Φίλοι ή κάτι άλλο, ίσως και παραπάνω. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48
  1. #31
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Όντως πλάκα πλάκα παίζει να με γουστάρει διότι της έλεγα που θα πάω να κάνω κάποιο τεστ σαν ψυχολογικό για επαγγελματικό προσανατολισμό και της έλεγα φαντάσου να τους πω ξέρω εγώ ασχολούμαι με θρησκείες, βιβλία, αποκρυφισμό και τέτοια και μου λέει φαντάζεσαι πως είναι η έκφραση μου κάτω από την μάσκα αυτήν την στιγμή σαν να μου λέει πας καλά τι μαλακίες λες πάλι. Και επίσης οι γονείς της με αγαπάνε παρά πολύ για κάποιο λόγο, σαν παιδί τους ιδίως δε η μητέρα της. Λες και έχει πει τα καλύτερα λόγια για μένα σε αυτούς. Πως εξηγείται αυτό ;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    μπερδευεις το να σε γουσταρουν σαν "καλο παιδι", με το να σε γουσταρουν σαν ανδρα.
    το να σε συμπαθουν οι γονεις καποιας, ειτε επειδη σε γνωρισαν, ειτε επειδη ακουσαν καλα λογια απο την κορη τους, δεν σημαινει και οτι σε βλεπει ερωτικα. ασχετο με αυτο που συζηταμε ειναι το αν σε συμπαθουν οι γονεις..

  3. #33
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Α κάτι άλλο παιδιά, επίσης μια μέρα είχε έρθει και μου είχε πει γεμάτη χαρά κάπως γεια σας γεια σου της λέω για ποιο λόγο μου μιλάς στον πληθυντικό λέω είναι λίγο άβολο διότι λέει είστε ο μόνος που νιώθω ότι μπορώ να του μιλάω έτσι μετά μιλάγαμε κανονικά. Σας το γράφω εδώ διότι αυτή η στάση με προβλημάτισε λίγο και συνεχίζει να με προβληματίζει για αυτό.

  4. #34
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Και μάλιστα κάτι άλλο που έγινε σήμερα και με προβλημάτισε ήταν το ότι της είπα κάτι και μου είπε μάλιστα με μεγάλη έμφαση και κίνηση αλλά το μάλιστα τύπου σαν να λέμε μάλιστα κύριε. Και συνέχισε να το λέει μάλιστα μάλιστα το είπε καμία πέντε έξι φορές εγώ να την κοιτάω σε φάση είσαι καλά ώσπου κάποια στιγμή σταμάτησε. Είπα να παίξω και εγώ το "παιχνιδάκι" της και έκανα μια βαθιά υπόκλιση σαν τζέντλεμαν. Τώρα αυτό τι ήταν δεν ξέρω.

  5. #35
    Elenia781
    Guest
    Μαλιστα μαλιστααα ...¨κουτο αγορι σε εχω του χεριου μου, ή σε εχω καταλαβει!.Up for the challenge? Αυτο σημαινε

  6. #36
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Μάλιστα. Και εγώ τώρα τι θα κάνω ; Ωραία. Με τεστάρει. Υπέροχα. Και πως θα τα αντιμετωπίσω όλα αυτά τα τεστάκια ; Να σνομπάρω αν είναι ;

  7. #37
    Elenia781
    Guest
    Ναι, γιατι αν συμμετεχεις θα μπεις στο friend zone

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Προσωπικα επειδή μου Την έχουν πέσει φίλοι μου το θεωρώ οτι χειροτερο και πολύ αβολο.Εκτος του οτι γκρεμίζεται η φιλια έχω στο μυαλο μου ότι είναι καλοί απέναντι μου για να με κουτουπωσουν.Για μένα μη κάνεις κίνηση.Της ειπες ότι τη γουστάρεις φτάνει.Αν ηθελε θα εκανε εκείνη
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #39
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Παιδιά με την κοπέλα τελικά τα πάω εξαιρετικά. Έχω γίνει ο προσωπικός της δάσκαλος κατά κάποιο τρόπο. Την μαθαίνω κιθάρα και μπουζούκι και επίσης μου είπε για να βρεθούμε μετά τις Πανελλήνιες κάτι σαν ραντεβού ας πούμε.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    αντε τυχερακιααα χαχα.. παντος προσεχε μην ειναι οπως τα λεει η νοσιρη φαντασια... και απλα καταλαβε οτι την θες και οτι χαρηκες... και μπορει να σαφησει χαρουμενο τωρα που δηνετε και να θελει να βγειτε μετα για να στο πει.. απλα ναναι μετα για να μην σε χαλασει τωρα που δινεται πανελλινιες κιολας... αλλα μπορει και εγω να πεφτω εξω που μακαρι ναστε οντος καλα.. αλλα το λεω για να σεχω ετοιμο

  11. #41
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Ελπίζω να είναι το πρώτο σενάριο και όχι το δεύτερο. Και πίστεψέ με, αν έπαιζε απόρριψη θα μου το είχε πει ήδη. Εδώ δεν κόλωσε στην γ Γυμνασίου που ήμασταν πιτσιρίκια και μου το είπε σε διάλειμμα, το ίδιο θα έκανε και τώρα εδώ και πάρα πολύ καιρό.

  12. #42
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Παιδιά αντιμετωπίζω πρόβλημα. Τελικά τα κατάφερα και πέρασα με τις Πανελλήνιες στην Κέρκυρα στο μουσικών σπουδών όπως ήθελα τόσο καιρό. Δυστυχώς, η κοπέλα δεν μου έχει ξεκαθαρίσει τι θέλει. Δεν ξέρει σχεδόν τίποτα για μένα, ούτε εγώ για αυτήν, ούτε για βόλτα θέλει έστω στο φιλικό βαριέται πραγματικά δεν ξέρω και κατά τα άλλα με θεωρούσε πολύ καλό της φίλο, με λέει όμως που και που άντρα και εκείνο το άλλο, μια άλλη κοπέλα μας πέρασε για ζευγάρι αλλά δεν ρωτάει λεπτομέρειες σχετικά με εμένα, τίποτα. Αναρωτιέμαι τελικά για το αν όντως θα μπορούσε να ενδιαφέρεται ή ακόμα και την φιλία να μην υπάρχει καν αυτή, δηλαδή όλο αυτό να είναι ένα παιχνίδι με μένα, να παίζει μαζί μου λες και είμαι μαριονέτα. Και πάλι δεν θα ήξερα ποτέ τι ήθελε διότι είναι ντροπαλή και την πιστεύω διότι το φαίνεται και από το χαρακτήρα της. Πραγματικά, έχω κουραστεί πάρα πολύ έχουν περάσει ώρες που κλαίω και λέω τι θέλει επιτέλους ρε πούστη μου εκείνο το άλλο τελικά ενδιαφέρεται ή όχι για ποιο λόγο μου μίλησε μετά από τρία χρόνια για ποιο λόγο μου έριξε πόρτα. Έχω καταλήξει να φλερτάρω με άλλες κοπέλες χωρίς να της το πω βέβαια ούτε και φιλικά ώστε να μαλακώσω αυτό το αγκάθι που μου προέκυψε. Από την άλλη, η κοπέλα η καημένη αγαπάει πολύ τους γονείς μου και την αγαπάνε οι δικοί μου όπως και οι δικοί της με μένα. Έχω σκεφτεί πόσες φορές να την ρωτήσω αλλά πραγματικά δεν θέλω να γίνω ρεζίλι και τρίτη φορά και σκέφτομαι ότι είναι κρίμα για την αγάπη των γονιών της προς το πρόσωπο μου και από την άλλη θα φύγει για σπουδές στα Γιάννενα αλλά μετά θα γυρίσει Κέρκυρα. Φοβάμαι μην μου μείνει άσχημο απωθημένο και ότι παρά και αν κάνω σχέσεις στο μέλλον, μου μείνει αυτό το αγκάθι για πάντα. Με άλλα λόγια, η κατάσταση που βιώνω είναι παρόμοια με του Forest Gump με την διαφορά ότι εγώ φλερτάρω και άλλες σε σχέση με τον Forest που ήταν πιο κολλημένος με την κολλητή του για μια ζωή και ήξερε σίγουρα ότι η Τζένη ήταν φίλη του σε σχέση με μένα που δεν είμαι καν σίγουρος και για αυτό.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Παιδιά αντιμετωπίζω πρόβλημα. Τελικά τα κατάφερα και πέρασα με τις Πανελλήνιες στην Κέρκυρα στο μουσικών σπουδών όπως ήθελα τόσο καιρό. Δυστυχώς, η κοπέλα δεν μου έχει ξεκαθαρίσει τι θέλει. Δεν ξέρει σχεδόν τίποτα για μένα, ούτε εγώ για αυτήν, ούτε για βόλτα θέλει έστω στο φιλικό βαριέται πραγματικά δεν ξέρω και κατά τα άλλα με θεωρούσε πολύ καλό της φίλο, με λέει όμως που και που άντρα και εκείνο το άλλο, μια άλλη κοπέλα μας πέρασε για ζευγάρι αλλά δεν ρωτάει λεπτομέρειες σχετικά με εμένα, τίποτα. Αναρωτιέμαι τελικά για το αν όντως θα μπορούσε να ενδιαφέρεται ή ακόμα και την φιλία να μην υπάρχει καν αυτή, δηλαδή όλο αυτό να είναι ένα παιχνίδι με μένα, να παίζει μαζί μου λες και είμαι μαριονέτα. Και πάλι δεν θα ήξερα ποτέ τι ήθελε διότι είναι ντροπαλή και την πιστεύω διότι το φαίνεται και από το χαρακτήρα της. Πραγματικά, έχω κουραστεί πάρα πολύ έχουν περάσει ώρες που κλαίω και λέω τι θέλει επιτέλους ρε πούστη μου εκείνο το άλλο τελικά ενδιαφέρεται ή όχι για ποιο λόγο μου μίλησε μετά από τρία χρόνια για ποιο λόγο μου έριξε πόρτα. Έχω καταλήξει να φλερτάρω με άλλες κοπέλες χωρίς να της το πω βέβαια ούτε και φιλικά ώστε να μαλακώσω αυτό το αγκάθι που μου προέκυψε. Από την άλλη, η κοπέλα η καημένη αγαπάει πολύ τους γονείς μου και την αγαπάνε οι δικοί μου όπως και οι δικοί της με μένα. Έχω σκεφτεί πόσες φορές να την ρωτήσω αλλά πραγματικά δεν θέλω να γίνω ρεζίλι και τρίτη φορά και σκέφτομαι ότι είναι κρίμα για την αγάπη των γονιών της προς το πρόσωπο μου και από την άλλη θα φύγει για σπουδές στα Γιάννενα αλλά μετά θα γυρίσει Κέρκυρα. Φοβάμαι μην μου μείνει άσχημο απωθημένο και ότι παρά και αν κάνω σχέσεις στο μέλλον, μου μείνει αυτό το αγκάθι για πάντα. Με άλλα λόγια, η κατάσταση που βιώνω είναι παρόμοια με του Forest Gump με την διαφορά ότι εγώ φλερτάρω και άλλες σε σχέση με τον Forest που ήταν πιο κολλημένος με την κολλητή του για μια ζωή και ήξερε σίγουρα ότι η Τζένη ήταν φίλη του σε σχέση με μένα που δεν είμαι καν σίγουρος και για αυτό.
    συγχαρητηρια για τις σπουδες σου, καλη σταδιοδρομια.
    αν βαριεται και την βολτα και δεν ενδιαφερεται για σενα, αστο βρε πανο, τι να συζητησουμε;; πηγαινε παρακατω. βρες καμια αλλη κοπελα. απο τι εχεις κουραστει;; να σου πω εγω; απο τον εαυτο σου ε χεις κουραστει, που διυλιζει τον κωνωπα για ενα ανυπαρκτο ενδιαφερον.
    ποια "καημενη" κοπελα, και ποιους γονεις;;; εσυ εισαι ο "καημενος". δεν το εχεις καταλαβει; ασχολεισαι με τα γυρω-γυρω και με ατελειωτες αναλυσεις στο κεφαλι σου, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙΣ. που ειναι το μονο που χρειαζοταν οσο υπηρχε καποιο ενδιαφερον. με τα πεθερικα δεν γινεται δουλεια, ουτε καν στα προξενια. το θεμα ειναι να αγαπαει εσενα, οχι τους γονεις.
    ναι, μπορει να υπηρξε σε καποιες φασεις κατι που ισως ηταν ενδιαφερον . δεν το αξιοποιησες εγκαιρως και εσβησε.

    τωρα που θα αλλαξεις περιβαλλον, θα κανεις κι αλλες γνωριμιες.
    ξεχνα την και φροντισε να τολμας πιο πολυ και πιο γρηγορα. μην τα ζαλιζεις τοσο τα θεματα και ψοφανε στην πορεια.

  14. #44
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Τουλάχιστον τώρα Remedy, έμαθα από το λάθος μου. Ήμουν βλάκας που δεν κράτησα ούτε έστω ένα φιλικό ενδιαφέρον και το πήγα κατευθείαν στο ερωτικό και μετά το πήρα πίσω με αποτέλεσμα η ίδια η κοπέλα να μπερδευτεί τελικά και να αποφεύγει να με προσεγγίζει και φιλικά μπορεί για αυτήν τελικά το φιλικό να ήταν ένας τρόπος να με προσεγγίσει ερωτικά λόγω του ντροπαλού της χαρακτήρα και να έπρεπε να χτίσω μια πιο βαθιά φιλική σχέση και να το αφήσω όπου πάει. Τέλος πάντων, μάλλον τελικά είναι καλύτερα με την κοπέλα να μείνουμε γνωστοί προς φίλοι διότι μια φιλία είναι ευλογία διότι ξέρεις ότι θα κρατήσει για πάντα και εξάλλου όπως είπες και εσύ καινούριος κύκλος το Πανεπιστήμιο, καινούριες γνωριμίες οπότε σίγουρα και άλλες πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια.

  15. #45
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Γεια σας παιδιά, τελικά κατάφερα και μπήκα 16ος στους 112 στο τμήμα μουσικών σπουδών του Ιονίου Πανεπιστημίου. Τελικά, χάλασα την "φιλία" με την "φίλη" μου που σας έλεγα διότι αυτά τα έξι χρόνια ήξερε ακόμα για το ενδιαφέρον μου και με εκμεταλλεύτηκε και ζητούσε όλο χάρες, σπάνια μου μιλούσε ούτε βόλτα είχαμε πάει αλλά κατά τα άλλα πολύ καλός φίλος. Ψέμα και διπροσωπία σε όλο της το μεγαλείο. Με εκμεταλλεύτηκε, έπαιξε με τα αισθήματα μου και με χρησιμοποίησε σαν σκύλο, σαν μαριονέτα, σαν έναν υπηρέτη και έναν βλάκα. Αυτά τα έξι χρόνια δεν ήξερε να μου κάνει ένα δώρο στα γενέθλια μου ούτε ένα. Εγώ της έκανα δύο φορές της έδειξα αμέτρητη αγάπη και δεν πήρα τίποτα πίσω μόνο απαξίωση, σαρκασμό και ειρωνία. Διότι αν ήμουν αληθινός φίλος της, τότε και βόλτες θα βγαίναμε και θα μιλάγαμε πιο συχνά και θα είχαμε επαφή και θα με καταλάβαινε και δεν θα με παρατούσε ούτε από φίλο ακόμα και αν ήξερε ότι την ψιλογούσταρα ή άρχιζα να έχω αλλά αισθήματα για αυτήν. Τα οποία ήταν ψεύτικα διότι για μένα ήταν στο μυαλό μου μια φίλη, ήθελα όντως φιλία και πολύ απλά η έντονη φιλική αγάπη που είχα για αυτήν στο πρόσωπο της έγινε λίγο ερωτική. Εύχομαι να καταλάβει από το λάθος της που με μεταχειρίστηκε έτσι και να της γίνει μάθημα διότι αλλιώς θα καταστραφεί αν μεταχειρίζεται έτσι τους "φίλους" της. Αλλά δικό της πρόβλημα δικό της κόμπλεξ ας το λύσει μόνη της. Επίσης, έμαθα πρόσφατα ότι η αιτία για κάποιες συμπεριφορές μου είναι ότι τώρα πρόσφατα πριν μία εβδομάδα, επιβεβαίωσα ότι ανήκω στο φάσμα αυτισμού υψηλής λειτουργικότητας και έχω σύνδρομο Άσπεργκερ.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ενθουσιασμος ή κάτι παραπάνω?
    By panos19 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 83
    Last Post: 06-05-2019, 00:12
  2. Παραπάνω κιλα-Ισως.χοντρή
    By Μελαχρινή in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-2017, 17:14
  3. φιλος η κατι παραπανω
    By Macgyver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 28-11-2015, 21:22
  4. 1.Οι υποτιθεμενοι <<Φιλοι>>---2.Ζηλια η κατι αλλο?
    By tzog33 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-06-2013, 22:54
  5. μπερδεμα με γνωστη ; ή κατι παραπανω ;
    By greek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2011, 06:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •