φοβος - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 116 of 116

Thread: φοβος

  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οταν σου λενε συνεχως εισαι πολυ ασπρη το ακουσα ΑΠΟΨΕ πως να ηρεμησω???Εχω το φοιτητακι στην Ομονοια και αυριο θα ρωτησω για επαγγελματια γιατι ολοι τους εκει διδασκουν και εποπτευουν τους ειδικευομενους.Φοβαμαι τα χρηματα αν παιρνουν 100 ευρω τη συνεδρια καταστραφηκαν οι γονεις μου γιαυτο καλυτερα να τα παρατησω.Μου ειπε τωρα εισαι πολυ ασπρη σαν ευρωπαια εγω με βλεπω μια χαρα καθολου λευκη και βλεπω πιο ασπρες απο μενα παντως σα βαμβακι δε με ειδε ετσι δεν ειναι ????Εγω ημουν μια χαρα και τωρα εχω μια κριση αγχους ,ειμαι χαρουμενη εχω το αγορι μου ξανα γιατι ειχε καποια προβληματα,τη φιλεναδα μου.Ευτυχως που δε χρησιμοποιησε καμοια παρομοιωση σαν....Αλλα δε μπορω να ηρεμησω .

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    έλα βρε αφρούλα μου δεν είναι κακό να είναι κανείς άσπρος ίσα ίσα ειναι και πολύ γλυκό.
    όπως λες έχεις πολλούς λόγους για να είσαι χαρούμενη προσπάθησε να μη δίνεις τόση βαρύτητα στα λόγια των άλλων.
    και όταν έρχονται αυτές οι σκέψεις προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου με κατι αλλο!

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    οταν σου λενε συνεχως εισαι πολυ ασπρη το ακουσα ΑΠΟΨΕ πως να ηρεμησω???Εχω το φοιτητακι στην Ομονοια και αυριο θα ρωτησω για επαγγελματια γιατι ολοι τους εκει διδασκουν και εποπτευουν τους ειδικευομενους.Φοβαμαι τα χρηματα αν παιρνουν 100 ευρω τη συνεδρια καταστραφηκαν οι γονεις μου γιαυτο καλυτερα να τα παρατησω.Μου ειπε τωρα εισαι πολυ ασπρη σαν ευρωπαια εγω με βλεπω μια χαρα καθολου λευκη και βλεπω πιο ασπρες απο μενα παντως σα βαμβακι δε με ειδε ετσι δεν ειναι ????Εγω ημουν μια χαρα και τωρα εχω μια κριση αγχους ,ειμαι χαρουμενη εχω το αγορι μου ξανα γιατι ειχε καποια προβληματα,τη φιλεναδα μου.Ευτυχως που δε χρησιμοποιησε καμοια παρομοιωση σαν....Αλλα δε μπορω να ηρεμησω .
    Τι τυχερή που είσαι που έχεις το αγόρι σου!
    Και την φιλεναδίτσα σου... ε?

    Μείνε σε αυτό που ειπώθηκε Αφρο μου!!!
    Ειπώθηκε το είσαι άσπρη ( προφανώς ανοιχτόχρωμη)
    Ειπώθηκε το είσαι σαν Ευρωπαία.
    ΑΛΛΑ ΔΕΝ ειπώθηκε το \"σαν βαμβάκι\"
    το τελευταίο, μόνο στη φαντασία σου υπάρχει, δες το καθαρά.

    :)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αφρούλα εγώ είμαι αρκετά μαλαχροινή και πάντα μου άρεσε η ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα.Επειδή πάω σε οδοντίατρο αποφάσισα μεταξύ άλλων να κάνω μια ΄λεύκανση δοντιών.Εντάσσεται και αυτό στην γενικότερη αλλαγή που προσπαθώ να κάνω σε μένα.Ακου τώρα πλάκα.Κάτι έλεγα με μια εξαδέλφη μου και γελάσαμε.Μου λέει ξέρεις πως είσαι; σαν τους μαύρους που ανοίγουν το στόμα τους και φαίνονται κάτι άσπρα δόντια.Εβαλα τα γέλια γιατί μου το είχε πεί και η κόρη μου.Εγώ δηλαδή έπρεπε να στενοχωρηθώ;Ευτυχώς τα παιδιά μου πήραν απο τον πατέρα τους και έχουν ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα.Εχεις κάτι που είναι ωραίο γιατί σε στενοχωρεί;

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Δε με στεναχωρει ισα ισα που μαρεσει γιατι ειναι καπως αριστοκρατικο.Αλλα ειμαι ανοιχτοχρωμη βρε παιδια οχι ασπρη !!Δεν αντεχω να λενε ατη τη λεξη απο δω και περα να τους κανω να μιλανε σωστα?Το αγορι μου βασικα δεν υπαρχει 2 με 3 φορες τη βδομαδα το βλεπω και δεν ειναι καθολου ο τυπος μου αλλα ειναι καλο παιδι και τον εχω αναγκη για ναξεκολλησω απο το σπιτι.ΑΝΟΙΧΤΟΧΡΩΜΗ ρε παιδια δηλαδη η nikole kidman ειναι ασπρη?Οχι βεβαια !Με εκνευριζει ...Μου ρχεται να τον βρισω οποιος το λεει και weird μου γλυκια να τους λεω συνεχεια ΜΕ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΑ ΤΟ ΒΑΜΒΑΚΙ?ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΝΑΙ ΧΑΖΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ.

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Καλησπέρα Αφρούλα μου.

    Αλήθεια,μέχρι τώρα, πώς αντιδράς όταν σου λένε οτι είσαι άσπρη?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Εκνευριζομαι και τους λεω ανοιχτοχρωμη λεγεται οχι ασπρη βλεπετε κανενα βαμβακι?και αν δε καταλαβαινουν γινομαι επιθετικη μεχρι να μουν φυσικα αυτο εννοουσαμε τωρα αν πει κανενας ναι ειναι τρελλος και δεν εχει και αποδειξεις.Ωχ τωρα μπηκα σε αλλο τρυπακι αν πει καποιος ναι τι θα γινει?Αφου δεν υπαρχει!!Ωχ ......weird βοηθεια.Θα ναι τρελλος επομενως δε με νοιαζει.ΑΛΛΑ........ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΙΡΩ.

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    Εκνευριζομαι και τους λεω ανοιχτοχρωμη λεγεται οχι ασπρη βλεπετε κανενα βαμβακι?και αν δε καταλαβαινουν γινομαι επιθετικη μεχρι να μουν φυσικα αυτο εννοουσαμε τωρα αν πει κανενας ναι ειναι τρελλος και δεν εχει και αποδειξεις.Ωχ τωρα μπηκα σε αλλο τρυπακι αν πει καποιος ναι τι θα γινει?Αφου δεν υπαρχει!!Ωχ ......weird βοηθεια.Θα ναι τρελλος επομενως δε με νοιαζει.ΑΛΛΑ........ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΙΡΩ.

    Ωραία... αν κάποιος τρελός πει ναι, θα τον δείρεις.
    Και μετά? Θα είσαι εντάξει?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Πάντως να σου παρατηρήσω οτι καλύτερα για σένα, ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΑΝ και αφορούν υποθέσεις του μυαλού σου, καλύτερα να τις αγνοείς.
    Ξέρω, είναι τραγικά δύσκολο γιατί σε καταλαμβάνει ένα μεγάλο άγχος.
    Παρά το άγχος, εσύ ΠΙΕΖΕ τον εαυτό σου, να βγει έξω και να λειτουργήσει κανονικά.
    Εκθέσου.
    Αυτό, το προτείνω σαν μη ειδικός, μπορεί και να βοηθήσει.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    θα τον δειρω.Θα τον βρισω αλλα αν βλεπω δε παει καλα θα αποχωρησω.Ντρεπομαι να σου πω γιατι κολλησα στους τρελλους και δε μπορω να παρω ανασα απο το αγχος!!!!!!ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΕΙ Η ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΡΕΛΛΟ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!!!Μα πως ειναι δυνατον αφου ο τρελλος δεν εχει λογικη ?Παραδινομαι παιδια.Δε θελω να ζω βοηθεια!!

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    afrula θα ηθελα να σε ρωτησω, αν οπως εκθετεις εδω τους φοβους σου κ ολες σου τις αμφιβολιες, το κανεις κ με τον ψυχιατρο ή τον καθε ειδικο που σε παρακολουθει...
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •