Ερωτευμένος με τον φίλο μου; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Kynodontas View Post
    Το ότι είμαι γκει δεν το ξέρει κανείς. Το ότι χάσαμε επαφή δεν ισχύει μιλάμε από τηλέφωνο, viber και instagram λόγω απόστασης. Επίσης και εγώ έχω σχέση. Εννοώ δε συμβαίνει τίποτα καινούριο. Γάμο θα κάνει το νωρίτερο σε 2χρόνια.. κατα τ'αλλα 12 ωρα δουλεύουμε.

    Επίσης δεν τον λιγουρεύομαι ερωτικά. Σίγουρα είναι πολύ ωραίο παιδί, αλλά δεν φτιάχνομαι μαζί του. Μαρέσει η επαφή μαζί του θα έλεγα. Ξεκίνησα να λέω αν είμαι ερωτευμένος επειδή είδα αυτό το όνειρο το οποίο ξάφνιασε και εμένα.
    Εχεις καταλαβει οτι φασκεις και αντιφασκεις ?

    Γιατι σου εκανα ολες αυτες τις ερωτησεις νομιζεις ?
    Για ξαναδιαβασε ολα αυτα που απαντησες να δεις συμβαδίζουν ?
    Πως γινεται ενας ανθρωπος που τα εχει καλα με τον ευατο του ,με τα θελω του ,να μην ντρεπεται να μιλαει για τις ερωτικες του προτιμήσεις, να λεει οτι μπορει να ειναι και ετοιμος να μαλωσει ακομα για να υποστηριξει τις επιλογες του ,να φοβάται να μιλησει στους γνωστους του για το τι ειναι ?
    Πολυ μπερδεμενα τα εχεις στο μυαλο σου ....
    Μηπως αυτο το μπερδεμα γινεται και στο συναισθηματικο κομμάτι ,γιατι και εκει θεωρείς καποιον φιλο σου που αγνοεί την μιση σου ζωη έτσι ?
    Αυτους θεωρείς εσυ φιλους σου ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν δεν το ξερει κανενας, τοτε κανενας δεν ειναι κολλητος σου φιλος
    δεν μπορει ενας κολλητος να μην ξερει κατι τοσο βασικο για σενα.
    ή δεν τον εμπιστευεσαι, ή εχει απαραδεκτες αποψεις και δεν τολμας, οποτε αι παλι, πως γινεται να εχεις κολλητο καποιον με απαραδεκτες αποψεις;;;
    οταν λες εχεις σχεση, τι εννοεις; βγαινεις δλδ χωρις την σχεση σου, η τον παρουσιαζεις σαν απλο φιλο;
    γιατι εδω μας λες οτι κανετε κανονικη παρεα και με την κοπελα του κλπ
    οσες ωρες και να δουλευετε, η προσωπικη του ζωη ειναι με την κοπελα του. δεν ειναι δουλεια υπνος. κι αν ειχες σχεση, ουτε η δικη σου θα ηταν δουλεια υπνος. υπαρχουν και οι αργιες . εκτος αν την βαριεσαι την σχεση σου.
    Όταν βγαίνω με boyfriend (αν το πω αγόρι νιώθω πολύ γυμνάσιο, αν τον πω αντρα μου νιωθω επίσης καπως) συνήθως είμαστε οι 2 μας ή με δικούς του φίλους που ξέρουν. Με την κοπέλα του έχω βγει λίγες φορές (ακόμα και οι 2 μας) αλλά τετράδες δεν έχουμε βγει. Γενικά στην ευρύτερη παρέα δεν βγαίνει κανείς με τις σχέσεις του (δεν ξέρω γιατί τεσπα) και με μας. Με τον δικό μου αυτή τηνν περίοδο βρισκόμαστε σκ επειδή είμαι σε μια δύσκολη θέση λόγω covid. αλλά γενικά με τονφίλο μου λέμε καληνύχτα κάθε βράδυ μέσω viber και μιλάμε λίγο πρώτα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,497
    Quote Originally Posted by Kynodontas View Post
    Όταν βγαίνω με boyfriend (αν το πω αγόρι νιώθω πολύ γυμνάσιο, αν τον πω αντρα μου νιωθω επίσης καπως) συνήθως είμαστε οι 2 μας ή με δικούς του φίλους που ξέρουν. Με την κοπέλα του έχω βγει λίγες φορές (ακόμα και οι 2 μας) αλλά τετράδες δεν έχουμε βγει. Γενικά στην ευρύτερη παρέα δεν βγαίνει κανείς με τις σχέσεις του (δεν ξέρω γιατί τεσπα) και με μας. Με τον δικό μου αυτή τηνν περίοδο βρισκόμαστε σκ επειδή είμαι σε μια δύσκολη θέση λόγω covid. αλλά γενικά με τονφίλο μου λέμε καληνύχτα κάθε βράδυ μέσω viber και μιλάμε λίγο πρώτα.
    μπορεις να τον λες σχεση σου, φιλο σου, συντροφο, αναλογα σε τι φαση ειστε. για να τον πεις ανδρα σου, μαλλον πρεπει να παντρευτειτε, αλλα αν θες πες τον....
    κατσε γιατι μπερδευτηκαμε.
    με ποιον φιλο σου τα λετε το ρβαδυ. με την σχεση σου η με αυτον που μας λες;
    μα πως να βγειτε τετραδες; κοροιδευομαστε και μεταξυ μας; αφου δεν τους εχεις πει για την ζωη σου;
    ΕΣΥ το αποφευγεις, οχι οτι "δεν ετυχε"...

    το ρεζουμε ειναι. εσυ τι ψαχνεις ακριβως; ο ανθρωπος δειχνει στρειτ και ειναι και αρραβωνιασμενος. αν ψαχνεις μια φιλια, πρεπει να αποφασισεις να του εμπιστευθεις τα προσωπικα σου.
    αν δεν σε καλυπτει το μποιφρεντ και κοιτας γυρω γυρω, ισως πρεπει να βρεις κατι αλλο.

  4. #19
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορεις να τον λες σχεση σου, φιλο σου, συντροφο, αναλογα σε τι φαση ειστε. για να τον πεις ανδρα σου, μαλλον πρεπει να παντρευτειτε, αλλα αν θες πες τον....
    κατσε γιατι μπερδευτηκαμε.
    με ποιον φιλο σου τα λετε το ρβαδυ. με την σχεση σου η με αυτον που μας λες;
    μα πως να βγειτε τετραδες; κοροιδευομαστε και μεταξυ μας; αφου δεν τους εχεις πει για την ζωη σου;
    ΕΣΥ το αποφευγεις, οχι οτι "δεν ετυχε"...

    το ρεζουμε ειναι. εσυ τι ψαχνεις ακριβως; ο ανθρωπος δειχνει στρειτ και ειναι και αρραβωνιασμενος. αν ψαχνεις μια φιλια, πρεπει να αποφασισεις να του εμπιστευθεις τα προσωπικα σου.
    αν δεν σε καλυπτει το μποιφρεντ και κοιτας γυρω γυρω, ισως πρεπει να βρεις κατι αλλο.
    ας λέμε τον απλό φίλο μου κολλητό και το αγόρι μου φίλο μπας και βγει άκρη :P

    με τον κολλητό μου τα λέμε κάθε βράδυ. Με τον φίλο μου τελευταίως τα λέμε κάθε πρωί γιατί έχουμε κάπως περίεργα ωράρια και το βράδυ δουλεύει.

    Δεν κοιτάψ τριγύρω. Ούτε βλέπω τον κολλητό και φτιάχνομαι. Με κούνησε όμως αυτό το όνειρο. Δλδ με έκανε να σκέφτομαι μήπως τον γουστάρω υποσυνείδητα. Αν εξαιρέσεις το κομμάτι του ότι είμαι γκει θεωρώ ότι έχω μια ιδιαίτερη επικοινωνία μαζί του. Έχουμε στηρίξει πολύ ο ένας τονν άλλον.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,497
    Quote Originally Posted by Kynodontas View Post
    ας λέμε τον απλό φίλο μου κολλητό και το αγόρι μου φίλο μπας και βγει άκρη :P

    με τον κολλητό μου τα λέμε κάθε βράδυ. Με τον φίλο μου τελευταίως τα λέμε κάθε πρωί γιατί έχουμε κάπως περίεργα ωράρια και το βράδυ δουλεύει.

    Δεν κοιτάψ τριγύρω. Ούτε βλέπω τον κολλητό και φτιάχνομαι. Με κούνησε όμως αυτό το όνειρο. Δλδ με έκανε να σκέφτομαι μήπως τον γουστάρω υποσυνείδητα. Αν εξαιρέσεις το κομμάτι του ότι είμαι γκει θεωρώ ότι έχω μια ιδιαίτερη επικοινωνία μαζί του. Έχουμε στηρίξει πολύ ο ένας τονν άλλον.
    μα δεν μου απαντας.
    εστω, οτι εχεις υποσυνειδητα , ερωτικα αισθηματα για τον κολλητο σου.
    τι νοημα εχει να τα εχεις η να τα συζητας, εφοσον ο ανθρωπος ειναι σ τρειτ κιε χει και σχεση;
    σε αυτο δεν μου απαντας.
    και για να απαντησω εγω, σε αυτο που λες.
    και να εχεις και να μην εχεις αισθηματα, δεν αλλαζει κατι... οποτε;;;; τι να πουμε γι αυτο; περαστικα;;

    η επικοινωνια και η στηριξη, ισχυει αναμεσα σε φιλους. ο ερωτισμος ειναι κατι εντελως διαφορετικο.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ερωτευμένος με μια παντρεμένη
    By Thod0ris in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 18-03-2019, 10:20
  2. Ερωτευμένος και Πληγωμένος
    By AngelosB in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 24-02-2016, 03:37
  3. Ερωτευμενος
    By GeorgeP in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 14-12-2013, 06:17
  4. ερωτευμενος με τη φιλη μου
    By kathisterix(diplo-profil) in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-03-2012, 06:26
  5. ερωτευμενος με τον εαυτο του
    By elena_ch in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 08-08-2011, 15:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •