εκτακτες συστολες - αρνητικα ταφ σε καριογραφημα - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 181 to 195 of 196
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Ακόμα είσαι έτσι?...

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Ακόμα είσαι έτσι?...
    Για παντα θα μαι ετσι. εχω βαλει και πολλα κιλα γιατι τρωω τον άμπακο και το στομαχι μου ειναι χαλια οποτε αστα δεν παλευεται.

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Το στομάχι επιβαρύνει πολύ ρε γμτ. Γιατί δεν προσπαθείς να φτιάξεις τη διατροφή σου? Θα δεις σίγουρα κάποια βελτίωση

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Έχεις δει κάτι να σε βοηθάει εστω και λίγο?

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Έχεις δει κάτι να σε βοηθάει εστω και λίγο?
    Την διατροφη προσπαθω να την διορθωσω αλλα εργαζομαι σεζον πολλες ωρες πολλη κουραση τρωω βλακειες στο μαγαζι γιατι δεν εχω διαλειμα οποτε στο ποδι αναγκαστικα. Αλλα το εχω βαλει στοχο δεν μπορει καποια στιγμη θα καταφερω να την στρωσω. Η μονη βελτιωση που εχω δει ερχεται απο τα αγχολυτικα. Κατα τα αλλα μαγνησια, βιταμινες κτλ αποιλυτως τιποτα δεν μου κανουν. Βασικα να μαι ειλικρινης ακομα καθ οταν εκανα διατροφη και ημουν η μιση σε μεγεθος χαμος γινοταν με αυτες.Και τωρα με την σεζον που πιεζομαι παρα πολυ η καρδι μου κανει μονιμως τα δικα της και υπαρχουν στιγμες που λεω α θα παθω εμφραγμα τωρα. Θελω να βρω εναν γιατρο να με στειλει για ηλεκροφυσιολογικη μελετη.

  6. #186
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Αν εννοεις εμενα Νεφελη οχι δυστυχως. Ακομα προσπαθω να βρω τροπο να απαλλαγω απο αυτο το μαρτυριο
    Κι εγώ μια από τα ίδια. Είχα πάλι ένα επεισόδιο τον Ιανουάριο με ζάλη μετά από 1 χρόνο χωρίς τίποτα και είμαι πάλι στο 0 από τότε. Άγχος, κρίσεις πανικού κτλ. Το καλό είναι ότι δεν έχω έκτακτες. Ίσως 1 την εβδομάδα κι αν. Αλλά είχα στο λεωφορείο προχτές ριπή από έκτακτες. Γύρω στις 10 που αμέσως μ προκάλεσε κρίση πανικού και από τότε κάθε φορά που μπαίνω στο λεωφορείο να πάω για δουλειά νιώθω σα να μη μπορώ να πάρω ανάσα κτλ. Τώρα τελευταία έχω και το άλλο. Οι χτυποι πέφτουν στους 49 όταν είμαι ξαπλωμένη και απλά διαβάζω η βλέπω ταινία. Τρέλα αλήθεια. Αισθάνομαι ότι είμαι κινούμενη βόμβα και ανά πάσα στιγμή θα πάθω ανακοπή. Οι γιατροί αδιάφοροι οπως παντα

  7. #187
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Την διατροφη προσπαθω να την διορθωσω αλλα εργαζομαι σεζον πολλες ωρες πολλη κουραση τρωω βλακειες στο μαγαζι γιατι δεν εχω διαλειμα οποτε στο ποδι αναγκαστικα. Αλλα το εχω βαλει στοχο δεν μπορει καποια στιγμη θα καταφερω να την στρωσω. Η μονη βελτιωση που εχω δει ερχεται απο τα αγχολυτικα. Κατα τα αλλα μαγνησια, βιταμινες κτλ αποιλυτως τιποτα δεν μου κανουν. Βασικα να μαι ειλικρινης ακομα καθ οταν εκανα διατροφη και ημουν η μιση σε μεγεθος χαμος γινοταν με αυτες.Και τωρα με την σεζον που πιεζομαι παρα πολυ η καρδι μου κανει μονιμως τα δικα της και υπαρχουν στιγμες που λεω α θα παθω εμφραγμα τωρα. Θελω να βρω εναν γιατρο να με στειλει για ηλεκροφυσιολογικη μελετη.
    Εγώ θέλω αρχικά να μ βάλουν ένα monitor τουλάχιστον ενός μηνός εάν δε θέλουν εκείνον που βάζουν σαν εμφύτευμα δε ξέρω πως λέγετε. ΚΑΤΙ που να μπορέσει να μ εξηγήσει τι ακριβώς έχω. Έχω σκεφτεί τέρατα. Κοιλιακή ταχυκαρδία, κοιλιακή μαρμαραγη, αποκλεισμό τρίτου βαθμού, καρδιακές παύσεις. Δεν αντέχω άλλο θέλω να ζήσω χωρίς αυτό το φόβο.

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    188
    Να κοιμηθώ θέλω. Να κοιμηθώ. Οχι! Στα 20 λεπτά εκτακτη. Κοβεται η ανάσα. Ξαναπροσπαθω, στα 10 λεπτά πονος στο στηθος και κομμένη ανάσα… εχω βρικολακιάσει… ελεος πλεον…

  9. #189
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Να κοιμηθώ θέλω. Να κοιμηθώ. Οχι! Στα 20 λεπτά εκτακτη. Κοβεται η ανάσα. Ξαναπροσπαθω, στα 10 λεπτά πονος στο στηθος και κομμένη ανάσα… εχω βρικολακιάσει… ελεος πλεον…
    Καλησπέρα Lia…δεν συνεχίζεις τους β αναστολείς ; Νομίζω ότι έπαιρνες κάποια στιγμή , δεν σε βοήθησαν ;

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    188
    Τους σταμάτησα γιατί μου ρίχνουν την πίεση παρα πολύ. Βεβαια αμα χρειαστεί καμίά φορά θα πάρω αλλά αποφευγω. Οταν πεφτει η πίεση ειμαι χάλια.

  11. #191
    Member
    Join Date
    Feb 2023
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    89
    Ψαξτε για το Mollers total plus παιδια

  12. #192
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Τους σταμάτησα γιατί μου ρίχνουν την πίεση παρα πολύ. Βεβαια αμα χρειαστεί καμίά φορά θα πάρω αλλά αποφευγω. Οταν πεφτει η πίεση ειμαι χάλια.
    Τους άρχισα μια εβδομάδα τώρα καλύτερα είμαι αλλά δεν παύουν να είναι παρόν , 6 αμηνο καθημερινά από τον κοβιντ που πέρασα Δεκέμβριο ελαφρά αναρωτιέμαι εάν δεν είναι από αυτό … ελπίζω να περάσει κάποια στιγμή γιατί κουράζει ελπίζω να είσαι καλύτερα

  13. #193
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    5
    Πραγματικά δε έχω λόγια να πω στο καθένα που περνάει αυτό το βασανιστήριο με τις έκτακτες....
    Να είσαι μόνος....να είσαι έξω με παρέα ...να είσαι δουλειά...και εσύ να χάνεσαι .να νομίζεις...ότι κάποιος σου χτυπάει τα σωθικά...σε πλυμηριζει ο φόβος....και να πρέπει να δείχνεις...ότι όλα μια χαρά....
    Είμαι ένας από εσάς.... πραγματικά ψάχνω λύση...στο να σταματήσουν...

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Περίεργο πράμα...παίρνω ένα χάπι για τις κινήσεις οισοφαγου. Με βοήθησε και στις έκτακτες αλλά με έχουν πιάσει ταχυκαρδιες που δεν είχα θέμα πολύ. Και τώρα με πιάνουν κάθε μέρα...τι να κάνω. Από τι μπορεί να είναι.

  15. #195
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    5
    Πόσο πολύ καταλαβαίνω τι λες..Λια

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 25-10-2020, 23:55
  2. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2020, 04:32
  3. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ
    By canio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2019, 14:27
  4. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 19:29
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 17:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •