Καλησπέρα είμαι σχεδόν 5 μήνες έτσι. Θέλω να πω δεν ξέρω/ερμηνεύω λάθος τι νιώθω μάλλον από φόβο πιστεύω εκτός αν τρέχει κάτι άλλο.. Κάθομαι κάπου κι ενώ πριν από αυτή την κατάσταση ένιωθα το κάθισμα τέλος πάντων τώρα σαν να ερμηνεύω ότι είναι ο νωτιαίος μυελός ή ο εγκέφαλος μου. Νιώθω τη θάλασσα ας πουμε το κύμα που με χτυπάει ή την άμμο αλλά εγώ τα ερμηνεύω ότι είναι κάτι στο κεφάλι μου πχ νευρικά ή μυϊκά και από φόβο κάτι στον εγκέφαλο. Προσπαθώ να απαλλαγώ ερμηνεύοντας τι είναι τι. Δεν ένιωθα ποτέ ούτε τη σπονδυλική στήλη ούτε τον εγκέφαλο. Και αμφιβάλλω πολλές φορές να είναι και μύες. Απλά η φαντασία μου είναι. Αυτό λέγεται Ι.Ψ.Δ ; Τι να κάνω για να απαλλαγώ;; Επίσης με τρέχει φόβος για εγκεφαλική αιμορραγία ΕΤΣΙ στα καλά καθούμενα. Ο φόβος μου για τη σπονδυλική στήλη είναι ότι θα καρφωθεί στον εγκέφαλο μου τέλος πάντων όσο και να μην πιστεύω ούτε το εγκεφαλικό ούτε το τελευταίο με τη στήλη έχω μπει σε μια κατάσταση να τα φοβάμαι και δυσκολεύομαι να τα πετάξω... Τι θα μπορουσα να κάνω; Θα ήθελα και συμβουλές που να απομακρύνουν ενδεχόμενο εγκεφαλικού σε εμένα. Δεν το πιστεύω θεωρώ είναι μια μυθοπλασία και αλίμονο μου αν γινόταν κάτι τέτοιο.. Αυτά ζήτω κάποια βοήθεια.