Η γυναίκα μου είναι έγκυος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591

    Η γυναίκα μου είναι έγκυος

    Καλησπέρα σε ολους και ολες..ο πελαργός μας βρικε επιτέλους...μολις σημερα το ορωι μαθαμε οτι η γυναικα μου ειναι εγκυος..τα καταφεραμε....
    Οσο και αν δοξασω το θεο ειναι λιγο..μεγαλη χαρη του.
    Ακομα προσπαθω να το συνηδητοποιησω..
    Με το που το μαθαμε δεν σας κρυβω οτι δεν μπορεσαμε να συγκρατησουμε τα δάκρυα μας..
    Και πανω που ειχα παρει σοβαρες αποφασεις για το γαμο μου..επισης πανω που το ειχα παρει γενικως αποφαση οτι δεν θα μπορεσω να γινω πατέρας..
    Εγινα πατερας και οχι με σπερματεγχυση οπως σκοπευαμε.
    Και ουτε με μειωση καπνίσματος..α ρε αμα θελει ο θεος..
    Ειμαι πολυ πολυ ευτυχισμένος αλλα και λιγο μπερδεμενος διαφορα συναισθήματα εχω μεσα μου..αγωνια για το παιδι
    Θελω πρωτααπο ολα να ειναι υγιης..να ειναι φιλοτιμος
    Να ειναι σωστος ανθρωπος..να ειναι κυριος η κυρια..
    Να μην με γεμισει ντροπες...απο κει και περα οτι θελει ας ειναι οτι και να ειναι καλοδεχουμενο ειναι..
    Εύχομαι με ολη μου την καρδια μεσα απτη ψυχη μου ο θεος να δωσει μωρακι και σε οσα ζευγαρια προσπαθούν να κανουν παιδι το λεω αληθινα και με ολη τη δυναμη της ψυχης μου..
    Υ.γ
    Απειρα δοξα το θεο..απειρα ευχαριστω το θεο..
    Ειναι μεγαλος είναι τεράστιος και δεν ξεχναει ποτε κανεναν
    ..αργει αλλα δεν λησμονεί

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Συγχαρητήρια Γιώργο μου !!
    Τι υπέροχα νέα είναι αυτά ,ειδικά μετά από όλο αυτό τον αγώνα που έχετε δώσει για να το καταφέρεται!!!

    Μπράβο πολύ χαίρομαι ειλικρινά γιατί κακά τα ψέματα είναι η απόλυτη ευλογία για ένα ζευγάρι όλο αυτό και ειδικά για μια γυναίκα που το επιθυμεί !!!

    Φαντάζομαι χαρά η γυναίκα σου !!!!
    Να την προσέχεις, να πάνε όλα κατ ευχην ειδικά το πρώτο τρίμηνο που είναι και το πιο καθοριστικό και να γεννηθεί πάνω απ' όλα ένα γερό μωρό ..
    Πρώτα αυτό και μετά όλα τα άλλα ..

    Δεν νομίζω η συγκεκριμένη στιγμή να ήταν τυχαία Γιώργο ,ειλικρινά και ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ ...
    Πραγματικά οι απαντήσεις σου σε όλα ήρθαν μέσα σε αυτό ,δες το πραγματικά σαν θείο δώρο ..

    Μπράβο και ξανά μπράβο και από εδώ και πέρα να είσαι περισσότερο προσεκτικός σε όλα !
    Έτσι κανει ένας υποψήφιος μπαμπάς !!!!

    Ξέρεις εσύ ,την αγκαλιά μου και τις ευχές μου μέσα από την καρδιά μου για ότι καλύτερο σε αυτό το θαυματακι !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Συγχαρητήρια Γιώργο μου !!
    Τι υπέροχα νέα είναι αυτά ,ειδικά μετά από όλο αυτό τον αγώνα που έχετε δώσει για να το καταφέρεται!!!

    Μπράβο πολύ χαίρομαι ειλικρινά γιατί κακά τα ψέματα είναι η απόλυτη ευλογία για ένα ζευγάρι όλο αυτό και ειδικά για μια γυναίκα που το επιθυμεί !!!

    Φαντάζομαι χαρά η γυναίκα σου !!!!
    Να την προσέχεις, να πάνε όλα κατ ευχην ειδικά το πρώτο τρίμηνο που είναι και το πιο καθοριστικό και να γεννηθεί πάνω απ' όλα ένα γερό μωρό ..
    Πρώτα αυτό και μετά όλα τα άλλα ..

    Δεν νομίζω η συγκεκριμένη στιγμή να ήταν τυχαία Γιώργο ,ειλικρινά και ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ ...
    Πραγματικά οι απαντήσεις σου σε όλα ήρθαν μέσα σε αυτό ,δες το πραγματικά σαν θείο δώρο ..

    Μπράβο και ξανά μπράβο και από εδώ και πέρα να είσαι περισσότερο προσεκτικός σε όλα !
    Έτσι κανει ένας υποψήφιος μπαμπάς !!!!

    Ξέρεις εσύ ,την αγκαλιά μου και τις ευχές μου μέσα από την καρδιά μου για ότι καλύτερο σε αυτό το θαυματακι !!!
    Ημουν σίγουρος οπως το ονομα μου οτι θα ησουν η πρωτη που θα απαντούσες..ξερω οτι δεν ειναι τυχαιο το μωρο..
    Και εσυ καταλαβες τι εννοω οταν ειπα σημαντικες αποφασεις...αλλα τωρα ολα ακυρωθηκαν ολα..
    Η γυναίκα μου πλανταξε στο κλαμα..και εγω εκλαψα δεν λεω οχι αλλα αυτη ηταν το κατι αλλο έπρεπε να την δεις...
    Μια απτης πιο ευτυχησμενες μερες της ζωης μου...
    Σε ευχαριστώ για της ευχες σου και ευχομαι και σε εσενα και στην οικογένεια σου οτι καλύτερο..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Να σαι καλά βρε Γιώργο, υγεία να έχουμε ,τίποτε άλλο ειλικρινα ,και τα παιδάκια μας και εμείς να τα καμαρώνουμε !!!

    Μπορώ να νοιώσω απολυτα την γυναίκα σου πίστεψέ με !!
    Την ώρα που διάβαζα το μήνυμα σου ήταν ο άντρας μου στο γραφείο και μου λέει γιατί χαμογελάς ,τι διαβάζεις ?
    Και του λέω ο Γιώργος είναι έγκυος ...
    Έτσι αυθόρμητα και ασυναίσθητα ..απλά πέθανε στο γέλιο γιατί μου είπε πως τα κατάφερες ..
    Βλέπεις δεν είπα πως η γυναίκα του Γιώργο είναι έγκυος ..
    Τελοσπαντων ...Στο λέω γιατί μπορώ να καταλάβω τι νοιώθει η γυναίκα σου και πραγματικά αυτό το συναίσθημα μόνο χαρά και χαμόγελο μου προκαλεί ασυναίσθητα ...

    Άντε από εδώ και πέρα να κρατήσεις αυτό το τόσο χαρούμενο θέμα να πάρει και λιγο ζωή που λέμε αυτό το φόρουμ μπας και διώξει όλο αυτό τον αρνητισμο και να μας λες τα νέα σου !


    Και πλέον διαπιστώνεις αυτό που σου είχα πει κάποια στιγμή .
    Μπροστά σε αυτό το μεγαλείο έχει σημασία το οτιδήποτε ?
    Αξίζουν λες όλα αυτά τα χαζά και ανούσια θεματακια που μπορεί να περνάμε κατά καιρούς μέσα στον γάμο μας ,γιατί άνθρωποι είμαστε και εμείς,δεν είμαστε από ατσάλι να μην λυγίζουμε και ούτε να επηρεαζόμαστε ώστε να σε κάνουν να στεναχωριέσαι ?

    Αυτή είναι η πραγματική χαρά και θα δεις ,να είσαι προετοιμασμένος θα βλέπεις πολλά τέτοια δάκρυα στα μάτια της γυναίκας σου ..
    Ειδικά κάθε φορά που θα το βλέπετε να μεγαλώνει στον υπέρηχο ,κάθε φορά που θα το αισθάνεται μέσα της και πολλα πολλά ακόμα που θα μας τα λες και θα χαιρόμαστε με την χαρά σου!!

    Όλα καλά ,από εδώ και πέρα μόνο χαρές !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    με το καλο!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    με το καλο!!
    ευχαριστώ πολύ φίλε μου...να είσαι καλα..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    γιωργο , συγχαρητηρια για το παιδι που θα ερθει, που το θελατε τοσο πολυ. να ερθει ευκολα για ολους σας και να ειναι υγιες.

    λυπαμαι που η γυναικα σου μενει μαζι σου επειδη καταφερατε να κανετε ενα παιδι, και δεν το ξερει.. δεν θα ηθελα να ειμαι σ την θεση της και να μην το ξερω.
    θα ηθελα ο ανδρας μου να θελει εμενα και καμια αλλη. οχι το παιδι που θα του κανω και παρεμπιπτοντως εμενα...
    δυστυχως δεν μπορω να ξεπερασω αυτο που μας ελεγες τις προαλλες οτι ενα ναι να σου πει η νεα σου γνωριμια, τα εχεις γκρεμισει ολα..
    οχι, τα παιδια δεν διορθωνουν μια σχεση ετοιμη να διαλυθει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Καλησπέρα σε ολους και ολες..ο πελαργός μας βρικε επιτέλους...μολις σημερα το ορωι μαθαμε οτι η γυναικα μου ειναι εγκυος..τα καταφεραμε....
    Οσο και αν δοξασω το θεο ειναι λιγο..μεγαλη χαρη του.
    Ακομα προσπαθω να το συνηδητοποιησω..
    Με το που το μαθαμε δεν σας κρυβω οτι δεν μπορεσαμε να συγκρατησουμε τα δάκρυα μας..
    Και πανω που ειχα παρει σοβαρες αποφασεις για το γαμο μου..επισης πανω που το ειχα παρει γενικως αποφαση οτι δεν θα μπορεσω να γινω πατέρας..
    Εγινα πατερας και οχι με σπερματεγχυση οπως σκοπευαμε.
    Και ουτε με μειωση καπνίσματος..α ρε αμα θελει ο θεος..
    Ειμαι πολυ πολυ ευτυχισμένος αλλα και λιγο μπερδεμενος διαφορα συναισθήματα εχω μεσα μου..αγωνια για το παιδι
    Θελω πρωτααπο ολα να ειναι υγιης..να ειναι φιλοτιμος
    Να ειναι σωστος ανθρωπος..να ειναι κυριος η κυρια..
    Να μην με γεμισει ντροπες...απο κει και περα οτι θελει ας ειναι οτι και να ειναι καλοδεχουμενο ειναι..
    Εύχομαι με ολη μου την καρδια μεσα απτη ψυχη μου ο θεος να δωσει μωρακι και σε οσα ζευγαρια προσπαθούν να κανουν παιδι το λεω αληθινα και με ολη τη δυναμη της ψυχης μου..
    Υ.γ
    Απειρα δοξα το θεο..απειρα ευχαριστω το θεο..
    Ειναι μεγαλος είναι τεράστιος και δεν ξεχναει ποτε κανεναν
    ..αργει αλλα δεν λησμονεί
    Συγχαρητήρια Γιώργο, χαίρομαι πολύ για σένα! :)

    Με το καλό να έρθει το μωράκι σας και να είναι γερό!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    BRAVO!! Συγχαρητήρια Γιωργο μου! για ττην αποφαση σου και το δωρο που σου εκανε ο Θεος!, να σου πανε ολα καλα κατα τν εγκυμοσυνη, ευχομαι να υπαρχει γαληνη, υγεια! και φυσικα πληρες δικη σου αποφασηστικοτητα αο εδω και περα πο θα γινεις πατερας!, πιστευω οτι ο γιος θα ειναι υπερηφανος για τον πατερα του! Διοτις εισαι αξιολογος ανθρωπος αρα θα γινεις κι καλος πατερας του, φανταζομαι θα ξεκινησαι το αγχος σου μεχρι να γεννηθει ο μικρος!, εχω κι εγω ενα φιλο μου που σαν κι εσενα προ λιγες μερες βρεθηκε οτι κυοφορειτε βρεφος! Δεν εχω υπαρξει πατερας αλλα φανταζομαι ειση θα νιωθεις ττην διαφορα στα συναισθηματα σου!
    Τωρα λιγο υπομονη και προσοχη, διοτις λενε οτι αυτοι οι 9 μηνες μοιαζουν ατελιοτοι λογο της αγωνιας! φανταζομαι θα εχεις βρει καποιον καλο γιατρο που θα πρεπει να υπαρχει εμπιστωσυνη και ευγενια μεταξι σας!
    Γιωργο μου, σου ξανα ευχομαι καλην κυηση, να εχεις καλα γεννετουρια στον αντρακλα σου!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    BRAVO!! Συγχαρητήρια Γιωργο μου! για ττην αποφαση σου και το δωρο που σου εκανε ο Θεος!, να σου πανε ολα καλα κατα τν εγκυμοσυνη, ευχομαι να υπαρχει γαληνη, υγεια! και φυσικα πληρες δικη σου αποφασηστικοτητα αο εδω και περα πο θα γινεις πατερας!, πιστευω οτι ο γιος θα ειναι υπερηφανος για τον πατερα του! Διοτις εισαι αξιολογος ανθρωπος αρα θα γινεις κι καλος πατερας του, φανταζομαι θα ξεκινησαι το αγχος σου μεχρι να γεννηθει ο μικρος!, εχω κι εγω ενα φιλο μου που σαν κι εσενα προ λιγες μερες βρεθηκε οτι κυοφορειτε βρεφος! Δεν εχω υπαρξει πατερας αλλα φανταζομαι ειση θα νιωθεις ττην διαφορα στα συναισθηματα σου!
    Τωρα λιγο υπομονη και προσοχη, διοτις λενε οτι αυτοι οι 9 μηνες μοιαζουν ατελιοτοι λογο της αγωνιας! φανταζομαι θα εχεις βρει καποιον καλο γιατρο που θα πρεπει να υπαρχει εμπιστωσυνη και ευγενια μεταξι σας!
    Γιωργο μου, σου ξανα ευχομαι καλην κυηση, να εχεις καλα γεννετουρια στον αντρακλα σου!!

    Ευχαριστώ πάρα πολύ..να εισαι καλα.. εύχομαι να σου δωσει ο θεος ότι ποθείς και οτι ειναι καλο για τη ψυχη σου..καιεσυ εισαι πολυ καλο παιδι...να εισαι καλα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Συγχαρητήρια Γιώργο, χαίρομαι πολύ για σένα! :)

    Με το καλό να έρθει το μωράκι σας και να είναι γερό!
    Γεια σου κυκνακη μου καλο... ευχαριστω πολυ να εισαι καλα..
    Ότι ποθείς και εσυ..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιωργο , συγχαρητηρια για το παιδι που θα ερθει, που το θελατε τοσο πολυ. να ερθει ευκολα για ολους σας και να ειναι υγιες.

    λυπαμαι που η γυναικα σου μενει μαζι σου επειδη καταφερατε να κανετε ενα παιδι, και δεν το ξερει.. δεν θα ηθελα να ειμαι σ την θεση της και να μην το ξερω.
    θα ηθελα ο ανδρας μου να θελει εμενα και καμια αλλη. οχι το παιδι που θα του κανω και παρεμπιπτοντως εμενα...
    δυστυχως δεν μπορω να ξεπερασω αυτο που μας ελεγες τις προαλλες οτι ενα ναι να σου πει η νεα σου γνωριμια, τα εχεις γκρεμισει ολα..
    οχι, τα παιδια δεν διορθωνουν μια σχεση ετοιμη να διαλυθει.
    Ευχαριστώ πολύ ρεμεντυ..σου ευχομαι οτι ποθεις..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,345
    Τι ευχάριστο νέο είναι αυτό μπράβο χαίρομαι για εσάς!! Πολύ σωστό και αυτό που είπες να αποκτήσουν όλα τα ζευγάρια που επιθυμούν τα δικά τους παιδιά. Εδώ θέλω να προσθέσω κάτι, μακάρι σε όσους γονείς δεν μπορούν να κάνουν παιδιά να μπορέσουν να υιοθετήσουν το παιδί που τόσο επιθυμούν, μακάρι όπως είπες να αποκτήσουν το δικό τους παιδί, αλλά επειδή πάντα θα υπάρχουν γονείς που δεν θα μπορέσουν δυστυχώς να αποκτήσουν παιδί, τουλάχιστον η υιοθεσία είναι πολύ σπουδαίο και ευλογημένο πράγμα!! Συγχαρητήρια και πάλι!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Τι ευχάριστο νέο είναι αυτό μπράβο χαίρομαι για εσάς!! Πολύ σωστό και αυτό που είπες να αποκτήσουν όλα τα ζευγάρια που επιθυμούν τα δικά τους παιδιά. Εδώ θέλω να προσθέσω κάτι, μακάρι σε όσους γονείς δεν μπορούν να κάνουν παιδιά να μπορέσουν να υιοθετήσουν το παιδί που τόσο επιθυμούν, μακάρι όπως είπες να αποκτήσουν το δικό τους παιδί, αλλά επειδή πάντα θα υπάρχουν γονείς που δεν θα μπορέσουν δυστυχώς να αποκτήσουν παιδί, τουλάχιστον η υιοθεσία είναι πολύ σπουδαίο και ευλογημένο πράγμα!! Συγχαρητήρια και πάλι!!
    Ευχαριστώ πολύ φιλε ανδρεα...
    Φυσικα και η ιυοθεσια ειναι πολύ σπουδαίο πράγμα..και δεν σου κρυβω οτι θελαμε και εμεις να ιυοθετησουμε..μην σου οω οτι ακομα δεν το εβγαλα απτο μυαλο μου την υιοθεσία..
    Αλλα δυστυχώς με 550€ το μηνα το πολύ πολύ κανα κουταβακι να υιοθετήσω για παιδι πολύ δύσκολα εως και αδυνατον μιας και τα ορφανοτροφεία ζητανε να εχεις περιουσία και αρκετα μεγαλο εισόδημα..
    Ολα τα παιδακια του θεου ειναι..ισως καποια μερα να μας αξιοση ο θεος να υιοθετισουμε και ενα..η τουλάχιστον να μπορεσουμε να τους χαρισουμε αθφονα δωρα.
    Το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε για αυτα τα αγγελουδακια...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Είσαι ψυχή ρε συ ...
    Ακόμα και πιο επάνω με το σχόλιο σου έδειξες πόσο ανώτερος άνθρωπος είσαι !!!
    Μην επηρεάζεσαι από κανένα ,άλλωστε τι αξία έχει όλο αυτό μπροστά στη χαρά σου !!!

    Τα αξίζεις όλα αυτά και με το παραπάνω και η γυναίκα σου πραγματικά είναι πολύ τυχερή που θα έχει ένα τέτοιο πατέρα δίπλα της !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο.. Η γυναίκα είναι άρρωστη.
    By AnonymousUser1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 23
    Last Post: 24-09-2019, 23:08
  2. Replies: 67
    Last Post: 14-02-2016, 01:21
  3. Eιμαι εγκυος και ο αντρας μου δεν ειναι καθολου στοργικος μαζι μου...
    By ΑΛΕΞΝΙΚΟΛ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 03-02-2014, 13:51
  4. Όταν η γυναίκα είναι μεγαλύτερη απ' τον άνδρα
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 16-07-2013, 03:15
  5. Replies: 154
    Last Post: 17-10-2008, 17:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •