εκτακτες συστολες - αρνητικα ταφ σε καριογραφημα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 196
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Τελικά είμαστε πολλοί που υποφέρουμε από έκτακτες.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ειμαστε πολλοι.. και οσοι δεν τις εχουν μας θεωρουν υπερβολικους. Εγω πλεον δεν το συζητω με κανενα και ειμαι καλυτερα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ευχομαι να μην χειροτερευουν με τα χρονια

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    115
    Άλλη μία πονεμένη ψυχή εδώ με έκτακτες... εγώ!
    Εύχομαι κάποια στιγμή να περάσουν για όλους μας αυτά... τι βασανιστήριο.. και να μη σε καταλαβαίνει κανείς... πετάνε ένα ''μην αγχώνεσαι'' και νομίζουν ότι κάτι έγινε... πώς δε το είχαμε σκεφτεί νωρίτερα;
    Εγώ με τις έκτακτες ταλαιπωρούμαι καιρό.. ο καρδιολόγος μου είχε πει (μία που έπιασε το καρδιογράφημα γιατί ήμουν κ άτυχη, ενώ έκανα όλη μέρα μόλις με εξέταζε μόνο μία βρήκε...) και μου είπε είναι κολπική έκτακτη κ ακίνδυνη.. είχα ηρεμήσει για κάποιο καιρό κ έχω 3-4 ημέρες τώρα κ κάνω πολλές κ απανωτές... έχω φοβηθεί πολύ... συν ότι πλέον τις κάνω και όρθια κ καθιστή και ξαπλωμένη.. κάθε πέρσι και καλύτερα!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ποσο λυπαμαι για αυτα που διαβαζω.. πραγματικα, ειναι τραγικο να ζουμε ετσι. Αν υπαρχει χαπι που δεν τις νιωθεις θα ηθελα πραγματικα να παρω 100 κιβωτια! Δεν γινεται εκει που ειμαστε ξεγνοιαστοι να μας ερχεται μια εκτακτη, να νομιζουμε πως ειναι η τελευταια μας στιγμη και κατα τα αλλα να χαμογελαμε και να ειμαστε καλα! Πλεον αυτο κανω βεβαια. Δεν το βαζω κατω αλλα υπαρχουν και στιγμες που μας διαλυουν.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Πόσο σας καταλαβαίνω! Τις έχω 10 χρόνια και είναι πολύ δύσκολο. Εκεί που είσαι χαλαρά και δε το σκέφτεσαι να σε πιάνει. Θα πω ότι είμαι τυχερή κάπως γιατί δεν κάνω πολλές και υπάρχουν μέρες που δεν με πιάνουν καθόλου. Πριν 3 μήνες με έπιασαν 3 επεισόδια με αρκετές που δεν με ειχε πιάσει στο παρελθόν μετά απο μια περίοδο άγχους. Τρόμαξα πάρα πολύ νόμιζα θα πεθάνω και με επηρέασε ψυχολογικά δεν ήθελα να φάω. Λένε αν έχεις μια δομικά υγιής καρδιά είναι αθώες. Τα χάπια μπορούν να τις μειώσουν αλλά όχι εντελώς. Θα θελα να είμαι από αυτούς που δεν τις νιώθουν.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Το ιδιο θα ηθελα και εγω Ειρηνη μου! Ειμαι και γενικα αγχωδης ατομο, οποταν οταν τις παθαινω τρομαζω και σκεφτομαι τα χειροτερα! Θα παω Ιουλιο ξανα καρδιολογο...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τόσα χρόνια τις έχω και δεν μπορώ να τις συνηθίσω ακόμα κι αν λένε ότι είναι αθώες και δεν προκαλούν κακό. Έστω και μια να νιώσω χαλάει η διάθεση μου. Έχουμε ο ένας τον άλλον και αφηγούμαστε τις ιστορίες μας και κάπως παίρνουμε κουράγιο.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ποσο ισχυει αυτο που λενε.. να μην κρινουμε κανενα γιατι δεν ξερουμε τι σταυρο και τι βασανα κουβαλα...
    Μονο η ψυχουλα μου ξερει το κλαμα και τις προσευχες που εχω κανει για να ζησω να μεγαλωσω τα παιδια μου. Πιστευω πολυ και μου δινει δυναμη να προχωρω. Ευχομαι πραγματικα να ησυχασουμε ολοι..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Ακριβώς δεν ξέρουμε τι περνάει ο καθένας. Πολλές φορές βλέπουμε ανθρώπους ευτυχισμένους που νομίζουμε ότι τα έχουν όλα και τους ζηλεύουμε αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι κρύβεται από πίσω. Μη στεναχωριέσαι θα είσαι μια χαρά υγιής και θα μεγαλώσεις τα παιδάκια σου.

  11. #26
    Και εγώ έχω αγανακτήσει !! Τις έχω 10 χρόνια τώρα , (είμαι 41)μια ησυχάζουν για κανένα μήνα αφου τις ξεχνάω κιόλας, και μετά πάλι από την αρχή .. σήμερα ήμουν ήσυχη πήγα μέχρι το αμάξι και άρχισαν πάλι , ήμουν και με την κόρη μου και την μητέρα μου και λέω Παναγία μου να φτάσω σπίτι καλά ... μέχρι που πήρα ένα υπογλώσσιο για να ηρεμήσω λίγο από τον φόβο μου... πλέον ούτε περπατάω γιατί μετά από 10 λεπτά με πιάνουν και μου χαλάει όλη η ψυχολογία από τον φόβο μου, είμαι και αρρωστοφοβικια ! (Από τις έκτακτες έγινα ), ευτυχώς όταν φοβάμαι πολύ μπαίνω εδώ να διαβάσω και αισθάνομαι καλύτερα , είναι κάτι σαν θεραπεία με βοηθάει κάπως ... μακάρι να είχα ένα μαγικό ραβδάκι και να ΜΑΣ τις εξαφάνιζα ...υπομονή και κουράγιο σε όλους μας [emoji120] γιατί είναι δύσκολο να μιλήσεις σε κάποιον και να σε καταλάβει που δεν τις ζει!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Οντως ειναι ψυχοθεραπεια αυτο που κανουμε εδω. Τα βγαζουμε απο μεσα μας σε ατομα που περνανε το ιδιο και δειχνουν κατανοηση. Δεν θελω να σκεφτομαι αρνητικα.. ελπιζω να μου σταματησουν και εμενα για κανενα μηνα!! Θα ηταν ευλογια να τις ξεχασω για λιγο! Το σπαστικο ειναι οταν τρωμε ή οταν ειμαστε εντελως ηρεμοι και χαρουμενοι! Ντουπ ερχονται και χανεται αμεσως το χαμογελο και φαινεται στο προσωπο μας οτι κατι εγινε. Πριν εβαλα τραγουδια, εφτιαξε η διαθεση μου και την ωρα που ερχοταν μια εκτακτη ηταν σαν να σταματουσε ο χρονος! Φοβος και μετα απευθειας εβαλα πεισμα και χαμογελουσα!! Και η αληθεια λεω δεν γ****** παλιοεκτακτες εγω θα σας τρελλανω και ηρεμησα!!

  13. #28
    Και πολύ καλά έκανες ,έτσι θέλει ! Αλλά για μένα δυστυχώς δεν πιάνει πάντα αλλά το παλεύω όσο μπορώ στην πρώτη δεν δίνω σημασία λέω αφού δεν φοβήθηκα δεν θα έχω άλλη και τσουπ μετά από λίγο πάλι τα ίδια .... πολύ εκνευριστικό πάντως

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ειναι και σε καταλαβαινω απολυτα! Δυναμη και υπομονη...

  15. #30
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Ειναι και σε καταλαβαινω απολυτα! Δυναμη και υπομονη...
    Σ’ευχαριστώ πολύ , και σου ανταποδίδω τα καλά σου λόγια [emoji120]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 26-10-2020, 00:55
  2. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2020, 05:32
  3. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ
    By canio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2019, 15:27
  4. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 20:29
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •