Χάπια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: Χάπια

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    1

    Χάπια

    Καλημέρα σας. Χρειάζομαι συμβουλές κ βοήθεια.. έχω σχέση εδώ κ 6 μήνες κ ο άνθρωπος μου ήταν χρήστης ηρωίνης. Έχει απεξαρτοποιηθεί από αυτά αλλά τώρα τελευταία έχει αρχίσει να καταπίνει χάπια σαν καραμέλες.. το τελευταίο 10ωρο πήρε πολλά λεξοτανίλ. Τον έβαλα για ύπνο αλλά προτού κοιμηθεί έκανε ασυναρτησίες γιατί μαστούρωσε. Δεν αντέχω άλλο να τον βλέπω έτσι.. θέλω να τον βοηθήσω αλλά δεν ξερω τον τρόπο... κ δεν μπορώ επίσης να κοιμάται τόσες ώρες. Αν έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Fuck drugs View Post
    Καλημέρα σας. Χρειάζομαι συμβουλές κ βοήθεια.. έχω σχέση εδώ κ 6 μήνες κ ο άνθρωπος μου ήταν χρήστης ηρωίνης. Έχει απεξαρτοποιηθεί από αυτά αλλά τώρα τελευταία έχει αρχίσει να καταπίνει χάπια σαν καραμέλες.. το τελευταίο 10ωρο πήρε πολλά λεξοτανίλ. Τον έβαλα για ύπνο αλλά προτού κοιμηθεί έκανε ασυναρτησίες γιατί μαστούρωσε. Δεν αντέχω άλλο να τον βλέπω έτσι.. θέλω να τον βοηθήσω αλλά δεν ξερω τον τρόπο... κ δεν μπορώ επίσης να κοιμάται τόσες ώρες. Αν έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ
    δεν μπορεις να απεξαρτησεις κανεναν.
    μονο ο ιδιος μπορει να το κανει.
    ο φιλος σου δειχνει να προσπαθει να αντικαταστησει τις ουσιες που επαιρνε, με αλλες ουσιες.
    δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι, εκτος απο το να αποφασισεις αν θελεις να εισαι με εναν εξαρτημενο απο ουσιες, ανθρωπο...
    μπορεις να τον ρωτησεις τι σκοπευει να κανει για τις εξαρτησεις του αυτες. απο τα χαπια για παραδειγμα. αν σου πει, οτι αυτος ετσι ζει- θα ζει, δεν σου μενει κατι αλο απο το να το δεχτεις και να μεινεις, η να μην το δεχτεις και να φυγεις..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    παρε το κετρο δηλητητηριασεων 2107793777....

  4. #4
    Η λύση είναι μια, σιγά σιγά ελλατωνει τη δόση και τα κόβει και αυτα ή αντικαθιστά τα λεξοτανιλ με κάποιο άλλο σκεύασμα με σκοπό να τα κόψει με τον ίδιο τρόπο. Άμα έκανε ηρωινη είναι λογικό παντως να του φενονται σαν καραμέλες τα λεξοτανιλ. Γενικά έχει σημασία πόσο για πόσο και πώς τη έκανε την ηρωίνη και όταν την έκοψε πώς την εκοψε, υπάρχουν πολλοί που την κόβουν μαχαίρι και άλλοι που παίρνουν διάφορα όταν την κόβουν μέχρι και άλλα ναρκωτικά όπως χασις ή κοκαινη ή λεξοτανιλ ή στεντον. Τώρα η μεθαδονη η το σουμποτεξ είναι κατηγορία από μόνα τους. Εγώ δεν είμαι γιατρός και ούτε δικαιουμε να εκφέρω άποψη γιατρού αλλά το χασίς ή τα στεντον για μένα είναι από τα καλύτερα που θα μπορούσε να κάνει κάποιος για να τη κόψει.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα "fuck drugs",το ψευδονυμο σου δειχνει ποσο εχεις χαλαστει απο αυτο που ζεις.
    Ως παθον, ως προιν χρηστης δλδ, βαριων ναρκωτικων ,ως διεγνωσμενος πολυτοξικομανη θα σου καταθεσω την αποψη μου, οπου κι παλυς δεν θελω να την παρεις ως λυτροτικη.
    Εαν το αγορι σου λεει αληθεια - διοτις λυπαμαι αλλα η ηρωινη μας αναγκαζει να ζουμε δυπλη ζωη, αρα να λεμε συνεχως ψεματα οχι απο κερδοσκοπικη ματια παντα, αλλα πολλες φορες για να μην στεναχωρουμε αυτους που μας αγαπαν- ,αν λοιπον αληθευουν οσα σου λεει, θα πρεπει να σταματησει αμεσα και τα λεξοτανιλ, τις οποιες βενζοδιαζεπινες, και αυτα ναρκωτικα ειναι ,ειδικα σε μεγαλες ποσωτητες.Μαλιστα ειναι χειροτερα μερικες φορες διοτις δεν καταλαβαινεις τι κανεις αρα γινεσαι και επικινδυνος,σε πολλους τομεις,απο οδηγηση μεχρι να γινεις βιαιος.
    Θα πρεπει λοιπον αγαπιτη μου να μαθεις πρωτα την αληθεια,εαν δλδ παιρνει ηρωινη η οχι!Υπαρχουν διαφοροι τροποι να το καταλαβεις, θα σου πω μερικους χωρις ομως να το παιζω γιατρος.Μπορεις να του πεις οτι εχεις βρει απο καποιον γνωστο σου χαπια ναλτραξωνης, και οτι θα θελες να παρει ενα, η οτι του το εχεις βαλει στο φαγητο.Το συγκεκριμενο χαπι ,εαν δεν εισαι χρηστης οποιουχων- δλδ σε καθαρους οργανισμους οπως εσενα - δεν εχει καμια δραση, η ουσια αυτη ειναι ανταγωνιστης ηρωινης, εαν δλδ εχεις μεσα σου ηρωινη το σωμα σου θα προσπαθησει να την αποβαλει με πολυ εντονο τροπο, θα εμφανησει συνδρομο στερησης πολυ δυνατο! με φρικτους πονους! αρα εαν εχει, η αν πινει ηρωινη εως και 5 μερες πριν θα αντιδρασει, θα σου πει οτι δεν θελει να το παρει.Αν το δεχτει, παει να πει οτι λεει αληθεια οτι ειναι καθαρος, αφου δεν του κανει τυποτα οταν ειναι καθαρος.
    Αλλος τροπος ειναι να παρατηρησεις τις κορες των ματιων του, εαν στο αναμα του φωτος μικραινουν κι μακρια απο το εντονο φως ξανα μεγαλωνουν φυσιολογικα παει να πει οτι ειναι καθαρος.Ειδαλως, εαν μαινουν μικροκαμονενες παει να πει οτι ειναι υπο την επιροια οποιουχων.
    Ενας αλλος τροπος,ειναι κατα την διαρκεια της σεξουαλικης σας επαφης, εκει μπορεις να καταλαβεις παλυς αν λεει αληθεια ,ομως θα πρεπει να εχεις κανει σεξ μαζι το εις γνωση σου οτι ηταν υπο την επιρια και αλλη φορα που ηταν καθαρος, ωστε να μπορεις να αντηληφθεις την διαφορα που θα σου πω. Ετσι εαν ειναι υπο την επιροια οποιουχων, δεν θα μπορει να "τελιωσει"η με πολυ μεγαλη δυσκολια θα υπαρξει η οποια εξπερματωση οπου και παλυς θα ειναι πολυ "φτωχα" τα πραματα, συγνωμη για τις λεπτομερειες λλα ετσι το καταλαβαινεις, αφου η ηρωινη δεν αφηνει τον οργανισο να δουλεψει σωστα, δημιουργει ενα ειδος ανεμιας, δεν μπορει να κυκλοφορησει οπως πριν τα υγρα στο σωμα του αφου τα νεφρα υπολειτουργουν κατω απο την μιση ενταση. Εαν ειναι καιρο χρηστης ενδεχεται να μην εχει καθολου στυση , η να ειναι πολυ χαλαροι οι μυες του.
    Υπαρχουν και αλλοι τροποι, αλλα αυτοι ειναι θεωρω οι πιο ευκολοι για μια κοπελα οπου ειναι σε σχεση με εναν χρηστη η -ευχομαι απο καρδιας -προιν χρηστη. Επειδη το εχω ζησει πολλες φορες αυτον τον εφιαλτη! -για να ειμαι ειλικρηνεις ,νιωθω και τυψεις διοτις αν ειμουν στη θεση του δεν θα θελα να υπαρχει καποιος που θα μαθενε στην κοπελα μου τροπους για να με καταλαβαινει,απο την αλλη ομως πλεον ξερω οτι το σωστοειναι η αληθειακαι σε τετοιαθεατα ,πρεπει η κοπελα του να ξερει την αληθεια - ,αυτο που ζειτε λοιπον ,το εχω ζησει δυτυχως και εγω πολλες φορες και οχι μονο 6 μηνες!, ειναι πολυ ασχημο! ειναι σαν να υπαρχει τριτο προσωπο στην σχεση σας, οσο ασχημα νιωθεις εσυ τοσο και χειροτερα νιωθει το αγορι σου, πηστεψεμε επειδη εχω βρεθει στη θεση του, "ποναει" πολυ η ψυχη του! εαν ειναι καθαρος απο ηρωινη εισαι τυχερη διοτις ειναι στην αρχη ενοςνεου ξεκινηματος, οπου εσυ μπορεις να διαδαματησεις μεγαλο ρολο, τα συναισθηματα του να ξες ειναι πολυ καθαρα σε αυτο το σταδιο , οπως και οι οποιες δρασεις αυτων,δλδ εαν περνατε καλα θα ειναι πολυ χαρουμενος ,εαν του φερθεις ασχημα θα στεναχωρηθει πολυ! Αυτο δεν ειναι κανονας, αλλα συμβαινει αρκετα, σε εμενα δλδ ηταν ακριβως ετσι.
    Τελος, θα πρεπει οπως και θες απο αυτον να ειναι αληθεινος πρεπει και εσυ να εισαι απεναντι του το ιδιο.Εννοω οτι εαν δεν εχεις σχεδια για σοβαρη σχεση μαζι του, η αν δεν νιωθεις κατι δυνατο, πρεπει να του το πεις, μην τον αφησεις στην αγνοια, στη φαντασια του ερωτα! διοτις θα του κανει πολυ κακο, ειδικα αυτο τον καιρο. Πρεπει να του πεις ξεκαθαρα τα σχεδια σου για το μελον σας,προσωπικα ειτε επειδη δεν ηθελαν να με πικρανουν, ειτε επειδη φοβοντουσταν πως θα αντιδρασω μερικες φορες με αφηναν να ζω ενα παραμυθι ερωτικο! ενω μεσα τους δεν υπηρχε τυποτα, οταν λοιπον ερχοταν η μερες της "αποκαλυψης" αυτα π ενιωθα μεσα μου ηταν τρομακτικα! ουτε να τα θυμαμαι δεν θελω!,, για αυτο σε παρακαλω μην του κανεις το ιδιο που εκαναν σε εμενα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Fuck drugs View Post
    Καλημέρα σας. Χρειάζομαι συμβουλές κ βοήθεια.. έχω σχέση εδώ κ 6 μήνες κ ο άνθρωπος μου ήταν χρήστης ηρωίνης. Έχει απεξαρτοποιηθεί από αυτά αλλά τώρα τελευταία έχει αρχίσει να καταπίνει χάπια σαν καραμέλες.. το τελευταίο 10ωρο πήρε πολλά λεξοτανίλ. Τον έβαλα για ύπνο αλλά προτού κοιμηθεί έκανε ασυναρτησίες γιατί μαστούρωσε. Δεν αντέχω άλλο να τον βλέπω έτσι.. θέλω να τον βοηθήσω αλλά δεν ξερω τον τρόπο... κ δεν μπορώ επίσης να κοιμάται τόσες ώρες. Αν έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ
    Έξι μήνες πραγματικά αξίζουν για να θυσιάσεις μια ζωή ?

    Όσο καλή θέληση να έχεις εσύ ,αν ο ίδιος δεν θέλει δεν θα καταφέρεις τίποτα δυστηχως ...

    Αυτό σκέψου καταρχήν ..Αν η δική σου η ζωή αξίζει να έχει τέτοια μοίρα ..
    Αν αντέχεις να κάνεις τέτοια τεράστια προσπάθεια ..
    Δεν μιλάμε για απλά πράγματα σε αυτές τις περιπτώσεις ..

    Παραδείγματα χιλιάδες και τα περισσότερα με πολύ άσχημη κατάληξη ..
    Και δεν είναι μόνο ο θάνατος σε αυτή την περίπτωση η άσχημη κατάληξη..
    Ειναι όλος αυτός ο Γολγοθάς ..

    Εσύ αντέχεις να το περάσεις όλο αυτό ?
    Έχεις τόσα ψυχικά αποθέματα ώστε να μην σε παρασύρει και εσένα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Έξι μήνες πραγματικά αξίζουν για να θυσιάσεις μια ζωή ?

    Όσο καλή θέληση να έχεις εσύ ,αν ο ίδιος δεν θέλει δεν θα καταφέρεις τίποτα δυστηχως ...

    Αυτό σκέψου καταρχήν ..Αν η δική σου η ζωή αξίζει να έχει τέτοια μοίρα ..
    Αν αντέχεις να κάνεις τέτοια τεράστια προσπάθεια ..
    Δεν μιλάμε για απλά πράγματα σε αυτές τις περιπτώσεις ..

    Παραδείγματα χιλιάδες και τα περισσότερα με πολύ άσχημη κατάληξη ..
    Και δεν είναι μόνο ο θάνατος σε αυτή την περίπτωση η άσχημη κατάληξη..
    Ειναι όλος αυτός ο Γολγοθάς ..

    Εσύ αντέχεις να το περάσεις όλο αυτό ?
    Έχεις τόσα ψυχικά αποθέματα ώστε να μην σε παρασύρει και εσένα ?
    Συμφωνω κι καλα κανεις να λες στην θεματοθετρια οτι πρεπει να κοιταξει την προσωπικη της ψυχικη υγεια.
    Αλλα ο ανδρας δεν εχει δικαιωμα? αυτος ειναι στην συγκεκριμενη φαση ο ασθενης, αυτος ειναι που εχει αναγκη φροντιδας!η κοπελα ειναι υγειες, εξαλου η κοπελα συνηθζετε να φροντιζει το αγορι της!. Αν μαλιστα λεει αληθεια, οπου το σωστο ειναι να παρουμε την αληθεια ως υποθεση, οτι ο ανδρας δεν πινει οτι ειναι καθαρος απο ητωινη κι οτι πειρε καποια φορα παραπανω λεξοτανιλ, τοτες παει να πει οτι το αγορι της εχει κανει τον αγωνα του! και σχεδον εχει νικησει!, εναν δυσκοο αγωνα που θελει κι ενα χερι βοηθειας!, μια αγκαλια, να του δωθει πραγματικη αγαπη, φροντιδα, συναισθηματα ομορφα! Τα αξιζει ! και ειναι υποχρεωση καθε γυναικας προς τον συντροφο της! δεν ειναι ερωτημα, ειναι καταφαση!

Similar Threads

  1. Χάπια - ιψδ
    By eleni.p in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 19-02-2020, 00:51
  2. Χάπια...
    By kallia13 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-2014, 04:33
  3. χαπια αδυνατισματος
    By iokasti_ed in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 4
    Last Post: 15-08-2013, 10:18
  4. Χάπια & σεξ
    By Konstantinoss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 25-01-2013, 16:01
  5. ΧΑΠΙΑ & ΧΑΠΙΑ
    By Sofia in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 61
    Last Post: 20-01-2007, 11:59

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •