Μείζον καταθλιπτικη διαταραχή - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 85 of 85
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by xalou View Post
    Τώρα με το άνοιγμα της εστίασης θα δουλεύω σκ σε μια ταβέρνα σε ένα φιλαράκι.Σας έχω νέα.Σημερα μιλησα με το αφεντικό μου και σας μεταφέρω αυτολεξεί τι μου είπε .Μ είπε λοιπόν πως
    Απ' ότι διέκρινε έκανε λάθος που νόμιζε ότι ξέρω αρκετά για τα κινητά.Θα δουλεψουμε τις επόμενες μέρες σε αυτόν τον τομέα.Επισης μου λέει ενδιαφέρεσαι πολύ και φαίνεται,είσαι πρόθυμος έχεις διάθεση και ότι σου αναθέτω το κάνεις.Το μόνο αρνητικό που μου είπε ήταν αυτό για τα κινητά και τις γνώσεις μου.Μου είπε ότι είχε αυτός λανθασμένη εντύπωση και τον ρώτησα είπα κάτι εγώ όταν με προσλάβετε;Αυτά ...περιμένω με ανυπομονησία να ακούσω τις γνώμες σας
    Καλημέρα και καλό μήνα !!

    Μπράβο για την όρεξη σου και την εργατικότητα σου !!

    Μην το βλέπεις αρνητικό όλο αυτό .
    Είναι μια διαπίστωση η οποία μπορεί όμως να διορθωθεί .
    Θα σου δωθεί και εσένα η ευκαιρία να μάθεις ακόμα πιο πολλά !

    Το αρνητικό θα ήταν αν σου έλεγε ,ξέρεις υπερεκτίμησα τις δυνατοτητες σου και δυστηχως ανακάλυψα ότι δεν μου κάνεις πλέον .

    Αυτό θα ήταν αρνητικό .
    Η εξέλιξη μέσα σε από μια δουλειά που σου δίνεται μόνο θετικα μπορείς να την εκλάβεις.

    Δυστηχως οι εργοδότες σήμερα αν δεν πιστεύουν σε ένα υπάλληλο δεν του δίνουν τέτοια περιθώρια .περνούν στον επόμενο !
    Εσύ δεν είσαι σε αυτή την θέση ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #77
    Και εκεί που πήγαιναν όλα καλά εκπαιδευομουν και μαθαινα νεα πραγματα και εμπλουτιζα τις γνωσεις μου τσουπ με φωναζει πανω και με απολυει...Μεταφέρω αυτολεξεί τι μου είπε.Δεν μπορώ λέει να πω κάτι για την εργατικότητα σου , το ηθος σου ,την ομαδικότητα σου και την προθυμία σου αλλα δεν ταιριαζεις στην λιανικη μας ...επεσα απ τα συννεφα και οχι μονο εγώ αλλα και μια συναδελφος που μιλουσαμε συνεχεια μετα την δουλεια...τα σχολια σας παρακαλώ...

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Καλήμερα !

    Πες μου λιγάκι ποσο καιρό ήσουν στην δουλειά ?
    Καλυψες μόνο την περίοδο των γιορτών και δεν έκλεισες δίμηνο?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #79
    Ήμουν 3 μιση εβδομάδες . Από 19/04 μέχρι 12 /5 .

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by xalou View Post
    Ήμουν 3 μιση εβδομάδες . Από 19/04 μέχρι 12 /5 .
    Κρατα το γεγονος οτι ηθελε να καλύψει την περιοδο των γιορτών ...Δεν εισαι ο μονος που το κανουν δυστηχως και μην τυχων σε παρει απο κατω ολο αυτο .
    Μην μπεις καν στην διαδικασια να πεις οτι κατι δεν εκανα καλα ..

    Κρατα ολα αυτα που σου ειπε και οτι προλαβες και εμαθες και πηγαινε παρακατω .Δεν εχει λογικη η αιτιολογια που σε απέλυσε και μαλιστα κανει μπαμ ο λογος αυτής ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #81
    υπάρχει και η περίπτωση να πήρε άλλον επιδοτούμενο από οαεδ

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by xalou View Post
    υπάρχει και η περίπτωση να πήρε άλλον επιδοτούμενο από οαεδ
    Για να παρεις επιδοτούμενο απο ΟΑΕΔ δεν μπορείς να εχεις μείωση προσωπικού τουλάχιστον το τελευταιο εξάμηνο ,κάποια προγράμματα ζητάνε και χρονο ,έχει δικλίδες ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #83
    διαφωνώ γιατί έχει διώξει κόσμο και πιο πριν και πήρε με πρόγραμμα...δεν έχει μείωση του σταθερού προσωπικού του ...αλλαγές νέα άτομα κάνει

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by xalou View Post
    διαφωνώ γιατί έχει διώξει κόσμο και πιο πριν και πήρε με πρόγραμμα...δεν έχει μείωση του σταθερού προσωπικού του ...αλλαγές νέα άτομα κάνει
    Εσύ ήσουν με πρόγραμμα?

    Πριν ξεκινήσει να μπει μια επιχείρηση σε πρόγραμμα απαραίτητη προϋπόθεση είναι να μην έχει μείωση προσωπικού .
    Αν ήταν έτσι όλες θα τους απέλυαν και με το που έβγαινε πρόγραμμα θα έπαιρναν καινούργιους ...

    Κατά την διάρκεια έχεις το δικαίωμα να διώξεις όποιον θέλεις ,αλλά την επόμενη πρέπει να α γίνει άμεσα πρόσληψη ενός καινούργιου ώστε να μην μείνει ούτε μια μέρα κενή αλλιώς χάνεται η επιδότηση .

    Έχουν χαθεί επιδοτήσεις για μια μέρα κενή που τραβούσαν τα μαλλιά τους οι εργοδότες ...
    Δύο χρόνια δούλευα στον ΟΑΕΔ στο τμήμα αυτό και άλλωστε δουλεύω και εγώ πλέον και με τέτοια προγράμματα για αυτό είμαι 1000 %σιγουρη ..

    Ξέρεις κάτι όμως ?
    Το θέμα δεν είναι το πρόγραμμα ,το θέμα ειναι να μην σε ρίξει όλο αυτό εσένα ..
    Εκεί θέλω να καταλήξω ..μην το δεις αλλιώς και σε πάει πίσω όλη αυτή η ιστορία ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #85
    οχι γιατι να με ριξει; δεν υπαρχει λόγος ...οπως δεν υπαρχει ουσιαστικος λογος απολυσης...δεν εκανα κατι...απλα είναι μαλάκας
    Last edited by xalou; 14-05-2021 at 17:15.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Replies: 15
    Last Post: 14-03-2021, 13:07
  2. μικτή αγχώδησ και καταθλιπτική διαταραχή
    By Δημήτρης123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-01-2021, 22:10
  3. Μείζονα καταθλιπτική διαταραχή
    By nickirkas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 20-01-2020, 20:39
  4. καταθλιπτικη διαταραχη?
    By Νεραιδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 22-03-2016, 20:28
  5. Καταθλιπτική αντίδραση..
    By Φωτεινη! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 67
    Last Post: 03-05-2010, 14:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •