Εμβόλιο covid ??θα το κάνετε?? - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 17 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 249
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    η μανα μου 86 ετων , εκανε της pfizer κι ειναι μια χαρα , εγω της αστραζενεκα , κι ειμαι επισης μια χαρα .....ο κολλητος μου που ειχε υποκειμενα νοσηματα , δεν ειναι μια χαρα .......μια χαρα και δυο τρομαρες ειναι.....

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    δεν λέω καλό είναι το κοινωνικό σύνολο αλλά σαν τη πάρτι σου δεν έχει!!όποτε ας κοιτάξει ο καθένας τον εαυτό του γιατί το κοινωνικό σύνολο δεν δίνει φράγκο για το ατομικό σύνολο..εγώ δεν ξέρω κανένα 30 40 χρόνων να έπαθε κάτι απενατιας ξέρω ότι νοσήσαν πολλοί και μερικοί πέθαναν άνω των 60!για αυτούς που πέθαναν απο εμβόλιο τι κάνει το κοινωνικό σύνολο?θα σου πω εγώ τι κάνει...λέει ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ στην προσπάθεια για έναν καλύτερο κόσμο...αν αύριο μεθαύριο μακροχρόνια πχ σου πουν ότι το εμβόλιο προκαλεί στειρότητα η καρδιοπαθείες τι θα κάνει το κοινωνικό σύνολο?μήπως μας ότι είμαστε ήρωες που καναμε το εμβόλιο και πάθαμε αυτά?όχι φίλε εγώ ήρωας δεν είμαι!
    Κότας δουλεύεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #78
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κότας δουλεύεις ?
    την πρακτική μου στο ΙΕΚ κάνω..σαν να δουλεύω σχεδόν είναι απλά δεν πληρώνομαι.οχι ότι υπαρχουν τρομερές απαιτήσεις αλλά ξες πρέπει να και 8 ώρες εκεί.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    την πρακτική μου στο ΙΕΚ κάνω..σαν να δουλεύω σχεδόν είναι απλά δεν πληρώνομαι.οχι ότι υπαρχουν τρομερές απαιτήσεις αλλά ξες πρέπει να και 8 ώρες εκεί.
    Αν δουλεύεις από Σεπτέμβριο κανονικά τότε δεν θα έχεις επιλογή σε αυτό που λες δυστηχως, οπότε ξεκίνα να μιλάς με τους γιατρούς σου ποιο θα κάνεις ...

    Έχω και εγώ έναν στην δουλειά μου ο οποίος έχει την ίδια άποψη με εσένα και επειδή την σέβομαι ,το αν θα συνεχίσει να δουλεύει για εμένα από Σεπτέμβριο ή όχι είναι στο χέρι του ..
    Νομίζω καταλαβαίνεις τι θα επικρατήσει δυστηχως για όλους εμάς που δεν θα μπορούμε να έχουμε στην δουλειά μας ανθρώπους που δεν θα εμβολιαστούν όσο και αν σεβόμαστε και υποστηρίζουμε την προσωπική τους άποψη ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #80
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    η μανα μου 86 ετων , εκανε της pfizer κι ειναι μια χαρα , εγω της αστραζενεκα , κι ειμαι επισης μια χαρα .....ο κολλητος μου που ειχε υποκειμενα νοσηματα , δεν ειναι μια χαρα .......μια χαρα και δυο τρομαρες ειναι.....
    εν τπ μεταξύ η καιμενουλα η γιαγιά που την βάλαμε να κάνει φαιζερ έπαθε πνευμονικό ίδημα τώρα πνευμονία και την πάμε από νοσοκομείο σε νοσοκομείο..βέβαια είναι 93 χρόνων αλλά πριν κάνει το εμβόλιο 2 3 μήνες πριν ήταν μια χαρά..

  6. #81
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν δουλεύεις από Σεπτέμβριο κανονικά τότε δεν θα έχεις επιλογή σε αυτό που λες δυστηχως, οπότε ξεκίνα να μιλάς με τους γιατρούς σου ποιο θα κάνεις ...
    δεν νομίζω να τολμήσουν να κάνουν κάτι τέτοιο γιατί είναι αφαίρεση της ελευθερίας τη βούλησης του ανθρώπου..αυτό που ξέρω είναι ότι και φορά την εβδομάδα πρέπει να κανείς τεστ...μέχρι εκεί ξέρω τα υπόλοιπα είναι εικασίες

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    δεν νομίζω να τολμήσουν να κάνουν κάτι τέτοιο γιατί είναι αφαίρεση της ελευθερίας τη βούλησης του ανθρώπου..αυτό που ξέρω είναι ότι και φορά την εβδομάδα πρέπει να κανείς τεστ...μέχρι εκεί ξέρω τα υπόλοιπα είναι εικασίες
    Δες λίγο ξανά γιατί έκοψε το μήνυμα ...

    Δύο φορές κάνεις το τεστ και το ένα το πληρώνει ο εργοδότης ...
    Το εμβόλιο είπαμε δεν έχει να κάνει καμία σχέση με τα τεστ μην μπερδεύεσαι...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #83
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν δουλεύεις από Σεπτέμβριο κανονικά τότε δεν θα έχεις επιλογή σε αυτό που λες δυστηχως, οπότε ξεκίνα να μιλάς με τους γιατρούς σου ποιο θα κάνεις ...

    Έχω και εγώ έναν στην δουλειά μου ο οποίος έχει την ίδια άποψη με εσένα και επειδή την σέβομαι ,το αν θα συνεχίσει να δουλεύει για εμένα από Σεπτέμβριο ή όχι είναι στο χέρι του ..
    Νομίζω καταλαβαίνεις τι θα επικρατήσει δυστηχως για όλους εμάς που δεν θα μπορούμε να έχουμε στην δουλειά μας ανθρώπους που δεν θα εμβολιαστούν όσο και αν σεβόμαστε και υποστηρίζουμε την προσωπική τους άποψη ..
    κοιτά στον ιδιωτικό τομέα μπορούν να σε διώξουν αν δεν κάνεις το εμβόλιο....όχι όμως σαν επίσημη αιτία...θα σου πουν η θα το κανείς η αλλιως θα σε διώξω γιατί έτσι γουστάρω!δεν είσαι καλός στη δουλειά σου η κάτι τέτοιο..δεν μπορείς όμως να πεις ότι σε διώχνω επειδή δεν έκανες το εμβόλιο..εγώ είμαι στο ΕΚΑΒ εκεί είναι δημόσιο και δεν έχει τέτοια!πρέπει να βγει νόμος για να με αναγκάσουν κατάλαβες?

  9. #84
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    μια φορά τη βδομάδα τεστ είπε το δελφίνι που είναι σε δημόσιο νοσοκομείο και σε μας μάλλον το ίδιο θα γίνει..το οποίο δελφίνι έχει κάνει το εμβόλιο παρόλα αυτά θα πρέπει να κάνει και τεστ!!!!!!
    Last edited by kotas; 16-05-2021 at 17:27.

  10. #85
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δες λίγο ξανά γιατί έκοψε το μήνυμα ...

    Δύο φορές κάνεις το τεστ και το ένα το πληρώνει ο εργοδότης ...
    Το εμβόλιο είπαμε δεν έχει να κάνει καμία σχέση με τα τεστ μην μπερδεύεσαι...
    δεν μπερδεύομαι σου μιλάω ξεχωριστά για το εμβόλιο και ξεχώριστα για το τεστ..ξέρω τι είναι και τα 2..παραιατρικος είμαι και 'γώ..

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    κοιτά στον ιδιωτικό τομέα μπορούν να σε διώξουν αν δεν κάνεις το εμβόλιο....όχι όμως σαν επίσημη αιτία...θα σου πουν η θα το κανείς η αλλιως θα σε διώξω γιατί έτσι γουστάρω!δεν είσαι καλός στη δουλειά σου η κάτι τέτοιο..δεν μπορείς όμως να πεις ότι σε διώχνω επειδή δεν έκανες το εμβόλιο..εγώ είμαι στο ΕΚΑΒ εκεί είναι δημόσιο και δεν έχει τέτοια!πρέπει να βγει νόμος για να με αναγκάσουν κατάλαβες?
    Δεν υπάρχει περίπτωση κανένας εργοδότης να διώξει υπάλληλο τον οποίο τον έχει και χρόνια ,με την αιτιολογία ότι δεν έκανε το εμβόλιο ..

    Αυτό σου λέω ,ότι από Σεπτέμβριο τα πράγματα θα αλλάξουν ..
    Δεν στα λέω τυχαία όλα αυτά ..
    Άλλωστε δεν διώχνει κανένας εργοδότης , παραιτήσαι στην δεδομένη περίπτωση ...

    Φυσικά όλα με δικλείδες ασφαλείας και νόμους θα γίνουν ..
    Εγώ να σου πω όταν με ενημέρωσαν τι ετοιμάζεται είπα οκ, δεν θα κάτσω να σκάσω ,ας αναλογιστεί ο καθένας τους αν μπορεί να ζήσεις έξω από αυτό το σύστημα που πάνε να φτιάξουν ή όχι ..

    Σημειώνω ότι δεν είμαι ούτε αρνητής αλλά ούτε και οπαδός του εμβολίου ..
    Απλά ειμαι επιχειρηματίας και θέλω δεν θέλω και εγώ και οι υπάλληλοι μου θα διαλέξουμε τον δρόμο τους ,αλλιώς θα στήσω μια καλύβα εκεί στο βουνό και θα ζήσω ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    μια φορά τη βδομάδα τεστ είπε το δελφίνι που είναι σε δημόσιο νοσοκομείο και σε μας μάλλον το ίδιο θα γίνει..
    Μην μπερδεύεσαι με το δημόσιο ...

    Ιδιωτικά είναι δύο και το ένα το πληρώνω εγώ σαν εργοδότης ..
    Δεν θα μπω βέβαια στην διαδικασία να σχολιάσω αυτή την απόφαση γιατί σορυ αλλά θα ρίξω καντήλια ...
    Και δεν έχω ένα και δύο υπαλλήλους :mad:
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    εν τπ μεταξύ η καιμενουλα η γιαγιά που την βάλαμε να κάνει φαιζερ έπαθε πνευμονικό ίδημα τώρα πνευμονία και την πάμε από νοσοκομείο σε νοσοκομείο..βέβαια είναι 93 χρόνων αλλά πριν κάνει το εμβόλιο 2 3 μήνες πριν ήταν μια χαρά..
    ο κολλητος μου ειχε παθει καρκινο προ 10 ετων , κι εχειτα ιδια ασχημα συμπτωματα της χημειοθεραπειας που εκανε τοτε .......

  14. #89
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μην μπερδεύεσαι με το δημόσιο ...

    Ιδιωτικά είναι δύο και το ένα το πληρώνω εγώ σαν εργοδότης ..
    Δεν θα μπω βέβαια στην διαδικασία να σχολιάσω αυτή την απόφαση γιατί σορυ αλλά θα ρίξω καντήλια ...
    Και δεν έχω ένα και δύο υπαλλήλους :mad:
    δημόσιο ενοω τον χώρο εργασίας όχι κάτι άλλο.

  15. #90
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν υπάρχει περίπτωση κανένας εργοδότης να διώξει υπάλληλο τον οποίο τον έχει και χρόνια ,με την αιτιολογία ότι δεν έκανε το εμβόλιο ..

    Αυτό σου λέω ,ότι από Σεπτέμβριο τα πράγματα θα αλλάξουν ..
    Δεν στα λέω τυχαία όλα αυτά ..
    Άλλωστε δεν διώχνει κανένας εργοδότης , παραιτήσαι στην δεδομένη περίπτωση ...


    Φυσικά όλα με δικλείδες ασφαλείας και νόμους θα γίνουν ..
    Εγώ να σου πω όταν με ενημέρωσαν τι ετοιμάζεται είπα οκ, δεν θα κάτσω να σκάσω ,ας αναλογιστεί ο καθένας τους αν μπορεί να ζήσεις έξω από αυτό το σύστημα που πάνε να φτιάξουν ή όχι ..

    Σημειώνω ότι δεν είμαι ούτε αρνητής αλλά ούτε και οπαδός του εμβολίου ..
    Απλά ειμαι επιχειρηματίας και θέλω δεν θέλω και εγώ και οι υπάλληλοι μου θα διαλέξουμε τον δρόμο τους ,αλλιώς θα στήσω μια καλύβα εκεί στο βουνό και θα ζήσω ...
    θα δούμε τι θα γίνει αν θα γίνει υποχρεωτικό και σε ποιους τομείς θα γίνει υποχρεωτικό αν γίνει..εγώ πάντως θα προσπαθήσω να το αποφύγω..αν δεν τα καταφέρω θα κάνω μάλλον το άστραζενεκα γιατί δεν εμπιστεύομαι την πολυδιαφημισμένη τεχνικη mrna..η τεχνική του αδενοιου είναι πολύδοκιμασμενη..είναι πρισσοτερα τα περιστατικα παρενεργειών μυοκαρδίτιδας κλπ και μεγαλύτερο το ποσοστό θνυσιμοτητας με φαιζερ μοντέρνα...δηλ mrna από ότι με αστραζενεκα σπουτνικ που χρησιμοποιούν την κλασική εεμβολιαστικη τεχνική ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ!!!!!υπάρχει μεγάλη προπαγάνδα με τα εμβόλια!!

Page 6 of 17 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχει περάσει κάποιος Covid?
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 129
    Last Post: 06-06-2021, 02:06
  2. εμβολιο covid
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 19
    Last Post: 01-04-2021, 21:30
  3. Covid, ψυχοσωματικα και άγχος υγείας....
    By Layla123 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 22-11-2020, 21:33
  4. Αρκάς! Το εμβόλιο!
    By homebod in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2020, 08:12
  5. Replies: 3
    Last Post: 28-01-2020, 02:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •