Και εγώ πάσχω από κοινωνική φοβία και δεν έχω πολλές εμπειρίες (ήμουν λίγο τυχερός γιατί ο ετεροζυγωτικός δίδυμος αδελφός μου με έσερνε παντού μαζί του). Και εγώ λέω ψέματα και κάποιες φορές το έχουν καταλάβει. Δεν έχω πάει με γυναίκα ποτέ και φαίνεται. Μια κοπέλα στη δουλειά με ρώτησε ευθέως αν έχω πάει ποτέ με γυναίκα και ένιωσα πολύ άσχημα. Μετά με ψαρευαν συνέχεια για το ίδιο θέμα και απαντούσα με χιούμορ. Αλλά εντέλει χέστηκα κι αν δεν με πίστεψαν. Στην τελική δεν μπορεί ο άλλος να είναι ποτέ σίγουρος τι έχεις και τι δεν έχεις κάνει. Έτυχε να μου αρέσει μια κοπέλα πριν λίγο καιρό και αρχικά πήγε καλά αλλά μετά τα έκανα μαντάρα και φάνηκε πόσο weirdo ήμουν. Χαθήκαμε. Το θέμα είναι ότι τα άτομα που με γνωρίζουν τώρα έχουν καλύτερη άποψη για μένα από εκείνη την κοπέλα και τους προηγούμενους γνωστούς μου γιατί βελτιώθηκα και είμαι λιγότερο weirdo. Επίσης κάποιες φορές που κατάφερα να βγω με άτομα για καφέ βαρέθηκα λίγο γιατί δεν ταιριάζαμε. Ίσως αν βγεις με άτομα με κοινά γούστα (μουσική, σειρές) να μην φανείς τόσο weirdo. Μπορείς να διαβάσεις και άρθρα στο διαδίκτυο για να βελτιώσεις τις κοινωνικές δεξιότητες σου ή το ποια πράγματα να αποφύγεις όταν είσαι ανάμεσα σε κόσμο.