εκτακτες συστολες - αρνητικα ταφ σε καριογραφημα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 196
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Καλησπέρα και από μένα και κουράγιο σε όλους μας!! Και εγω ταλαιπωρουμαι από έκτακτες και σας καταλαβαίνω απόλυτα. Χαίρομαι και εγω που βρήκα όλους εσάς και το σάιτ και τα βγάζω και εγω από μέσα μου. Φοβάμαι και εγω τόσο πολυ κάθε φορά που τις νιώθω. Και έχει έρθει με αυτό το λοκνταουν η ταλαιπωρία μου όλη πρωτα με έπιασε το στομάχι μου μετά κρίσεις πανικου μετά έκτακτες και τριτοσε το κακό. Τι να πω ρε παιδια δεν ξέρω ελπίζω να σταματήσουν σε όλους μας να ηρεμήσουμε και να μην τις νιώθουμε άλλο πια. Με κουρασαν ψυχολογικά πολυ.

  2. #32
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Καλησπέρα και από μένα και κουράγιο σε όλους μας!! Και εγω ταλαιπωρουμαι από έκτακτες και σας καταλαβαίνω απόλυτα. Χαίρομαι και εγω που βρήκα όλους εσάς και το σάιτ και τα βγάζω και εγω από μέσα μου. Φοβάμαι και εγω τόσο πολυ κάθε φορά που τις νιώθω. Και έχει έρθει με αυτό το λοκνταουν η ταλαιπωρία μου όλη πρωτα με έπιασε το στομάχι μου μετά κρίσεις πανικου μετά έκτακτες και τριτοσε το κακό. Τι να πω ρε παιδια δεν ξέρω ελπίζω να σταματήσουν σε όλους μας να ηρεμήσουμε και να μην τις νιώθουμε άλλο πια. Με κουρασαν ψυχολογικά πολυ.
    Καλημέρα σου, και γω πάλι σήμερα ταλαιπωρία εκεί που οδηγούσα έφτασα 137 το μέτρησα μετά την έκτατη με το ρολόι που φοράω .. σίγουρα αυτό δεν βοηθάει θέλω να το βγάλω αλλά και από την άλλη θέλω να βλέπω και τι γίνεται ..πήρα και μια ασπιρίνη άσχετο βέβαια , από τον φόβο μου... έχω κουραστεί πολύ αυτές τις ημέρες , σε καταλαβαίνω και εγώ απόλυτα ! Υπομονή

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ειχα και εγω αυτο το ρολοι και το εβγαλα!! Οσα λιγοτερα ξερω τοσο το καλυτερο!!
    Α ρε κοπελες ευχομαι να ηρεμησουμε γιατι κριμα ειναι να βασανιζομαστε...

  4. #34
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Ειχα και εγω αυτο το ρολοι και το εβγαλα!! Οσα λιγοτερα ξερω τοσο το καλυτερο!!
    Α ρε κοπελες ευχομαι να ηρεμησουμε γιατι κριμα ειναι να βασανιζομαστε...
    Και νιώθεις καλύτερα που το έβγαλες ; Λες να κάνω και εγώ το ίδιο ;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ναι! Σε εμενα δουλεψε πολυ! Το εβγαλα και ησυχασα! Δοκιμασε το!! ☺️

  6. #36
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Ναι! Σε εμενα δουλεψε πολυ! Το εβγαλα και ησυχασα! Δοκιμασε το!! [emoji3526]
    Θα δοκιμάσω να δω σ’ευχαριστώ πολύ

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Εσείς έχετε κάθε μέρα έκτακτες και πόσες;

  8. #38
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Εσείς έχετε κάθε μέρα έκτακτες και πόσες;
    Καλησπέρα , κάθε μέρα όλο το χρόνο όχι , είναι επεισοδιακό μπορεί για έναν μήνα να είμαι ήσυχη και τον επόμενο σε καθημερινή βάση καμια10αρια.. μπορεί και περισσότερες ... ταχυκαρδία όλο το χρόνο έχω ... γενικά είμαι αγχώδης άνθρωπος .. και παίρνω και χάπια κατά τους άγχος..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by Angy27@ View Post
    Καλησπέρα , κάθε μέρα όλο το χρόνο όχι , είναι επεισοδιακό μπορεί για έναν μήνα να είμαι ήσυχη και τον επόμενο σε καθημερινή βάση καμια10αρια.. μπορεί και περισσότερες ... ταχυκαρδία όλο το χρόνο έχω ... γενικά είμαι αγχώδης άνθρωπος .. και παίρνω και χάπια κατά τους άγχος..
    Δέκα μόνο; αυτό δεν είναι τίποτα.. εγώ κάνω απανωτές, έχω χάσει το μέτρημα... είσαι πολύ καλά εάν είναι μόνο τόσες...

  10. #40
    Quote Originally Posted by Sophie_ View Post
    Δέκα μόνο; αυτό δεν είναι τίποτα.. εγώ κάνω απανωτές, έχω χάσει το μέτρημα... είσαι πολύ καλά εάν είναι μόνο τόσες...
    Σίγουρα σε σχέση με άλλους δεν είναι τίποτα , αλλά ο καθένας το βιώνει διαφορετικά .. έχω πολλά ψυχοσωματικά σε καθημερινή σχεδόν βάση εκτός από αυτό , και όλα αυτά μαζί με φοβίζουν γιατί μεγαλώνω (41)και λέω ποτέ δεν ξέρεις ... εσύ τις έχεις κάθε μέρα ; Και από πότε ;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Και εγώ έχω συνέχεια. Παρατηρώ βέβαια ότι αν ηρεμώ γενικά λιγοστεύουν αλλά δεν ξέρω από που να το πιασω μια λέω είναι στομάχι μετά λέω όχι είναι γενικά μια λέω έκτακτες μια ταχυκαρδιες δεν ξέρω κουράστηκα. Και τώρα άκουσα και για ένα παιδι που έσβησε στον υπνο του ξυπνησε με ταχυκαρδιες και έμεινε και έχω σκάσει. Και εγώ έχω ξυπνήσει από έκτακτες και από ταχυκαρδιες. Τι γίνεται? Μήπως δεν τα ψάχνουμε αρκετά? Από την άλλη και εγώ έβγαλα το ρολόι που λέτε και ηρέμησα. Μήπως δεν μας κάνουν καλό και όλα αυτά που ακουμε όλη την ώρα? Δεν ξέρω έχω τρελαθει παλι αποψε

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ναι. Η συνεχης ερευνα στο διαδικτυο, οι ειδησεις κλπ μας κανουν πιο πολυ κακο παρα καλο!! Το μυαλο μας, μας παιζει παιχνιδια. Εχω μια φιλη που ηθελε απεγνωσμενα να μεινει εγκυος. Το αποτελεσμα; Ειχε καθυστερηση, ειχε εμετους και δημιουργηθηκε σακος. Ομως εμβρυο...ποτε! Ο γυναικολογος της ειπε οτι ειναι ψευδοεγκυμοσυνη απο τα μηνυματα του εγκεφαλου! Ε, αν πιστεψω και εγω τωρα οτι ποναω το γονατο μου, δε καποια φαση θα το παθω!! Οτι εχουμε εκτακτες ειναι δεδομενο. Καταγραφηκε. Ομως οι γιατροι μας, μας καθησυχασαν. Αρα γιατι να του δινω και αλλη τροφη με το μυαλο μου και τις καταστρογικες μου σκεψεις; Οχι! Θα σκεφτομαι θετικα και θα ερθουν καλυτερες μερες! Και οταν ερχονται οι εκτακτες θα χορευω στον ρυθμο τους!!

  13. #43
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Και εγώ έχω συνέχεια. Παρατηρώ βέβαια ότι αν ηρεμώ γενικά λιγοστεύουν αλλά δεν ξέρω από που να το πιασω μια λέω είναι στομάχι μετά λέω όχι είναι γενικά μια λέω έκτακτες μια ταχυκαρδιες δεν ξέρω κουράστηκα. Και τώρα άκουσα και για ένα παιδι που έσβησε στον υπνο του ξυπνησε με ταχυκαρδιες και έμεινε και έχω σκάσει. Και εγώ έχω ξυπνήσει από έκτακτες και από ταχυκαρδιες. Τι γίνεται? Μήπως δεν τα ψάχνουμε αρκετά? Από την άλλη και εγώ έβγαλα το ρολόι που λέτε και ηρέμησα. Μήπως δεν μας κάνουν καλό και όλα αυτά που ακουμε όλη την ώρα? Δεν ξέρω έχω τρελαθει παλι αποψε
    Και γω έτσι είμαι δεν θέλω να ακούω τίποτα αφού να φανταστείς οι δικοί μου αποφεύγουν να μιλάνε μπροστά μου για θέματα υγείας αλλονών αλλιώς γίνεται σωματοποίηση .. αλλά έχω σταματήσει χρόνια να ψάχνω στο Ίντερνετ γενικά αποφεύγω τα άσχημα νέα όσο μπορώ και την ένταση για να προστατεύομε . Βέβαια πάντα κάτι θα ακουστεί αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι καθότι αρρωστοφοβικια ...χρειαζόμαστε πολύ κουράγιο και υπομονή

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Δεν ημουν έτσι. Προσπαθώ τόσους μήνες να ανεβάσω τον εαυτό μου γιατί έχω πεσει πολυ ψυχολογικά. Όλο φοβάμαι μην πάθουν οι δικοί μου κάτι όλο κακές σκεψεις νιώθω ότι θα πεθανω συνέχεια από καρδιά και απορω ειλικρινά δεν ημουν έτσι. Μέχρι και έγκυος δεν θέλω να μείνω φοβάμαι ότι θα πεθάνω την ώρα της γέννας η από θρόμβωση. Ότι να ναι. Το καταλαβαινω ότι δεν είναι δυνατόν αλλά το μυαλό εκεί. Από την άλλη λέω ηρεμησε όσο ηρεμείς τόσο ηρεμούν και οι εκτακτες. Αν ήταν κάτι θα είχε βρει ο γιατρός και κάτι θα φαινόταν. Μετά παλι φόβος. Και σκέψεις και να και η έκτακτες. Μήπως τελικά τα προκαλώ εγώ όλα αυτά? Και το στομάχι? Που με παιδευει ακόμα?

  15. #45
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Δεν ημουν έτσι. Προσπαθώ τόσους μήνες να ανεβάσω τον εαυτό μου γιατί έχω πεσει πολυ ψυχολογικά. Όλο φοβάμαι μην πάθουν οι δικοί μου κάτι όλο κακές σκεψεις νιώθω ότι θα πεθανω συνέχεια από καρδιά και απορω ειλικρινά δεν ημουν έτσι. Μέχρι και έγκυος δεν θέλω να μείνω φοβάμαι ότι θα πεθάνω την ώρα της γέννας η από θρόμβωση. Ότι να ναι. Το καταλαβαινω ότι δεν είναι δυνατόν αλλά το μυαλό εκεί. Από την άλλη λέω ηρεμησε όσο ηρεμείς τόσο ηρεμούν και οι εκτακτες. Αν ήταν κάτι θα είχε βρει ο γιατρός και κάτι θα φαινόταν. Μετά παλι φόβος. Και σκέψεις και να και η έκτακτες. Μήπως τελικά τα προκαλώ εγώ όλα αυτά? Και το στομάχι? Που με παιδευει ακόμα?
    Σίγουρα τα προκαλούμε γιατί η σκέψη μένει κολλημένη εκεί ... όταν ξεχνιέμαι δεν έχω πρόβλημα πάντα περνάει αρκεί όμως το παραμικρό πρόβλημα για να ξεκινήσει ... ο πεθερός μου εχει έκτακτες από 27 ετών και είναι 71 και ζει μ αυτό , βέβαια του έχουν αραίωση πολύ το πιάνουν όταν αγχωθεί

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 26-10-2020, 00:55
  2. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2020, 05:32
  3. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ
    By canio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2019, 15:27
  4. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 20:29
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •