εκτακτες συστολες - αρνητικα ταφ σε καριογραφημα - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 14 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 196
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Και εγώ ρε παιδια τα ίδια και μόνο εδώ μέσα βρίσκω παρηγορια. Είναι τόσο άσχημο το αίσθημα που δεν ξέρω τι να κάνω ώρες ώρες. Το άγχος όλα τα κάνει χειρότερα. Το στομάχι με έχει λυγίσει πολυ. Αλλά θέλω να είμαι θετική και να μη το βάζω κάτω. Εγώ παντως παρατηρω μοτίβο στις δικές μου. Μετά το φαι γίνεται πανηγυρι. Απλά προσπαθώ να προσεχω και να μην αγχώνομαι για το παραμικρο.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    188
    Και εγω μετα το φαγητο. Εκανα το λαθος σημερα και ηπια ενα φραπε με νεσκαφε και εγινα χαλια. Ξαφνικα σαν καθομουνα ενιωσα ενα σφιξιμο στο στηθος, ιδρωσαν οι παλαμες μου και ακομα δεν ειμαι τελειως καλα. Κριση πανικου; Κατι αλλο; Δεν εχω ιδεα! Αστα να πανε. Ζουμε με το σταγονομετρο...

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Καλά δεν το συζητώ ότι δεν έχω πιει καφε εδώ και μήνες. Αυτές τις μέρες έκανα το λάθος να πιω κοκα κολα και δυο γουλιές από κοκτέιλ και τωρα δεν σταματούν. Και ρε παιδια το περιεργο είναι ότι πχ μπορεί να κάτσω στραβά στην πολυθρονα και να αρχίσουν και μετά να σηκωθώ και να σταματήσει. Τι φάση ρε γαμωτο? Και είναι άλλοτε σαν να χάνω χτυπους και άλλες φορές σαν να βαράει ρυθμικά μπουμ... Μπουμ.. Δυνατά κάθε δευτερόλεπτα. Δεν μπορώ να καταλάβω. Με βλέπω να πηγαινω παλι στο γιατρό.... Δεν αντέχω αλλο

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Το καλό είναι ότι έχετε καταλάβει ότι το στομάχι παίζει κάποιο ρόλο στις έκτακτες. Εγώ δεν έχω καταλάβει μπορεί να με πιάσει σε άσχετη στιγμή σε όλες τις ώρες της ημέρας και χωρίς να νιώθω αγχωμένη ή να κάνω κάτι άλλο. Από ότι έχω καταλάβει δεν επηρεάζει το στομάχι μου γιατί δεν κάνω μετά το φαγητό. Πάντως δεν έχω βγάλει άκρη γιατί προκαλούνται μάλλον δε θα μάθω ποτέ μετά από τόσα χρόνια που τις έχω. Το καλό είναι ότι έχω πολύ λίγες σε σχέση με άλλους που έχω διαβάσει που έχουν εκατοντάδες και χιλιάδες και υποφέρουν κάθε μέρα και ούτε τα χάπια δεν τους πιάνουν. Τι να πω δε βγάζουμε άκρη!

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Έχετε παρατηρησει να σας πιανουν έκτακτες στον υπνο? Εγώ αισθάνομαι και στον υπνο και ξυπνάω. Είναι τόσο τρομακτικό. Φοβάμαι μην σταματήσει η καρδιά μου καμιά φορά στον υπνο μου.

  6. #81
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Έχετε παρατηρησει να σας πιανουν έκτακτες στον υπνο? Εγώ αισθάνομαι και στον υπνο και ξυπνάω. Είναι τόσο τρομακτικό. Φοβάμαι μην σταματήσει η καρδιά μου καμιά φορά στον υπνο μου.
    Απειρα ξενύχτια... Εχω φυγει απτη δουλςια αρκετες φορές γιατι παλιότερα πάθαινα κ κρισεις πανικου μετα απο εκτακτες... Ειναι αρκετα δύσκολη η φαση μας δυστηχως

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Ναι αλλά σας έχει τυχει να ξυπνήσετε από έκτακτες? Γιατί φοβάμαι παρα πολυ

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Επίσης πιστευω οτι οι κρίσεις πανικου παιζουν ρόλο και εγώ έχω αρκετές και ειδικά την νυχτα

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Εγω καποιες φορες δεν μπορω να κοιμηθω λογω εκτακτων και των ακομα χειροτερων παυσεων. Με το που χαλαρωνει τελειως το σωμα πεταγομαι πανω χωρις ανασα. Γενικα οσο περνανε τα χρονια γινοτναι ολο και χειροτερες. Οταν πρωτοξεκινησαν ηταν ελαχιστες και απλες εκτακτες κενο χτυπος δεν με αγχωναν αυτα. Μετα αρχισαν να προστιθενται πολλες εκτκατς στην σειρα χωρις κανονικο χτυπο, ταχυκαρδιες, πονοι, αυτες οι εκτακτες που ειναι απλα λες και κατι κινειται στο στηθος κτλ. Εχω φτασει σε σημειο να μην μπορω να φυγω απο την πολη μου εδω και εναν χρονο γιατι φοβαμαι οτι θα τις παθω σε καποιο μεσο μεταφορας και δεν θα μπορω να τρεξω σε καποιον γιατρο. Ακομα και λιγο πιο εξω απο την πολη θα το σκεφτω διπλα να παω. ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Πραγματικά τραγική κατάσταση. Πρέπει να προσπαθήσουμε να χαλαρώσουμε και να σκεφτόμαστε πιο αισιόδοξα. Εσείς έχετε νιώσει ποτέ παύση μόνο και μετά να μην νιώσετε αυτόν τον δυνατό χτύπο που κάνει η έκτακτη;

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    ναι αυτο πιθανοτατα ειναι παυση οχι εκτακτη

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Νομίζω τα έχω νιώσει όλα. Και μένα με έχει επηρεάσει αρκετά πια στην καθημερινότητα μου. Δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Αλλά τώρα και στον υπνο? Αυτό με ξεπερνά νομίζω πως θα πεθάνω στον υπνο μου και δεν μπορώ ουτε ήσυχα να κοιμηθώ πια.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    εχεις διαγνωσθει με αγχωδη διαταραχη ελλη? πως εμφανιστηκαν οι εκτακτες? πηρες καποια αγωγη?
    Περυσι για καμποσο διαστημα δεν σηκωνομουν καθολου απο το κρεβατι για να μην τις νιωθω, γιατι τις ενιωθα μονο στην κινηση. Πηρα αντικαταθλιπτικα σταματησαν και τωρα παλι τα ιδια

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Αυτές οι παύσεις είναι επικίνδυνες ή θεωρούνται καλοήθεις όπως οι έκτακτες;

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Έκτακτες ειναι όλα, απλώς τις αντιλαμβάνεται ο καθένας διαφορετικά.

    Παύσεις κάνει βέβαια κάθε καρδιά. Παύσεις άνω τον 2 δευτερολέπτων θέλουν διερεύνηση. Συνήθως δεν τις αισθανόμαστε όμως. Σε χολτερ φαίνονται.

Page 6 of 14 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 25-10-2020, 23:55
  2. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2020, 04:32
  3. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ
    By canio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2019, 14:27
  4. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 19:29
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 17:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •