εκτακτες συστολες - αρνητικα ταφ σε καριογραφημα - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 196
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Και εκεί που κάθομαι χαλαρή, ξαπλωμένη ενώ κοιμούνται τα παιδιά, χτυπάνε οι έκτακτες και μετά ταχυκαρδία για λίγο... Κάθε μέρα! Κάθε μέρα! Όταν ηρεμώ, όταν ξαπλώνω, όταν κάνω κάτι που έστω λίγο με ευχαριστεί και κάπως ξεφεύγει το μυαλό μου ΕΚΕΊ ΟΙ ΠΟΥΤ...!!!! Να μου διαλύουν τα πάντα.

  2. #47
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Και εκεί που κάθομαι χαλαρή, ξαπλωμένη ενώ κοιμούνται τα παιδιά, χτυπάνε οι έκτακτες και μετά ταχυκαρδία για λίγο... Κάθε μέρα! Κάθε μέρα! Όταν ηρεμώ, όταν ξαπλώνω, όταν κάνω κάτι που έστω λίγο με ευχαριστεί και κάπως ξεφεύγει το μυαλό μου ΕΚΕΊ ΟΙ ΠΟΥΤ...!!!! Να μου διαλύουν τα πάντα.
    Και γω σήμερα μια το πρωί ... είμαστε τώρα οικογενειακά ωραια και τσουπ άλλη μια και ταχυκαρδία μέτρησα 134 ξάπλωσα 5 λεπτά αλλά
    Τίποτα και έτσι ήρθα πάλι με τους δικούς μου στην αυλή δεν είπα τίποτα βέβαια ... αλλά πίνω νερό πολύ μπα και περάσουν βαρέθηκα στ’αληθεια σε καταλαβαίνω απόλυτα να ξέρεις

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Angy27@ View Post
    Και γω σήμερα μια το πρωί ... είμαστε τώρα οικογενειακά ωραια και τσουπ άλλη μια και ταχυκαρδία μέτρησα 134 ξάπλωσα 5 λεπτά αλλά
    Τίποτα και έτσι ήρθα πάλι με τους δικούς μου στην αυλή δεν είπα τίποτα βέβαια ... αλλά πίνω νερό πολύ μπα και περάσουν βαρέθηκα στ’αληθεια σε καταλαβαίνω απόλυτα να ξέρεις
    Σου συμβαίνει μετά από δυνατές έκτακτες να κάνεις ταχυκαρδία? Εμένα πολύ συχνά. Μετά από έντονες, ξαφνική ταχυκαρδία. Σηκώνομαι πίνω νερό και ρίχνω και στο πρόσωπο πολυ γιατί τρομάζω. Τι να πω... Δεν μπορώ να ακούω μην δίνεις σημασία!!! Τρελαίνομαι μου γυρνάει το μάτι. Δεν θα δίνω μόνο αν απαλλαγώ από αυτές ή χαπακονομαι τύπου μαστούρα και δεν νιώθω τίποτα!

  4. #49
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Σου συμβαίνει μετά από δυνατές έκτακτες να κάνεις ταχυκαρδία? Εμένα πολύ συχνά. Μετά από έντονες, ξαφνική ταχυκαρδία. Σηκώνομαι πίνω νερό και ρίχνω και στο πρόσωπο πολυ γιατί τρομάζω. Τι να πω... Δεν μπορώ να ακούω μην δίνεις σημασία!!! Τρελαίνομαι μου γυρνάει το μάτι. Δεν θα δίνω μόνο αν απαλλαγώ από αυτές ή χαπακονομαι τύπου μαστούρα και δεν νιώθω τίποτα!
    Καμία φορά μετά από έκτακτες , άλλες όχι , άσχετα έτσι από το πουθενά ( ταχυκαρδίες ) όλοι πίνουν εγώ δεν μπορώ λέω να πιω μια μπυρα καλώς μετά από τις 2 χαμός [emoji35] η αν δεν έχω έκτακτες , ταχυκαρδίες σίγουρα και γω παίρνω χάπια αλλά δεν είναι δυνατά και δεν πιάνουν πάντα οι γιατροί εδώ δεν θέλουν να μου δώσουν ζω στην Γαλλία από τα 18 μου και είμαι 41.. και οι εκτατες άρχισαν από τα 31..... φαντάσου

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Angy27@ View Post
    Καμία φορά μετά από έκτακτες , άλλες όχι , άσχετα έτσι από το πουθενά ( ταχυκαρδίες ) όλοι πίνουν εγώ δεν μπορώ λέω να πιω μια μπυρα καλώς μετά από τις 2 χαμός [emoji35] η αν δεν έχω έκτακτες , ταχυκαρδίες σίγουρα και γω παίρνω χάπια αλλά δεν είναι δυνατά και δεν πιάνουν πάντα οι γιατροί εδώ δεν θέλουν να μου δώσουν ζω στην Γαλλία από τα 18 μου και είμαι 41.. και οι εκτατες άρχισαν από τα 31..... φαντάσου
    Δεν παίρνεις κάτι για τους παλμους;

    Εγώ τα τελευταία δύο χρόνια έχω ορθοστατικη ταχυκαρδία, αν και ο γιατρός την αναφέρει ως παροξυσμικη. Με πιάνουν κυρίως σε όρθια θέση. Έπαιρνα το procolaran τώρα το σταμάτησα για κάποιο διάστημα.

    Όταν με πιάνει σε καθιστή θέση (ευτυχώς όχι συχνά) παίρνω βαθιές ανάσες και μετά πίνω νερό. Πέφτουν αρκετά οι παλμοί έτσι.

  6. #51
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Δεν παίρνεις κάτι για τους παλμους;

    Εγώ τα τελευταία δύο χρόνια έχω ορθοστατικη ταχυκαρδία, αν και ο γιατρός την αναφέρει ως παροξυσμικη. Με πιάνουν κυρίως σε όρθια θέση. Έπαιρνα το procolaran τώρα το σταμάτησα για κάποιο διάστημα.

    Όταν με πιάνει σε καθιστή θέση (ευτυχώς όχι συχνά) παίρνω βαθιές ανάσες και μετά πίνω νερό. Πέφτουν αρκετά οι παλμοί έτσι.
    Και γω σε όρθια στάση έκανα το τεστ να δω με
    Τους παλμούς και πάνε πάνω από 30...όχι δεν μου έχουν δώσει τίποτα .. είχαν περάσει λίγο με την γυμναστική αλλά
    Τώρα σταμάτησα αφού είναι όλα κλειστά . Αλλά γενικά είμαι πολύ αγχώδης άτομο ...

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Να ρωτησω τις κοπελες εδω...
    Οταν ειμαστε στις μερες του μηνα ειναι πιο εντονες και πιο συχνες οι εκτακτες; Επειδη με εχουν τρελανει. Επηρεαζονται απο τις ορμονες; Δεν νομιζω απλα ειπα να ρωτησω διοτι μου φαινεται λιγο περιεργο...

  8. #53
    Καλησπέρα , σ’εμένα πάντως δεν υπάρχει διαφορά [emoji848]

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Καλησπερα!! Ναι πριν τη περίοδο κ στη διαρκεια οι εκτατες κ οι Ταχυπαλμιες μπορεί να γινουν εξαλλες, απολυτως φυσιολογικό κ εγω το παθαινω οπως μ ειχε πει κ ο καρδιολογοςμ απλα αγνοησε τες, π να δεις χολντερ μ είπε απο γυναικες στιςημερες περιοδου εξαλλα ολα!!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Σε ευχαριστω για την απαντηση! Διοτι θα τρελαινομουν!!

  11. #56
    Αχ ποσο σε νιωθω... Εχω γραψει κ εγω πολλά στα φορουμ για το τι κ πως... Ανέβασα κ βιντεακι στο youtube για την ηλεκτροφυσιολογική μελετη που εκανα
    Μαπινω στη κουβέντα γιατι ενιωσα ακριβώς αυτο που λες ανάγκη να βηξεις... Μια αίσθηση περιεργη στη καρδια στο ρυθμο της κ στο λαιμό σαν κενο... Ενα σφιξιμο μια διακοπή αναπνοής... Ενα τρέμουλο στην καρδιά κατι σαν το στομαχι οταν γουργουριζει... Δεν μπορώ να περιγράψω την αίσθηση.... Το μονο σίγουρο ειναι ο τρομος... Απίστευτος φόβος....

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ετσι! Αυτο δηλαδη με τον βηχα ειναι γελοιο! Ολα οσα εγραψες τα νιωθω. Παιρνεις χαπι; Δεν βγηκε κατι ρε παιδια να μην τις νιωθουμε;

  13. #58
    Ξεκινησα παίρνοντας 1/4 κερλον.... Μετα την ηλεκτροφυσιολογική μελέτη... Κ τα ακαρπα αποτελέσματα.. Παιρνω μισο πρωι μισο βραδυ λοπρεσορ... Κ εγω με. Φουλ κρισεις πανικου προ 4ετιας που ηταν στο πικ τους... Με ψυχαναλυση κ με τα χαπια τους β αναστολείς που σου κανουν να μη νιώθεις έντονα τους χτυπους... Δοξα το θεο σταματησαν σχεδον τελείως οι κρι πανικου.... Οι αρρυθμιες... Καλυτερα αλλα οχι ολες οι μερες... Πανε κ έρχονται

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Παιδιά κουράγιο σε όλους ,σας καταλαβαίνω όλες απόλυτα και εγώ έχω τρελό θέμα με έκτακτες και ταχυκαρδιες και δεν ξέρω τι να κάνω. Νιώθω το στομάχι μου χάλια? Εκεί αυτές και δεν ξέρω γιατί. Να είναι από στομάχι? Δεν το συζητώ ότι και εγώ πριν να έρθει η περιοδος έχω άπειρες!! Απλά νιώθω ότι με πιάνει και όταν έχω το στομάχι μου χάλια. Το νιώθετε και εσείς?

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ειδα τωρα ενα βιντεακι στο youtube. Εισαι η Γιωτα; Αν ναι τοτε ειδα το σωστο βιντεο. Αυτη η μελετη ειναι η ιδια με τον καθετηριασμο;

Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 26-10-2020, 00:55
  2. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2020, 05:32
  3. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ
    By canio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2019, 15:27
  4. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 20:29
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •