Εμβόλιο covid ??θα το κάνετε?? - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 17 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 249
  1. #121
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Θα περιμένεις πολύ μέχρι να βρει
    κάτι τέτοιο, αν κατάλαβε κιόλας τί εννοείς. Πλέον ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του
    Φυσικά και έχω τέτοια site αλλά εδώ μέσα σε καμία περίπτωση δεν θα τα δημοσίευα. Στείλε μου το Mail σου αν θες να στα στείλω να ξεστραβωθεις. Και δεν είμαι τόσο ηλιθια όσο νομίζεις... Αντε για να βάζουμε κανέναν στη θέση του εδώ μέσα.. Εγώ την άποψη μου είπα, ο καθένας κάνει ότι θέλει..

  2. #122
    Quote Originally Posted by lia123 View Post
    Φυσικά και έχω τέτοια site αλλά εδώ μέσα σε καμία περίπτωση δεν θα τα δημοσίευα. Στείλε μου το Mail σου αν θες να στα στείλω να ξεστραβωθεις. Και δεν είμαι τόσο ηλιθια όσο νομίζεις... Αντε για να βάζουμε κανέναν στη θέση του εδώ μέσα.. Εγώ την άποψη μου είπα, ο καθένας κάνει ότι θέλει..
    Επίσης κάτι τελευταίο.. Η ψιλικατζου μετά από τόσες μέρες είναι οκ; ή μήπως εσύ πήγες στη Λεούση και σε συμβούλεψε...

  3. #123
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Θα περιμένεις πολύ μέχρι να βρει κάτι τέτοιο, αν κατάλαβε κιόλας τί εννοείς. Πλέον ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του
    Sorry φίλε αλλά τα ζητάει ο οργανισμός σου... Εσύ το άρχισες..

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by lia123 View Post
    Sorry φίλε αλλά τα ζητάει ο οργανισμός σου... Εσύ το άρχισες..
    Για πες μας λοιπόν ποιος γιατρός σου είπε να μην κάνεις το εμβόλιο κατά του κορωνοιου? Η Τζίνα από τα bodyline που απλά φοράει λευκή ποδιά? Η η φουκαριαρα η γιατρός στη Λαμία που απέτρεπε τον κόσμο να εμβολιαστεί και με πρωτοβουλία της ίδιας της μάνας της την έκλεισαν σε ψυχιατρείο? Ή η μοναχή Παρθένα Θεομπηχτη από το παλιοημερολογητικο μοναστήρι? Παιδιά σοβαρευτείτε και πηγαίνετε να εμβολιαστείτε. Τώρα εμφανίστηκε και η βιετναμέζικη μετάλλαξη , ακόμα πιο μεταδοτική που δεν χρειάζεται άμεση επαφή με άλλο άτομο για να μεταδοθεί. Μεταδίδεται με τον αέρα χιλιόμετρα μακριά. Ίσα που προλαβδονετε. Κάντε μια αναζήτηση στο γκουγκλ "Βιετνάμ μετάλλαξη" ή "Vietnam variant"

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by lia123 View Post
    Φυσικά και έχω τέτοια site αλλά εδώ μέσα σε καμία περίπτωση δεν θα τα δημοσίευα. Στείλε μου το Mail σου αν θες να στα στείλω να ξεστραβωθεις. Και δεν είμαι τόσο ηλιθια όσο νομίζεις... Αντε για να βάζουμε κανέναν στη θέση του εδώ μέσα.. Εγώ την άποψη μου είπα, ο καθένας κάνει ότι θέλει..
    Άρα ξέρεις από μόνη σου ότι οι πηγές που αναφέρεις, αν υπάρχουν, δεν είναι αξιόπιστες. Μια χαρά είναι η ψιλικατζου, χαιρετίσματα.

  6. #126
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Άρα ξέρεις από μόνη σου ότι οι πηγές που αναφέρεις, αν υπάρχουν, δεν είναι αξιόπιστες. Μια χαρά είναι η ψιλικατζου, χαιρετίσματα.
    Μία χαρά αξιόπιστες είναι οι πηγές που διάβασα και δεν θα έκανα ποτέ ένα εμβόλιο που βγήκε σε μια νύχτα. Ένα εμβολιο που καλά καλα ούτε άδεια δεν έχει. Ένα εμβόλιο που για να είναι αξιόπιστο θέλει τουλάχιστον 2 χρόνια Plus για να δοκιμαστεί πρώτα... Θες κι άλλα; άσε δεν σου λέω γιατί το έχεις κάνει... Δεν χρειάζεται να είσαι γιατρός για να καταλάβεις τα αυτονόητα.. Α επίσης έχει βγει και η μετάλλαξη που κολλάει από το τηλέφωνο... Τα φιλιά μου και από μένα να της πεις

  7. #127
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Άρα ξέρεις από μόνη σου ότι οι πηγές που αναφέρεις, αν υπάρχουν, δεν είναι αξιόπιστες. Μια χαρά είναι η ψιλικατζου, χαιρετίσματα.
    Επίσης δεν είμαι αρνητής του ιού, φυσικά και υπάρχει και τον τρέμω κι ολας. Αρνητής του εμβολίου είμαι... Για όσους δεν έχουν καταλάβει..

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    https://en.wikipedia.org/wiki/Histor...ne_development

    Η ιστορια του Covid και των εμβολιων. Οπως δηλωνει και το ονομα του εμφανιστηκε το 2019. Η γενετικη αλληλουχια δημοσιευτηκε 11 Ιανουαριου 2020. Η pfizer υπεβαλε αιτηση για το εμβολιο της 20 Νοεμβριου 2020 στην FDA. Σε μερικους μηνες συμφωνα με τα λεγομενα σου και τις πηγες σου, θα αρχισουμε να πεθαινουμε απο τα εμβολια, οι πρωτοι. Σε κανα χρονο θα εχουμε φτασει τα εκατομμυρια θυματα απο τα εμβολια που περασαν ολες τις κλινικες δοκιμες, απο τους διαφορους ασχετους και τις διαφορες ηλιθιες επιτροπες. Η ευγονικη που εφαρμοζει ο παγκοσμιος διεφθαρμενος οργανισμος υγειας θα φερει τα επιθυμητα αποτελεσματα και η ανθρωποτητα θα πεσει σε παρακμη. Αρμαγεδδων, αποκαλυψη. Δεν νομιζω να ειμαστε καν εδω να δουμε τη δικαιωση των προφητων.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Πρώτα πρώτα,
    Δεν χρειάζεται ένταση...

    Όταν ζητούμε δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά, δεν εννοούμε sites όπου ο καθένας μπορεί να πει οτιδήποτε, χωρίς να παραθέτει τα αναλυτικά στοιχεία της μελέτης του .
    Και φυσικά αυτά δεν παραθέτονται σε sites!

    Δημοσιευονται μονον κατόπιν ενδελεχους μελέτης από επιστημονικές επιτροπές, ως προς την αξιοπιστία των μετρήσεων των και την ορθή μεθοδολογια της ερευνας.

    Τέτοια ειναι περιοδικά και journals, όπως το Science, το Journal of American medical Society, το Biochemistry κλπ.

    Καλό είναι να μην υιοθετείτε καλοπιστα ίσως, ότι κυκλοφορεί, εάν δεν μπορείτε να το φιλτραρετε επαρκώς.
    Βέβαια για κάτι τέτοιο χρειαζόμαστε πιο εξειδικευμένη γνώση.

    Γιαυτό, ας μην είμαστε απόλυτοι σε αυτό το θέμα..

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Πρώτα πρώτα,
    Δεν χρειάζεται ένταση...

    Όταν ζητούμε δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά, δεν εννοούμε sites όπου ο καθένας μπορεί να πει οτιδήποτε, χωρίς να παραθέτει τα αναλυτικά στοιχεία της μελέτης του .
    Και φυσικά αυτά δεν παραθέτονται σε sites!

    Δημοσιευονται μονον κατόπιν ενδελεχους μελέτης από επιστημονικές επιτροπές, ως προς την αξιοπιστία των μετρήσεων των και την ορθή μεθοδολογια της ερευνας.

    Τέτοια ειναι περιοδικά και journals, όπως το Science, το Journal of American medical Society, το Biochemistry κλπ.

    Καλό είναι να μην υιοθετείτε καλοπιστα ίσως, ότι κυκλοφορεί, εάν δεν μπορείτε να το φιλτραρετε επαρκώς.
    Βέβαια για κάτι τέτοιο χρειαζόμαστε πιο εξειδικευμένη γνώση.

    Γιαυτό, ας μην είμαστε απόλυτοι σε αυτό το θέμα..

    Τιποτα δεν ειναι απολυτο. Φυσικα και τα εμβολια μπορει να παρουσιασουν παρενεργειες. Για παραδειγμα πες οτι σε ενα ποσοστο του πληθυσμου, ριχνουν το πρσδοκιμο της ζωης της ζωης κατα ενα χρονο, αντι να ζησουν 80 να ζησουν 79. Καλη τυχη να το αποδειξεις αυτο. Φυσικα μπορει να ισχυει και το αντιθετο. Εδω για το καφε που καταναλωνει ο πλανητης καθε ημερα, μπορεις να πεσεις σε αντιφατικες ερευνες. Τεσπα, γνωμη μου ακολουθουμε τη λογικη.
    Το μεγαλο κυμα νομιζω το αντιεμβολιαστικο ξεκινησε εαν δεν κανω λαθος απο την Αμερικη, γιατι ειχε βγει μια ερευνα που ελεγε οτι ενα εμβολιο οδηγησε σε αυτισμο, χωρις καν να ειναι τεκμηριωμενη με επαρκη στοιχεια και η οποια αποσυρθηκε, δεν ειμαι σιγουρος.
    Γενικα γενικοτητες πασης φυσεως καλο ειναι να αποφευγονται. Τα εμβολια ειναι κακα. Οτι φυσικο δεν μπορει να σε βλαψει( χιλιαδες φυσικα πραγματα μπορουν να σε σκοτωσουν ή να σε βλαψουν), οτι χημικο ειναι κακο (ας καταργησουμε ολη τη φαρμακοβιομηχανια) κλπ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και για να γινω πιο αναλυτικος δεν το θεωρω λογικο να αγνοησεις την τεχνογνωσια εξιδεικευμενων ερευνητων, τις κλινικες ερευνες, τους εξιδεικευμενους οργανισμους που στελεχωνονται απο εξιδεικευμενα ατομα που εχουν θεσπιστει και να να ψαξεις στο google, να βρεις μια συνεντευξη απο καποιον, που μπορει να δηλωνει γιατρος αλλα δεν εχει μυρωδια περι του θεματος και να βασισεις την αποψη σου πανω σε αυτο.
    Οσο για το χρονικο περιθωριο που δινουν στα εμβολια, οι χρονοβορες διαδικασιες ειναι κυριως γραφειοκρατικες και τεχνικες οπως στην διεξαγωγη των κλινικων ερευνων, πραγμα που επιταχυνθηκε.
    Απο το 2019 εχουμε ακουσει οτι θα κανουν δεκα χρονια να βγαλουν εμβολιο, μεχρι οτι δεν θα βγει ποτε. Να που βγηκε και οχι ενα αλλα πολλα, ακολουθωντας διαφορετικους μοναδικους δρομους και βγαινουν και αλλα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #132
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    32
    Αν και δεν έχω διαβάσει τα παραπάνω μηνύματα του thread η άποψη μου ειναι η εξης. Η πιθανότητα ένας νέος άνθρωπος στα 20 να πεθάνει από κορωνοιο είναι 0.001% νομίζω ή κάτι τέτοιο. Σε μεγάλες ηλικίες φτάνει ως και 10%. Η πιθανότητα να πάθεις θρόμβωση ή σοβαρή επιπλοκή από εμβόλιο είναι 1/200.000 ή 0.000005% δλδ περίπου 1000 φορές μικρότερη. Η πιθανότητα να πεθάνεις από εμβόλιο είναι ακόμα μικρότερη. Συνολικά από 5.000.000 δόσεις εμβολίου στην χώρα μας ένας θάνατος έχει καταγράφει από μια 44χρονη σμρ στην Κρήτη και το αν προκλήθηκε αμιγώς από το εμβόλιο είναι ακόμα υπό συζήτηση. Μην πιστεύετε κάθε αερολογία που ακούτε. Σαν άνθρωποι είμαστε συναισθηματικά όντα αλλα σε τέτοιες καταστάσεις καλό είναι να βάζουμε πρώτα τα δεδομένα και την λογική μας. Αυτός ο ενάμισης χρόνος ήταν ο πιο ψυχοφθόρος χρόνος της ζωής μου, όπως φαντάζομαι και για πολλούς από εσάς εδώ μέσα όπως και γενικά στον κόσμο. Όσο πιο γρήγορα εμβολιαστούμε όλοι τόσο πιο γρήγορα θα τελειώσει αυτή η κατάσταση και θα αποκτήσουμε ξανά την σωματική και ψυχική μας ελευθερία.

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by lia123 View Post
    Επίσης δεν είμαι αρνητής του ιού, φυσικά και υπάρχει και τον τρέμω κι ολας. Αρνητής του εμβολίου είμαι... Για όσους δεν έχουν καταλάβει..
    Καλημερα!

    Ξερεις κατι ?
    δεν βοηθας ομως ολους εμας που τα διαβαζουμε ολα αυτα και πρεπει να κανουμε το εμβολιο ..
    Κανενας μας πιστευω δεν θα το εκανε αν δεν ειχε καθαρα ενα πολυ σοβαρο προσωπικο λογο , γιατι γνωριζουμε πανω κατω τι γινεται ..

    Το να διαβαζουμε ομως οτι ειμαστε ανοητοι ή εξυπνοι επειδη το κανουμε ή δεν το κανουμε αντιστοιχα δεν βοηθαει κανεναν πιστεψε με.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θελω να κανω και μια διακριση, για το τι σημαινει ειδικος. Αυτοι που δεν ακουγονται πολυ και βγαζουν ενα paper- δημοσιευση που μια χουφτα ανθρωποι στον κοσμο μπορουν πληρως να τη καταλαβουν.

    Να δωσω ενα παραδειγμα. Γυριζουμε πισω στο χρονο και ειμαστε στο 2019. Καλουν σε εκπομπη - συνεντευξη το ταδε επιδημιολογο- ιολογο και χιλια δυο. Τον ρωτανε ποτε θα βγει εμβολιο.
    Υπολογιζει και αυτος συμφωνα με την ιστορια των εμβολιων και με διαφορες αλλες σκεψεις και λεει σε 10 χρονια εχοντος καλων των πραγματων (δεν του δινεις και αδικο). Το ειδαν μερικα εκατομμυρια Ελληνες και ειπαν "ωχ μπελας που μας βρηκε".
    Τωρα η αληθεια ειναι οτι ο γιατρος δεν εχει καμμια σχεση με τον παγκοσμιου φημης ιολογο - ερευνητη με διδακτωρικα και πειρα δεκαετιων να μελεταει αποκλειστικα κορωνοιους και δουλευει 12 ωρες την ημερα στο αντικειμενο που τον αρπαζουν οποια φαρμακοβιομηχανια τον προλαβει. Ο πρωτος μελετησε τα της σχολης και πηρε πτυχια ως μινιμουμ απαιτηση.
    Ο πρωτος εκανε μια εκτιμηση, ο δευτερος κατι ξερει παραπανω. Αυτος και μια χουφτα ακομα. Και να τον βγαλεις σε εκπομπη να σου εξηγησει εκλαϊκευμενα που βρισκονται οι ερευνες, δεσμευμενος ισως να μην αναφερει και για τη δουλεια του απο ενα συμβολαιο δεν εχει νοημα. Τεσπα καπως ετσι δουλευουν τα πραγματα. Τι να κανουμε?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #135
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Ξερεις κατι ?
    δεν βοηθας ομως ολους εμας που τα διαβαζουμε ολα αυτα και πρεπει να κανουμε το εμβολιο ..
    Κανενας μας πιστευω δεν θα το εκανε αν δεν ειχε καθαρα ενα πολυ σοβαρο προσωπικο λογο , γιατι γνωριζουμε πανω κατω τι γινεται ..

    Το να διαβαζουμε ομως οτι ειμαστε ανοητοι ή εξυπνοι επειδη το κανουμε ή δεν το κανουμε αντιστοιχα δεν βοηθαει κανεναν πιστεψε με.
    Καταρχήν εγώ δεν είπα κανένα ανόητο ή έξυπνο για το αν θα κάνει ή όχι το εμβόλιο. Όταν οι μισοί γιατροί λένε ναι και οι άλλοι μισοί όχι. Ο καθένας αποφασίζει από μόνος του για τη ζωή του. Όταν οι ίδιοι δεν ξέρουν να απαντήσουν σε ερωτήσεις του τύπου:

    Εάν κάνω το εμβόλιο μπορώ να σταματήσω να φοράω μάσκα;
    Η απάντηση τους είναι ΟΧΙ

    Εάν κανω το εμβόλιο ,τα σχολεία , τα εστιατόρια ,τα γυμναστήρια ,οι χώροι εστίασης και όλα τα άλλα θα ανοίξουν ξανά και θα λειτουργούν κανονικά ;

    Η απάντηση τους είναι ΟΧΙ

    Εάν κάνω το εμβόλιο θα έχω ανοσία από τον covid 19;
    Η απάντηση τους είναι «μπορεί ναι μπορεί και όχι αλλά δεν ξέρουμε σίγουρα».

    Εάν κάνω το εμβόλιο δεν θα μεταδίδω την ασθένεια σε άλλους σωστά ;

    Η απάντηση τους είναι ΟΧΙ το εμβόλιο δε σταματάει την μετάδοση.

    Για πόσο διαρκεί αυτό το εμβόλιο;

    Η απάντηση τους είναι είναι οτι κανένας δεν ξέρει.Όλα τα εμβόλια που αφορούν στον κορονοϊό είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο.

    Εάν κάνω το εμβόλιο μπορώ να έρχομαι κοντά επιτέλους με τους γνωστούς μου και τους φίλους μου;
    Η απάντηση τους είναι ΟΧΙ

    Αν κάνω το εμβόλιο όλοι εμείς παππούδες, παιδιά, εγγόνια μπορούμε ξανά να αγκαλιαστούμε;
    Η απάντηση τους είναι ΟΧΙ

    Ωραία λοιπόν ποιο το όφελος για να κάνω το εμβόλιο;
    Η απάντηση τους είναι ότι «ελπίζουμε ότι ο κορονοϊός δεν θα σε σκοτώσει».

    Είναι σίγουρο ότι το εμβόλιο δεν θα μου κάνει κακό ή δεν θα με σκοτώσει;

    Η απάντηση τους είναι ότι «ΔΕΝ υπάρχουν εγγυήσεις γι’ αυτό το πράγμα».

    Εάν στατιστικά ο ιός δεν θα με σκοτώσει 99,97% γιατί να πρέπει να εμβολιαστώ;
    Η απάντηση τους είναι «για να προστατεύσεις τους άλλους».

    Άρα εάν εμβολιαστώ προστατεύω 100% όσους έρθουν σε επαφή μαζί μου;
    Η απάντηση τους είναι «ΟΧΙ».

    Ωραία εάν πάθω κάτι από τον εμβολιασμό ή έχω μια σοβαρή παρενέργεια ή ακόμα, εάν πεθάνω από το εμβόλιο θα φέρει ευθύνη ή και θα με αποζημιώσει(ή την οικογένεια μου αν πάθω κάτι)η κατασκευάστρια εταιρεία ή η κυβέρνηση;

    Η απάντηση τους είναι «κατηγορηματικά ΌΧΙ.

    Οι κυβερνήσεις και οι κατασκευάστριες εταιρείες ΔΕΝ
    ΦΕΡΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ γι’ αυτά το πειραματικά εμβόλια»

    Γι’αυτό λοιπόν φτάνουμε στο συμπέρασμα ότι αν θα αποφασίσεις να γίνεις πειραματόζωο σε αυτό το πείραμα των φαρμακοβιομηχανιών με τα Μη εγκεκριμένα εμβόλια που δίνουν σχεδόν μηδέν θετικά και μπορεί να κοστίσουν τη ζωή σου,

    Να ξέρεις ότι κανείς δεν θα αναλάβει την ευθύνη αν κάτι πάει λάθος..

    Όλα αυτά λοιπόν δεν τα λέω για να επηρεάσω κανέναν (μην πέσετε να με φάτε). Για μένα έτσι έχουν τα πράγματα. Κανείς δεν ξέρει τίποτα και τίποτα δεν λειτουργεί σωστά. Οπότε ας πράξει ο καθένας μόνος του. Και όπως προανέφερα μην πέσετε να με φάτε αυτά είναι τα δικά μου πιστεύω..

Page 9 of 17 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχει περάσει κάποιος Covid?
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 129
    Last Post: 06-06-2021, 02:06
  2. εμβολιο covid
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 19
    Last Post: 01-04-2021, 21:30
  3. Covid, ψυχοσωματικα και άγχος υγείας....
    By Layla123 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 22-11-2020, 21:33
  4. Αρκάς! Το εμβόλιο!
    By homebod in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2020, 08:12
  5. Replies: 3
    Last Post: 28-01-2020, 02:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •