Μείζον καταθλιπτικη διαταραχή - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 85
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by xalou View Post
    Ονειρα εχω χρονια να κανω...και φιλοδοξιες....συνηθως σκεφτομαι οτι ολα ειναι ματαια και βυθιζομαι στην θλιψη.Και εγω θελω να δουλεψω μπας και κανω ενα βημα εμπρος.Οσον αφορα την εργασια προσπαθησα απλα διαπιστωνω το εξης οτι οι δουλειες ειναι σαν βασανιστηρια.Ελαχιστο οφελος , μικρα μεροκαματα , αγχος και στρες για το τιποτα,υπερβολικες συνηθως απαιτησεις εργοδοτων.Και γω θελω να δουλεψω για να ξεπερασω το προβλημα μου.Απλα θελω να με πεισει καποιος οτι δεν ειναι ματαια τα παντα...
    Ποιος περιμενεις να σε πεισει αφου εσυ ο ιδιος δεν εισαι διατεθημενος να προσπαθήσεις ..
    Θέλω να βρω μια δουλειά ,θέλω οι άνθρωποι να είναι καλύτεροι και πολλα άλλα θέλω ,αλλά απο προσπάθεια δεν βλεπω να γίνεται κάτι ..

    Βρήκες δουλειά ,πηγες και εγιναν ολα αυτά?Οκ και να εγιναν ,πήγες μετα αλλου ?Και εκει τα ίδια ?

    Κινητοποιησου λιγακι ,εστω και με το ζορι στην αρχή .Ασε στην ακρη τις αρνητικες σκεψεις και κοιτα να ξεκινήσεις να κανεις πραγματα και ονειρα για τον ευατο σου .
    Αν δεν τα κανεις εσυ ποιος περιμένεις να σε κινητοποίηση ?
    Κανένα χαπι και κανενας ψυχοθεραπευτης δεν θα σε βοηθήσουν αν δεν το κανεις μόνος σου ..

    Ξεκινα και ιεραρχισε καποιες αξιες στην ζωη σου .
    Βαλε στοχους και προσπαθησε να τους κατακτας εναν προς εναν ...
    Ξεκινα απο τις εσωτερικες μας αξίες ,αξιες τις καρδια μας ,αυτες που μας εμαθαν οταν ειμασταν ακομα παιδια και οχι με τις εξωτερικες αξιες ,τις αξιες του μυαλου που ειναι αυτες που μας περασαν υποσυνειδητα ειτε οι φιλοι μας ,ειτε καποιο γνωστοι μας και πολλοι περισσοτερα τα Μ.Μ.Ε,(ευκολο χρημα ,φημη κ.α)
    Μονο καποιος ανθρωπος που εχει τις βασικές αξιες ενος παιδιου θα εχει 100 % τον ελενχο του ευατου του και κατ επέκταση θα πετυχαινει αυτο που θέλει.

    Αλλωστε οι αξιες ειναι η πυξιδα στην ζωη μας ...Το λεει και ιδια η λεξη, ΑΞΙΑ απο την αρχαια λεξη ΑΓΩ δηλαδη οδηγώ ...
    Ανθρωπος χωρις πυξίδα στην ζωη του πως περιμένεις να βρει τον προορισμό του ?Μια ζωή στα χαμενα θα ειναι ...

    Μαθε στην ζωη σου να εισαι Ηγετης και οχι follower-ακόλουθος.
    Μην μαθαινεις να ζεις ακολουθωντας τις ζωες των άλλων ,τα πιστευω των άλλων και γενικα να ζεις κατω απο την σκια των αλλων ,εφοσον δεν τους εκτιμάς κιολας ...

    Δεν εισαι μαριονετα για να κινουν αλλοι τα νηματα της ζωης σου ,να ζεις συμφωνα με τα δικα τους θελω .
    Σταματα οι κινησεις σου, αυτες που οριζουν αλλοι να ειναι μονο απλες αντιδράσεις (λες ,δεν μου αρεσουν που ειναι τοξικοί ).Μάλλον ηρθε η ωρα να περασεις απο το αντιδρω στο ¨δρω¨...τοτε θα δεις πραγματικη διαφορα στην ζωη σου ..

    Αν δεν κάνεις τους άλλους να αντιδρουν σεβομενοι πλεον τα δικα σου θέλω και τις δικες σου επιθυμίες οι οποιες θα εκφράζονται μεσα απο την δραση σου ,πως περιμένεις να πας παρακατω ..

    Ολο αυτο θα σε κανει ηγέτη και οχι ακόλουθο ...


    Απλα τα πραγματα ειναι ...μονος σου θα δωσεις την λυση και σιγουρα δεν θα έρθει μεσα απο την αδράνεια ουτε της σκέψης σου αλλα ουτε και των κινήσεων σου ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #32
    Συμφωνω απολυτως ακριβως εκει εχω καταληξει η αδρανεια δεν οδηγει πουθενα θελει δραση!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by xalou View Post
    Συμφωνω απολυτως ακριβως εκει εχω καταληξει η αδρανεια δεν οδηγει πουθενα θελει δραση!
    Ποιο νομίζεις οτι θα ειναι το ισχυρο σου κινητρο για να δραστηροποιηθείς ,το εχεις σκεφτεί ?
    Θελεις να ξεκινησεις τουλαχιστον απο αυτο ?Να σκεφτεις ?Δεν ειναι δυσκολο ,αρκει να το κανεις ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #34
    Το εχω σκεφτει πολλες φορες Μαριλου μου και σε ευχαριστω καταρχας για την επικοινωνια.Η δουλεια!Για ποιο λογο; Τα χρηματα θα σου εξασφαλισουν χομπι!Χομπι που αγαπας.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by xalou View Post
    Το εχω σκεφτει πολλες φορες Μαριλου μου και σε ευχαριστω καταρχας για την επικοινωνια.Η δουλεια!Για ποιο λογο; Τα χρηματα θα σου εξασφαλισουν χομπι!Χομπι που αγαπας.
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα .

    Αν σε βοηθάω χαίρομαι να ξέρεις !
    Φυσικά η δουλειά !
    Μόνο μέσα από αυτή θα δώσεις άλλο νόημα και στις σκέψεις σου αλλά το κυριότερο θα αλλάξεις την ποιότητα της ζωής σου .

    Γιατί ως γνωστό η δουλειά δεν είναι μόνο κινητήριος δύναμη ως προς το να ξεκολλησουμε από το κρεβάτι και γενικά να βγούμε από το σπίτι ,που είναι το πρώτο και το πιο καθοριστικό βήμα όταν βρισκόμαστε στην κατάθλιψη .
    Είναι ένα μέσο έκφρασης και δημιουργίας όσο ζορική είναι καμιά φορά ..

    Έχεις κάτι στο μυαλό σου ?
    Ξεκίνησες να ψάχνεσαι πάνω σε αυτό το κομμάτι ?
    Το γεγονός ότι είχες κάποιες άσχημες εμπειρίες μην σε σταματά καθόλου.
    Όντως δεν είναι εύκολα τα πράγματα αλλά όχι και ακατόρθωτα .

    Έχεις κάνει ένα σχέδιο ,ένα πλάνο πως θα κινηθείς πάνω σε αυτό το κομμάτι ώστε να βρεις κάτι ?
    Καταρχήν είσαι διατεθειμένος να κάνεις οποιαδήποτε δουλεια για αρχή μέχρι να βρεις αυτή που θέλεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #36
    Παντα ημουν διατεθειμενος να κανω οποιαδηποτε εργασια.Κανω συνεχεια διαφορετικες δουλειες.Απο περιπτερο,ξεφορτωμα σε αποθηκη μεχρι υπευθυνος καταστηματος.Δεν σταματω ποτε να ψαχνομαι ειτε μεσα απο φιλους ειτε μεσα απο διαδικτυακες πλατφορμες ευρεσης εργασιας.Απλα εδω θελω να τονισω οτι παρατηρω οτι οι εργοδοτες δεν πανε καλα και εχουν και αυτοι θεματα .Στις περισσοτερες δουλειες μου αυτο συναντησα.Εχω τελειωσα φιλολογια Θεσσνικης αλλα δεν ασχολουμαι με αυτο.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by xalou View Post
    Παντα ημουν διατεθειμενος να κανω οποιαδηποτε εργασια.Κανω συνεχεια διαφορετικες δουλειες.Απο περιπτερο,ξεφορτωμα σε αποθηκη μεχρι υπευθυνος καταστηματος.Δεν σταματω ποτε να ψαχνομαι ειτε μεσα απο φιλους ειτε μεσα απο διαδικτυακες πλατφορμες ευρεσης εργασιας.Απλα εδω θελω να τονισω οτι παρατηρω οτι οι εργοδοτες δεν πανε καλα και εχουν και αυτοι θεματα .Στις περισσοτερες δουλειες μου αυτο συναντησα.Εχω τελειωσα φιλολογια Θεσσνικης αλλα δεν ασχολουμαι με αυτο.
    Τυχαινει στην ζωη μου να ημουν και υπάλληλος στο δημοσιο και υπαλληλος στον ιδιωτικο τομεα και τωρα πλεον εργοδοτης ..
    Αυτο που θα σου πω ειναι οτι παντου υπαρχουν και οι καλοι και αυτοι που λες οτι εχουν τα θεματα τους ...Να σου πω οτι εμενα η χειροτερη μου εμπειρία ηταν οταν ειχα σχέση με δημοσίους υπαλλήλους ..Δεν υπαρχουν ειλικρινα ,οτι χειρότερο κυκλοφορει σε εργασιακο περιβαλλον και φυσικα μιλαω για την παλιά γενιά ,ευτυχως η γενιά η δικη μου και μετα ειναι τελειως διαφορετική, παιζει ρολο και η μόρφωση ...καμια σχεση με των παλιών ..

    Τελοσπαντων ,που θέλω να καταλήξω ?
    Οπου και να πας ,μπορει να αντιμετωπισεις προβληματα .Δεν εχει να κανει με το αν καποιος ειναι εργοδότης ή υπάλληλος ...Εχει να κανει με το τι άνθρωπος ειναι ..Τα πτυχία δεν κανουν τους ανθρωπους ,πολυ βασικό ...
    Ειδικα κατω απο ποιες συνθήκες εισαι μεσα σε μια δουλεια .Αν ηξερες αυτη την περιοδο τι σταυρό κουβαλανε οι ελεύθεροι επαγγελματιες θα δικαιολογουσες πολλες συμπεριφορές .
    Βεβαια αυτο δεν τους δινει το δικαίωμα ουτε να μιλανε άσχημα αλλα ουτε και να συμπεριφερονται ...


    Τα παργαματα θα ηταν πολυ καλυτερα αν πολλοι ελεύθεροι επαγγελματιες -εργοδότες καταλάβαιναν οτι οι υπαλληλοι τους θα ήταν πολύ πιο παραγωγικοί και σωστοί απεναντι τους αν φρόντιζαν πρωτα να εργάζονται σε ενα υγιές και παραγωγικό περιβάλλον ,παρά σε ενα καταπιεστικό και αγχωτικό..

    Οποτε βγαλε λιγακι απο το μυαλο σου ολο αυτο το σκηνικο που εχεις φτιάξει .Απενοχοποίησε το λιγάκι ,θα σε βοηθησει ...
    Θεώρησε οτι μάλλον ήσουν λιγάκι άτυχος σε κάποιες σου δουλείες και ότι στις επόμενες θα είσαι καλύτερα .
    Γιατι δεν ψαχτηκες περισσοτερο με τις σπουδές σου ?Καλά για διορισμό δεν το συζητάω ειναι πολυ δύσκολα , αλλα ξερω πάρα πολλούς που κάνουν ιδιαίτερα και πραγματικά στο λεω δεν προλαβαίνουν .
    Ειδικα κάποιοι που ειναι παρα πολυ καλοι οι αμοιβες τους ειναι τεραστιες ακομα και σημερα ...
    Μπορεις αρχικα να ξεκινησεις με μικρα παιδάκια και σιγα σιγα να εξελίσσεσαι ...Ειδικα ετσι πως εχει γινει η εκπαίδευση, ολοι πλεον με ατομα στο σπιτι δουλευουν ...
    Απο αντοχές και θέληση πως πας σε αυτο το κομματι ,γιατι δεν ειναι και ευκολο να συνεργάζεσαι με μαθητές ...θέλει πολύ υπομονή ...

    Δεν σκέφτεσαι τωρα ας που με που δεν εχεις δουλειά να κανεις κάποια ¨επενδυση¨ακομα στο κομματι των σπουδών σου ?
    Παίρνεις ας πούμε εφημερίδες εφόσον ψάχνεις οτιδήποτε ?Εχεις γραφτεί σε διαδικτυακές ομάδες που βγάζουν συνέχεια αγγελίες ?

    Πως εκφράζεις όλη αυτή την προθυμία σου στο να βρεις το οτιδήποτε ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #38
    Κυριως ψαχνω διαδικτυακα η απο φιλους.Εχω γραφτει στις περισσοτερες διαδικτυακες ομαδες αναζητησης εργασιας .Τα κοιταω καθε μερα και στελνω βιογραφικα.Παρατηρω το εξης οτι οι εργοδοτες εχουν μεγαλες απαιτησεις , θα ηθελα την γνωμη σου πανω σε αυτο μιας και εισαι εργοδοτης.Εφημεριδες ψαχνω καθε μερα.Οσον αφορα το κομματι των μαθητων ειναι πολυ δυσκολος τομεας .Διδασκα παλιοτερα και σε φροντιστηριο αλλα δεν εχει οφελος .Οι αμοιβες ειναι ελαχιστες. Σκεψου οτι δουλευα για διακοσια ευρω.Οι μαθητες ειναι παρα πολυ δυσκολος τομεας και συνηθως τα παιδια δεν συνεργαζονται και δεν θελουν να προσπαθησουν. Ισως το ξαναδω αυτο το ζητημα δεν ξερω .

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by xalou View Post
    Κυριως ψαχνω διαδικτυακα η απο φιλους.Εχω γραφτει στις περισσοτερες διαδικτυακες ομαδες αναζητησης εργασιας .Τα κοιταω καθε μερα και στελνω βιογραφικα.Παρατηρω το εξης οτι οι εργοδοτες εχουν μεγαλες απαιτησεις , θα ηθελα την γνωμη σου πανω σε αυτο μιας και εισαι εργοδοτης.Εφημεριδες ψαχνω καθε μερα.Οσον αφορα το κομματι των μαθητων ειναι πολυ δυσκολος τομεας .Διδασκα παλιοτερα και σε φροντιστηριο αλλα δεν εχει οφελος .Οι αμοιβες ειναι ελαχιστες. Σκεψου οτι δουλευα για διακοσια ευρω.Οι μαθητες ειναι παρα πολυ δυσκολος τομεας και συνηθως τα παιδια δεν συνεργαζονται και δεν θελουν να προσπαθησουν. Ισως το ξαναδω αυτο το ζητημα δεν ξερω .
    Ξερεις κατι?
    δεν περιμενα αυτες τις απαντησεις σου πανω στο θεμα δουλεια...ειδικα οταν μου ειπες οτι ο ψυχολογος σου εστίασε στο θεμα να βρεις δουλεια ..

    Νομιζω κανεις τις προσπαθειες σου και αυτο πρεπει να σου αναγνωριστεί απο εκείνων ..Αλλωστε δεν ειναι και οτι πιο ευκολο πλεον να βρεις δουλεια ..Θεωρώ οτι πρεπει να περάσεις σε αλλο κομμάτι που σε φρενάρει στην ζωη σου και επιβαρύνει την ψυχολογικη σου κατασταση ...
    Οσο για τα παιδια ασε ξέρω ...Παιδαγωγικα τελειωσα αρχικα και εχω δουλεψει με παιδια προσχολικής ηλικίας που ειναι ακομα πιο δυσκολα πίστεψε με .Αλλα να σου πω κατι ,παιδια ειναι και εχουν το κουμπι τους .Αν το βρεις δεν εχει πιο ωραιο πραγμα να δουλευεις μαζι τους ,εχουν βεβαια και τα στραβα τους και την ξεροκεφαλιά τους ,αλλα οκ, αυτο το βρίσκεις με τον καιρο ..

    Για ιδιατερα αν αντέχεις να ψαχτεις ,οχι φροντηστηριο ...Εστω ένα δυο ,ίσα ίσα να ξεφεύγει το μυαλό, μεχρι να βρεις κατι μόνιμο και καλο !

    Τι θες ακριβως να συζητησουμε ως προ το θεμα του εγοδοτη ?
    Τι εννοεις υπερβολικες απαιτήσεις ,σε σχεση με τα χρήματα που δινουν ?
    Ρωτησε οτι θες γιατι πραγματικα αν ηξερες ποσο μου κοστιζει έμενα ένας υπάλληλος και τι ζηταω εγω απο αυτόν, θα ελεγες πάλι καλα ...Καλως ή κακως οσο τον πληρώνω τοσο παραγωγη θελω να μου βγάζει ,κακα τα ψεματα...... αλλιως παει ,να το κλείσω και να πάω σπιτάκι μου ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #40
    Καλημέρα Μαριλού,σήμερα με πήραν συνέντευξη από τα Lidl hellas.Περνάω συνέντευξη την Παρασκευή!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by xalou View Post
    Καλημέρα Μαριλού,σήμερα με πήραν συνέντευξη από τα Lidl hellas.Περνάω συνέντευξη την Παρασκευή!
    Μπράβο τι ωραία νέα !!
    Όλα καλά να πάνε ,το χεις να το ξέρεις δεν είναι τίποτα άλλωστε που να σε αγχωνει .
    Θέληση και κουράγιο να έχεις και νομίζω ότι θα τα καταφέρεις !!

    Να μου πεις νέα σου ναι ;
    Και θα πας με πολύ καλό ηθικό και θετικές σκέψεις για να πάνε όλα καλά!!!

    Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου !!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #42
    Μαριλου σε ευχαριστω μεσα απο την ψυχη μου για τις συμβουλες και το κουραγιο που μου δινεις .Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια . Θα βαλω τα δυνατα μου.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by xalou View Post
    Μαριλου σε ευχαριστω μεσα απο την ψυχη μου για τις συμβουλες και το κουραγιο που μου δινεις .Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια . Θα βαλω τα δυνατα μου.



    Είμαι σίγουρη ανεξάρτητος αποτελέσματος
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αυτο που θα σου πω ειναι οτι παντου υπαρχουν και οι καλοι και αυτοι που λες οτι εχουν τα θεματα τους ...Να σου πω οτι εμενα η χειροτερη μου εμπειρία ηταν οταν ειχα σχέση με δημοσίους υπαλλήλους ..Δεν υπαρχουν ειλικρινα ,οτι χειρότερο κυκλοφορει σε εργασιακο περιβαλλον και φυσικα μιλαω για την παλιά γενιά ,ευτυχως η γενιά η δικη μου και μετα ειναι τελειως διαφορετική, παιζει ρολο και η μόρφωση ...καμια σχεση με των παλιών ..
    Τελοσπαντων ,που θέλω να καταλήξω ?
    ?
    Εμ , φυσικα η παλια γενια , η δικη μου δλδ. ειμασταν οι χειροτεροι των χειροτερων ........ευτυχως εμφανιστηκατε εσεις οι νεωτεροι και μορφωμενοι ( κυριως ) και εξομαλυνατε την κατασταση .................ωραιες ρατσιστικες αποψεις , οχι παιζουμε .........

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εμ , φυσικα η παλια γενια , η δικη μου δλδ. ειμασταν οι χειροτεροι των χειροτερων ........ευτυχως εμφανιστηκατε εσεις οι νεωτεροι και μορφωμενοι ( κυριως ) και εξομαλυνατε την κατασταση .................ωραιες ρατσιστικες αποψεις , οχι παιζουμε .........
    Kαλημερα και σε εσενα !!!

    Πραγματικα με τι γκρινια και μιζερια ξεκινας την μερα σου ,πιανεσαι απο μια κουβεντα και κανεις σεναρια και το κυριοτερο να ριξεις ΠΑΛΙ την σποντα σου .
    Μην το παλευεις αλλο καλε μου και μην κυνηγας τις απαντησεις μου για να φτιαξεις επιστημονικα σεναρια .....
    ρατσισμος ?αληθεια ?να μιλησω και εγω για μπουλινκ τοτε ...αυτο που κανεις συνεχεια με το θεμσ τις μορφωσεις μου ...αληθεια η δικη σου η δηθεν καλη που φαίνεται ?
    Στο να μειωνεις καποιον συνεχεια ? ή στο να κυνηγας οποιον γραφει και να λες ενα συμφωνω ή διαφωνω,να δημιουργεις εντασεις και μετα να πηγαινεις και να τα σβηνεις ....Τι νομιζεις τα πτυχια κανουν τον ανθρωπο ?Εχω και απο αυτα, ηδη δυο και παω για το τριτο θες να τα δεις ?
    Δεν εχω θεμα δεν κρυβομαι εγω πισω απο την ανωνυμια μου για να λεω το οτιδηποτε ...

    Να ξερεις οσο και αρνητικα να γραφεις δεν με αγγιζουν,ουτε εσυ ουτε ολοι οι αλλοι , στο λεω τελευταια φορα γραφετε οτι θελετε για εμενα ,εσεις εκτίθεστε,εγω τα μυνηματα που λαμβανω μου φτανουν για να νοιωθω καλα .........και επειδη πολλα για το επιπεδο μου ,βάλτο καλα στο μυαλουδακι σου ,εμενα το επιπεδο μου με εχει κανει ανεξαρτητη οικονομικα απο τα 20 μου ,αν μπορει ο καθε ανθρωπος να εχει το δικο μου επιπεδο και να ζει με ολες τις ανεσεις χωρις να κρέμεται απο κανεναν και να αναθεματιζει την τυχη του την μαυρη , για εμενα μπορει να γινει και πρότυπο ,για εσενα ας γινει οτι θελει ...ουτε αντρας μου εισαι ουτε ο πατερας μου που με μεγαλωσε και μου εδειξε τι πρεπει να κανω ...
    Κανε παιδια ,βρες γυναικα και κανε εκει τα μαθηαματα σου και την κριτική σου ...δεν ειμαι καμια πιτσιρικα να μου κανεις εσυ ..παιδια μεγαλωσα και μεγαλωνω και δοξα το Θεο το τι ειμαι σαν ανθρωπος και σαν γονιος τα ακουω απο τους καθηγητες τους και πραγματικα ψηλώνω αλλα δεκα μετρα απο την περηφανεια μου που καταφερα και εβγαλα το πρωτο μου παιδι στην κοινωνια με τα καταλληλα εφόδια ωστε στα 18 να ειναι πληρως ανεξαρτητο οικονομικα απο εμας και το κυριοτερο με τετοια μορφωση που θα φτασει το ανωτατο αξιωμα σε αυτο που διαλεξε ..

    Αυτο ειναι το επιπεδο μου ειτε σου αρεσει ειτε οχι ...Αυτη ειναι εμενα η εικονα μου και ο καθρεπτης μου ,το επαγγελμα μου η ποιοτητα ζωης μου και τα παιδια μου ...Καθρεπτισε λοιπον και εσυ την δικη σου ζωη στις δικες σου πραξεις και μετα κατσε και κανε την αυτοκριτικη σου ..Εγω την εκανα και ειμαι μια χαρα και αυτο θα βγαζω εδω μεσα ειτε ενοχλει ειτε οχι ..Την μιζερια σας και την κακια σας καποιοι κρατηστε της για τους δικους σας ,δεν με αγγιζουν ..

    Αρκετα ειλικρινα ειπα δεν θα ξανασχοληθω αλλα πραγματικα λυπαμαι που ενας ανθρωπος τέτοιας ηλικιας το μονο που κανει ειναι να κρινει την δικη μου ζωη ...

    Κια για να μην παρεξηγηθω παλι που αν και βλεπω δεν χρειαζεται να δωσω αφορμη την περνεις απο μονος σου, δεν γραφω επιθετικα ..
    Πραγματικα σε λυπαμαι και εσενα και ολους που δεν χανεται ευκαιρια να δειξετε τον αρνητισμο σας ..

    Κοιτα να κανεις την αυτοκριτικη σου και αν την εχεις κανει και εισαι τοσο τελειος συνχαρητηρια ,εγω δεν ειμαι γι αυτο ασε την δικη μου ζωη και κοιτα την δικη σου ...

    Καλη συνεχεια και αν δεν εχεις να πεις κατι για το θεμα μην μας το χαλας ..

    Προσπαθω να ειμαι κοντα σε εναν ανθρωπο που θελει στηριξη και οχι για εσενα εδω μέσα ...
    Αυτο με ενδιαφέρει οι υπολοιποι στο ξαναλεω εσεις εκτιθεστε με αυτα που γραφετε ...





    Ασε να μας πει ο θεματοθετης πως παει και αν θες δωστου λιγο εμψυχωση να τα καταφερει
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15
    Last Post: 14-03-2021, 13:07
  2. μικτή αγχώδησ και καταθλιπτική διαταραχή
    By Δημήτρης123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-01-2021, 22:10
  3. Μείζονα καταθλιπτική διαταραχή
    By nickirkas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 20-01-2020, 20:39
  4. καταθλιπτικη διαταραχη?
    By Νεραιδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 22-03-2016, 20:28
  5. Καταθλιπτική αντίδραση..
    By Φωτεινη! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 67
    Last Post: 03-05-2010, 14:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •