διαχυτοι πονοι σουβλιές - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50
  1. #31
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Και εγω εχω παιδια. Μαλιστα το τελευταιο πριν 2 μηνες το γεννησα. Το πρωτο ειναι 6μιση χρονων. Ανησυχω. Ανησυχω συνεχως. Θελω να ζησω να τα μεγαλωσω. Ομως τι θα ζησουν αν η μαμα τους δειχνει συνεχεια ανησυχη; Θα ειναι λυπημενα και θα τους μεταφερω τα ψυχολογικα μου. Δεν λεω οτι εσυ το δειχνεις αλλα εγω οταν ειμαι στα πολυ χαλια, μου φαινεται. Επειδη γελω συνεχως, χανεται το χαμογελο μου και ο μεγαλος μου το αντιλαμβανεται και αρχιζουν οι ερωτησεις. Γιατι δεν πας σε καποιο πνευματικο; Δοκιμασε να μιλησεις ξανα με τον ψυχολογο σου. Πες αυτα που νιωθεις. Τα cymbalta ειναι για το αγχος και την ανησυχια που τα παιρνεις; Αν δεν σε βοηθανε αλλαξε τα. Πραγματικα ζεις αυτο που εζησα μολις γεννησα και ξεκινησαν οι εκτακτες μου. Ημουν ενα ερειπιο. Και οσα περισσοτερα ακουγα γυρω μου να συμβαινουν γινομουν χειροτερα. Η θεληση μου ομως να μην ειμαι σε αυτη την κατασταση και να ζω ποιοτικα, οχι απλα να επιβιωνω ειναι πιο δυνατη απο την συνεχη ανησυχια. Δεν μπορω να πω κατι περισσοτερο.. ο καθε ανθρωπος εχει τις αδυναμιες του και εννοειται δεν ειναστε ολοι οι ιδιοι. Σου ευχομαι να βγεις απο αυτον τον λαβυρινθο του «γιατι» συντομα. Γιατι κανεις μας δεν μπορει να το απαντησει..
    Πράγματι ο τρόπος που γράφεις είναι ενθαρρυντικός κ αισιόδοξος. Να σου πω σήμερα τι έπαθα. Έχω πόνο στο αριστερό χέρι από τον αγκώνα κ κάτω. Με πονάνε κ τα δάχτυλα του χεριού. Ψάχνω να βρω στο ίντερνετ μήπως είναι καρδιά επειδή είναι το αριστερό. Καταλαβαίνεις τι περνάω?...

  2. #32
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Τίποτα !
    Ναι είναι συχνό φαινόμενο αυτό δυστηχως ..
    Διάφορα σωματικά που μας ταλαιπωρούν .
    Να ξέρεις τώρα είδα ότι παίρνεις και το cymbalta πως και αυτό είναι στην κατηγορία των αντικαταθλιπτικών που συμβάλουν και σε οποιοδήποτε νευροπαθητικο πόνο οπότε και με αυτό που παίρνεις είσαι ήδη καλυμμένη ...

    Δες μήπως αυτή την φορά το άγχος σου άλλαξε πρόσωπο και σου εμφανίστηκε με τις σουβλιες και κατέφερε και σε παρέσυρε παλι .
    Πολύ συχνό φαινόμενο .Κάθε φορά που αντιμετωπίζουμε ένα ψυχοσωματικό και λέμε είμαστε εντάξει ,ξαφνικά εμφανίζεται ένα εντελώς καινούργιο μόνο και μόνο για να μας ξαναπαρασυρει σε όλο αυτό .
    Έχεις δίκιο... Το άγχος παίρνει διάφορες μορφές... Κ εκεί που λες ηρέμησα... Να το πάλι με άλλη μορφή. Το βλέπω κ εδώ που διαβάζω διάφορα ποστ. Ένας συνεχής αγώνας...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Καμια σχεση με καρδια. Το παθαινω. Μουδιαζει ο τενοντας σου. Το παθαινα σε σημειο που εμενα εμειναν κλειστα τα δαχτυλα του χεριου μου και ανοιξαν με φυσιοθεραπεία. Βεβαια ξεκινουσε απο τον αυχενα εμενα. Προσεξε λιγο με το κινητο, το ποντικι στον υπολογιστη ή αν κανεις πολλες δουλειες. Πιες ενα παυσιπονο και θα περασει.

  4. #34
    [QUOTE=Lia22387;1158618]Καμια σχεση με καρδια. Το παθαινω. Μουδιαζει ο τενοντας σου. Το παθαινα σε σημειο που εμενα εμειναν κλειστα τα δαχτυλα του χεριου μου και ανοιξαν με φυσιοθεραπεία. Βεβαια ξεκινουσε απο τον αυχενα εμενα. Προσεξε λιγο με το κινητο, το ποντικι στον υπολογιστη ή αν κανεις πολλες δουλειες. Πιες ενα παυσιπονο και θα περασει.[/QUOTE
    ]
    Καλημέρα... Κι εγώ έχω θεματακια κ με αυχένα κ μέση κλπ. Ήπια ντεπον μάξιμουμ λίγο μαλάκωσε. Ξάπλωσα κ φοβόμουν να κοιμηθώ. Εσένα ήταν αριστερό χέρι? Μωρέ αν ήταν δεξί κ εγώ δεν θα φοβόμουν τόσο... Κ τώρα που ξύπνησα πήγα λίγο κ εκκλησία το μυαλό ακόμα κολλημένο εκεί. Τεσταρω την αριστερή πλευρά. Κουράστηκα πολύ. Κ φυσικά κ τα δικά μου παιδιά καταλαβαινοτν ότι κάτι έχω κ πολλές φορές μου λένε τι έχεις ΠΑΛΙ βρε μάμα? Κ στεναχωριεμαι πολύ Μ αυτό... Δεν θέλω να με βλέπουν έτσι

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    [QUOTE=ARTEMIS;1158670][QUOTE=Lia22387;1158618]Καμια σχεση με καρδια. Το παθαινω. Μουδιαζει ο τενοντας σου. Το παθαινα σε σημειο που εμενα εμειναν κλειστα τα δαχτυλα του χεριου μου και ανοιξαν με φυσιοθεραπεία. Βεβαια ξεκινουσε απο τον αυχενα εμενα. Προσεξε λιγο με το κινητο, το ποντικι στον υπολογιστη ή αν κανεις πολλες δουλειες. Πιες ενα παυσιπονο και θα περασει.[/QUOTE
    ]
    Καλημέρα... Κι εγώ έχω θεματακια κ με αυχένα κ μέση κλπ. Ήπια ντεπον μάξιμουμ λίγο μαλάκωσε. Ξάπλωσα κ φοβόμουν να κοιμηθώ. Εσένα ήταν αριστερό χέρι? Μωρέ αν ήταν δεξί κ εγώ δεν θα φοβόμουν τόσο... Κ τώρα που ξύπνησα πήγα λίγο κ εκκλησία το μυαλό ακόμα κολλημένο εκεί. Τεσταρω την αριστερή πλευρά. Κουράστηκα πολύ. Κ φυσικά κ τα δικά μου παιδιά καταλαβαινοτν ότι κάτι έχω κ πολλές φορές μου λένε τι έχεις ΠΑΛΙ βρε μάμα? Κ στεναχωριεμαι πολύ Μ αυτό... Δεν θέλω να με βλέπουν έτσι[/QUOTE]

    Καλημέρα

    Κρατά το αυτό σε παρακαλώ πολύ .
    Μπορείς να το εκτυπώσεις και να το βάλεις κάπου και μόλις σε πιάνει το οτιδήποτε να το βλέπεις ?

    Αυτή ήταν η δική μου σφαλιάρα που με έκανε πλέον να λέω ας είναι εκείνα καλά και εμένα δεν με νοιάζει τι έχω .
    Για χάρη τους μπορώ να αντέξω τα πάντα .
    Και έτσι πλέον πολλά ακόμα και σήμερα που έρχονται, γιατί καλός ή κακός ο άνθρωπος ενοχλήσεις και ποναλακια έχει ,τα ξεπερνάω γιατί δεν τα δίνω σημασία στο μυαλό αρχικά ..

    Ξέρεις κάτι ?
    Μην το αφήσεις άλλο γιατί μετά θα βλέπεις ότι τα παιδιά θα επηρεάζονται ακόμα και στο σχολείο .
    Όταν με πήρε η καθηγήτρια της κόρης μου τηλέφωνο μετά την ιστορία μου και μου είπε γιατί η κόρη σου τώρα τελευταία ειναι στεναχωρημενη και δείχνει ότι κάτι την απασχολεί ,σεισμός έγινε μέσα μου ,όχι απλώς ταρακουνηθηκα .

    Προσπάθησε για εκείνα
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #36
    [QUOTE=Marilou;1158680][QUOTE=ARTEMIS;1158670]
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Καμια σχεση με καρδια. Το παθαινω. Μουδιαζει ο τενοντας σου. Το παθαινα σε σημειο που εμενα εμειναν κλειστα τα δαχτυλα του χεριου μου και ανοιξαν με φυσιοθεραπεία. Βεβαια ξεκινουσε απο τον αυχενα εμενα. Προσεξε λιγο με το κινητο, το ποντικι στον υπολογιστη ή αν κανεις πολλες δουλειες. Πιες ενα παυσιπονο και θα περασει.[/QUOTE
    ]
    Καλημέρα... Κι εγώ έχω θεματακια κ με αυχένα κ μέση κλπ. Ήπια ντεπον μάξιμουμ λίγο μαλάκωσε. Ξάπλωσα κ φοβόμουν να κοιμηθώ. Εσένα ήταν αριστερό χέρι? Μωρέ αν ήταν δεξί κ εγώ δεν θα φοβόμουν τόσο... Κ τώρα που ξύπνησα πήγα λίγο κ εκκλησία το μυαλό ακόμα κολλημένο εκεί. Τεσταρω την αριστερή πλευρά. Κουράστηκα πολύ. Κ φυσικά κ τα δικά μου παιδιά καταλαβαινοτν ότι κάτι έχω κ πολλές φορές μου λένε τι έχεις ΠΑΛΙ βρε μάμα? Κ στεναχωριεμαι πολύ Μ αυτό... Δεν θέλω να με βλέπουν έτσι[/QUOTE]

    Καλημέρα

    Κρατά το αυτό σε παρακαλώ πολύ .
    Μπορείς να το εκτυπώσεις και να το βάλεις κάπου και μόλις σε πιάνει το οτιδήποτε να το βλέπεις ?

    Αυτή ήταν η δική μου σφαλιάρα που με έκανε πλέον να λέω ας είναι εκείνα καλά και εμένα δεν με νοιάζει τι έχω .
    Για χάρη τους μπορώ να αντέξω τα πάντα .
    Και έτσι πλέον πολλά ακόμα και σήμερα που έρχονται, γιατί καλός ή κακός ο άνθρωπος ενοχλήσεις και ποναλακια έχει ,τα ξεπερνάω γιατί δεν τα δίνω σημασία στο μυαλό αρχικά ..

    Ξέρεις κάτι ?
    Μην το αφήσεις άλλο γιατί μετά θα βλέπεις ότι τα παιδιά θα επηρεάζονται ακόμα και στο σχολείο .
    Όταν με πήρε η καθηγήτρια της κόρης μου τηλέφωνο μετά την ιστορία μου και μου είπε γιατί η κόρη σου τώρα τελευταία ειναι στεναχωρημενη και δείχνει ότι κάτι την απασχολεί ,σεισμός έγινε μέσα μου ,όχι απλώς ταρακουνηθηκα .

    Προσπάθησε για εκείνα
    Προσπαθώ συνέχεια. Σ' ευχαριστώ για την συμπαράσταση. Σήμερα ευτυχώς είμαι καλύτερα. Πήρα κ μισό ζαναξακι μετά από πολύ καιρό κ χαλαρωσα λίγο...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Μια φορα πηρα ζαναξ μισο και κοιμηθηκα σε 2 λεπτα!! Φοβαμαι να το παρω γενικα μηπως και κοιμηθω ορθια!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    [QUOTE=ARTEMIS;1158719][QUOTE=Marilou;1158680]
    Quote Originally Posted by ARTEMIS View Post
    Προσπαθώ συνέχεια. Σ' ευχαριστώ για την συμπαράσταση. Σήμερα ευτυχώς είμαι καλύτερα. Πήρα κ μισό ζαναξακι μετά από πολύ καιρό κ χαλαρωσα λίγο...
    Καλά έκανες ,που και που χρειάζεται ειδικά όταν καταλαβαίνουμε ότι ξεπερνάνε τα όρια μας !

    Εμένα πάντως με κοιμίζει όρθια που λένε αυτό το χάπι ,ακόμα και στην πιο μικρή του δόση...

    Εδώ είμαστε όλοι μαζί πανω κάτω τα ίδια περάσαμε και τα ίδια περνάμε ακόμα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Το δεξι εκανε το μεγαλο προβλημα αλλα τωρα εχω θεμα με το αριστερο διοτι το κουραζω πιο πολυ με το βρεφος.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    269
    Εμένα πάντως για να κοιμηθώ το βράδυ χρειάζεται ένα xanax και μισό remeron..... να αρχίσω να ανησυχώ....;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Εχεις γερό σκαρι!! Ισως ο σωματοτυποα σου! Εγω για παραδειγμα ειμαι πετιτ. Πινω 1 πανατολ και με πιανει!! Μισο ζαναξ με εριξε για υπνο σε 3 λεπτα!! Ίσως και οι σκέψεις σου να είναι τοσο έντονες που υποβαλλεις στο σωμα σου εσυ αν θα δεκτει η οχι την επιδραση του.
    Δοκιμασες διαλογισμο ή δεν σε ενδιαφερει;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    269
    Όχι ακόμη. Από αύριο δοκιμάζω πρώτη φορά σοβαρή ψυχοθεραπεία. Για διαλογισμό που να απευθυνθώ αν μου δώσει το οκ ο ντοκ μου;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Εμενα η ψυχολογος μου, μου συστησε να κανω μεσω youtube της Ελενης Φυσσα. Εχει για διαφορα. Κρισεις πανικου, αγχος κλπ. Κανε ακριβως οτι λεει και θα δεις διαφορα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    269
    Ευχαριστώ Lia!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Καλημερα!! Παρακαλω! Σου ευχομαι να εχεις μια καλη συνεδρια σημερα και να ειναι η αρχη για την βελτιωση που εσυ επιθυμεις!!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Πόνοι στο στομάχι
    By κατερ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 31-07-2020, 23:22
  2. Πόνοι στα πλευρά
    By gl08 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2016, 14:30
  3. ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 24
    Last Post: 10-12-2014, 10:33
  4. Πόνοι στη μέση
    By mihalis in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 09-04-2013, 02:45
  5. σουβλιές στην καρδια..
    By thanasisGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 24-09-2011, 14:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •