Εμβόλιο covid ??θα το κάνετε??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 17 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 249
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186

    Εμβόλιο covid ??θα το κάνετε??

    Τώρα διάβασα ότι οι άνω τον 40 θα εμβολιαστούν μέχρι τον Ιούνιο...το κάνατε ??θα το κάνετε?? Εγώ μόνο που το σκέφτομαι ότι μπορεί να το κάνω παθαίνω πανικό..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    εγώ δε νομίζω να το κάνω. όμως θα το έκανα, ίσως πιο μετά, επείγουν άλλοι πρώτα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Έκανα το πρώτο της AstraZeneca.

    Είμαι μια χαρά και χαρούμενος που συνέβαλα στην υγεία της κοινωνίας
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Εννοείται πως οχι...κανενα εμβολιο για το covit και για κανενα λογο..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    εκανα της αστρα ζενεκα , μια χαρα ειμαι.......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    O πατέρας μου έκανε της Pfizer, είναι οκ. Περιμένει τη δεύτερη δόση.

    Εγώ δεν ξέρω αν θα το κάνω γιατί ο γιατρός μου είπε ότι εχω ισχυρή προδιάθεση για αλλεργική αντίδραση με βάση ένα τεστ. Θα δω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    146
    Γενικα υπερ των εμβολίων αλλα για το συγκεκριμένο εχω επιφυλαξεις! Άρα προς το παρόν οχι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Θα ήθελες να μας δώσεις μερικά επιχειρήματα; δηλαδή τι είναι αυτό που σκέφτεσαι και λες όχι;
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Εννοείται πως οχι...κανενα εμβολιο για το covit και για κανενα λογο..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Θα ήθελες να μας δώσεις μερικά επιχειρήματα; δηλαδή τι είναι αυτό που σκέφτεσαι και λες όχι;
    Πολύ ευχαριστως να δωσω. Οσοι εκαναν το εμβολιο 5 στους 10 ειχανε σοβαρες παρενέργειες.και δεν το στηριζω μονο σε αυτα που μαθενουμε απτο δυαδικτυο..αλλα και απτο περιβαλλον μας..
    Επειτα δεν πιστεύω οτι το συγκεκριμένο εμβολιο ειναι και πολυ αθώο οπως τα αλλα δεν πιστεύω οτι ειναι για το καλο της ανθρωπότητας...ακομα και αν δεν ειναι ενοχο δεν ειναι ουτε και αθώο..ισως ειναι μια δοκιμή για να δουνε τη μπορούνε να περασουνε στο λαο...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    γιωργο, το 5 στους 10 δεν ισχυει με τπτ, ειναι εντελως αυθαιρετο. τα προβληματα στα τοσα εκατομυρια ανθρωπων που το εκαναν, ειναι οσα σε ολα τα φαρμακα και τα εμβολια. παντα σε ενα μικρο ποσοστο παρουσιαζεται καποια παρενεργεια. ακομα και στο ντεπον, καποιοι εχουν παρενεργειες.
    προσωπικα, οταν με φωναξουν , θα παω τρεχοντας.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Από την στιγμή που μια μερίδα γιατρών είναι ενάντια σε όλο αυτό και δεν ανήκω σε καμία ομάδα που να πρέπει να εμβολιαστεί αναφισβητητα όχι !

    Άλλωστε με ποια λογική να πάει ένας υγιής άνθρωπος να εμβολιαστεί με ένα εμβόλιο που ήδη άλλες χώρες το έχουν αποσύρει ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Μάλλον έχουν καταφέρει να περάσουν στον κόσμο ότι ο κορονοιος είναι μια επικυνδινη γρίπη.... Και ότι το εμβόλιο είναι η σωτηρία...
    Ο φόβος που νιώθει ο κόσμος τον οδηγούν να τρέχει στην σωτηρία.. Δηλαδή στο εμβόλιο
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιωργο, το 5 στους 10 δεν ισχυει με τπτ, ειναι εντελως αυθαιρετο. τα προβληματα στα τοσα εκατομυρια ανθρωπων που το εκαναν, ειναι οσα σε ολα τα φαρμακα και τα εμβολια. παντα σε ενα μικρο ποσοστο παρουσιαζεται καποια παρενεργεια. ακομα και στο ντεπον, καποιοι εχουν παρενεργειες.
    προσωπικα, οταν με φωναξουν , θα παω τρεχοντας.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Κάθε χώρα (υπερδύναμη) έβγαλε το δικό της εμβόλιο, ακούς το ένα είναι καλό το άλλο δεν είναι και αντίστροφα. Βλέπεις τον πρωθυπουργό, την πρόεδρο της δημοκρατίας, τον Τσίπρα και πάει λέγοντας να κάνουν το εμβόλιο ζωντανά στην τηλεόραση, για να δει ο κόσμος ότι τα μεγάλα κεφάλια έκαναν το εμβόλιο εγώ γιατί να μην το κάνω βγάλτε τα δικά σας συμπεράσματα!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Margarita 77 View Post
    Τώρα διάβασα ότι οι άνω τον 40 θα εμβολιαστούν μέχρι τον Ιούνιο...το κάνατε ??θα το κάνετε?? Εγώ μόνο που το σκέφτομαι ότι μπορεί να το κάνω παθαίνω πανικό..
    Ναι, θα το κάνω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Κάθε χώρα (υπερδύναμη) έβγαλε το δικό της εμβόλιο, ακούς το ένα είναι καλό το άλλο δεν είναι και αντίστροφα. Βλέπεις τον πρωθυπουργό, την πρόεδρο της δημοκρατίας, τον Τσίπρα και πάει λέγοντας να κάνουν το εμβόλιο ζωντανά στην τηλεόραση, για να δει ο κόσμος ότι τα μεγάλα κεφάλια έκαναν το εμβόλιο εγώ γιατί να μην το κάνω βγάλτε τα δικά σας συμπεράσματα!!!
    Και εσύ παραδειγματιζεσαι από αυτά τα συγκεκριμένα κεφάλια και όχι από τον προσωπικό σου γιατρο ,αυτός που σε παρακολουθεί για τα θέματα σου ?

    Και ύστερα είσαι τόσο σίγουρος ότι κάνουν το εμβόλιο που θα κάνεις και εσύ ?
    Της ίδιας εταιρείας?

    Για το εμβόλιο θα εμπιστευτείς τον γιατρό σου ,τον προσωπικό σου γιατρό ,αυτόν που θα ξέρει όλο το ιστορικό σου και όχι τον κάθε τυχάρπαστο που θα σου πει ότι θα το κάνει ή θα πάρει τα κανάλια και θα πάει να εμβολιαστεί ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 17 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχει περάσει κάποιος Covid?
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 129
    Last Post: 06-06-2021, 03:06
  2. εμβολιο covid
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 19
    Last Post: 01-04-2021, 22:30
  3. Covid, ψυχοσωματικα και άγχος υγείας....
    By Layla123 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 22-11-2020, 22:33
  4. Αρκάς! Το εμβόλιο!
    By homebod in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2020, 09:12
  5. Replies: 3
    Last Post: 28-01-2020, 03:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •