Έκτακτες και αντιβίωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727

    Έκτακτες και αντιβίωση

    Παιδιά καλησπερα. Ελπίζω να είστε όλοι καλά!! Θέλω να ρωτήσω κάτι. Εδώ και λίγο καιρό προσπαθω να είμαι ήρεμη και να μην έχω άγχος και όντως μειώθηκαν οι έκτακτες. Απλά ταλαιπωρουμαι με ένα δόντι και ο οδοντίατρος μου δεν βρήκε με την πρωτη τι με ενοχλεί και εν τέλη να μη πολυλογω αφου με έχω πονο μου είπε να παρω αμοξιλ. Εγώ πηρα ένα χάπι αλλά μου κόλλησε η ιδέα ότι αν παρω θα με πιάσουν έκτακτες όπως και έγινε. Τώρα πως μου έχει κάτσει αυτό θα μου πεις. Δεν ξέρω. Αγχώθηκα όμως και με έπιασαν και κρίσεις πανικου στον υπνο αλλά όχι τόσο δυνατές. Σαν να αγχώθηκα λίγο πχ. Τέλος πάντων το ξέρω ότι ακουγεται γελοίο όπως τα λέω αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει και κανεις άλλος ενόχληση με έκτακτες και αντιβίωση. Η τελικά τις προκαλώ εγώ με το άγχος μου. Επίσης αυριο που θα παω οδοντίατρο ακόμη μια φορά αλλά δεν παει αλλο πρεπει να μου βρει τι έχω αν πχ έχω κάνει απόστημα στο δόντι και αυτό παιζει να προκαλει έκτακτες? Είναι τόσο ενοχλητικές και φοβάμαι παρα πολυ. Δεν μπορώ άλλο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Παιδιά καλησπερα. Ελπίζω να είστε όλοι καλά!! Θέλω να ρωτήσω κάτι. Εδώ και λίγο καιρό προσπαθω να είμαι ήρεμη και να μην έχω άγχος και όντως μειώθηκαν οι έκτακτες. Απλά ταλαιπωρουμαι με ένα δόντι και ο οδοντίατρος μου δεν βρήκε με την πρωτη τι με ενοχλεί και εν τέλη να μη πολυλογω αφου με έχω πονο μου είπε να παρω αμοξιλ. Εγώ πηρα ένα χάπι αλλά μου κόλλησε η ιδέα ότι αν παρω θα με πιάσουν έκτακτες όπως και έγινε. Τώρα πως μου έχει κάτσει αυτό θα μου πεις. Δεν ξέρω. Αγχώθηκα όμως και με έπιασαν και κρίσεις πανικου στον υπνο αλλά όχι τόσο δυνατές. Σαν να αγχώθηκα λίγο πχ. Τέλος πάντων το ξέρω ότι ακουγεται γελοίο όπως τα λέω αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει και κανεις άλλος ενόχληση με έκτακτες και αντιβίωση. Η τελικά τις προκαλώ εγώ με το άγχος μου. Επίσης αυριο που θα παω οδοντίατρο ακόμη μια φορά αλλά δεν παει αλλο πρεπει να μου βρει τι έχω αν πχ έχω κάνει απόστημα στο δόντι και αυτό παιζει να προκαλει έκτακτες? Είναι τόσο ενοχλητικές και φοβάμαι παρα πολυ. Δεν μπορώ άλλο.
    Είναι ξεκάθαρο ότι τις προκαλείς από το άγχος σου... δε νομίζω πως το δόντι από μόνο του μπορεί να προκαλέσει έκτακτες. Υποφέρω κι εγώ από δαύτες. Τώρα μόλις έφτιαξα χαμομήλι μήπως χαλαρώσω... δεν αντέχεται αυτή η κατάσταση, καθόλου. Σε καταλαβαίνω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ναι, τα αντιβιοτικά μπορεί να επηρεάσουν σε έκτακτες. Εμένα μου ανεβαζαν τους παλμούς.

    https://www.webmd.com/heart-disease/atrial-fibrillation/medicines-raise-heart-rate

    Ωστόσο δεν νομίζω ότι είναι λόγος να μην συνεχίσεις την αγωγή σου. Σίγουρα συμβάλει και το άγχος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Μα δεν γίνεται με το που πηρα ένα χάπι να ξεκίνησαν έκτακτες. Πραγματικά δεν ξέρω. Επίσης με το που φάω κάτι με πιανουν αμέσως. Δεν ξέρω. Πάνω που είχα ησυχάσει πραγματικα από αυτές εμφανίστηκαν παλι. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πραγματικά έχω κουραστει πολυ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Ρε παιδια σας πιανουν και εσας έκτακτες μετά το φαι? Ακριβώς όμως μόλις φάω με πιανουν.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Ναι ναι! Συμβαίνει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Εμενα παιζει ρολο τελικα μετα το φαγητο αν κατσω με διπλωμενο το στομαχι ή αν εχω φαει κατι που μου εχει προκαλεσει δυσπεψια.

Similar Threads

  1. Ταχυκαρδία από αντιβίωση... Το έχει βιώσει κάποιος;;; Τι κάνατε;
    By Μάγια in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-2019, 00:45
  2. Ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση και φοβάμαι να την παρω
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 13-12-2019, 22:19
  3. Βοήθεια!άμεση ανάγκη για αντιβίωση και φαρμακοφοβια
    By Μερμηγκας in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 13
    Last Post: 25-11-2016, 20:26
  4. [ερώτηση] xanax και αντιβίωση
    By thanasisGR in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 15-08-2011, 20:05
  5. αντιβίωση και μύκητες
    By sweet_but_obese in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-2009, 22:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •