φοβος - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 116

Thread: φοβος

  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Δεν γελάσαμε.
    Η κατάσταση ξέφυγε. Χαίρομαι που το είδες.

    Πρέπει να σε αφήσω!

    Καλό βραδυ. :))
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Επισης και εγω να ηρεμησω.Σευχαριστω για ολα .......

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by afrula
    Πρεπει να γελαγατε τουλαχιστον σας εκανα να γελατε.
    Αφρούλα εννοείται πως δε γελάσαμε.Όλοι έχει τύχει να κάνουμε διάφορες σκέψεις στη διάρκεια της ζωής μας που φαντάζουν ότι δε στέκουν.....
    Ήταν σκέψεις της ασθένειας κ όχι ΄δικές΄ σου.
    Χαίρομαι πολύ που σε είδα πολύ ήρεμη.
    Καλή συνέχεια,όλα θα πάνε καλά!!!
    ο γιατρός έβαλε κ στοίχημα........

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια ειχα ηρεμησει και μου κατσε αν κανω πηλινγκ ,μασκες και διαφορα για καθαρισμο της επιδερμιδας ξερουν τα κοριτσια λεω θα ασπρισει μηπως λεω σα βαμβακι?Οχι βεβαια αλλα μου κολλησε .Τι να πω Τεταρτη θα παω στη παλια μου ψυχολογο και θα δουμε.Υπομονη.Λεω Παναγια μου τι τρελλη εισαι αλλα δε πειθομαι γιατι?Μηπως με τα χαπια δε μπορουμε να αναλυσουμε η να εξετσουμε σωστα το ζητημα.Τι κανουν στον εγκεφαλο γαμωτο?

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    weird σε παρακαλω μπορεις να βγαλεις την εικονα που εβαλες απο το θεμα σου γιατι μου κανει κακο.Καταλαβες....πιστευω .Ερχονται στιγμες που τα σκαλιζω.Αν γινεται βγαλτην αλλιως ο υπευθυνος!!!!!

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Tην έβγαλα Αφρούλα μου!

    Ευχομαι να είσαι καλά.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Αφρούλα, απο ότι κατάλαβα οι ιδέες επανήλθαν, ίσως λίγο διαφορετικες αλλά επανήλθαν.

    Βλέπεις λοιπόν, οτι αν και αρκετοί απο εμάς σου παραθέσαμε επιχειρήματα, το συζητήσαμε, σε πείσαμε προς στιγμήν και ηρέμησες, μετά απο λίγες μέρες, η αναστάτωση επανήλθε.

    Γράφεις \" δεν πείθομαι\".
    Ετσι είναι, αυτές οι σκέψεις, οι ιδέες, δεν πείθονται με λογικά επιχειρήματα.

    Επομένως μήπως κάθε προσπάθεια που κάνεις να απαντάς στα ερωτήματα που σου θέτει το μυαλό σου είναι ασκοπη?

    Μήπως πρέπει να επικεντρωθείς αλλου?
    Να στρέψεις αλλού την προσοχή σου κι όχι πάνω στις ιδέες?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Ακριβως weird .Tωρα με ενοχλει ενα σημαδακι στο προσωπο που ουτε καν φαινεται αλλα οταν τα βλεμματα πεφτουν πανω σε εκεινη την μερια αθελα τους γιατι δε φαινεται εγω αγχωνομαι.Αφου χθες ηρθα σπιτι σαν τρελλη ,ξεσηκωσα τη καημενη την οικογενεια μου για να παω να κανω λειζερ να εξαφανιστει τελειως.Απο Σεπτεμβρη τωρα γιατι απαγορευεται το λειζερ.Το θεμα ειναι οτι ειχα παει στα HONDOS με καλη διαθεση και εγω μιλουσα στη κοπελα και τη κοιταζα στα ματια ενω εκεινη σε εκεινη τη μερια.Μετα ηρθα σπιτι λεω τι κοιταζε ετσι δεν εχω τιποτα ουτε καν το εχω σκεφτει το σημαδακι 5 χρονια να φανταστεις και λεω μηπως το δε ?Γιατι εκει ειναι γεματο φωτα και στο μακιγιαζ υπαρχουν οι ειδικες λαμπες φθορισμου δε ξερω και επαθα τη κρισουλα φωνες .πεταγα αντικειμενα.Αλλη φορα θα ρωταω τι κοιτας εκει αν ξαναγινει κατι και δε με νοιαζει τι θα κανει ο αλλος η πως θα το δει .ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΕΥΑΤΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΛΑΦΡΗ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΜΜΟΝΕΣ.Η αλλη ηλιθιοτητα νιωθω αβολα να χρησιμοποιω αντιηλιακο μηπως ασπριζει!!!!Σημερα πηγα στη ψυχολογο εφαγε το πενηνταρικο τζαμπα η χαζη και μου πε δε μπορει να βοηθησει αλλο .Λες και τα κανε σωστα και τα μπροστα.

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    Ακριβως weird .Tωρα με ενοχλει ενα σημαδακι στο προσωπο που ουτε καν φαινεται αλλα οταν τα βλεμματα πεφτουν πανω σε εκεινη την μερια αθελα τους γιατι δε φαινεται εγω αγχωνομαι.Αφου χθες ηρθα σπιτι σαν τρελλη ,ξεσηκωσα τη καημενη την οικογενεια μου για να παω να κανω λειζερ να εξαφανιστει τελειως.Απο Σεπτεμβρη τωρα γιατι απαγορευεται το λειζερ.Το θεμα ειναι οτι ειχα παει στα HONDOS με καλη διαθεση και εγω μιλουσα στη κοπελα και τη κοιταζα στα ματια ενω εκεινη σε εκεινη τη μερια.Μετα ηρθα σπιτι λεω τι κοιταζε ετσι δεν εχω τιποτα ουτε καν το εχω σκεφτει το σημαδακι 5 χρονια να φανταστεις και λεω μηπως το δε ?Γιατι εκει ειναι γεματο φωτα και στο μακιγιαζ υπαρχουν οι ειδικες λαμπες φθορισμου δε ξερω και επαθα τη κρισουλα φωνες .πεταγα αντικειμενα.Αλλη φορα θα ρωταω τι κοιτας εκει αν ξαναγινει κατι και δε με νοιαζει τι θα κανει ο αλλος η πως θα το δει .ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΕΥΑΤΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΛΑΦΡΗ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΜΜΟΝΕΣ.Η αλλη ηλιθιοτητα νιωθω αβολα να χρησιμοποιω αντιηλιακο μηπως ασπριζει!!!!Σημερα πηγα στη ψυχολογο εφαγε το πενηνταρικο τζαμπα η χαζη και μου πε δε μπορει να βοηθησει αλλο .Λες και τα κανε σωστα και τα μπροστα.
    Ακριβώς.
    Ηρθε ένα νέο κόλημμα.
    Μια νέα σκέψη.
    Ενα νέο άγχος.

    Αφρούλα, βλέπεις οτι ακόμα κι αν ασχοληθείς με την σκέψη, αυτή θα επανέλθει.
    Μήπως η λύση βρισκεται στο να μην ασχοληθείς καθόλου με αυτήν την σκέψη?

    Μήπως να έκλεινες τα αυτιά στην φωνή που στην υπαγορεύει?

    Καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι.
    Αλλά γίνεται.

    Απο την άλλη, μπορείς και να ασχοληθείς... να το συζητάμε, να καταλήξουμε κάπου, να ανακουφιστείς και μετά, πάλι απο την αρχή.

    Τι λες?

    υγ. Οσο για την ψυχολόγο, θυμάμαι τις αμφιβολίες που είχες εκφράσει για την δουλειά που κάνετε.
    Σου εύχομαι να βρεις εναν πιο κατάλληλο ψυχολογο.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by afrula
    Σημερα πηγα στη ψυχολογο εφαγε το πενηνταρικο τζαμπα η χαζη και μου πε δε μπορει να βοηθησει αλλο .Λες και τα κανε σωστα και τα μπροστα.
    Αφρούλα,τόσο καιρό που διαβάζω θέματα σου εντοπίζω ένα πρόβλημα που νομίζω ότι εμποδίζει την ίαση σου.

    Ότι δεν έχεις έναν ειδικό να εμπιστεύεσαι κ να΄ναι σταθερά δίπλα σου.

    Πιστεύω πως εκεί πρέπει να επικεντρωθείς.
    Είναι κρίμα να τυραννιέσαι για κάτι που αντιμετωπίζεται μόνο κ μόνο επειδή δεν έχεις τον κατάλληλο ειδικό να σε βοηθήσει.
    Τι θα κάνεις τελικά με την ψυχολόγο?Θα συνεχίσεις μ΄αυτή?θα ψάξεις για άλλη?

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    θα ψαξω στο κεντρο στην Ομονοια που πηγαινω επαγγελματια.Αλλα θα κανει δουλεια ?Θα μου πει και θα κανουμε μαζι τις τεχνικες επιστημονικα και οπως πρεπει η να διαβασω τα βιβλια?Δεν υπαρχει κανενας ρε παιδια?Δεν αντεχω .Τωρα μου εδωσε και το entact ο γιατρος για εξτρα βοηθεια και ο ψυχολογος μου θα ναι ενα φοιτητακι καθε Δευτερα?ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Γνωσιακος Να κανει ΣΩΣΤΑ τη δουλεια του?????????Αμαν πια!!!

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια βοηθεια!!!Εγω ξερω και ολοι μας και η κοινη λογικη οτι δεν υπαρχει ανθρωπος ζωντανος η νεκρος σα το βαμβακι.Αν ερθει καποιος ξερω γω το ρωταω σε πολλους και μου πουν ναι υπαρχει?Αυτος δεν ειναι τρελλος?Τι να τον κανω?Να τον βαλω κατω μεχρι να μου πει οχι φυσικα ?????

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    να του ζητήσεις αποδείξεις!και θα διαπιστώσεις ότι δεν έχει τίποτα να σου δώσει γιατί δεν υπάρχει!

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αφρούλα γιατί δεν απευθύνεσαι σε κέντρο ψυχικής υγείας που είναι και δωρεάν.Απο προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι γίνεται δουλειά

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    παιδια βοηθεια!!!Εγω ξερω και ολοι μας και η κοινη λογικη οτι δεν υπαρχει ανθρωπος ζωντανος η νεκρος σα το βαμβακι.Αν ερθει καποιος ξερω γω το ρωταω σε πολλους και μου πουν ναι υπαρχει?Αυτος δεν ειναι τρελλος?Τι να τον κανω?Να τον βαλω κατω μεχρι να μου πει οχι φυσικα ?????
    \"AN ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ\"
    Αφρούλα, δεν πρόκειται να έρθει κανείς και να σου πει τέτοιο πράγμα! Ουτε καν ο τρελός.
    Οσο και να ψάξεις, ακόμα και να προσπαθήσεις, δεν θα βρεις ούτε έναν άνθρωπο να σου πει αυτό το πράγμα.
    ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ.

    Απο την άλλη, έξυπνη κοπέλα είσαι.
    Γιατί ασχολείσαι με τις εμμονικές σχέσεις?
    Δεν έχεις καταλάβει ακόμα το τροπάρι τους και το τρυπάκι που σε βάζουν???

    Μην ασχολείσαι με αυτά τα \"αν \" και τα \"μήπως\" και τα υποθετικά τί θα γίνει.... είναι όλα μεσα στο κεφάλι σου.

    Βρες επιτέλους έναν καλό θεραπευτή κι ας μην είναι και γνωσιακός.
    Απευθύνσου στον Νίκο.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •