Φίλοι ή κάτι άλλο, ίσως και παραπάνω.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36

    Φίλοι ή κάτι άλλο, ίσως και παραπάνω.

    Γεια σας παιδιά, καινούριος εδώ στο φόρουμ με λένε Παναγιώτη και είμαι 18 χρόνων τώρα μόλις τα έκλεισα πρόσφατα πριν μια δυο εβδομάδες. Σε σχέση με άλλα παιδιά της ηλικίας μου, διαφέρω αρκετά είμαι "φυτό", ασχολούμαι με την μουσική παίζω καμία δεκαριά όργανα κυριολεκτικά όμως και από μικρός διαβάζω βιβλία και έχω μια τάση προς την θρησκεία και τον αποκρυφισμό. Τώρα, έχω μια πάρα πολύ καλή φιλία με μια κοπέλα εδώ και έξι χρόνια, ξέρω σχεδόν τα πάντα για αυτήν τι της αρέσει τι όχι και αυτή το ίδιο, απλά να σας ρωτήσω την γνώμη σας. Πριν τρία χρόνια, την γούσταρα και το είχε ανακαλύψει οπότε μου είχε πει ότι δεν με βλέπει σαν κάτι ερωτικό για τώρα. Από τότε απλά μιλάγαμε που και που, στέλναμε ασκήσεις ή διαβάσματα στον άλλο αν έλειπε κάνεις από το σχολείο μια μέρα, κάναμε μαζί και ένα ντουέτο μια φορά σε μια συναυλία (ναι και αυτή ασχολείται με μουσική όπως καταλάβατε) αυτά. Τώρα όμως, πριν κάνα χρόνο από τότε που βγήκαμε από το πρώτο λοκντάουν, είδα που άλλαξε λίγο η συμπεριφορά της απέναντι μου, δηλαδή μόλις μας άνοιξαν με ρώταγε πως της φαίνονται οι κάλτσες της και τέτοια αν της πάνε, μιλάγαμε πολύ σχεδόν κάθε μέρα και έχουμε πάει και μαζί δύο φορές για μπάνιο (συμμαθητές όπως καταλάβατε όλη η τάξη οπότε και αυτή). Εμένα όμως μου προέκυψε κάτι ξαφνικό το διάστημα Αύγουστο-Σεπτέμβριο σχετικά με την υγεία μου ήμουν σε νοσοκομείο (δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες) αυτή λοιπόν ξαφνικά με θυμήθηκε, μου έστελνε μηνύματα κάθε μέρα μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά, λέγαμε καληνύχτα και καλημέρα, μου έστελνε λεπτομέρειες από αυτήν όπως το αγαπημένο της τραγούδι, φωτογραφίες που ήταν κάπου ταξίδι, προσπαθούσε γενικά να με κάνει χαρούμενο και ταυτόχρονα να μάθει πιο πολλά για μένα, αγχώνονταν πολύ κάθε φορά που έκανα μια εξέταση και οι γονείς της είχαν και έχουν μια ιδιαίτερη συμπάθεια για μένα με αγαπούν πολύ. Συνεχίσαμε και μετά από αυτό το περιστατικό να μιλάμε ηλεκτρονικά βέβαια και επειδή για κάποιο διάστημα δεν πήγα σχολείο (είμαι και γ λυκείου

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36

    Φίλοι, κάτι παραπάνω ή κάτι άλλο ;

    τα υπόλοιπα εδώ διότι δεν χωράνε. (είμαι και γ λυκείου
    Last edited by Panos999; 20-04-2021 at 22:09. Reason: Και άλλες πληροφορίες

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    με ρώταγε ποτέ θα έρθω σχολείο και όλα αυτά. Μου είχε εκμυστηρευτεί ότι είναι ντροπαλή και δεν εκφράζει εύκολα αισθήματα. Εγώ λοιπόν μόλις γύρισα σχολείο μου είπε ότι έγινα κούκλος, αναστέναζε μπροστά μου που και που , σιγοτραγούδαγε κ.α. μετά επειδή μας έκλεισαν πάλι σε λοκντάουν δεν άντεξα της το είπα από μήνυμα ότι μου αρέσει και ότι ξέρω ότι δεν θέλει να κάνει κάτι μαζί μου λόγω Πανελληνίων, ότι λυπάμαι που δεν κατάφερα να κρατήσω την φιλία μας και τέτοια. Αυτή λοιπόν μου είπε να μην είμαι τόσο απαισιόδοξος, ότι δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου και να μην λυπάμαι έπειτα της είπα να μείνουμε φίλοι προς το παρόν και συμφώνησε. Της πήρα επίσης, για να καταλάβει ότι σοβαρά θα ήθελα σχέση μαζί της δώρο για τα Χριστούγεννα και τα γενέθλια της για πρώτη φορά και χάρηκε πάρα πολύ και έχουμε πολλά κοινά σαν άτομα παρόμοιους χαρακτήρες, ενδιαφέροντα, συμπεριφορά. Επίσης, με βοηθάει συνέχεια αν της ζητήσω κάτι, ανησυχεί ακόμα για μένα, με πειράζει μου κάνει που και που πλακίτσες, μια φορά της είχα πει κάτι και μου είχε βγάλει έξω την γλώσσα κοροϊδευτικά, μου ζητάει να της μάθω μπουζούκι ένα τραγούδι και μάλιστα με κοίταζε μια φορά κλεφτά ώστε να δω αν την προσέχω και αν θα την επιβράβευσω, μια φορά ήμουν με το φανελάκι και την έπιασα που με κοίταγε από μακριά, γενικά έρχεται κοντά μου. Αλλά το κακό είναι ότι δεν μπορώ να της πω για βόλτα διότι έχουμε διαβάσματα και οι δύο οπότε καταλαβαίνετε. Λοιπόν, πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω κίνηση ; Θέλω να πω το ξέρει και η ίδια ότι μου αρέσει βέβαια, αφού της το έχω πει αλλά δεν της το έχω πει και από κοντά μόνο από μηνύματα. Επίσης, που και που την έχω πει καλή μου, τάδε μου, γλυκιά μου και δεν μου έχει δείξει να την πειράζει και αυτή μερικές φορές με λέει τάδε μου. Και αν επίσης με βάση τα ενδιαφέροντα μου, δείχνω περίεργος σε σχέση με άλλα αγόρια ή όχι εγώ πάντως γενικά προσπαθώ να είμαι κουλ παρά το γεγονός ότι δεν ασχολούμαι με μηχανάκια, γκόμενες και το ότι είμαι κάπως πιο ώριμος.

  4. #4
    Οπως η θεά Κάλι έπαιζε τέσσερα όργανα με τα τέσσερα χέρια της, μακάρι να συνεχίσεις να παίζεις 10 όργανα έως ότου οι 144.000 πιστοί αναμετρηθούν στην κοιλάδα του Αρμαγεδώνα με τις στρατιές του Κτήνους.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Φίλε μου, δεν ξέρω αν αυτό είναι ειρωνικό ή έκπληκτο σχόλιο περί της ιδιότητας μου ως μουσικός αλλά σου προτείνω να διαβάσεις όλο το ποστ προσεκτικά από την αρχή και να έχω μια σχετική απάντηση σε ευχαριστώ πολύ.

  6. #6
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Φίλε μου, δεν ξέρω αν αυτό είναι ειρωνικό ή έκπληκτο σχόλιο περί της ιδιότητας μου ως μουσικός αλλά σου προτείνω να διαβάσεις όλο το ποστ προσεκτικά από την αρχή και να έχω μια σχετική απάντηση σε ευχαριστώ πολύ.
    Φίλε μου είναι καταρχήν περιέχει έκπληξη το σχόλιο, γιατί παίζεις 10 όργανα και ταυτόχρονα ασχολείσαι με τον αποκρυφισμό, ο οποίος με συναρπάζει.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Αλήθεια ; Εμείς φίλε έχουμε να πούμε πολλά. Θα ήθελα όμως μια συμβουλή και για τη κοπέλα.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Αλήθεια ; Εμείς φίλε έχουμε να πούμε πολλά. Θα ήθελα όμως μια συμβουλή και για τη κοπέλα.
    Παίξε το καλύτερο όργανο σου και μίλησε της για το Αιγυπτιακό βιβλίο των νεκρών.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Σίγουρα ρε φίλε πέφτουν με αυτά ; Πλάκα πλάκα ξέρει ότι ασχολούμαι με μαγεία και χθες που έβρεχε με το τουλούμι μου είπε να κάνω κανένα τελετουργικό να σταματήσει έκανα λοιπόν Lesser Banishing ritual of th Pentagram, τελετουργικό του Αγέννητου (Ritual of the Bornless One), αρκετά barbarous names σχετικά με την Σελήνη που κυβερνούσε χθες πάλι LBRP και τέλος. Και όντως σταμάτησε. Και έλεγε σήμερα σύμπτωση. Χαχα ας γελάσω. Επίσης, για ποιο λόγο φίλε την αιγυπτιακή Βίβλο των νεκρών ; Υπάρχουν πολύ πιο σαγηνευτικά κείμενα. Επίσης όντως τώρα χωρίς πλάκα θέλω συμβουλή με βάση όλα αυτά. Να μείνω κοντά της σαν φίλος όπως κάνω με την ελπίδα ότι ίσως αλλάξει μυαλά ;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    ξεχνα ολες τις λεπτομερεις που μας εγραψες και μην προσπαθεις να τις αποκωδικοποιησεις.
    καποια στιγμη που θα ειστε κοντα δοκιμασε να τη φιλησεις.οχι επιθετικα, απλα θα πλησιασεις κοντα στα χειλη της οσο την αγγιζεις και θα αφησεις αυτην να κανει την συνεχεια εαν θελει.
    μην την ξαναρωτησεις πραγματα του τυπου θελεις να τα φτιαξουμε και τετοια παιδικα.
    μην ξεχνας οτι στην ηλικια σου εσυ θελεις ενα κοριτσι για σχεση αλλα στην ηλικια της ολες θελουν εναν αντρα για σχεση

    τελος μην ξαναπιστεψεις γυναικα που σου λεει οτι θελει να μαθει μπουζουκι. δεν υπαρχει τετοια γυναικα στον κοσμο

  11. #11
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Σίγουρα ρε φίλε πέφτουν με αυτά ; Πλάκα πλάκα ξέρει ότι ασχολούμαι με μαγεία και χθες που έβρεχε με το τουλούμι μου είπε να κάνω κανένα τελετουργικό να σταματήσει έκανα λοιπόν Lesser Banishing ritual of th Pentagram, τελετουργικό του Αγέννητου (Ritual of the Bornless One), αρκετά barbarous names σχετικά με την Σελήνη που κυβερνούσε χθες πάλι LBRP και τέλος. Και όντως σταμάτησε. Και έλεγε σήμερα σύμπτωση. Χαχα ας γελάσω. Επίσης, για ποιο λόγο φίλε την αιγυπτιακή Βίβλο των νεκρών ; Υπάρχουν πολύ πιο σαγηνευτικά κείμενα. Επίσης όντως τώρα χωρίς πλάκα θέλω συμβουλή με βάση όλα αυτά. Να μείνω κοντά της σαν φίλος όπως κάνω με την ελπίδα ότι ίσως αλλάξει μυαλά ;
    Θα μείνεις έκπληκτος όταν καταλάβεις πόσες καυλώνουν με τους αστερισμούς και τα δακτυλίδια του Κρόνου. Καλού κακού δες και κανένα master chef και πάρε ένα μπουκάλι Δυό Ελιές, για να υπάρχει ένα plan b.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    MasterChef βλέπει και αυτή και εγώ έβλεπα παλιά επίσης που συναντώνται οι αστερισμοί και τα δακτυλίδια του Κρόνου στην Αιγυπτιακή Βίβλο των νεκρών ; Από ότι ξέρω περιέχει ψαλμούς, οδηγίες και ύμνους προς τους θεούς. Πες μου που ακριβώς το λέει. Επίσης την γνώμη σου για τo ritual of the Bornless One.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    What ? Τότε γιατί μου έλεγε να της μάθω τον Ζορμπά (που όντως της τον έμαθα παρεπιπτόντως) ; Μήπως ήταν απλά δικαιολογία ώστε να έρθει κοντά μου ;

  14. #14
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    MasterChef βλέπει και αυτή και εγώ έβλεπα παλιά επίσης που συναντώνται οι αστερισμοί και τα δακτυλίδια του Κρόνου στην Αιγυπτιακή Βίβλο των νεκρών ; Από ότι ξέρω περιέχει ψαλμούς, οδηγίες και ύμνους προς τους θεούς. Πες μου που ακριβώς το λέει. Επίσης την γνώμη σου για τo ritual of the Bornless One.
    Δεν έχω καμία γνώμη για αυτό το ritual, δεν ξέρω τι είναι. Επίσης δεν ξέρω που συναντιούνται οι αστερισμοί με το βιβλίο των νεκρών.
    Ξέρω σίγουρα ότι αξίζει ο Παναγιώτης γιατί έδεσε το μάνγκο με το σκουμπρί πολύ πρωτότυπα σε ένα πιάτο, κατά τη γνώμη μου εμπνευσμένο και το καρέ αρνιού σε κρέμα από κουνουπίδι και παρμεζάνα για κυρίως ήταν πολύ καλό.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, οτι το σταματημα της βροχης ηταν συμπτωματικο.
    μεγαλη απογοητευση, νεα παιδια να πιστευουν τετοιες βλακειες το 2021.
    η φιλη σου ειναι πιο εξυπνη...

    απο αυτα που λες, φαινεται η κοπελα να ενδιαφερεται ερωτικα για σενα. ασε τις σολομωνικες και τις σαχλαμαρες, γιατι αν δεν συμφωνει με τετοια σκεπτικα, θα την απομακρυνεις αντι να την προελκυσεις, και πλησιασε την ερωτικα.
    επισης, ασε τα "φιλικα". τα φιικα, καλα ηταν μεχρι τωρα που εισασταν μικροι. αν συνεχισεις με τα φιλικα και μπεις friendzone, δεν βγαινεις απο εκει, ευκολα.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ενθουσιασμος ή κάτι παραπάνω?
    By panos19 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 83
    Last Post: 06-05-2019, 00:12
  2. Παραπάνω κιλα-Ισως.χοντρή
    By Μελαχρινή in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-2017, 17:14
  3. φιλος η κατι παραπανω
    By Macgyver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 28-11-2015, 21:22
  4. 1.Οι υποτιθεμενοι <<Φιλοι>>---2.Ζηλια η κατι αλλο?
    By tzog33 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-06-2013, 22:54
  5. μπερδεμα με γνωστη ; ή κατι παραπανω ;
    By greek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2011, 06:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •