Εμβόλιο covid ??θα το κάνετε?? - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 17 FirstFirst ... 614151617 LastLast
Results 226 to 240 of 249
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Επίσημα στοιχεία από Βρετανία....
    Θάνατοι ανά 100000 πληθυσμό....
    0,07% ανεμβολίαστοι / 0,25% εμβολιασμένοι....
    Που τα διαβασες αυτα;Μη διαδιδουμε ασυναρτησίες
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Επίσημα στοιχεία από Βρετανία....
    Θάνατοι ανά 100000 πληθυσμό....
    0,07% ανεμβολίαστοι / 0,25% εμβολιασμένοι....
    Αντρέα εμβολιαστικες?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #228
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    xaka 10
    το ξερουμε οτι το καλυτερο ολων ειναι να ειμαστε απολυτως υγιεις και να μην εχουμε αναγκη απο κανενα φαρμακο.
    δεν ειναι μυστικο... ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.
    γνωστο επισης ειναι οτι το πιο αθωο φαρμακο εχει εστω και σε απειροελαχιστα ποσοστα παρα πολυ σοβαρες παρενεργειες, ακομα και θανατο. ακομα και ενα ντεπον..
    απο την στιγμη που υπαρχει μια συγκεκριμενη απειλη , και δεν ειναι η πρωτη στην ιστορια της ανθρωποτητας, συγκρινουμε το καλυτερο αποτελεσμα...
    αν το εμβολιο εχει 1 θυμα και ο ιος 1 εκατομυριο, παμε στο εμβολιο. τοσο απλο ειναι.
    αυτην την στιγμη ειναι το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε.
    ο ιος επιβιωνει επειδη δεν ειναι ολοι εμβολιασμενοι. οι ανεμβολιαστοι ειναι που συντηρουν τον ιο και επαναφερουν τις εξαρσεις και θα πρεπει ολοι να εμβολιαζομαστε μεχρι να εξαφανιστει (αν εξαφανιστει ποτε). δεν ειχαν εμβολιασθει ολοι στην αγγλια, λαθος κανεις..με την τρομακτικη μεταδοτικοτητα πουε χει ο συγκεκριμενος ιος, αρκει ενα καλο ποσοστο ανεμβολιαστων για να φουντωνει διαρκως ο ιος. πρεπει ολοι να καταλαβουν, οτι αν δεν εχουν συγκεκριμενα ιατρικα προβληματα , πρεπει να εμβολιαστουν για να γλυτωσουμε.
    μην αποθαρυνεσαι.
    μεχρι τωρα εχουμε τα εμβολια. σε λιγο μπορει να εχουμε και καλυτερα νεα φαρμακα.
    αν δεν ειχαμε την ιατρικη και τα εμβολια, τωρα δεν θα μιλουσαμε.
    παραπανω απο τους μισους θα ειχαμε πεθανει απο παιδια...
    συμφωνω σε καποια που λες οτι η μονη λυση ειναι το εμβολιο γιατι η νοσηση ειναι χειροτερη απο την μολυνση αλλα δεν συμφωνω οτι υπαρχει μεγαλο ποσοστο ανεμβολιαστων στην Αγγλια.δες αποσπασμα απο το αρθρο: Πλήρως εμβολιασμένο είναι πλέον το 67,5% των ενηλίκων κατοίκων του Ηνωμένου Βασιλείου (35,5 εκ.) και την πρώτη δόση έχει κάνει το 87,6% αυτών (45,1 εκ.).

    Πηγή: https://www.skai.gr/news/world/koron...omeno-vasileio
    το 67,5% ειναι πληρως εμβολιασμενο και το 87,6% των ενηλικων με την πρωτη δοση ουσιαστικα οι ανεβολιαστοι ειναι λιγοτερο απο 13% και μιλαμε για ολους τους ενηλικους ανω των 18 ετων που σημαινει οτι στις μεγαλυτερες ηλικιες θα ειναι σιγουρα μεγαλυτερο το ποσοστο

    επισης και να εμβολιαστεις δεν σημαινει οτι δεν κολλας τον κορονοιο ειναι για την ατομικη προστασια ο κορονοιος δηλαδη αν κολλησεις το περνας ηπια και ο κορονοιος δυστυχως δεν θα εξαφαιστει γιατι θα πρεπει να εμβολιασουμε ολα τα ζωα της γης.κολλανε και οι σκυλοι και οι γατες και οι τιγρειςκαι ουτω καθ εξης

  4. #229
    xaka10
    Guest
    το σαιτ που δειχνει οτι μολυνονται λιγοτερο εμβολιασμενοι στην Αγγλια αλλα πεθαινουν αρκετοι εμβολιασμενοι ειναι το ακολουθο ειναι αναρτημενο και σε αγγλικο σαιτ ο πινακας που εχει και εχουν πεθανει μεχρι στιγμης απο κορονοιο της μεταλλαξης δελτα 116 ατομα πληρως εμβολιασμενα και με τις δυο δοσεις ανω των 50 ετων.προτου με κρινετε για το σαιτ που θα παραθεσω διαβαζω απο ολα τα σαιτ δεξια και αριστερα για να εχω μια σφαιρικη εικονα
    εδω μπορει να το διαβασε και ο ανδρεας86

    πηγη:https://www.pronews.gr/ygeia/1002191...50-eton-111008

  5. #230
    xaka10
    Guest
    βασικα η θνησιμοτητα στα κρουσματα στην Βρετανια ειναι 5,603% για τους ανεμβολιαστους ανω των 50 ετων και 2,216% η θνησιμοτητα στα κρουσματα των πληρως εμβολιασθεντων ανω των 50 ετων κολλησαν 5.234 πληρως εμβολιασμενοι κορονοιο ανω των 50 ετων και πεθαναν οι 116

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by xaka10 View Post
    το σαιτ που δειχνει οτι μολυνονται λιγοτερο εμβολιασμενοι στην Αγγλια αλλα πεθαινουν αρκετοι εμβολιασμενοι ειναι το ακολουθο ειναι αναρτημενο και σε αγγλικο σαιτ ο πινακας που εχει και εχουν πεθανει μεχρι στιγμης απο κορονοιο της μεταλλαξης δελτα 116 ατομα πληρως εμβολιασμενα και με τις δυο δοσεις ανω των 50 ετων.προτου με κρινετε για το σαιτ που θα παραθεσω διαβαζω απο ολα τα σαιτ δεξια και αριστερα για να εχω μια σφαιρικη εικονα
    εδω μπορει να το διαβασε και ο ανδρεας86

    πηγη:https://www.pronews.gr/ygeia/1002191...50-eton-111008
    Συμφωνα με αυτο το site που παρεθεσες οι ανεμβολιαστοι ανω των 50 ετων εχουν πολυ παραπανω απο υπερδιπλασιες πιθανοτητες να πεθανουν απο τη μεταλλαξη Δελτα, απο οτι οι εμβολιασμενοι. Εαν βαλεις οτι κολλανε και πιο δυσκολα...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Με προλαβες, το ειχα αφησει αδρανες το φορουμ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #233
    xaka10
    Guest
    ζητω συγγνωμη αν ψυχοπλακωσα κανεναν θα προσπαθησω να μην ξαναπω αλλα δυσαρεστα για τον κορονοιο.μακαρι να τελειωσει και να γινουμε οπως πρωτα γιατι εχω υψηλα επιπεδα στρες και εχω ολο μαυρες σκεψεις για το μελλον στον κοσμο μας

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by xaka10 View Post
    συμφωνω σε καποια που λες οτι η μονη λυση ειναι το εμβολιο γιατι η νοσηση ειναι χειροτερη απο την μολυνση αλλα δεν συμφωνω οτι υπαρχει μεγαλο ποσοστο ανεμβολιαστων στην Αγγλια.δες αποσπασμα απο το αρθρο: Πλήρως εμβολιασμένο είναι πλέον το 67,5% των ενηλίκων κατοίκων του Ηνωμένου Βασιλείου (35,5 εκ.) και την πρώτη δόση έχει κάνει το 87,6% αυτών (45,1 εκ.).

    Πηγή: https://www.skai.gr/news/world/koron...omeno-vasileio
    το 67,5% ειναι πληρως εμβολιασμενο και το 87,6% των ενηλικων με την πρωτη δοση ουσιαστικα οι ανεβολιαστοι ειναι λιγοτερο απο 13% και μιλαμε για ολους τους ενηλικους ανω των 18 ετων που σημαινει οτι στις μεγαλυτερες ηλικιες θα ειναι σιγουρα μεγαλυτερο το ποσοστο

    επισης και να εμβολιαστεις δεν σημαινει οτι δεν κολλας τον κορονοιο ειναι για την ατομικη προστασια ο κορονοιος δηλαδη αν κολλησεις το περνας ηπια και ο κορονοιος δυστυχως δεν θα εξαφαιστει γιατι θα πρεπει να εμβολιασουμε ολα τα ζωα της γης.κολλανε και οι σκυλοι και οι γατες και οι τιγρειςκαι ουτω καθ εξης
    το 67% ειναι πολυ ΜΙΚΡΟ ποσοστο εμβολιασμου για εναν τεραστιο πληθυσμο και για μια μολυνση που μεταδιδεται σαν αερας, κυριολεκτικα... η πρωτη δοση δεν λεει τπτ. εμβολιασμος σημαινει, ολες οι δοσεις.επομενως το 13 που λες, ειναι εντελως αυθαιρετο. δεν υπαρχει εμβολιασμος με 1 δοση (στα διδοσικα εμβολια λεμε).. εμβολιασμενος, νοειται κανεις, 14 μερες μετα την ΔΕΥΤΕΡΗ δοση. πολλοι νοσησαν εμβολιασμενοι ΠΡΙΝ δρασει το εμβολιο.
    το 33% ανεμβολιαστων ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ.
    κι αυτο, μιλωντας για ενηλικες.
    αν συμπεριλαβουμε και τα παιδια, που προς το παρον δεν εμβολιαζονται, αλλα μεταδιδουν τον ιο σαν τρελλα, τοτε καταλαβαινεις ποσο μεγαλο ειναι το θεμα των ανεμβολιαστων..

  10. #235
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το 67% ειναι πολυ ΜΙΚΡΟ ποσοστο εμβολιασμου για εναν τεραστιο πληθυσμο και για μια μολυνση που μεταδιδεται σαν αερας, κυριολεκτικα... η πρωτη δοση δεν λεει τπτ. εμβολιασμος σημαινει, ολες οι δοσεις.επομενως το 13 που λες, ειναι εντελως αυθαιρετο. δεν υπαρχει εμβολιασμος με 1 δοση (στα διδοσικα εμβολια λεμε).. εμβολιασμενος, νοειται κανεις, 14 μερες μετα την ΔΕΥΤΕΡΗ δοση. πολλοι νοσησαν εμβολιασμενοι ΠΡΙΝ δρασει το εμβολιο.
    το 33% ανεμβολιαστων ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ.
    κι αυτο, μιλωντας για ενηλικες.
    αν συμπεριλαβουμε και τα παιδια, που προς το παρον δεν εμβολιαζονται, αλλα μεταδιδουν τον ιο σαν τρελλα, τοτε καταλαβαινεις ποσο μεγαλο ειναι το θεμα των ανεμβολιαστων..
    ξεχνας και τους ανθρωπους που περασαν κορονοιο 5.500.000 τα επιβεβαιωμενα κρουσματα πολλαπλασια τα αδιαγνωστα γιατι το 40% των κρουσματων κορονοιου ειναι ασυμπτωματικο και δεν εχουν κανει ολοι αυτοι τεστ.και αυτοι που περασαν κορονοιο εχουν υποτιθεται αντισωματα που τους προστατευουν και το 89% των κατοικων στην Αγγλια εχουν αντισωματα ειτε απο μολυνση ειτε απο το εμβολιο οποτε δεν δικαιολογειται τοσο μεγαλη διασπορα του ιου στην Αγγλια.

    αποσπασμα απο το αρθρο:The new Coronavirus Infection Survey by the Office for National Statistics (ONS) estimates over 89% of adults in the UK had COVID-19 antibodies in the week beginning the 14th of June, but The London Medical Laboratory says that more data is needed on antibody levels before ‘Freedom Day’.

    πηγη:https://www.openaccessgovernment.org...survey/115111/
    μεταφραση για οσους δεν ξερουν αγγλικα: Η καινουργια μελετη για την μολυνση απο κορονοιο απο το γραφειο των εθνικων στατιστικων εκτιμα οτι πανω απο το 89% των ενηλικων στο Ηνωμενο Βασιλειο εχουν αντισωματα για τον κορονοιο την βδομαδα αρχη γενομενης 14 Ιουνιου αλλα το ιατρικο εργαστηριο του Λονδινου ειπε οτι περισσοτερα δεδομενα θα χρειαστουν για τα επιπεδα αντισωματων πριν ημερα ελευθεριας.


    Η ημερα ελευθεριας πρεπει να ειναι σημερα που ολα ανοιγουν στο κοινο χωρις μασκες και περιορισμους.Την τελευταια προταση δεν τη γραφει το αρθρο αλλα ειναι συμπερασμα δικο μου

  11. #236
    xaka10
    Guest
    εαν το 89% των κατοικων στο Ηνωμενο Βασιλειο εχει αντισωματα οπως λεει το αρθρο εχουν πιασει την ανοσια αγελης συμφωνα με τους επιστημονες.πρωτα ελεγαν 75% των πολιτων μιας χωρας πρεπει να εχει αντισωματα για να εχουν ανοσια αγελης και με την μεταλλαξη δελτα που μεταδιδεται για πλακα το ανεβασαν το ποσοστο στο 85%.Εδω εχει 89% και καταγραφει τεραστια ποσοστα μολυνσης.

    Η γνωμη μου ειναι οτι ανοσια αγελης δεν θα πιασουμε ποτε με τον κορονοιο γιατι εκτος που πρεπει να εμβολιασουμε ολους τους ανθρωπους πρεπει να εμβολιασουμε και ολα τα ζωα επι της γης πραγμα απιθανο αλλα εστω οτι τα ζωα τα βγαλουμε εξω και μεταδιδεται μονο σε ανθρωπους υποθετικα που δεν συμβαινει στην πραγματικοτητα η ανοσια ειναι βραχυβια και χρειαζονται συνεχεια εμβολια.εχθες νοσησε ηλικιιωμενος πληρως εμβολιασμενος στον κορονοιο απο το χειμωνα στο Ηρακλειο της Κρητης και τωρα ειναι σε σοβαρη κατασταση στο Παγνη.

    Αλλο παραδειγμα ο ψυχιατρος μου που ειναι γιατρος σε δημοσιο νοσοκομειο εκανε απο τους πρωτους το εμβολιο pfizer τον Ιανουαριο σαν υγειονομικος εμβολιαστηκε απο τους πρωτους και μετα απο 4 μηνες ενω εκανε μετρηση αντισωματων και ειχε τον πρωτο μηνα 10.000 αντισωματα μετα απο 4 μηνες επεσαν στα 3.500 ο ιδιος μου το ειπε δηλαδη σε 4 μηνες μειωθηκαν τα αντισωματα κατα 2/3 που σημαινει οτι χρειαζομαστε ετησια εμβολια αν δεν τα χρειαζομαστε πιο συντομα δηλαδη στο 6μηνο 8μηνο

  12. #237
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ποιων κατοικων;;;;;;
    μιλανε παντα για ενηλικες. αυτους εμβολιαζουν, αυτους μετρανε.
    τα παιδια τα υπολογισε κανεις σαν παραγοντα μολυνσης;;;
    στην αρχη ελεγαν τα παιδια δεν μεταδιδουν, επειδη αρρωσταιναν σπανια. τωρα λενε, οτι μεταδιδουν σαν τρελα...

  13. #238
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by xaka10 View Post
    εαν το 89% των κατοικων στο Ηνωμενο Βασιλειο εχει αντισωματα οπως λεει το αρθρο εχουν πιασει την ανοσια αγελης συμφωνα με τους επιστημονες.πρωτα ελεγαν 75% των πολιτων μιας χωρας πρεπει να εχει αντισωματα για να εχουν ανοσια αγελης και με την μεταλλαξη δελτα που μεταδιδεται για πλακα το ανεβασαν το ποσοστο στο 85%.Εδω εχει 89% και καταγραφει τεραστια ποσοστα μολυνσης.

    Η γνωμη μου ειναι οτι ανοσια αγελης δεν θα πιασουμε ποτε με τον κορονοιο γιατι εκτος που πρεπει να εμβολιασουμε ολους τους ανθρωπους πρεπει να εμβολιασουμε και ολα τα ζωα επι της γης πραγμα απιθανο αλλα εστω οτι τα ζωα τα βγαλουμε εξω και μεταδιδεται μονο σε ανθρωπους υποθετικα που δεν συμβαινει στην πραγματικοτητα η ανοσια ειναι βραχυβια και χρειαζονται συνεχεια εμβολια.εχθες νοσησε ηλικιιωμενος πληρως εμβολιασμενος στον κορονοιο απο το χειμωνα στο Ηρακλειο της Κρητης και τωρα ειναι σε σοβαρη κατασταση στο Παγνη.

    Αλλο παραδειγμα ο ψυχιατρος μου που ειναι γιατρος σε δημοσιο νοσοκομειο εκανε απο τους πρωτους το εμβολιο pfizer τον Ιανουαριο σαν υγειονομικος εμβολιαστηκε απο τους πρωτους και μετα απο 4 μηνες ενω εκανε μετρηση αντισωματων και ειχε τον πρωτο μηνα 10.000 αντισωματα μετα απο 4 μηνες επεσαν στα 3.500 ο ιδιος μου το ειπε δηλαδη σε 4 μηνες μειωθηκαν τα αντισωματα κατα 2/3 που σημαινει οτι χρειαζομαστε ετησια εμβολια αν δεν τα χρειαζομαστε πιο συντομα δηλαδη στο 6μηνο 8μηνο
    Αυτο ειναι γνωστο xaka αφου και το πιστοποιητικο που εχουμε ειναι με ημερομηνια ληξεως ..

    Συνεργατης μου χρειαστηκε να ταξιδεψει ολλανδια και ενω ειναι εμβολισμανος απο το Πασχα και με το πιστοποιητικο σΤα χερια του υποβληθηκε σε τεστ αντισωματων για να δουν πως θα ταξιδεψει μιας που δεν έγινε αποδεκτό το δικο του πιστοποιητικο ..


    Απλα ειναι καποιες μικρες λεπτομεριες που δεν της λενε ακομα οπως και το φθινόπωρο ατομα που εχουν κανει ηδη δυο δοσεις θα υποβληθουν σε τεστ αντισωματων μηπως χρειαστουν και τριτη δοση .
    Οι αεροπορικές ηδη το ξεκαθαριζουν και μου το ειπαν και εμενα επειδη εχω κλεισμενο εισητηριο για το χειμωνα οπου το δικο μου πιστοποιητικο ουσιαστικα θα εχει ληξη ...

    Οπως καθε χρονο εμβολιαζεσαι με το κοινο αντιγριπικο ετσι θα εμβολιαζεσαι και με αυτο ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #239
    hlias1988
    Guest
    Εγω το εκανα το εμβολιο στις 30/6 . 20 μερες τωρα! εκανα το Jonson. δεν ξερω εαν το γραφω σωστα. αλλα αυτο που ειναι 1 δοση.
    και ειμαι μια χαρα!
    λιγο πυρετο εκανα για δυο μερες και τελιωσε το θεμα!

    αυτα απο εμενα!
    ολος ο κοσμος εχει πανικοβληθει "να το κανω να μην το κανω".
    αλλα πραγματα πρεπει να μας πειραζουν!

  15. #240
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    39
    Εγω ενα εχω να πω. Νόμιζα οτι αυτο το Forum ειναι για υποστήριξη. Για ατομα με αγχος κτλ. Ειμαι μελος χρονια και πρωτη φορα βλεπω τετοια συμπεριφορά εδω μεσα. Δηλαδη εμένα μου πήρε 2 μηνες να παρω την αποφαση να εμβολιαστω γιατί φοβόμουν πολύ. Ούτε ντεπον δε μπορώ να παρω χωρίς να παθω κρίση πανικού. Αν ερχόμουν εδώ τοτε ζητώντας υποστήριξη και εβλεπα καποιους χρηστες να με λενε αρνητη εμβολιου, ψεκασμενη, εγωίστρια κτλ μαλλον δε θα εβρισκα ξανα το θάρρος να μιλησω για τις φοβιες μου ποτε ξανα

Page 16 of 17 FirstFirst ... 614151617 LastLast

Similar Threads

  1. Έχει περάσει κάποιος Covid?
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 129
    Last Post: 06-06-2021, 03:06
  2. εμβολιο covid
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 19
    Last Post: 01-04-2021, 22:30
  3. Covid, ψυχοσωματικα και άγχος υγείας....
    By Layla123 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 22-11-2020, 22:33
  4. Αρκάς! Το εμβόλιο!
    By homebod in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2020, 09:12
  5. Replies: 3
    Last Post: 28-01-2020, 03:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •