Seropram - xanax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    11

    Seropram - xanax

    Καλημέρα , μήπως έχει ακολουθήσει κανείς αγωγή με seropram kai xanax?Σήμερα , αφού άλλαξα γιατρό, και πήγα σε ψυχίατρο - ψυχοθεραπευτή ,μου έδωσε αυτά τα δύο .Πάσχω απο αγοραφοβία και κρίσεις πανικού εδώ και 5 χρόνια...και εύχομαι να καλυτερέψω μ αυτή την αγωγή. Οι δόσεις βέβαια είναι μικρές τις πρώτες ημέρες γιατί του είπα πως φοβάμαι....για 5 ημέρες σεροπραμ 1/4 κάθε βράδυ, απ την 6η μέρα και μετά 1/2 και απ την 12η 1 χάπι κάθε βράδυ.Και τα ξαναξ μισο χάπι κάθε βράδυ των ο,5 mg...Άν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει παρακαλώ...ευχαριστώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    163
    MH FOVASAI TIPOTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!E ISAI GLUKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    TRUST ME AND YOUR DOCTORRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !MAKIAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    11
    an den eixa kai esena ti tha imoun sti gh???:-))) s euxaristw koritsaki!!!euxomai oloi edw \'\'mesa\'\' s auto to site pou briskomaste, na ginoun opws epithimoun grigora!xwris fobies ktl....eimaste eausthita plasmata ti na kanoume!!!!!!!

  4. #4
    Έχω ξεκινήσει αγωγή εδώ και ένα μήνα με την αγωγή που είπες αλλά η δόση σου είναι μικρή,δεν ξέρω γιάυτό,γενικά γνωρίζω ότι είναι ένα φάρμακο με τις ελάχιστες παρενέργειες.Δεν με πολύβοηθάει...έκανα το λάθος και άλλαξα αγωγή για ακόμα καλύτερα και πήγα πίσω.Με είχε κάπως βοηθήσει το effexor προσωπικά.Έιχες κάνει άλλη αγωγή?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    11
    geia sou Negel,

    eixa kairo na mpw sto site..kai molis twra eida to minima soy.
    Eixa kanei mia therapeia me ta cympalta alla mono gia 3 meres!me tinaksan ston aera!foveres parenergeies parolo pou lene oti einai kala.den kserw, isws o giatros mou eixe dwsei lathos dosologia,isws to mualo mou, den kserw,ti na pw.pantws twra exw allaksei giatro,kai o kainourios mou dwse auta pou egrapsa.xthes ekleisa ena mina agwgis alla den exw dei apotelesmata akomi...eksakolouthw na exw panikous alla isws elaxista ligoterous.i dosi ontws einai mikri, giati eixa fobithei para polu me tin prohgoumeni agwgi kai to eipa ston kainourio mou giatro!kanw upomoni..auto,tipota allo.metraw tis meres mipws kai ginw kalutera.esu?

  6. #6
    τζοανα θα καλυτερεψεις μην ανησυχεις!
    ετσι να σκεφτεσαι!
    ολα θα πανε καλα αρκει κ η ψυχολογια σου να ναι ψηλα!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    11
    Σ ευχαριστώ Αλέξανδρε...
    γι αυτή την μέρα ζω!!!!! 4-5 χρόνια...έχω φάει σχεδόν τα καλύτερα μου χρόνια με όλες τις ψυχοσωματικές βλακείες!Έπρεπε να φτάσω στο αμήν για να ξεκινήσω θεραπεία...ένας μήνας είναι μικρό διάστημα και δεν έχω ακόμη την απαίτηση να δω αποτελέσματα..άλλωστε έχω μάθει να κάνω υπομονή πλέον!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!JOANNA, ΑΝ ΤΟ 79 ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ, ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΕΣ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΓΩΓΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΕΠΑΙΡΝΑ LADOSE. ΑΡΓΗΣΑΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΔΡΑΣΟΥΝ. ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΕ, ΕΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗ. ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΧΑΝΑΧ. ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ. ΣΤΑΔΙΑΚΑ, ΟΣΟ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΕΠΙΔΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ, ΑΡΧΙΣΑ - ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΒΕΒΑΙΑ-ΝΑ ΕΛΑΤΤΩΝΩ ΤΑ ΧΑΝΑΧ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΕΚΟΨΑ ΤΕΛΕΙΩΣ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    3
    Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον σχετικά με τα xanax. Πως έχεται βιώση την αγχόληση; Μπορείτε να οδηγήσεται, να κάνεται μια παρουσίαση εργασίας να συνεχίσεται μετά τη λήψη τους τη βόλτα σας. Θέλω να πάρω αλλά το σκέφτομαί.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ TΗΙΝΚΕR!ΕΠΑΙΡΝΑ ΧΑΝΑΧ ΩΣ ΕΞΗΣ: ΑΡΧΙΚΑ 1/2 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΕ ΥΠΝΗΛΙΑ-ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΑ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΑ. ΠΗΓΑΙΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΤΕ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΟΔΗΓΟΥΣΑ. ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ, ΔΕΝ ΜΕ ΚΟΙΜΙΖΕ ΔΗΛΑΔΗ. ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΔΥΝΑΤΗ ΚΡΙΣΗ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    11
    Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Βασικά τα xanax πέρνω και γω την μικρότερη δόση κάθε βράδυ , δηλαδή μισό χάπι των ο,5 mg. και ενα ολοκληρο seropram....το xanax είναι όντως πολύ καλό και μην φοβάσαι για οδήγηση κτλ...και γω οδηγώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα.απλά ηρεμείς.τίποτα άλλο.βασικά εκεί που οδηγώ εγώ δεν κυκλοφορεί αμάξι...χαχα..προσπαθώ να αποφεύγω την κίνηση με νύχια και με δόντια.προτιμώ να κάνω αρκετά χιλιόμετρα παραπάνω , παρά να μένω στάσιμη στα φανάρια και στην κίνηση....αυτό με σκοτώνει.θέλει πολύ υπομονή όσο αναφορά με τα χάπια.ο γιατρός μου είπε: καλά τα χάπια αλλά πρέπει και απο μόνη σου να προσπαθήσεις...αυτό μου φάνηκε βουνό!!!!και σαν να νιώθω πως τα χαπάκια θα τα κάνω χρήση για αιώνες γιατί δεν βλέπω να προσπαθώ απο μόνη μου.αρνητικές σκέψεις σε κάθε μου κίνηση με ακολουθούν.κι αν πάθω κρίση?κι αν με πιάσει την ώρα που πάω?κι αν , κι αν , κι αν...μόνιμα ένα \'\'κι αν\'\' ζεί στο μυαλό μου!Αρχίζω πολλές φορές και μισώ τον εαυτό μου που δεν μπορεί να το παλέψει και να πεί, φτάνει πια με όλα αυτά.Βαρέθηκα βρε παιδιά , κουράστηκα...αλλά η δύσπνοια και οι κρίσεις πανικού, εκεί!Ευχαριστώ που με ακούσατε και συγνώμη που σας ζάλισα
    Δεν θυμάμαι και ποιός ρώτησε για το \'\'79\'\'...ναι, είναι το έτος γέννησης μου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Το Seropram είναι καλό φάρμακο και βοηθάει πολύ. Οι δόσεις όντως ξεκινούν απο 1/4 και αυξάνονται.Τον καιρό που θα φτάσεις να παίρνεις για μία εβδομάδα ένα ολόκληρο ήδη θα έχεις αρχίσει να αισθάνεσαι καλύτερα

    Καλό κουράγιο

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    11
    Δημήτρη μου ήδη ξεκίνησα να το παίρνω ενα ολοκληρο κάθε βράδυ και δεν εχω δει καμια διαφορα.....Δυστυχώς!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Κάνε λίγο υπομονή βρε joanna, δυστυχώς τα φάρμακα καθυστερούν λίγο και πίστεψέ με ξέρω πως οι εβδομάδες μπορεί να μοιάζουν με αιώνες, όμως μη χάνεις το κουράγιο σου...και στην τελική πιο κάτω από εδώ που είμαστε δεν έχει,μόνο ένας δρόμος υπάρχει πλέον,το προς τα επάνω!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    11
    Γεια σου Δημήτρη, έχεις δίκιο σ αυτό που λες...πιο κάτω δεν γίνετε.Αλλά όταν σκέφτομαι ο,τι όλα αυτά μου έχουν στερήσει πάρα πολλά πράγματα τα τελευταία 4-5 χρόνια , τρελαίνομαι.Δεν είναι δυνατόν να κάθομαι μέσα στο σπίτι απο ηλικία 25 χρόνων που όλες και όλοι οι φίλοι μου βρίσκονται μέσα στις καφετέριες , και στα κλάμπ, στις συναυλίες και στα μαγαζιά και γω...μέσα κλεισμένη!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •