Εμβόλιο covid ??θα το κάνετε?? - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 17 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 249
  1. #91
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    και κάτι άλλο και να το θυμάστε...η τχνικη mrna δηλαδή δίνω εντολή στο κυταρο να παραγει ένα συγκεκριμένο ένζυμο που θέλω εγώ ΔΟΚΙΜΑΖΕΤΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.....εσείς κάντε ότι θέλετε.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    θα δούμε τι θα γίνει αν θα γίνει υποχρεωτικό και σε ποιους τομείς θα γίνει υποχρεωτικό αν γίνει..εγώ πάντως θα προσπαθήσω να το αποφύγω..αν δεν τα καταφέρω θα κάνω μάλλον το άστραζενεκα γιατί δεν εμπιστεύομαι την πολυδιαφημισμένη τεχνικη mrna..η τεχνική του αδενοιου είναι πολύδοκιμασμενη..
    Σε αυτό το θέμα δεν μπορώ να πω το παραμικρό ..
    Αποφάσισε ο προσωπικός μου γιατρός πιο θα κάνω και πότε θα το κάνω ..
    Το ίδιο και για τον άντρα μου αλλά και για την μόλις 19 χρόνων κόρη μου που ειλικρινά εκείνη είναι που με αγχωνει περισσότερο ...

    Τώρα αν κάνει λάθος τι να σου πω ,θα το ανακαλύψουμε όλοι μαζί σε βάθος χρόνων γιατί αν πιστεύεται ότι οι παρενέργειες ενός καινούργιου εμβολίου είναι μόνο αυτές που εμφανίζονται άμεσα ,νομίζω ότι είμαστε όλοι άσχετοι ..

    Κανένας μας δεν ξέρει τι θα γίνει σε βάθος πενταετίας ας πούμε με όλο αυτό ..
    Οπότε πορευόμαστε και βλέπουμε για το ποιο εμβόλιο πρέπει να κανει ο καθένας μας και αν κάνει το σωστό ή όχι ...

    Μακάρι να είμαστε όλοι μα όλοι καλά και μετά από χρόνια να λέμε ότι δεν έπαθε τίποτα κανένας μας ,εγώ σε αυτό ελπίζω πλέον για να μην αρρωστήσω ψυχικά και από αυτό το θέμα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #93
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    δηλ πιστεύεις ότι ένα παιδί 19 χρόνων υγειεστατο θα νοσήσει από κορονοϊο?η μήπως πιστεύεις ότι θα το υποχρεώσει κανείς να κάνει το εμβόλιο?γιατι ρε παιδιά τρέχεται σαν τα πρόβατα και κάνετε ότι σας λένε?αφού δεν ήρθε η σειρά της!γιατί δεν περίμενες λίγο?και αν κάποια στιγμή σταματήσει όλη αυτή η πανδημία ΑΝ λέω εγώ σου πουν μια μέρα ότι το θέμα έληξε!εσεις που κάνατε το εμβόλιο ενώ μπορούσατε να το αποφύγετε θα έχετε κερδίσει κάτι?

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    δηλ πιστεύεις ότι ένα παιδί 19 χρόνων υγειεστατο θα νοσήσει από κορονοϊο?η μήπως πιστεύεις ότι θα το υποχρεώσει κανείς να κάνει το εμβόλιο?γιατι ρε παιδιά τρέχεται σαν τα πρόβατα και κάνετε ότι σας λένε?αφού δεν ήρθε η σειρά της!γιατί δεν περίμενες λίγο?και αν κάποια στιγμή σταματήσει όλη αυτή η πανδημία ΑΝ λέω εγώ σου πουν μια μέρα ότι το θέμα έληξε!εσεις που κάνατε το εμβόλιο ενώ μπορούσατε να το αποφύγετε θα έχετε κερδίσει κάτι?

    Άστο γιατί πραγματικά δεν θέλω να το συζητήσω και άλλωστε είναι καθαρά προσωπική της απόφαση ....

    Υπηρετεί ένα σώμα που θα εμβολιαστούν όλοι και άλλωστε δεν μιλάω για κανα ανήλικο, είναι υπεύθυνο άτομο και αποφασίζει μόνη της πλέον και εγώ είμαι εδω για να την στηρίζω και όχι να την κατευθύνω πλέον ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #95
    Elenia781
    Guest
    Αν θελανε θα φτιαχνανε φαρμακα. Εδω για τον ιο του ερπητα δεν εχει βγει εμβολιο παρα μονο για τον ζωστηρα που τον κανουν όσοι θελουν μετα τα 60

  6. #96
    xaka10
    Guest
    προσωπικα θα κανω το εμβολιο αλλα οχι της astra zeneca θα κανω της pfizer ειμαι 30 ετων και μπορουσα να αλλαξω εμβολιο και να μην κανω αυτο κ@@αγγλικο εμβολιο.το χαρτι γραφει διπολικη διαταραχη με μανιακο επεισοδιο με ψυχωτικα στοιχεια μονο που διπολικη δεν εχω αλλα οπως και να χει ειτε διαγνωση διπολικης διαταραχης εχεις ειτε διαγνωση σχιζοφρενειας σου επιτρεπει το συστημα αν εισαι στην ηλικιακη κατηγορια 30-44 να κανεις pfizer ή moderna και να μην κανεις astrazeneca που ειναι υποχρεωτικο για τους αλλους υγιείς ενηλικες ή να εχουν ψυχολογικα προβληματα οτιδηποτε αλλο εκτος απο διπολικη διατααραχη ή σχιζοφρενεια

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Τεστ θα κάνεις δυστηχως είτε είσαι εμβολιασμενη είτε όχι ..
    Αυτό δεν έχει να κάνει με την προφύλαξη σου αλλά με το νεο καθεστώς που θα επιβληθεί από τις ταξιδιωτικές εταιρείες ...

    Το ότι εμβολιάζεται κάποιος δεν σημαίνει ότι δεν θα νοσήσει ή ότι δεν θα είναι φορέας ...

    Αυτή η παραφιλολογία έχει ήδη υιοθετηθεί από αρκετούς που σου λένε μην με φοβάσαι γιατί είναι εμβολιασμενος ...

    Όταν κάνεις το εμβόλιο πάλι προσεκτική να είσαι ,άλλωστε δεν είσαι 100,% προστατευμένη δυστηχως ..
    Ωχ αληθεια;;;;Ξενερωσα τη ζωή μου..Ε θα το κάνω γιατί έχω μεγάλους ανθρωπους σπίτι...Ας με καλύψει έστω και λίγο καλό θα ναι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Έκανα την πρώτη δόση Pfizer χθες το απόγευμα. Πριν πάω να κάνω το εμβόλιο καθάρισα όλο το σπίτι, ξεσκονισα, σκούπισα, σφουγγάρισα, έβαλα πλυντήριο, άπλωσα μπουγάδα, σιδερωσα γιατί σκέφτηκα ότι θα γυρίσω σπίτι και θα είμαι χάλια. Τίποτα από όλα αυτά. Ένας ελαφρύς "γλυκός" πόνος στο σημείο της ένεσης εφόσον σηκώσω το χέρι ψηλά. Κουράγιο, κάντε το.

  9. #99
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    χω κλεισει ραντεβου για το εμβολιο της astra zeneca ! επειδη βιαζομαι το δηλωσα αυτο, αφου τα αλλα ειναι πιο μετα κι για να παω στη β.ευρωπη θα με ευκοληνει πολυ! Αν κι το βελγιο ξαφνου εγινε πορτωκαλι προχθες!! αντι να γινει πρασινο απο κιτρινο !
    Δεν γνωριζω πολλα για τα εμβολια και αυτ που γραφετε εδω μεσα μερικοι με αγχωνουν λιγο.Αν δεν ειστε συγουροι ρε παιδια μην τα γραφετε, εγω νομιζα οτι το ο νεος αυτος τροπος εμβολιασμου ειναι πιο νεος πιο καλος, τωρα γραφετε οτι ειναι επικυνδηνος κι οτι υπαρχουν θυματα κι αλλα τετοια.
    Αν λοιπον δεν ειστε ρε παιδια βεβαιοι μην τα γραφετε αυτα διοτις οπως εγω μπορει κι αλλοι να μπερδευτουμε κι να αγχωθουμε κι εγω εχω γνωσεις ιατρικες ,αλλα ατομα που δε ξερουν τυποτα θα τους τρομαξει ακομα πιο πολυ!

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    χω κλεισει ραντεβου για το εμβολιο της astra zeneca ! επειδη βιαζομαι το δηλωσα αυτο, αφου τα αλλα ειναι πιο μετα κι για να παω στη β.ευρωπη θα με ευκοληνει πολυ! Αν κι το βελγιο ξαφνου εγινε πορτωκαλι προχθες!! αντι να γινει πρασινο απο κιτρινο !
    Δεν γνωριζω πολλα για τα εμβολια και αυτ που γραφετε εδω μεσα μερικοι με αγχωνουν λιγο.Αν δεν ειστε συγουροι ρε παιδια μην τα γραφετε, εγω νομιζα οτι το ο νεος αυτος τροπος εμβολιασμου ειναι πιο νεος πιο καλος, τωρα γραφετε οτι ειναι επικυνδηνος κι οτι υπαρχουν θυματα κι αλλα τετοια.
    Αν λοιπον δεν ειστε ρε παιδια βεβαιοι μην τα γραφετε αυτα διοτις οπως εγω μπορει κι αλλοι να μπερδευτουμε κι να αγχωθουμε κι εγω εχω γνωσεις ιατρικες ,αλλα ατομα που δε ξερουν τυποτα θα τους τρομαξει ακομα πιο πολυ!
    Το Astra Zeneca το έκαναν ένας ξάδελφος μου και ένας γείτονάς μου, και οι δύο καρδιοπαθεις με ιστορικό εμφράγματος. Δεν κατάλαβαν τίποτα, δεν έπαθσν τίποτα. Κάνε το εμβόλιο και κάνε τα ταξίδια σου. Πιστεύω σε ένα μήνα τα κρούσματα θα έχουν πέσει σε χαμηλά επίπεδα παντού. Όπως συμβαίνει ήδη σε Ισραήλ και Μεγάλη Βρετανία

  11. #101
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Δεν θα το κάνω ακόμα καθώς πέραν του ότι είμαι πολύ προσεκτικός γενικά, δεν έχω ούτε τις τρομερές συναναστροφές, ούτε στο εξωτερικό σκοπεύω να παω στο επόμενο διάστημα και θεωρώ ότι προέχουν αυτοί που πραγματικά κινδυνεύουν.

  12. #102
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    15
    Δεν τρελάθηκα ακόμα για να το κάνω...

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    147
    Quote Originally Posted by Nikos13 View Post
    Δεν τρελάθηκα ακόμα για να το κάνω...
    Εγω απειλήθηκα με απόλυση αν δε το κάνω συντομα κιολας. Μεσήλικας, εχω ημικρανιες , θυροειδή (όπως πολυς κοσμος το ξέρω)Κλαιω ολη μερα σου μιλάω ειλικρινά. Και δε δουλεύω σε νοσοκομείο ή κάτι τέτοιο, σε ενα απλο γραφειο με 6 ατομα. Φοβάμαι παρα μα πάρα πολυ να το κανω αλλα πως θα μεγαλώσω τα παιδια μου χωρίς λεφτά?? Με χαναξ θα ειμαι

  14. #104
    xaka10
    Guest
    λοιπον μπρος γκρεμος και πισω ρεμα με τα εμβολια.αν δεν τα κανουμε κινδυνευουμε απο μακροπροθεσμες συνεπειες απο τον κορονοιο. ενω αν τα κανουμε κινδυνευμουμε απο τα εμβολια.

    ολοι κραζουν το astrazeneca και johnson and johnson που δημιουργουν σπανιως και δυνητικα θανατηφορες θρομβωσεις αλλα προσεξτε αυτο γινεται απο την πρωτη φορα που το κανεις δηλαδη τη δευτερη φορα αν ξανακανεις τα παραπανω εμβολια και την πρωτη δεν ειχες θρομβωση ή θρομβοπενια δεν θα εχεις ουτε την δευτερη

    και ξαφνικα ολοι λενε οτι τα εμβολια pfizer και moderna ειναι τα καλυτερα επειδη δεν δημιουργουν θρομβωσεις οπως το astrazeneca και johnson and johnson συμφωνω με αυτο αλλα αυτο που δεν ξερουν οι περισσοτεροι ειναι οτι οσο περισσοτερες φορες κανεις το pfizer ή το moderna αυξανονονται οι ανεπιθυμητες παρενεργειες με καθε παραπανω εκθεση στο εμβολιο σε αντιθεση με το astrazeneca και johnson που φαινονται απο την πρωτη φορα και δεν δημιουργουν περαιτερω επιπλοκες οσο και να εκτιθεσαι σε αυτα τα εμβολια αν δεν ειχες την πρωτη φορα θρομβωση


    δηλαδη και τα mrna εμβολια ειναι επικινδυνα.ειναι αρκετοι που εκαναν pfizer ή moderna και την πρωτη φορα δεν ειχαν τιποτα και τη δευτερη φορα καποιο ποσοστο εμφανισε περικαρδιτιδα φανταστειτε στην τριτη δοση θα αυξηθουν περαιτερω οι περικαρδιτιδες και καθε παραπανω δοση ολο και πιο πολλες παρενεργεις σε αντιθεση με το astrazeneca και το johnson που χρησιμοποιουν αδενοιο χιμπατζη και αν δεν σου κανει απο την αρχη προβλημα δεν θα σου κανει ουτε τη δευτερη φορα ουτε την τριτη οποτε αυτοι που εμβολιαστηκαν me astrazeneca και επαιξαν ρωσικη ρουλετα με τις σπανιες θρομβωσεις δεν χρειαζεται να ανησυχουν για την δευτερη δοση ενω αυτοι που εμβολιαστηκαν με pfizer ή moderna και την πρωτη φορα δεν εμφανισαν σοβαρη παρενεργεια δεν θα συμβει το ιδιο με την δευτερη ή τριτη φορα που οι περικαρδιτιδες και τα εμφραγματα θα αυξανονται σε καθε επιπλεον δοση.


    ειμαστε ενα παγκοσμιο πειραμα ελευθερωσαν το ιο απο το εργαστηριο της Wuhan και τωρα κανουν πειραματα με τα εμβολια ταχα να μας σωσουν σας εξηγησα την διαφορα και τις παρενεργειες ολων των εμβολιων.μπορει να αποδειχτουν στο τελος πιο επικινδυνα τα mrna εμβολια στο τελος γιατι μπορει τις τρεις πρωτες φορες που εμβολιαστηκαμε με pfizer ή moderna να μην παθουμε τιποτα αλλα να παθουμε την τεταρτη φορα.ολες οι περικαρδιτιδες εμφανιστηκαν μετα την δευτερη δοση mrna ενω ολες οι θρομβωσεις των atrazeneca και johnson εμφανιστηκαν απο την πρωτη φορα και αυτος που εμβολιαστηκε την πρωτη φορα δεν θα ανησυχει στο μελλον για θρομβωσεις οσες φορες ξαναεμβολιαστει με τον αδενοιο χιμπατζη.


    δηλαδη με λιγα λογια με τα mrna εμβολια παιζεις ρωσικη ρουλετα καθε φορα που εμβολιαζεσαι ενω με τα εμβολια που χρησιμοποιουν αδενοιο χιμπατζη παιζεις ρωσικη ρουλετα μονο την πρωτη φορα που εμβολιαζεσαι τις επομενες εισαι ασφαλης αν δεν ειχες την πρωτη φορα σοβαρη παρενεργεια..


    αυτα τα λιγα για να γνωριζετε
    Last edited by xaka10; 27-05-2021 at 23:04.

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Κρειττον του λαλειν το σιγαν!

Page 7 of 17 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχει περάσει κάποιος Covid?
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 129
    Last Post: 06-06-2021, 02:06
  2. εμβολιο covid
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 19
    Last Post: 01-04-2021, 21:30
  3. Covid, ψυχοσωματικα και άγχος υγείας....
    By Layla123 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 22-11-2020, 21:33
  4. Αρκάς! Το εμβόλιο!
    By homebod in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2020, 08:12
  5. Replies: 3
    Last Post: 28-01-2020, 02:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •