φοβος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 116

Thread: φοβος

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οχι εδω ειναι κανονικη σε αλλες φωτο ειναι κατασπρη αλλα δε συκρινεται με το γαλα.Τι κολλημα ειναι αυτο?Μου το ειπαν προχθες και ειμαι σε κατασταση εκτος ελεγχου ο πατερας μου γελαει και ο αδερφος μου και η μανα μου κλειστην μεσα να ησυχασουμε πια την αρρωστη λενε και εχουν και δικιο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    εγω παιδια ειμαι κανονικη ανοιχτοχρωμη οχι ασπρη.Αλλα τι τα λενε σε μενα δηλαδη σε ατομα σα τη nikole τι θα λεγανε εισαι φαντασμα?sunset ειπες ειναι ασπρη ναι λιγο σα το γαλα αλλα οχι ακριβως?Κατσε γιατι τρελλαθηκα τωρα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    weird ειπες ομως οτι το γαλα και ολοι ξερουμε ειναι ασπρο αρα ?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    weird ειναι βαμμενη εδω δε ξερω τι εχουν κανει ειναι κατασπρη αλλα εγω εψαξα και βρηκα τη ΡΟΟΥΖ ΜΑΚ ΓΚΟΟΥΑΝ που ειναι κατασπρη αν θελεις βρες την γιατι εγω οταν την ειχα δει στη tv ειχα παθει σοκ και μετα λεω τι χαζη που εισαι.Ειναι ηθοποιος απο τις μαγισσες τη σειρα στο star.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    weird ειπες ομως οτι το γαλα και ολοι ξερουμε ειναι ασπρο αρα ?
    ΑΡΑ,όταν λένε κάτι τέτοιο, όταν κάνουν αυτήν την παρομοίωση ΔΕΝ ΑΚΡΙΒΟΛΟΓΟΥΝ.

    Εσφαλμένα ταυτίζουν το γάλα με το ανοιχτόχρωμο, όσοι το κάνουν ή το λένε.
    Εγώ προσωπικά ούτε το έχω ακούσει, ούτε το έχω πει...
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    υπαρχει ανθρωπος παιδια που να ναι ζωντανος η νεκρος σα το γαλα?Θελω τις αποψεις σας αν θελετε ................

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    τι σημαινει εισαι ασπρος σα το γαλα δε ξερω μπορει να ηρεμησω σε λιγο δυσκολο μου φαινεται αλλα αν καποιος μου το ξανα πει θα βγω εκτος ευατου μα τω Θεω!!!!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by afrula
    εγω παιδια ειμαι κανονικη ανοιχτοχρωμη οχι ασπρη.Αλλα τι τα λενε σε μενα δηλαδη σε ατομα σα τη nikole τι θα λεγανε εισαι φαντασμα?sunset ειπες ειναι ασπρη ναι λιγο σα το γαλα αλλα οχι ακριβως?Κατσε γιατι τρελλαθηκα τωρα
    Το γάλα δεν σημαίνει άσπρο δέρμα απαραίτητα...

    Άλλωστε τι σημασία έχει το χρώμα του δέρματος? Απο μόνο του δεν σημαίνει και πολλά. Να μου έλεγες οτι είσαι κατάμαυρη (απο φυλή στην Αφρική..αυτοί που είναι τελείως μαύροι) με κόκκαλο στο κεφάλι να το καταλάβω...βέβαια ούτε Εσκιμώους θα περίμενα να έχει το φορουμ...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    σημαινει οτι εχεις ανοιχτοχρωμη επιδερμιδα αφρουλα.οχι τετοιος ανθρωπος ακριβως σαν το γαλα δεν υπαρχει.ουτε καν ο πεθαμενος δεν ειναι κατασπρος.
    Dum spiro spero (?)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    και τι σημαινει εισαι σα το γαλα τοτε?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    σου απαντησα.ανοιχτοχρωμος.παρ ομοιωση ειναι
    Dum spiro spero (?)

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    θα σου πω οταν το λενε αυτο προσπαθουν ισως να βρουν μια λεξη κατι μια λεξη που να παροιμοιαζει οχι πως ειναι ιδιο την λευκοτητα τους δερματος πχ και σε κατι αλλο πχ να λενε αυτος ειναι καταμαυρος σαν πισσα λεμε εδω δεν σημαινει οτι εχει το χρωμα της πισσας καταλαβες/η φιλη μου που σου λεω αβαφτη ηταν λευκη αλλα οχι το κατασπρο ουτε καν σαν τη νικολ

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by weird
    Originally posted by afrula
    weird ειπες ομως οτι το γαλα και ολοι ξερουμε ειναι ασπρο αρα ?
    ΑΡΑ,όταν λένε κάτι τέτοιο, όταν κάνουν αυτήν την παρομοίωση ΔΕΝ ΑΚΡΙΒΟΛΟΓΟΥΝ.

    Εσφαλμένα ταυτίζουν το γάλα με το ανοιχτόχρωμο, όσοι το κάνουν ή το λένε.
    Εγώ προσωπικά ούτε το έχω ακούσει, ούτε το έχω πει...
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ....

    αλλά ΑΝ΄υπήρχε, γιατί αυτό σε τρομάζει τόσο?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #29
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    54
    Εσύ πως βλέπεις τον εαυτό σου? Το να είναι κάποιος πραγματικά άσπρος συμβένει μόνο αν είναι αλφικός (κάτι πολύ σπάνιο) κ τότε πράγματι μπορούμε να πούμε πως είναι σαν το γάλα. Όλοι οι υπόλοιποι απλός έχουμε διαφορετικές αποχρώσεις δέρματος. Κάποιοι είναι πολύ ανοιχτόχρωμοι κ κάποιοι άλλοι με πιο σκούρο ή πολύ σκούρο δέρμα (να είσαι σίγουρη πως κ αυτοί ακούν διάφορα από τους άλλους).
    Τώρα για το τι λεν οι άλλοι δεν θα έπρεπε να σε νοιάζει. Σημασία έχει το πως βλέπεις εσύ τον εαυτό σου κ απ\'ότι διάβασα θεωρείς τον εαυτό σου κανονικό!
    Μη κολλάς λοιπόν σε κάτι που απλά χρησιμοποιήται ως έκφραση.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by afrula
    και τι σημαινει εισαι σα το γαλα τοτε?
    Δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα. Δεν παίζει απλά να σου το είπαν για να σε πειράξουν...? Εσένα τι σε ενόχλησε ..το πείραγμα ή οτι αισθάνθηκες ευάλωτη εκείνη την στιγμή?

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •