Θέλω να γυρίσω τον χρόνο πισω - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Έκανα ένα μεγάλο λάθος και μου σημάδεψε τη ζωή...έχασα έναν πολύ σημαντικό άνθρωπο που πλέον με απεχθανεται. Φλέρταρα στο χώρο εργασίας μου και φιλήθηκα με συνάδελφο και μετά το σταμάτησα από φόβο και επειδή ένιωσα ότι με ήθελε μόνο σεξουαλικά στην τότε φάση.

    Μετά απομακρύνθηκα από αυτον για να μην χάσω τη θέση μου και κατέληξε να με βλέπει και να στρίβει. Προχτές έφυγε και δεν με χαιρέτησε ούτε τυπικά. Προσπάθησα πολλές φορές να του μιλήσω αλλά δεν ήθελε να ακούσει. Καθότι και πολύ νεότερος μου φλέρταρε με άλλες κοπέλες επίσης και κάθε μέρα στη δουλειά ήταν μαρτύριο, δεν απέδιδαν όσο θα έπρεπε.

    Έχω βυθίστει στην στεναχώρια και τα αντικαταθλιπτικά μου δεν με βοηθάνε. Σκέφτομαι πως αν δεν είχα ανταποδώσει το φλερτ τώρα θα ήμουν χαρούμενη και οι σχέσεις μας πολύ καλύτερες. Πώς προχωράς μπροστά μετά από ένα τέτοιο λάθος? Δεν έχω ιδέα...
    Συγνώμη αλλά όπως λέει η παροιμία " όπως έστρωσες θα κοιμηθείς"...

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Laila ,καλησπερα, η αποψη μου ειναι οτι το προβλημα σου, ο λογος δλδ οπου εισαι τοσο πικραμενη δεν ειναι καθε αυτου το περιστατικο με τον συναδελφο που φυλιθηκατε, αλλα ειναι οι παρενεργειες της παθησης σου, διοτι τα οσα περιγραφεις ειναι σχετικα με τα συμπτωματα της παθησης σου.Αρα θα πρεπει να ξανα επισκεφτεις συντομα τον γιατρο σου και να του το αναφαιρεις, διοτις μπορει ειτε να υπηρξε καποια υποτροπη μιας στιγμης, ειτε καποιος αλλος λογος οπου ο γιατρος θα τον ξερει καλητερα απο εμας.
    Αυτη ειναι η αποψη μου διοτις, να θες να κανεις ταξιδι στον χρονο για ενα απλο φλερτ το βλεπω τσαμπα το εισητηριο! χαχα, φαντασου να σου ελεγαν οτι δικαιουσαι ενα ταξιδι μοναχα.Αυτο θα ειχες ως επιλογη σου? προσωπικα θα ηθελα ενα ισταρτ, να ξανα γινομουν 4-5 χρονων! διοτις απο τοτες που θυμαμαι τον εαυτο μου ,θυμαμαι να κανω και λαθος επιλογες! τι να γυρναγα δλδ 10 χρονια, δεν αρκουν, θα πρεπει απο την αρχη παλυ! κι μαλιστα εαν γινεται κι ξανα ,διοτι φοβουμε οτι ενδεχετε να ξανα εκαμα παλυ τις ιδιες βλακειες ,αρα νομιζω οτι θα επρεπε αλλο ακομα ενα ταξιδι.
    Laila , Ο λογος που εχεις στεναχωρηθει ντικοιμενικα δεν ειναι σοβαρος, δεν ειναι τοσος για να εχρις δλδ τετοια απογοητευση, κοιτα γυρο σου, υπαρχουν τοσοι ανδρες, βεβαια καταλαβαινω οτι λογο της παθησης σου υπαρχει να ειδος εμονης, ενα ειδος κοληματος που λεμε.Αλλα νομιζω οτι βρησκεσαι ισως στα καλητερα σου χρονια! εχεις τα νιατα σου και ταυτοχρωνα εχεις αποκτησει και εμπειρια της δεκαετειας των 20 ως 30 ,αρα εν συνδηασεις αυτα τα δυο θα πρεπει να καταλαβεις οτι δεν αξιζει να "σπαταλας" ουτε μιας ωρας πικρα για ενα φλερτ που δεν ευδοκιμησαι! θα ζησεις πολλα εμπρως σου, καθε φορα που το μυαλο σου ασχολειτε με αυτον ,να ξες οτι χανεις εναν καινουργιο, καλητερο, πιο ομορφο, που θα μπορεσει να νιωσει συναισθηματα ερωτικα για εσενα!

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Ένιωσα πολύ ερωτευμένη , πραγματικά δεν περιμένω κάτι γιατί ξέρω ότι είναι ανέφικτο. Τώρα κυρίως νιώθω ότι πρέπει να τον ξεπεράσω μιας και έφυγε και δεν θα τον ξαναδώ. Απλά ήθελα να έχω ευκαιρία να του μιλήσω αλλά δεν δέχτηκε πότε. Ούτε αντίο δεν μου είπε όταν έφυγε.
    ΑΥΤΑΠΑΤΗ, νόμισες πως ήσουν ερωτευμένη γιατί σου χρειάζεται έρωτας.
    Είναι για εσένα μάθημα πως δεν μπορούμε να έχουμε όποιον και ότι θέλουμε.
    Κατάλαβε πως απλά δεν σε γουστάρει και ενδιαφέρεται για άλλη.

    Είναι πιθανό το ίδιο να έχεις κάνει και εσύ σε άλλον, αυτά συμβαίνουν κάθε μέρα.
    Είναι αμέτρητες οι φορές που νόμισα πως ήθελα κάποια γυναίκα και άλλαξα γνώμη αφού γνώρισα τον χαρακτήρα της.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. αμα γυριζατε πισω στο χρονο
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 28
    Last Post: 26-12-2015, 06:12
  2. Θελω να γυρισω πισω
    By howtodream8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 25-12-2014, 05:25
  3. Replies: 11
    Last Post: 12-06-2011, 18:04
  4. Σκέφτομαι να γυρίσω πίσω
    By aimilia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 07-02-2009, 14:04
  5. Μακαρι να μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω...
    By shy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 31-12-2007, 17:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •