εκτακτες συστολες - αρνητικα ταφ σε καριογραφημα - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 14 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 196
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Ειρήνη όπως λένε και οι γιατροί σε μια δομικά υγιή καρδια οι περισσότερες αρρυθμίες είναι ακίνδυνες....
    Από εκεί και περα σύμφωνα με τον δικό μου γιατρό τίποτα δεν είναι ποτέ σίγουρο

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Τι να πω νέοι άνθρωποι να υποφέρουμε από αρρυθμίες και να έχουμε θέματα με την καρδιά. Δε θέλω να σκέφτομαι άλλο αν θα γίνει κάτι και να φοβάμαι.

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Εγω έχω κλείσει σεζον σε νησί και με έχει πιάσει τρόμος. Δεν έχει καο νοσοκομείο εκεί...

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Αλήθεια; Σε ποιο νησί θα πας; Μην αγχώνεσαι η αλήθεια είναι ότι θα είναι πρόκληση για σένα. Τις έχεις χρόνια;Εγώ τις έχω 10 χρόνια.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Μήλο....αλλα δεν γίνεται να μην αγχώνομαι θα βαράω 12 ωρα θα χω άγχος ούτως η αλλως, σκέφτομαι και οτι με το ζόρι έχουν ένα ιατρείο. Τις έχω 3 χρονια και...ξεκίνησαν λόγω κρίσεων πανικού επι δυο χρόνια τις είχα αραιά και που και πραγματικά δεν με αγχώνε καθόλου. Ηταν καθε φορά ένα κενό και χτύπημα και το διακωμωδουσα. Πέρυσι πηρα ένα εισπνεόμενο για βρογχιτιδα και άρχισαν οι περίεργες έκτακτες 4 στην σιερα ζαλάδες κτλ. Και εξαιτίας τους ξεκίνησαν παλι οι κρίσεις πανικού. Έκτοτε δεν λέω να συνέλθω. Πάντα νιωθψ κάτι περίεργο. Προχθές ήμουν ξαπλωμένη μπρούμυτα και χαλαρά και ένιωσα κάτι σαν δυνατούς χτύπους πολύ γρήγορα και περίεργα για κάποια δευυερα και μετά πετάχτηκα καο συνήλθα. Σαν κολπική μαρμαρυγη ένα πράγμα η κάτι τέτοιο. Κλασικά οι γιατροί μου έλεγαν παρε αντικαταθλιπτικο και αντε να τους εξηγήσω ότι εχω άγχος εξαιτίας τους οχι το αντίστροφο, δεν με πίστευαν.

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    10 χρονια βλέπεις να έχουν γίνει χειρότερες η κάποια βελτίωση; πως ξεκίνησαν εσενα; Στην δουλειά πωε την παλεύεις;

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Έλενα μου έχω διαγνωστεί με αρκετά πραγματα και όλα μου λεν ότι οφείλονται στο άγχος. Εγώ δεν ξέρω. Είχα και διαταραχές με το φαγητό πιο παλια. Εκανα εμετό για να μη παχυνω τόσο μου έκοβε. Μέχρι που έπαθα γαστριτιδα και κρίσεις πανικου και μετά έκτακτες που δεν λένε να φυγουν. Πήγα σε γιατρους με τελευταίο τον καρδιολογος που με καίει και με φοβίζει πιο πολυ και μου είπε ότι εκτός από το φυσιμα που έχει και πολυς κόσμος και ίσως μου κάνει να αισθάνομαι πιο πολυ τις έκτακτες δεν βρήκε κάτι άλλο. Γενικά γυρισα πολλους. Και γοπ έχω και φόβο για τα παντα έχω. Απλά οι έκτακτες είναι για μένα το χειροτερο γιατί αυτές αισθάνομαι συνεχώς. Και φοβάμαι. Παρατηρώ ότι παιζει και το στομαχι να τις χειροτερεύει αλλά αυτό το ότι ξυπνάω τη νυχτα από το Γκντουπ!! με τρελαίνει. Δεν ξέρω εδώ μέσα δεν έχω διαβάσει για πολλους που να ξυπνάνε από έκτακτες και φοβάμαι.

  8. #98
    Εχω νιωσει νομιζω κ εγω ολων των ειδων τις έκτακτες.... Κ συμφωνω πως από αυτές άρχισαν οι διαταραχες άγχους κ οι κρισεις πανικου... Δε πήρα αγωγη για το αγχος μονο ψυχοθεραπεία κ μασι με αυτη αρχισα τους β αναστολείς απο τοτε δεν εχω κρισεις πανικου τοσο οσες ειχα κ. Ετρεχα νοσοκομειο καθε φορα...
    Επισης ναο εχω νιωσει στον υπνο μ ηταν απτις χειρότερες φάσεις που ενιωσα... Ήμουν σε Μια δουλειά με εναν πολυ κακο κ αγχώδη εργοδοτη... Ακουγα τη φωνή του ακομα κ στον υπνο μου ώσπου μια μερα 2.3χρονι πριν ολα αυτα... Εκει που πάει να με Παρει ο γλυκος ύπνος νιωθω εναν χτυπο σαν να βουλωνει η καρδια να σταματαει ενα πνίξιμο στο λαιμο κ Ενα γντουμπ διαφορετικό απο τις έκτακτες που ειναι σαν Κλωτσια απλή κ ενοχλητική... Ε τοτε αρχισε ξανα η ιστορία μου μς το. Να το ψαξω διεξοδικα κ εκανα μετα την Ηλεκτρ. Μελέτη.....

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Ελλη και ργω έχω γοπ αλλα δεν θεωρώ ότι σχετίζονται. Τις είχα και όταν δεν είχα τέτοιο θέμα τις έχω και τωρα. Και εγω περνάω βουλιμικα επεισόδια...
    Πολλές φορές φτάνω σε σημείο να παρακαλώ να εχω κάτι παθολογικο να πάρω χάπια να τελειώνουμε.

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Πωω και τι πιστεύεις ότι ήταν αυτο Νάγια; ναι και εγώ είμαι χάλια λόγω της δουλειάς μου τους τελευταίους μήνες. Παραιτηθηκα προφανώς...
    Εσενα θυμάμαι σου βρήκαν και ταχυαρρυθμιες εεε

  11. #101
    Ναι ναι επεισόδια ταχυαρρυθμιας αυτα πιασαμε τοτε στο χολντερ αλλα σρην μελετη τπτ δε βρήκαμε.... Εκείνο το βραδυ δς ξερω τι ήταν κατι απο κοιλιες ηταν ομως σιγουρα κ οχι απο κόλπους... Πολλα πρωινά ξυπνάω κ λεω δοξα το θεο που ξύπνησα.... Καταλαβαίνω ολων μας το γολγοθα
    Οσο μπορείτε μην φοβαστε μονο αυτο ςχω να πω αυτο μ ειπε κ ο γιατρος μου αλλα απο την αλλη τι να μου ελεγε κ αυτος ο δολιος?

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Καλά δεν γίνεται. Μια έκτακτη να νιώσω μετα νιώθω σφίξιμο στο στήθος ολη μερα. Όσο και να προσπαθώ να το ξεπεράσω δεν γίνεται. Αυτό είναι πολλές κοιλιακες έκτακτες στην σειρά εε. Οταν τα παθαινες μήπως ζαλιζόσπυν και ένιωθες γενικα οτι αν δεν καθίσεις θα καταρρεύσεις;

  13. #103
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Καλά δεν γίνεται. Μια έκτακτη να νιώσω μετα νιώθω σφίξιμο στο στήθος ολη μερα. Όσο και να προσπαθώ να το ξεπεράσω δεν γίνεται. Αυτό είναι πολλές κοιλιακες έκτακτες στην σειρά εε. Οταν τα παθαινες μήπως ζαλιζόσπυν και ένιωθες γενικα οτι αν δεν καθίσεις θα καταρρεύσεις;
    Νομίζω οτι μπορω να διαχωρίσω κοιλιακες απο κολπικες γιατιβστο χολντερ τις πετυχαινα...
    Θελει δυναμη ψυχής αστα να πανε... Ζαλιζομουν αλλα κυρίως απο φοβο αλλα συγκοπτικο η λυποθυμικο επεισόδιο δεν ειχα δοξα το θεο

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Πωω κουράγιο Νάγια. Ελπίζω καποια στιγμή να εξαφανιστούν όπως εμφανίστηκαν...σε όλους μας

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Εγώ νιώθω σαν να μετακινείται κάτι μέσα μου. Και άλλη μια φορά ξυπνησα από το Γκντουπ που έκανε η καρδιά. Δεν ξέρω τι είναι αυτό ρε παιδια. Προσπαθώ να μη τρώω και να μην αγχώνομαι πριν κοιμηθώ αλλά με έχει πιασει φόβος για τον υπνο. Ησυχία δεν μπορώ να βρω. Πιο παλια ξυπνουσα και προσπαθουσα να παρω ανάσα τώρα αυτό. Γιατί. Θέλω απλά να κοιμάμαι ήρεμα.

Page 7 of 14 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 26-10-2020, 00:55
  2. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2020, 05:32
  3. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ
    By canio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2019, 15:27
  4. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 20:29
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •