φοβος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 116

Thread: φοβος

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    το ξερω και εγω παιδια αλλα λεω μηπως ??Ειναι η φραση του λαου γιατι το λενε μου τη σπαει.Εκνευριζομαι ειδικα τωρα και θελω να τον πλακωσω στο ξυλο για να μου εξηγησει οτι φυσικα ειναι ψεματα δεν ισχυει και απο την αλλη να τον δειρω για να μη το ξαναχρησιμοποιησει εγω ξερω τι ειμαι και ειμαι ανοιχτοχρωμη δεν ειμαι λευκη.Δε θα αυτοκτονησω εγω για τον καθε ηλιθιο!!!Αμαν πια!!!!

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    εεε ναι ρε συ και παλι καλα που σε ειπε ετσι εδω εχ ακουσει να λενε οτι κακο μπορεις να φανταστεις χαιρομαι και αν δεν σε ξερω οτι θα εισαι καλα:mad:

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Καλα εκει που παω να ηρεμησω ερχεστε και μου λετε αλφικοι.Τι ναι αυτο παλι αυτοι που ειναι κατασπροι τριχες και ολα?Αλλα ειπες σαν .Η παρομοιωση ειναι ψευτικη .Ετσι δεν ειναι?

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    τωρα και εγω ειδα τι ειναι ναι ειναι παντου λευκοι και στα μαλλια απο οτι ειδα αυτο δεν εισαι ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι ασθενεια σοβαρη απο οτι ειδα....εννοιεται ψευτικη εχω πολλα παραδειγματα να σου φερω .....ειμαι σιγιυρη οτι ειναι παρομοιωσεις του λαου..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΔΕΡΜΑΤΟΣ

    Το δέρμα μας αποτελεί το πιο εμφανές σημείο του ανθρώπινου φαινοτύπου, το ιδιαίτερο δε χαρακτηριστικό του είναι ότι παρουσιάζει πολλές χρωματικές διαβαθμίσεις μέσα στο ίδιο είδος. Μεταξύ των Πρωτευόντων, μόνο στους ανθρώπους συμβαίνει κάτι τέτοιο!

    Το ανθρώπινο χρώμα μπορεί να κυμαίνεται από πολύ σκούρο καφέ σε ορισμένους Αφρικανούς, Αυστραλούς και Μελανήσιους έως σχεδόν ροζ κιτρινωπό σε ορισμένους Ευρωπαίους του Βορρά. Στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν άνθρωποι που να έχουν αληθινό μαύρο, λευκό, κόκκινο, η κίτρινο δέρμα. Αυτοί οι όροι συνήθως δεν αντανακλούν τη βιολογική πραγματικότητα.

    ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΟΡΟΙ ΔΕΝ ΑΝΤΑΝΑΚΛΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΩΣΕΙΣ!!!

    Το χρώμα της επιδερμίδας μας και οι διάφορες διακυμάνσεις της καθορίζονται πρωτίστως από την παρουσία της χρωστικής ουσίας μελανίνης


    http://exeldim.bravehost.com/homo_sapiens/xrwma_a.htm

    Ορίστε Αφρο μου, απο επιστημονική πηγη.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    αφρουλα αυτη η φιλη μ ειχε και αναιμια ηταν χαλια 1.60 με 40 κιλα πως να στο πω ακομα και για το βαρος της την ειχαν παρομοιωσει καπως περιεργα αλλα ολα αυτα ειναι παρομοιωσεις στο ξαναλεω.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by afrula
    το ξερω και εγω παιδια αλλα λεω μηπως ??Ειναι η φραση του λαου γιατι το λενε μου τη σπαει.Εκνευριζομαι ειδικα τωρα και θελω να τον πλακωσω στο ξυλο για να μου εξηγησει οτι φυσικα ειναι ψεματα δεν ισχυει και απο την αλλη να τον δειρω για να μη το ξαναχρησιμοποιησει εγω ξερω τι ειμαι και ειμαι ανοιχτοχρωμη δεν ειμαι λευκη.Δε θα αυτοκτονησω εγω για τον καθε ηλιθιο!!!Αμαν πια!!!!
    Μπράβο! Έτσι πρέπει να είσαι...

    ...κοίτα όμως μην βρεθεί κάποιος που να αξίζει για σένα... του φερθείς άσχημα, όταν σου θυμίσει γνώριμες χαζές αντρικές συμπεριφορές και τελικά τον διώξεις με τον τρόπο σου...

    Ενα balance χρειάζεται. Όσο μπορεί να επιτευχθεί αυτό..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ωχ!!!!!!!!τωρα παλι απο την αρχη????Δεν αντεχω 2 μερες προσπαθω να μη κανω κακο στον ευατο μου αλλα μακαρι να ερθει η στιγμη να το κανω.Τι ναι τωρα αυτο αλφικοι?Αφου ειπαμε δεν υπαρχει κανενας ρε γαμωτο μη με στελνετε μια ωρα αρχυτερα .Και ειχα ηρεμησει ρε γαμωτο!!!!!!!!!!!Αλλα τι φταιει και το ατομο ?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    δεν ειναι αναγκη να εκνευριζεσαι ουτε να απελπιζεσαι. μπορει να στο ειπε με καθε καλη διαθεση..δηλαδη να εννουσε πηγαινε για μπανακι.για να χαρεις τη θαλασσα τωρα που καλοκαιριασε:)

    να μην κανεις κακο στον εαυτο σου αφρουλα μου δεν πρεπει..και οποτε νιωθεις οτι τσιτωνεσαι να μπαινεις εδω να μας τα λες..οσα σκεφτεσαι..
    Dum spiro spero (?)

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    παιζει και αυτο δεν ειναι ολα για κακο εμενα πχ σημερα επειδη ειμαι σταρατη μου παν ρε συ προλαβες να πας μπανιο?οχι λεω σοβαρα δεν πηγα και αυτο στη πλακιτσα δηλ

  11. #41
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    94
    είσαι γρήγορος σαν τον άνεμο, η επιδερμίδα σου είναι καθαρή σαν γυαλί, είσαι πονηρός σαν αλεπού, είσαι δειλός σαν κότα, είσαι άσπρος σαν το γάλα, είσαι μαύρος σαν τη νύχτα, το δέρμα σου είναι σαν σοκολάτα, τα μάτια σου είναι σαν αμύγδαλα....ουφ..!

    αφρούλα , αυτό που διάβασα παραπάνω ότι τροφοδοτείς τις εμμονές σου , ζητώντας επιβεβαίωση για καθε τι που σκέφτεσαι είναι γεγονός.
    η εμμονές να σαι κάνουν να νιώθεις σαν τρελή, να μπλοκάρουν τελείως τη ζωή σου , να σε απελπίζουν και να σε οδηγήσουν σε σκέψεις άσχημες για σένα.

    λυπήθηκα πολύ με τον τρόπο που αντιμετωπίζουν το πρόβλημά σου οι δικοί σου.
    φοβάμαι ότι και η δουλειά που κάνεις με τη θεραπεύτρια ίσως να μην σε καλύπτει πλήρως.
    το ευχάριστο είναι ότι υπάρχουν φάρμακα που μπορούν πραγματικά να σε βοηθήσουν αν ξεμπλοκάρεις τον εγκέφαλό σου ώστε να αρχίσεις μια πιο αναλυτική θεραπεία , που θα σε βοηθήσει να καταλάβεις για πιο λόγο το μυαλό σου αναγκάστηκε να σε μπλέξει σε αυτόν τον φαύλο κύκλο των εμμονών.
    σήμερα το γάλα, αύριο το γιαούρτι , μεθαύριο κάτι άλλο. αντί να συγκεντρώνεις όλες σου τις δυνάμεις για να δώσεις απάντηση σε αυτά τα ερωτήματα που σε βασανίζουν , κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και δες λίγο πιο ώριμα το θέμα σου..
    το θέμα σου είναι κάθε φορά να βρίσκεις ανθρώπους για να επιβεβαιώνουν ή να διαψεύδουν τις σκέψεις σου ή για να σταματήσεις να κολλάς σε κάθε σκέψη που περνάει απο το κεφάλι σου;;
    τέτοιες σκέψεις και χαζά ερωτήματα περνούν από ολονών το μυαλό....είναι μια μηχανή που προβάλλει ταυτόχρονα εκατομμύρια ταινίες. διαλέγουμε όμως ποια θα παρακολουθήσουμε..ποιά μας είναι χρήσιμη , ποια μας κάνει καλό.
    εσύ προφανώς έχεις καταλάβει ότι οι δικές σου ταινίες ούτε χρήσιμες είναι ούτε καλό σου κάνουν..γιατί λοιοπόν επιμένεις να πάρεςι κριτικες για αυτές αντί να δεις πως θα καταφέρεις να αλλάξεις κανάλι;
    σε τι σου χρησιμευει να εξακολουθείς να θες μια απαντηση γαι το γαλα;
    πραγματικα΄με όλη μου την ψυχή, έχοντας περάσει κι εγώ από τη φάση των περίεργων σκέψεων σου λέω ότι μπορείς να απαλλαγείς από αυτές , αρκεί να σταματήσεις να τις θρέφεις με τις σάρκες σου και να τολμήσεις να μπεις στην ουσία του προβλήματός σου που σίγουρα δεν είναι το γάλα!!
    φιλικα!

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    εγω ειχα φαει κολλημα αλλα οχι εμμονη απλα τ σκεφτηκα μερικοι ανθρωποι που εχουν καταμαυρα ματια το ξερετε?ειχα κουφαθει και μ χε μεινει...!!αλλα οχι σαν κολλημα το ξαναλεω!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    καλη μου weird με ολο το σεβασμο τα ηξερα αυτα αλλα λεει λευκοι.ΟΚ οι κανονικοι .Τωρα τι να κανω να μπλεξω με τους αλφικους οκ θα ναι ασπροι αλλα οχι ακριβως σα το γαλα ?Να το ψαξω?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by antara
    είσαι γρήγορος σαν τον άνεμο, η επιδερμίδα σου είναι καθαρή σαν γυαλί, είσαι πονηρός σαν αλεπού, είσαι δειλός σαν κότα, είσαι άσπρος σαν το γάλα, είσαι μαύρος σαν τη νύχτα, το δέρμα σου είναι σαν σοκολάτα, τα μάτια σου είναι σαν αμύγδαλα....ουφ..!

    αφρούλα , αυτό που διάβασα παραπάνω ότι τροφοδοτείς τις εμμονές σου , ζητώντας επιβεβαίωση για καθε τι που σκέφτεσαι είναι γεγονός.
    η εμμονές να σαι κάνουν να νιώθεις σαν τρελή, να μπλοκάρουν τελείως τη ζωή σου , να σε απελπίζουν και να σε οδηγήσουν σε σκέψεις άσχημες για σένα.

    λυπήθηκα πολύ με τον τρόπο που αντιμετωπίζουν το πρόβλημά σου οι δικοί σου.
    φοβάμαι ότι και η δουλειά που κάνεις με τη θεραπεύτρια ίσως να μην σε καλύπτει πλήρως.
    το ευχάριστο είναι ότι υπάρχουν φάρμακα που μπορούν πραγματικά να σε βοηθήσουν αν ξεμπλοκάρεις τον εγκέφαλό σου ώστε να αρχίσεις μια πιο αναλυτική θεραπεία , που θα σε βοηθήσει να καταλάβεις για πιο λόγο το μυαλό σου αναγκάστηκε να σε μπλέξει σε αυτόν τον φαύλο κύκλο των εμμονών.
    σήμερα το γάλα, αύριο το γιαούρτι , μεθαύριο κάτι άλλο. αντί να συγκεντρώνεις όλες σου τις δυνάμεις για να δώσεις απάντηση σε αυτά τα ερωτήματα που σε βασανίζουν , κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και δες λίγο πιο ώριμα το θέμα σου..
    το θέμα σου είναι κάθε φορά να βρίσκεις ανθρώπους για να επιβεβαιώνουν ή να διαψεύδουν τις σκέψεις σου ή για να σταματήσεις να κολλάς σε κάθε σκέψη που περνάει απο το κεφάλι σου;;
    τέτοιες σκέψεις και χαζά ερωτήματα περνούν από ολονών το μυαλό....είναι μια μηχανή που προβάλλει ταυτόχρονα εκατομμύρια ταινίες. διαλέγουμε όμως ποια θα παρακολουθήσουμε..ποιά μας είναι χρήσιμη , ποια μας κάνει καλό.
    εσύ προφανώς έχεις καταλάβει ότι οι δικές σου ταινίες ούτε χρήσιμες είναι ούτε καλό σου κάνουν..γιατί λοιοπόν επιμένεις να πάρεςι κριτικες για αυτές αντί να δεις πως θα καταφέρεις να αλλάξεις κανάλι;
    σε τι σου χρησιμευει να εξακολουθείς να θες μια απαντηση γαι το γαλα;
    πραγματικα΄με όλη μου την ψυχή, έχοντας περάσει κι εγώ από τη φάση των περίεργων σκέψεων σου λέω ότι μπορείς να απαλλαγείς από αυτές , αρκεί να σταματήσεις να τις θρέφεις με τις σάρκες σου και να τολμήσεις να μπεις στην ουσία του προβλήματός σου που σίγουρα δεν είναι το γάλα!!
    φιλικα!
    Θα συμφωνήσω......
    το να κατευνάζουμε κάθε σκέψη, είναι σαν το παυσίπονο, δεν είναι ηλύση στο πρόβλημα.
    Και σίγουρα οι γονείς σου δεν φαίνονται να καταλαβαίνουν, απο όσα γράφεις, τι ακριβώς περνάς...

    Αφρούλα μου, εσύ καταλαβαίνεις το πρόβλημα που υπάρχει?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  15. #45
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    54
    Να σταματήσεις να ψάχνεις κ να κουράζεις το μυαλό σου άδικα. Δεν αξίζει. Προσπάθησε να σκευτείς κάτι άλλο.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •