Προσέγγιση σε κοπέλά στον εργασιακό χώρο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Άλλο να μπεις στην διαδικασία να κάνεις εσύ και άλλο να σε κάνουν ...
    έχει μεγάλη διαφορά .
    Το να δεχτείς μια κοπέλα νομίζω δεν είναι κακό ,ίσα ίσα είναι ένας τρόπος να επικοινωνείς και με άλλους ανθρώπους που θέλεις .
    Τώρα δέχεσαι και βλέπεις ..Όπως είπες υπάρχουν και οι "πληρωμένες " ' γνωριμίες και φυσικά όταν πέφτει κάτι τέτοιο στο τραπέζι τις διαγράφεις,δεν έχασες και κάτι ...

    Δεν διώχνουμε και περιπτώσεις όμως που μπορεί να προκύψει μια όμορφη φιλιά ,Δεν ειναι ανάγκη πια όλες οι σχέσεις να ξεκινάνε με την προοπτική του ερωτικού .
    Αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος ...
    Οχι δεν ψαχνω για ερωτικο. Δεν θα ελεγα οχι, αλλα κυριως ψαχνω φιλιες και ενδιαφεροντες συζητησεις. Με κοπελλες ειναι πιο ευκολο να συζητας, γιατι δεν πεφτει το "ματσο" στη μεση, ποιος εχει δικιο, ποιος αδικο κλπ.
    Εαν τυχει ερωτικο, φυσικα δεν θα πω οχι. Θελει χρονο να αναλωσεις ομως πολυ και κοπο ακομα και διαδικτυακα. Δεν εχω μπει ακομα στο τριπακι, ακομα και σε συνθηκες καραντινας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κοπος μεχρι να βρεις αυτο που θες, μετα ειναι ευχαριστηση φυσικα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Ωραια τα λες.!!! ^_^

    Και αντε ξεκινησες κουβεντα απο messenger, ειναι πιο καλα η κουβεντα να παει απο μονης της και να δεις που θα οδηγησει η να δειξεις κατευθείαν τις προθέσεις σου π.χ. ?
    Όχι φυσικά κατευθείαν ..
    Ειπαμε ξεκινάς όμορφα κουβέντα και εφόσον δουλεύεται μαζί είναι ευκαιρία να συναντηθείτε κάπου στο σχολασμα ...εφόσον λόγο της κατάστασης δεν συναντιέσται στην εταιρεία ...
    Κάπου τελοσπαντων και εκεί να ξεκινήσεις την όλη ιστορία ..

    Δεν είπαμε να γίνει παιχνίδι μέσο του φεις ..Απλά το φεις να γίνει το όχημα που θα σε οδηγήσε σε μια πρώτη συνάντηση....
    Τώρα τι να σου πω σε αυτά όταν κάνεις σχέδια ο Θεός γελάει ,το ξέρεις ?
    Αυτό συμβαίνει .
    Κάνεις την αρχική σου προσέγγιση και ανάλογα την στάση της προχωράς ..
    Εγώ πάντως μετά από αυτό θα επεδίωκα από κοντά τα υπόλοιπα ..
    Δεν ξέρεις κιόλας ,έχεις φταίξει μια εικόνα στο μυαλό σου ..μπορεί όταν βρεθείτε από κοντά να ανοίγει το στόμα της και να πετάει μαργαριτάρια ,ε δεν νομίζω να θες μετά εσύ ο ίδιος να το προχωρήσεις ..

    Γι αυτό ότι και να λέμε ,αν δεν ξεκινήσεις να δεις πως θα σε πάει το ποτάμι , μην περιμένεις από πριν να ξέρεις αν η ψαριά σου είναι καλή ή όχι ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ειναι και το αλλο που δεν μου αρεσει στο messenger. Υπαρχει η πιθανοτητα εαν δεν σβηστουν τα μηνυματα, να υπαρχουν για "παντα" στο ιστορικο των συζητησεων. Συνηθως επικοινωνω με γραπτο κειμενο. Δεν μου αρεσει αυτο, ειδικα μιας και ειναι επωνυμο, οχι οπως εδω στο φορουμ. Ενα αθωο σχολιο, μπορει να διαβαστει απο τριτο ατομο και να δημιουργηθουν σωρεια προβληματων, το βλεπετε και κατα καιρους σε αυτο το φορουμ, διαβασα το προφιλ του φιλου μου κλπ.
    Τεσπα, ειναι προβλημα η καθε ασημαντη συζητηση να υπαρχει για "παντα".
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Φυσικα ειναι αμφιδρομο το προβλημα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Οχι δεν ψαχνω για ερωτικο. Δεν θα ελεγα οχι, αλλα κυριως ψαχνω φιλιες και ενδιαφεροντες συζητησεις. Με κοπελλες ειναι πιο ευκολο να συζητας, γιατι δεν πεφτει το "ματσο" στη μεση, ποιος εχει δικιο, ποιος αδικο κλπ.
    Εαν τυχει ερωτικο, φυσικα δεν θα πω οχι. Θελει χρονο να αναλωσεις ομως πολυ και κοπο ακομα και διαδικτυακα. Δεν εχω μπει ακομα στο τριπακι, ακομα και σε συνθηκες καραντινας.
    Ολες οι σχεσεις ετσι ξεκινάνε ..Οσες πανε στοχευμενα το σεξουαλικό αργα ή γρήγορα φαίνονται οι προθέσεις τους και συχνά καταλήγουν στον κάδο με τις ¨ανεπιθύμητες ¨
    Οντως λιγοι ειναι αυτοι που θα σε πλησιασουν για να εχεις μια ωραια συζητηση ή ενα εποικοδομητικο διαλογο χωρις φυσικα να μπει στην μεση το ερωτικο και να τα κανει μπαχαλο ...Ολος ο κόσμος δεν ειναι μόνο σεξ ..ελεος πια ..
    Ειδικα αν υπαρχει και η οποια νορμαλ εμφάνιση εκει εντάξει ,προσπαθείς να πεισεις τον άλλον το αυτονόητο ...
    Βεβαια εχουμε και τις αρρωστημένες περιπτωσεις ,αλλα εδω παμε αλλου και ας το καλυτερα ,ειναι να μην σου τυχει πραγματικα,τραυματικες εμπειριες στην κυριολεξια που δυσκολα μετα σε κανουν να μην ξανα εμπιστεύεσαι αλλους ανθρώπους και ας μην εχουν αρρωστημένες προθεσεις ...

    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ειναι και το αλλο που δεν μου αρεσει στο messenger. Υπαρχει η πιθανοτητα εαν δεν σβηστουν τα μηνυματα, να υπαρχουν για "παντα" στο ιστορικο των συζητησεων. Συνηθως επικοινωνω με γραπτο κειμενο. Δεν μου αρεσει αυτο, ειδικα μιας και ειναι επωνυμο, οχι οπως εδω στο φορουμ. Ενα αθωο σχολιο, μπορει να διαβαστει απο τριτο ατομο και να δημιουργηθουν σωρεια προβληματων, το βλεπετε και κατα καιρους σε αυτο το φορουμ, διαβασα το προφιλ του φιλου μου κλπ.
    Τεσπα, ειναι προβλημα η καθε ασημαντη συζητηση να υπαρχει για "παντα".
    Τι σε φοβίζει σε ενα ιστορικο αν εισαι ο ευατος σου ?
    Αν ενα ατομο βγαζει συμπερασματα για εσενα απο ενα σχόλιο ή ενα διαλογο χωρις να ξερει την προιστορια της συζητησεις που ειχες με το ατομο που εκθετει του προσωπικους σας διαλογους ,αξιζει λες να υπολογίζεις την αποψη του και την γνωμη του για εσενα ?
    Αν ειναι πραγματικος σου φιλος θα ερθει και θα σου πει ,κατσε εδω ρε φιλε τι ειναι αυτα που λες και γραφεις ?
    Ετσι κανουν οι νοημων και σοβαροι ανθρωποι που δεν εξυπηρετουν κανενα προσωπικο τους οφελος μεσα απο ενα διαπληκτισμό ή μια διαφωνία που δεν τους αφορά και το κυριοτερο δεν γνωριζουν την πραγματική αλήθεια .Εχουν μονόπλευρη άποψη και κυριως απο ενα αρρωστημένο ατομο που δειχνει τους προωπικους του διαλογους μονο και μονο για να καλυψει τις πραξεις του αφου δεν χει αλλο σθενος να το κανει ..
    Το γεγονός να περιφερείς τους προσωπικούς σου διαλόγους και μαλιστα πολλες φορες τροποιημενους ,κομμένους και ραμμένους ,που λεω στα δικα τους μετρα ,μονο νορμαλ δεν το λες ...

    Keep μονο απο τις πραξεις ενος ατομου μπορεις να καταλαβεις τι ανθρωπος ειναι ο αλλος .Οποτε καλο ειναι να υπαρχουν και αυτα και απο την στιγμη που εσυ τα εχεις καλα με τον ευατο σου ,οτι γραφεις το υποστηριζεις και ειναι αληθεια ,ας πανε να το δειχνουν οπου θελουν ..
    Ισα ισα αυτο ειναι ενα κρητηριο για το ηθος και την αξιοπιστια του τοτε συνομιλητή σου ..

    Μονο αυτοι οι διαλογοι αν ειναι απειλητικοί ,εκβιαστικοί και άκρως χειριστικοι ειναι καλο να υπαρχουν και να χρησημοποιουνται μαλιστα για την καθαρα ηθικη και σωματικη σου προστασία..
    Σκεψου αν καθε φορα που ενα ατομο μας απειλεί με αυτοκτονίες ,με χειροδικία δεν ειχαμε το τεκμήριο του γραπτου λογου τι θα γινονταν ...Ποιος θα έβγαινε ο λάθος και ο παρανοϊκός ?


    Αν παλι σε ενοχλεί ο γραπτός που εμενα πλεον με ενοχλει παρα πολυ γιατι αλλα λες και αλλα καταλαβαινουν μερικοι ,χρησημοποιεις τα φωνιτικα μηνυματα.
    Ειτε στο mes.. ειτε ακομα και στα μειλ ..
    Εγω πλεον στις συζητησεις που εχω ετσι λειτουργω και εχω το κεφαλι μου ησυχο για πολλα ..Ουτε παρεξηγήσεις γραπτού λόγου ,ουτε ο αλλος μπορει να γινει εκβιαστικος ή χειριστικος οταν τον εχεις απευθείας και ο προφορικκος σου λογος ειναι σπαθί ..Κοβεις μαχαιρι πολυ πιο ευκολα τα πάντα ...
    Εκει φαινεται καθαρα και στον τονο της φωνης σου και στα πάντα τι είσαι και πιστεψε με αν ο άλλος σε πλησιάζει με στοχεμευνο σκοπό δεν θα δεχτεί να εχει τετοιο διαλογο .Οποτε και αυτο ειναι ενα κριτηριο για να καταλαβαινεις με τι ανθρωπο εχεις να κανεις ..

    Βαλε τα δικα σου ορια στις συνομιλιες σου για να εκφράζεσαι ελεύθερα και παντα με σιγουρια για τον λόγο σου .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Πρώην στον ίδιο εργασιακό χώρο.
    By aforce in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 06-10-2015, 21:53
  2. Νέος στον χώρο
    By alex12 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 04-09-2014, 01:21
  3. Προβλήματα στον εργασιακό χώρο που με οδηγούν στην καταθλιψη μάλον
    By anemona in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 01-09-2014, 14:18
  4. Replies: 14
    Last Post: 01-12-2011, 00:14
  5. προβληματα στον χωρο εργασιας...
    By nama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2010, 13:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •