ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ- ΦΟΒΟΣ ΑΝΑΙΣΘΣΙΑΣ - ουφ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Δεν ξέρω εγώ τι μου κάνανε και ξέρεις εσύ;;; Όλοι γιατροί την έχουν δει ξαφνικά.
    χα χα! ειναι κατι πολυ απλο που μπορεις να ψαξεις ευκολα στο διαδικτυο. εγω κατα συμπτωση το ειχα μαθει πιο παλια γιατι καποιος γνωστος μου εκανε μεθη και ηθελα να μαθω τι ειναι αυτο

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Σωλήνα σου βάζουν αν αντιμετωπίζεις σοβαρά αναπνευστικά προβλήματα κατά την διάρκεια μια επέμβασης .
    .
    η σωληνα παει στο στομαχι και βγαζει το περιεχομενο του γιατι εαν ενας ανθρωπος η ζωο ειναι ναρκωμενο μπορει ανα πασα στιγμη να κανει εμετο με ασχημα αποτελεσματα οταν ειναι ανασκελα. η σωληνα δεν εχει σχεση με την αναπνοη αλλα η μασκα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by IRINI02 View Post
    ναι βρε ρε συ Νικο .Δειχνεις να ξέρεις κάτι παραπάνω. .
    οχι δεν ξερω, διαβασα τωρα για να απαντησω. αλλα σωληνα μου εβαλαν και εμενα οταν εκανα εκτομη θυροειδους αδενα.
    δεν εχει καποια δυσκολια απλα μετα αισθανεσαι τον λαιμο σου σαν να κρυολογισες

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Από πότε η αφαίρεση χολής γίνεται με μέθη?
    Ότι να ναι έτσι?

    Η παραπληροφόρηση δεν βοηθάει κάποιον στους φόβους του .

    Σωλήνα σου βάζουν αν αντιμετωπίζεις σοβαρά αναπνευστικά προβλήματα κατά την διάρκεια μια επέμβασης .
    Σε μια επέμβαση ρουτίνας και σε έναν νέον άνθρωπο με κανένα ιστορικό ποιος ο λόγος να το βάλεις .
    Και στο κάτω κάτω αν μας έβαλαν σε κάποια φάση μπορεί να παρουσιάσαμε κάποια δυσκολία αλλά και πάλι θα μας το έλεγαν ή θα το καταλαβαίναμε ...

    Γιατροί δεν είμαστε αλλά τουλάχιστον όταν κάνεις χειρουργεία φροντίζεις και ενημερώνεσαι από τον ίδιο τον γιατρό σου και όχι ότι διαβάζεις από το ίντερνετ ..
    ΝΑΙ ναι φυσικα, οπως ειπα όλες τις αποριες μου θα τις συζητήσω και με τον αναισθησιολόγο, απλά επειδή έχω χρόνο μεχρι τότε...ψυχολογικά με βοηθάει να κουβεντιάζω πραγματα παραπάνω. Ακόμα και αρνητικό πχ θα έχω χρόνο να το δουλέψω σιγα σιγα...
    Εγώ εχω την εντύπωση,επείδη είχα και εναν γνωστό νοσηλευτή κάποτε, οτι μολις κοιμηθείς, βαζουν αυτό το σωληνάκι για να ελέγχουν τον αέρα απο τα πνευμόνια...κάτι τέτοιο. Το οποιο το βγάζουν πριν ξυπνήσεις καλα καλα και δεν το ξέρεις. Δηλαδή ειναι διαδικάσια που δεν χρειάζεται να ξέρει απαραιτητα ο ασθενής νομίζω,γιαυτο δεν το αναφέρουν.
    Παιδια, δεν ξερω κι εγω...έχουμε κανεναν αναισθησιολόγο εδω μεσα να μας πει?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 21:15
  2. Replies: 100
    Last Post: 16-08-2017, 09:20
  3. ΦΟΒΟΣ και ΠΑΛΙ ΦΟΒΟΣ.
    By kan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2012, 17:17
  4. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 02:12
  5. Φοβος...
    By DonQuixote in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 18-09-2009, 13:34

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •