Εμβόλιο covid ??θα το κάνετε?? - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 17 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 196 to 210 of 249
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Ένα χρήσιμο λινκ, πώς διαχωρίζεις την ψευδή από την αληθή είδηση, πληροφορίες για τη διασπορά και παραπληροφόρηση μέσω των bot, καταπολέμηση της παραπληροφόρησης και άλλα χρήσιμα.
    Ελπίζω να επιτραπεί από τη διαχείριση, νομίζω είναι πολύ σημαντικό να υπάρχουν άξονες άμυνας και αντεπίθεσης απέναντι σε τέτοιες διασπορές. Μία παράπλευρη απώλεια της δυνατότητας στην πρόσβαση γρήγορης πληροφορίας είναι η ταυτόχρονη ταχύτητα με την οποία διασπείρεται και η ψευδής πληροφορία, όπως και οι θεωρίες συνωμοσίας. Τις έχουμε κι εδώ μέσα διαβάσει, είναι γενικό το φαινόμενο, δυστυχώς. Κι έχουμε να κάνουμε με ανθρώπινες ζωές και με τη δική μας φυσικά. Θα είμαι πάντα εχθρική απέναντι σε τέτοιες στάσεις και φαινόμενα.

    https://ec.europa.eu/info/live-work-...n_el#-covid-19
    #UnVioladorEnTuCamino

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by garfield View Post
    Το εκανα και δεν ειχα παρενεργειες. Το μοντερνα εκανα.
    κι εμεις αυτο καναμε. οικογενειακως.
    ολοι ειχαμε τον πονο στο χερι για 1-2 μερες. καμια αλλη παρενεργεια, εγω και ο ανδρας μου. η αδερφη μου στην πρωτη δοση, ακριβως τα ιδια, στην δευτερη δοση, ανεβασε δεκατα την δευτερη μερα.
    ο γαμπρος μας εκανε αστρα ζενεκα, δεν ειχε καμια παρενεργεια.

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by garfield View Post
    Το εκανα και δεν ειχα παρενεργειες. Το μοντερνα εκανα.
    Καμια απολυτως ?
    Ουτε αυτη η κοπωση που λενε οτι διαρκει αρκετες μερες μετα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #200
    garfield
    Guest
    Μια χρονια κοπωση την εχω λογω υποθυροειδισμου οποτε δεν μπορω να ειμαι σιγουρη αλλα γενικα δεν παρατηρησα κατι αλλο ευτυχως.

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by garfield View Post
    Μια χρονια κοπωση την εχω λογω υποθυροειδισμου οποτε δεν μπορω να ειμαι σιγουρη αλλα γενικα δεν παρατηρησα κατι αλλο ευτυχως.
    Ένας φίλος το έκανε εδώ και δέκα μέρες και είναι μόνιμα κουρασμένος .
    Ούτε την προπόνηση που βγάζαμε μαζί δεν μπορεί πλέον και αναρωτιέμαι μέχρι πότε κρατάει όλο αυτό ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Τα εμβόλια αυτά είναι σε πείραματικη φάση και τα κάνουν σε ανθρώπους!!! Ας τα κάνουν πρώτα σε ζώα αγελάδες βόδια κτλ και μετά να μας μουν τις αντιδράσεις και να πάρουν την ευθύνη αν κάποιος πάθει κάτι. Κανένας του δεν θα έχει ευθύνη αν πάθουμε κάτι στα καλά καθούμενα, αν ένας 30αρις είναι υγιής γιατί να ρισκάρει να χάσει τη ζωή του για το τίποτα..? Όσοι φοβουντε να πάνε να τον κάνουν, εγώ με την υγεία μου δεν παίζω!
    Και έτσι όπως το πλασάρουν μας κάνουν να φαινόμαστε παραβάτες όσοι δεν θελουμε να παρουμε μέρος στο πείραμα..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  8. #203
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Αναφέρεσαι προφανώς στον Τσιοδρα που διασωληνωθηκε μετά τον εμβολιασμό, σε σύμφωνα με τις αξιόπιστες πηγές σου.
    Αν όλοι σκέφτονταν σαν εσένα, τώρα, αν δεν είχες πεθάνει ήδη πριν το 4ο έτος όπως το 50% των παιδιών πριν 120 χρόνια, θα ήσουν σημαδεμένη στο πρόσωπο λόγω ευλογιάς, με ένα πόδι κοντύτερο από το άλλο λόγω πολυμυλιετιδας, θα εφτυνες αίμα λόγω φυματίωσης και θα είχες λυσσαξει λόγω κάποιας γάτας που σε παραμόνευε στη γωνία. Όλα τα εμβόλια για τις παραπάνω ασθένειες έγιναν με πρωτόγονα μέσα συγκριτικά με τα εμβόλια covid-19 και όμως όλα πήγαν μια χαρά. Βρισκόμαστε στο 2021 όχι στο 1900. Σε λίγα χρόνια θα είναι διαθέσιμα και εξατομικευμένα εμβόλια mRNA κατά του καρκίνου. Εκεί τί θα κάνεις? Θα περιμένεις να το κάνουν πρώτα οι άλλοι και θα προτιμήσεις να γίνεις γλομπος από τις χημειοθεραπείες? Χαλάρωσε και κλείσε ραντεβού για το εμβόλιο.
    Να αγιάσει το στομα σου φιλε!!! Μπράβο

  9. #204
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγω εκλεισα τελικα ραντεβού για τη Πέμπτη,θα παω να το κανω να ξεμπερδευω και με αυτή την εκκρεμότητα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #205
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Τα εμβόλια αυτά είναι σε πείραματικη φάση και τα κάνουν σε ανθρώπους!!! Ας τα κάνουν πρώτα σε ζώα αγελάδες βόδια κτλ και μετά να μας μουν τις αντιδράσεις και να πάρουν την ευθύνη αν κάποιος πάθει κάτι. Κανένας του δεν θα έχει ευθύνη αν πάθουμε κάτι στα καλά καθούμενα, αν ένας 30αρις είναι υγιής γιατί να ρισκάρει να χάσει τη ζωή του για το τίποτα..? Όσοι φοβουντε να πάνε να τον κάνουν, εγώ με την υγεία μου δεν παίζω!
    Και έτσι όπως το πλασάρουν μας κάνουν να φαινόμαστε παραβάτες όσοι δεν θελουμε να παρουμε μέρος στο πείραμα..
    Α φοβάσαι το εμβόλιο και οχι μια νοσο που εχει στειλει στα θυμαρακια τοσο κοσμο και αν τη σκαμπουλαρεις είναι πιθανό να σου αφησει μονιμα προβλήματα...Μαλιστα μαλιστα οοοοοκ
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Κανένα εμβόλιο δεν φοβάμαι με μια σύριγγα είμαι από 20 χρόνον και εχω βαρέσει ότι δηλητήριο υπάρχει, την πονηριά τους και τον τρόπο που πάνε να μου επιβάλουν το τι θα κάνω είναι το θέμα!
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  12. #207
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Κανένα εμβόλιο δεν φοβάμαι με μια σύριγγα είμαι από 20 χρόνον και εχω βαρέσει ότι δηλητήριο υπάρχει, την πονηριά τους και τον τρόπο που πάνε να μου επιβάλουν το τι θα κάνω είναι το θέμα!
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Τα εμβόλια αυτά είναι σε πείραματικη φάση και τα κάνουν σε ανθρώπους!!! Ας τα κάνουν πρώτα σε ζώα αγελάδες βόδια κτλ και μετά να μας μουν τις αντιδράσεις και να πάρουν την ευθύνη αν κάποιος πάθει κάτι. Κανένας του δεν θα έχει ευθύνη αν πάθουμε κάτι στα καλά καθούμενα, αν ένας 30αρις είναι υγιής γιατί να ρισκάρει να χάσει τη ζωή του για το τίποτα..? Όσοι φοβουντε να πάνε να τον κάνουν, εγώ με την υγεία μου δεν παίζω!
    Και έτσι όπως το πλασάρουν μας κάνουν να φαινόμαστε παραβάτες όσοι δεν θελουμε να παρουμε μέρος στο πείραμα..
    Δεν ξέρεις τι λες . Ακούς εκεί πειραματικά

  13. #208
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγώ έκανα την πρώτη μου δοση τη Πέμπτη!!!
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #209
    Γίνανε και οι 2 δόσεις biontech . Στην πρώτη υπήρχε ελαφρύς πονοκέφαλος για 3 μέρες . Στη δεύτερη τιποτα

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 13-07-2021 at 19:30.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Page 14 of 17 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχει περάσει κάποιος Covid?
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 129
    Last Post: 06-06-2021, 03:06
  2. εμβολιο covid
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 19
    Last Post: 01-04-2021, 22:30
  3. Covid, ψυχοσωματικα και άγχος υγείας....
    By Layla123 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 22-11-2020, 22:33
  4. Αρκάς! Το εμβόλιο!
    By homebod in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2020, 09:12
  5. Replies: 3
    Last Post: 28-01-2020, 03:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •