσει και στους γονείς μας . Τι θα μου κάνουν ;; Δεν με νοιάζουν πια . Δεν είμαι σίγουρη όμως αν θέλω να συνεχίσω να είμαι με το αγόρι της αδελφής μου . Ίσως είναι χοντρό να της το κάνω αυτό αλλά από την άλλη αφού τον θέλω γιατί να χάσω αυτή την ευκαιρία ; Δεν είναι πλέον θέμα εκδίκησης .
    ποσο καιρο φλερταρατε με τον φιλο της αδερφης, μεχρι να κανετε σεξ;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Ααααα τώρα διάβασα τι γίνεται ???? και ύστερα λέτε για μένα που έκλεψα έναν γκόμενο μιας φίλης χαχαχα υπάρχουν και χειρότερα πολύ χειρότερα για να κάνουμε και την πλάκα μας λίγο!!!!

    Ωραία αδέλφια είσαστε μπράβο ρε παιδιά και εις ανώτερα ξεπερνάτε και μας.

    Τελικά η αδελφή σου δεν μπορεί να συγχωρέσει εσένα ή εσύ την αδελφή σου μπερδεύτηκα.....

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Η αδελφή μου έχει σχιζοφρένεια
    By stellagla89 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 160
    Last Post: 14-07-2021, 09:51
  2. Συντροφος και αδελφη
    By Δαφνη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 29
    Last Post: 07-01-2019, 15:56
  3. Ο πρωην μου με την αδελφη μου.
    By Kalissi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 18-01-2018, 13:30
  4. Η αδελφη μου με ζηλευει??!
    By Τζουλια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 29-07-2012, 10:57
  5. ΔΑΧΤΥΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ SOS
    By candy1234 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 07-01-2010, 19:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •