διαχυτοι πονοι σουβλιές - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50
  1. #16

    Unhappy

    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Μοιαζουμε σε αρκετά! Ο ηλιος, η παρεα, τα παιδια!! Παρολο που ειμαι σιγουρη οτι η ζωη σου ειχε τρικυμία γενικα η απαντηση σου εχει μια θετικη αυρα. Και ειναι πολυ καλο το οτι βλεπεις τα θετικα της ζωης σου και αυτα που σε βοηθανε! Σε αυτα να στηριζεσαι και αυτα να κανεις!! Προσπαθησε σιγα σιγα να αγνοεις καποια απο αυτα που νιωθεις. Ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα μην τα παρατησεις. Επιμονη!! Τωρα αν πονας και δεν κοιμασαι απο αυτο τοτε σημαινει οτι οντως μπορει να υπαρχει κατι αλλα μονο σε μυικο βαθμο.

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ
    οχι ευτυχως κοιμαμαι... πολυ σπανια να τυχει να ξυπνησω απο ενοχληση...
    Πριν 3 μερες πεθανε ενα παιδι 25 χρονων απο ανακοπη... φουντωσα ... γιατι? πως γινεται?
    χθες διαβαζω οτι ειχε κατι ενοχλησεις και πηγε σε μια καρδιολογος κ του ειπε αγχος... μετα απο 10 μερες πεθανε ...
    ειναι δυνατον να μην αναστατωθώ? ταραχτηκα πολύ... και για μενα και για τα παιδια και για ολα...
    πως γινονται αυτα??? πωπω δεν μπορω να το διαχειριστω αληθεια... ειναι αυτο που λενε δεν το χωραει το μυαλο μου

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Γεια σου Αρτεμις. Δεν ξερω γιατι του ειπε αγχος!! Ελεος δηλαδη με ορισμενους γιατρους!! Το παιδι εκανε τους απαραιτητους ελεγχους; Εκανε αξονικη; Εκανε echo? Εκανε μαγνητικη; Ειναι πληροφοριες που δεν τις ξερουμε αρα δεν μπορουμε να το αποδωσουμε στο αγχος! Κατι τετοιοι γιατροι θελουν κρεμασμα! Συγνωμη κιολας αλλα θυμωνω με κατο τετοιες διαγνωσεις!! Καραμελα εγινε το αγχος για ορισμενους! Υπαρχουν ανθρωποι που οντως εχουν θεματα και πρεπει να τα ψαχνουν εξονυχιστικα οι γιατροι τους!! Αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις εννοειται που δεν ειναι προβλεψιμες. Καποιους απλα σταματα η καρδια τους. Τι να κανουμε; Δεν μπορουμε να ελεγξουμε τα παντα.. οι ανακοπες που ακουμε η συντροπτικη πλειοψηφια εχει θεματα που δεν τα ηξερε. Οι υπολοιποι ισως καποιο σοκ οπως λενε οι αμερικανοι “his heart fainted” ή απο στεναχωρια εντονη κλπ. Εσυ ομως δεν εισαι αυτος ο νεος 25 ετων. Μην κανεις σκεψεις που θα σε τρελανουν. Κανεις χειροτερο κακο στον εαυτο σου με αποτελεσμα να αναπτυξεις και αλλα ψυχοσωματικα. Στο λεω με ολο το ενδιαφερον για να εισαι εσυ καλα. Δεν σε κατηγορω απλα θελω λιγο να σε ταρακουνησω για να ευχαριστηθεις την ζωη σου. Μην ασχολεισαι με αλλους. Ανθρωποι φευγουν καθε μερα. Εσυ ζεις καθε μερα. ❤️

  3. #18
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα

    Πως σου εδωσε ενα τοσο βαρύ χάπι χωρις τις απαραιτητες εξετασεις ?
    Και εμενα μου δωσανε το lyrica αλλα μετα απο μια σειρα εξετασεων και οταν το ηλεκτρομυογράφημα εδειξε μερικη βλαβη στο ισχυακο νευρο μετα απο τραυματισμο που ειχα και χρόνιο πονο ..

    Δεν μπορω να πω απο τις πρωτες μερες μου εξαφανισε τελειως τον πονο και σε πολυ μικρη δοση αλλα δεν αντεξα παραπανω απο λιγες εβδομαδες, γιατι πραγματικα αυτο το χαπι ειναι πολυ βαρύ..Εχει απιστευτες παρενεργειες ...
    Οσο μπορεις πάλεψε το αλλιως και γενικα οτι σου ειπαν και στα προηγουμενα μηνυματα .
    σ ευχαριστω... ναι δεν εχω σκοπο να το παρω... προς το παρον το παλευω ετσι... δεν ειμαι μονιμα χάλια... τωρα τον τελευαταιο καιρο ομως εχω συχνα σουβλιες... προσπαθω να σκεφτω θετικα

  4. #19
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Γεια σου Αρτεμις. Δεν ξερω γιατι του ειπε αγχος!! Ελεος δηλαδη με ορισμενους γιατρους!! Το παιδι εκανε τους απαραιτητους ελεγχους; Εκανε αξονικη; Εκανε echo? Εκανε μαγνητικη; Ειναι πληροφοριες που δεν τις ξερουμε αρα δεν μπορουμε να το αποδωσουμε στο αγχος! Κατι τετοιοι γιατροι θελουν κρεμασμα! Συγνωμη κιολας αλλα θυμωνω με κατο τετοιες διαγνωσεις!! Καραμελα εγινε το αγχος για ορισμενους! Υπαρχουν ανθρωποι που οντως εχουν θεματα και πρεπει να τα ψαχνουν εξονυχιστικα οι γιατροι τους!! Αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις εννοειται που δεν ειναι προβλεψιμες. Καποιους απλα σταματα η καρδια τους. Τι να κανουμε; Δεν μπορουμε να ελεγξουμε τα παντα.. οι ανακοπες που ακουμε η συντροπτικη πλειοψηφια εχει θεματα που δεν τα ηξερε. Οι υπολοιποι ισως καποιο σοκ οπως λενε οι αμερικανοι “his heart fainted” ή απο στεναχωρια εντονη κλπ. Εσυ ομως δεν εισαι αυτος ο νεος 25 ετων. Μην κανεις σκεψεις που θα σε τρελανουν. Κανεις χειροτερο κακο στον εαυτο σου με αποτελεσμα να αναπτυξεις και αλλα ψυχοσωματικα. Στο λεω με ολο το ενδιαφερον για να εισαι εσυ καλα. Δεν σε κατηγορω απλα θελω λιγο να σε ταρακουνησω για να ευχαριστηθεις την ζωη σου. Μην ασχολεισαι με αλλους. Ανθρωποι φευγουν καθε μερα. Εσυ ζεις καθε μερα. ❤️
    ναι βρε λια αλλα εχω και παιδια... και φοβαμαι και για αυτα... δηλαδη κανεις ολες τις απαραιτητες εξετασεις... ο γιατρος σου λεει ολα καλα... και μετα ετσι απλα σταματαει η καρδια??? χωρις να εχεις θεμα? πως γινεται αυτοοοοοο... ειναι τρομακτικο... το καταλαβαινω απολυτα οτι δεν με κατηγορεις μην ανησυχεις... απλα παρολο που παιρνω χρονια τα cymbalta συνεχιζω να ταραζομαι απο καποιο ασχημο νεο ... θα θελα να γινω αναισθητη

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Και εγω εχω παιδια. Μαλιστα το τελευταιο πριν 2 μηνες το γεννησα. Το πρωτο ειναι 6μιση χρονων. Ανησυχω. Ανησυχω συνεχως. Θελω να ζησω να τα μεγαλωσω. Ομως τι θα ζησουν αν η μαμα τους δειχνει συνεχεια ανησυχη; Θα ειναι λυπημενα και θα τους μεταφερω τα ψυχολογικα μου. Δεν λεω οτι εσυ το δειχνεις αλλα εγω οταν ειμαι στα πολυ χαλια, μου φαινεται. Επειδη γελω συνεχως, χανεται το χαμογελο μου και ο μεγαλος μου το αντιλαμβανεται και αρχιζουν οι ερωτησεις. Γιατι δεν πας σε καποιο πνευματικο; Δοκιμασε να μιλησεις ξανα με τον ψυχολογο σου. Πες αυτα που νιωθεις. Τα cymbalta ειναι για το αγχος και την ανησυχια που τα παιρνεις; Αν δεν σε βοηθανε αλλαξε τα. Πραγματικα ζεις αυτο που εζησα μολις γεννησα και ξεκινησαν οι εκτακτες μου. Ημουν ενα ερειπιο. Και οσα περισσοτερα ακουγα γυρω μου να συμβαινουν γινομουν χειροτερα. Η θεληση μου ομως να μην ειμαι σε αυτη την κατασταση και να ζω ποιοτικα, οχι απλα να επιβιωνω ειναι πιο δυνατη απο την συνεχη ανησυχια. Δεν μπορω να πω κατι περισσοτερο.. ο καθε ανθρωπος εχει τις αδυναμιες του και εννοειται δεν ειναστε ολοι οι ιδιοι. Σου ευχομαι να βγεις απο αυτον τον λαβυρινθο του «γιατι» συντομα. Γιατι κανεις μας δεν μπορει να το απαντησει..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Λία είσαι φανταστικός άνθρωπος!! Μου αρέσει να διαβάζω ότι γράφεις. Τρέμω φοβάμαι σε κάθε έκτακτη. Ίσως με πιανουν λόγο στομάχου που έπαθα πανγαστριτιδα και παλινδρομηση. Πήγα σε όλους τους γιατρούς. Θέλω να είναι ήρεμη και να πιστευω οτι αν ήταν κάτι θα το έβρισκαν. Θέλω να ζω και να μη φοβάμαι τόσο. Ήμουν ατρομητη πιο παλια. Τώρα πιανω τον εαυτό μου να ανησυχεί για πραγματα που δεν είχα φανταστεί. Μέχρι και να κάνω παιδι με τρομάζει. Μην παθω κάτι όσο είμαι έγκυος. Φόβοι και μόνο φόβοι. Προσπαθώ να ηρεμώ με κάθε τρόπο. Πλέον μου προκαλει αποστροφή και το να βγω από το σπίτι
    Δεν αντέχω τον κόσμο μου φαίνεται κακός. Ίσως χρειάζομαι ψυχολόγο. Δεν ξέρω. Πάντως για να μειώνονται σε συχνότητα οι έκτακτες και να με πιανουν μόλις φάω κάτι ε αυτό μου δίνει κουράγιο και λέω το στομαχακι κάνει τα δικά του ηρεμησε. Και έτσι ηρεμώ. Εσυ Λία μου πως τις αισθάνεσαι? Λιγοστεψαν καθόλου στο χρόνο?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    ☺️ σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Βασικά έφαγα πριν λιγο και αρχισαν οι εκτακτες!! Και εγω δεν εχω παλινδρομηση! Χεστηκα ομως! Συγνωμη για τα γαλλικα μου

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Μα σου εγραψα τοσα πραγματα γιατι κρατησε μονο τις 4 πρωτες γραμμες;;!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Τελοσπαντων τα ξαναγραφω!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Τελοσπαντων τα ξαναγραφω!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Κατι εχει παθει δεν με αφηνει να γραψω μεγαλο κειμενο... θα δοκιμασω σε λιγο

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Θεωρω πως εισαι πολυ γενναια και μονο που σκεφτεσαι την εγκυμοσυνη!! Εισαι πολυ πιο δυνατη απο ολο αυτο που σου συμβαινει!! Συμβουλη μου ειναι να βαλεις μικρους ημερισιους στοχους. Για παραδειγμα να πεις οτι αυριο για 1 ωρα δεν θα ασχοληθεις με κανενα σωματικο ερεθισμα. Θα πας περπατημα με ακουστικα να ακους την αγαπημενη σου μουσικη και για να μην πετα οπου θελει η σκεψη σου να παρατηρεις και να σχολιαζεις στο μυαλο σου οτι βλεπεις γυρω σου. Τις βεραντες των σπιτιων, τα λουλουδια (αν σου αρεσει και καποιο να πεις οτι θα το παρεις και εσυ) στις μυρωδιες και δεν θα καταλαβεις πως θα περασει η ωρα! Εγω καθε μερα μια ωρα με το βρεφος παω βολτα στην γειτονια και λαμβανω και βιταμινη Δ απο τον ηλιο που ειναι απαραιτητη για την καλη διαθεση!! Επισης σου συστηνω να ακουσεις την Ελενη Φυσσα στο youtube η οποια κανει διαλογισμο για τις αρνητικες σκεψεις, το αγχος κλπ. Κανε ακριβως οτι σου λεει και θα δεις!! Εγω αυτα εμπειρικα στα λεω. Με βοηθησαν!! Και δωσε χρονο στον εαυτο σου, ανθρωποι ειμαστε οχι ρομποτ. Να ξεκολλησει λιγο το μυαλο μας.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Σε ευχαριστώ παρα πολυ για όλα τα καλά σου λόγια και τις συμβουλές

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Καλημερα! Παρακαλω!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ARTEMIS View Post
    σ ευχαριστω... ναι δεν εχω σκοπο να το παρω... προς το παρον το παλευω ετσι... δεν ειμαι μονιμα χάλια... τωρα τον τελευαταιο καιρο ομως εχω συχνα σουβλιες... προσπαθω να σκεφτω θετικα
    Τίποτα !
    Ναι είναι συχνό φαινόμενο αυτό δυστηχως ..
    Διάφορα σωματικά που μας ταλαιπωρούν .
    Να ξέρεις τώρα είδα ότι παίρνεις και το cymbalta πως και αυτό είναι στην κατηγορία των αντικαταθλιπτικών που συμβάλουν και σε οποιοδήποτε νευροπαθητικο πόνο οπότε και με αυτό που παίρνεις είσαι ήδη καλυμμένη ...

    Δες μήπως αυτή την φορά το άγχος σου άλλαξε πρόσωπο και σου εμφανίστηκε με τις σουβλιες και κατέφερε και σε παρέσυρε παλι .
    Πολύ συχνό φαινόμενο .Κάθε φορά που αντιμετωπίζουμε ένα ψυχοσωματικό και λέμε είμαστε εντάξει ,ξαφνικά εμφανίζεται ένα εντελώς καινούργιο μόνο και μόνο για να μας ξαναπαρασυρει σε όλο αυτό .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Πόνοι στο στομάχι
    By κατερ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 31-07-2020, 23:22
  2. Πόνοι στα πλευρά
    By gl08 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2016, 14:30
  3. ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 24
    Last Post: 10-12-2014, 10:33
  4. Πόνοι στη μέση
    By mihalis in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 09-04-2013, 02:45
  5. σουβλιές στην καρδια..
    By thanasisGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 24-09-2011, 14:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •