Φίλοι ή κάτι άλλο, ίσως και παραπάνω. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Ειλικρινα οταν διαβαζω τετοια μηνύματα πραγματικα απογοητεύομαι ..

    Πως ειναι δυνατόν ενα παιδι σαν και εσενα να πιστευεις σε ολα αυτα ή μαλλον τι φλασια εφαγες και το γυρισες εκει ?
    Γιατι φλασιες και κολλήματα τρωτε εσεις, ειδικα αν μου πεις οτι παιζει ρολο και η μουσικη που ασχολεισαι ..Ενταξει τοτε καταλαβαινω που κυμαίνεσαι ..Ξερω ...

    Οσο για την κοπελα ζειτε ακριβως οπως ολοι οι έφηβοι .Ανετα υπαρχει αυτη η σχεση αναμεσα σε ενα αγορι και ενα κοριτσι που εχουν κοινα ενδιαφέροντα και νοιώθουν πολυ καλα μαζι .
    Πολλες φιλικες σχεσεις οχι μονο σε παιδια της ηλικιας σας αλλα και μεγαλυτερες ειναι ετσι .Δεν προϋποθέτει παντα οτι υπαρχει μόνο το ερωτικο ..

    Τις προσφωνήσεις δηλαδη που μας ειπες εσυ τις λες μονο σε μια κοπελα που εχεις ερωτικό ενδιαφερων απεναντι της?
    Δεν τα λες σε εναν ανθρωπο που ειναι φιλος -αδελφος που λενε? Καλα εσεις εκει τον αδελφο τον λετε μ@λ@κ@ ,αλλα λεμε τώρα ...

    Μπορει η κοπελα να ενδιαφερεται μπορει ομως να σε θεωρει και ενα πολυ καλο της φιλαράκι .Ποσες φορες εχουμε κοιμηθεί παρεες στις ηλικες σας και ποσες φορες πηγαμε διακοπες και κανεμε μπανιο μαζι με πραγμαικους φιλους και συμπεριφερομασταν λες και ειμασταν ζευγαρια ..
    Το ενα δεν αναιρει το αλλο.
    Ζησε την τωρινη κατσταση και ασε τον χρονο να σου δειξει τι θα κανεις ..
    Μπορει οταν μπορεσετε και συναντηθείτε να σου δείξει οτι θέλει πλέον και κάτι παραπάνω ,ενα φιλι το οτιδηποτε .
    Ασε την γλωσσα του δικου της σωματος να σε παει .Αλλωστε τα παιδια της ηλικίας σας πλέον αγόρια κορίτσια δεν κολλάτε αν γουστάρετε κάτι το παίρνετε


    Κοψε λιγακι ομως τα περ μαγειας και χαζομαρες γιατι πλακα πλκα μπορει να την τρομαξεις κιολλας αι να μην θελει μετα και αυτη ουτε καλημερα να σου λεει ..Περιεργες ηλικιες ,γνωριζω οτι πειραματιζεστε σε πολλα αλλα με μετρο ολα ετσι ?
    Μην καψουμε κανα εγλεφαλικο κυταρρο και καταντησουμε οπως αλλους που βλεπουμε ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    λοιπον θα σου πω προσωπικη ιστορια, αναλογη.
    ειμασταν πολυ φιλοι απο φροντιστηριο με ενα αγορι, απο οταν ειμασταν 15 χρονων.
    εκτος απο φροντιστηριο, βγαιναμε συνεχεια, καναμε και κοινες παρεες και διαφορα. ειχαμε και φλερτακια με αλλους ο καθενας και εμταξυ μας, μονο φιλοι. παντα επαιζαν αστειακια και υπονοουμενα, αλλα δενε ιχε γινει τπτ αλλο. μου αρεσε κιολας, αλλα δεν θα εκανα ποτε το πρωτο βημα. δεν τραβουσα ζορι, αλλα μου αρεσε. αν το επιχειρουσε δηλαδη, δεν θα ελεγα οχι.
    πηγαμε ετσι μεχρι τα 20, που καναμε διαφορετικες σπουδες και χαθηκαμε. εκεινος εκανε και εμταπτυχιακο εξω και οταν γυρισε ξαναβρεθηκαμε.
    δλδ περιπου στα 25-27. εγω ειχα τοτε την πρωτη μου σοβαρη σχεση. μου την επεσε ενα βραδυ που καναμε μαζι μοναχικα χριστουγεννα ( ο δικος μου ηταν φανταρος) πηγε να με φιλησει υπο το φως των κεριων. δεν ανταποκριθηκα φυσικα. ουτε ειχα σκεφτει ποτε οτι με σκεφτοταν ε ρωτικα.
    αν το ειχε κανει στα 18, μπορει να ειμασταν μαζι.(δεν ξερουμε για ποσο, λεμε τωρα...).

  3. #18
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Αγαπητέ remedy, πως κατάλαβες ότι ενδιαφέρεται ερωτικά για μένα ; Marillou, την φλασιά που έφαγα και γύρισα στην μαγεία ήταν όταν ανακάλυψα ότι η πίστη μας, η Ορθόδοξη Χριστιανική και η Εκκλησία έχει πολλά κοινά με παγανιστικές θρησκείες και ότι γενικά είναι ένα μαγαζάκι και είσαι σίγουρος remedy ότι πρέπει να κάνω κίνηση ;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Αγαπητέ remedy, πως κατάλαβες ότι ενδιαφέρεται ερωτικά για μένα ; Marillou, την φλασιά που έφαγα και γύρισα στην μαγεία ήταν όταν ανακάλυψα ότι η πίστη μας, η Ορθόδοξη Χριστιανική και η Εκκλησία έχει πολλά κοινά με παγανιστικές θρησκείες και ότι γενικά είναι ένα μαγαζάκι και είσαι σίγουρος remedy ότι πρέπει να κάνω κίνηση ;
    Οπότε από το μαγαζάκι διάλεξες το παραμαγαζο..
    Φαντάζομαι λόγο ηλικίας δεν πρόλαβες να ψαχτεις και με άλλα δόγματα ή θρησκείες για να δεις αν κάποια άλλη κουμπώνει στα θέλω σου και στις φυσιολογικές σου νεανικές ανησυχίες,πηγές κατευθείαν εκεί ..

    Μικρός είσαι ακόμα ,έχεις να μαθεις αρκετά ακόμα και για άλλες θρησκείες και για πολλά ακόμα ..
    Κράτα μικρό καλάθι για όλα ,για τα πάντα όμως ,γιατί η αλήθεια βρίσκεται κάπου στην μέση ...

    Στην μαύρη μαγεία δεν είναι όμως και θα το ανακαλύψεις ,όπως το ανακάλυψε και ένας πολύ δικός μου άνθρωπος που ακόμα προσπαθεί να μαζέψει το μυαλό του από αυτά που έζησε και βίωσε μέσα από αυτή ..

    Τον νου σου απλά με αυτό που πειραματίζεται το μυαλό σου ακόμα
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #20
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Δεν ασχολούμαι με μαύρη είναι κακία για μένα . Πιο πολύ με λευκή και Καμπάλα διότι έχουν μείνει ακόμα μέσα μου κατάλοιπα της χριστιανικής εντολής αγαπάτε αλλήλους

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Δεν ασχολούμαι με μαύρη είναι κακία για μένα . Πιο πολύ με λευκή και Καμπάλα διότι έχουν μείνει ακόμα μέσα μου κατάλοιπα της χριστιανικής εντολής αγαπάτε αλλήλους
    Πειραματισου ελεύθερα μικρός είσαι ακόμα ,κάποια στιγμή θα βρεις και εσύ τι σου ταιριάζει ,άλλωστε σου είπα η αλήθεια για όλα αυτά ειναι κάπου στην μέση ,ποτέ προς μια κατεύθυνση οποία να είναι αυτή ,όπως και να λέγεται ..

    Προς το παρόν ζήσε όπως πρέπει την ηλικία σου έξω από αυτά .
    Ζήσε τον έρωτα και αυτό το παιχνίδι και μην κολλάς πουθενά .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #22
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Καταρχάς που το ξέρεις ότι με γουστάρει ; Δεν την έχω φιλήσει καν ούτε με έχει φιλήσει αλλά όταν είχα φάει αυτήν την "ψιλοπόρτα" τα Χριστούγεννα είχε χαρεί πάρα πολύ με το δώρο. Αυτό πως το εκλαμβάνεις. Και το ότι επίσης είμαι να μην είμαι απαισιόδοξος.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μου αρεσε κιολας, αλλα δεν θα εκανα ποτε το πρωτο βημα. δεν τραβουσα ζορι, αλλα μου αρεσε. αν το επιχειρουσε δηλαδη, δεν θα ελεγα οχι.
    .
    συμφορουμιτισα δεν εντυπωσιαζομαστε!!


    ποτε δεν πηγε η γλαστρα για ποτισμα στο ποτιστηρι
    παντα το ποτιστηρι παει στην γλαστρα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    ΥΓ
    με το φυτο...................

  10. #25
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Αγαπητή Remedy, δεν απάντησες στο ερώτημα μου. Πως είσαι τόσο σίγουρη ότι με βλέπει ερωτικά ; Με βάση τι από όλα αυτά που έγραψα ;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Καταρχάς που το ξέρεις ότι με γουστάρει ; Δεν την έχω φιλήσει καν ούτε με έχει φιλήσει αλλά όταν είχα φάει αυτήν την "ψιλοπόρτα" τα Χριστούγεννα είχε χαρεί πάρα πολύ με το δώρο. Αυτό πως το εκλαμβάνεις. Και το ότι επίσης είμαι να μην είμαι απαισιόδοξος.
    Είπα εγώ ότι σε γουστάρει ?

    Να κάνεις παιχνίδι είπα χωρίς δεύτερες και τρίτες σκεψεις ..
    Αν δεν θες να κάνεις παιχνίδι ,ρωτά της στα ίσια ..
    Γουστάρεις να το πάμε ένα βήμα παρακάτω η απλά θέλεις να το αφήσουμε έτσι ?

    Πιτσιρίκια είστε ακόμα ,αν δεν πειραματιστείς τώρα στο πώς θα συμπεριφέρεσαι στις σχέσεις σου ποτέ θα το κάνεις ?
    Και ήττα να φας τι έγινε ?


    Με τα λόγια κτίζεις ανωγεια και κατωγεια το ξέρεις ?
    Υποθέσεις απλά κάνεις
    .
    Αν δεν προχωρήσεις δεν θα μάθεις ποτέ ..
    Το θέμα ειναι σύ να μάθεις και όχι εμείς να κάνουμε υποθέσεις ..

    Σου λέμε τον τρόπο από εκεί και πέρα είναι δυνατόν κάποιος άσχετος από ένα γραπτό λόγο να προβλέψει αν ο άλλος σε θέλει ή όχι ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Αγαπητή Remedy, δεν απάντησες στο ερώτημα μου. Πως είσαι τόσο σίγουρη ότι με βλέπει ερωτικά ; Με βάση τι από όλα αυτά που έγραψα ;

    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Αγαπητέ remedy, πως κατάλαβες ότι ενδιαφέρεται ερωτικά για μένα ; Marillou, την φλασιά που έφαγα και γύρισα στην μαγεία ήταν όταν ανακάλυψα ότι η πίστη μας, η Ορθόδοξη Χριστιανική και η Εκκλησία έχει πολλά κοινά με παγανιστικές θρησκείες και ότι γενικά είναι ένα μαγαζάκι και είσαι σίγουρος remedy ότι πρέπει να κάνω κίνηση ;
    δεν ειπα ποτε οτι ειμαι σιγουρη.
    σιγουρος ειναι μονο ο θανατος και η εφορια...
    ειπα οτι εγω, αυτο το συμπερασμα βγαζω απο το γεγονος οτι αρχισε να σου πεταει κολακειες , να σου λεει ποσο ομορφυνες, να αναστεναζει, να ξεκαθαριζει οτι ειναι συνεσταλμενη, κλπ
    αυτο δεν σημαινει οτι ειναι σιγουρο.

    αλλα ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι πρεπει να κανεις κινηση, οχι επειδη ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι ερωτευμενη, αλλα επειδη υπαρχουν ελπιδες να σε θελει, κι επειδη πρεπει να τολμας να διεκδικεις τις σχεσεις που θελεις στην ζωη σου, ακομα κι αν αποτυχεις.
    κι οχι να μαραζωνεις σε ενα friendzone για χρονια, απο φοβο για την απορριψη.

  13. #28
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    36
    Και πως υπάρχουν ελπίδες ότι με θέλει ; Τελικά πρέπει όντως να κανω κίνηση ;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Και πως υπάρχουν ελπίδες ότι με θέλει ; Τελικά πρέπει όντως να κανω κίνηση ;
    τυπε πιασε μια κολλα χαρτι και γραψε 1000 φορες οτι εισαι μυξας.
    οταν το αποδεχτεις και το εμπεδωσεις θα βρεις τον τροπο απο μονος σου για να σταματησεις να ειναι μυξας και δεν θα κανεις τετοια ανοητα ερωτηματα.
    το καλο με εσενα ειναι οτι εισαι μικρος και πιστευω οτι θα τα καταφερεις να προσαρμοστεις σχετικα ευκολα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Panos999 View Post
    Και πως υπάρχουν ελπίδες ότι με θέλει ; Τελικά πρέπει όντως να κανω κίνηση ;
    και γιατι να μην υπαρχουν ελπιδες; ναι, πρεπει να κανεις κινηση.


    την κολοκυθια θα παιξουμε ρε πανο;
    εμεις, την γνωμη μας λεμε. εσυ, ο,τι θελεις, κανε..

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ενθουσιασμος ή κάτι παραπάνω?
    By panos19 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 83
    Last Post: 06-05-2019, 00:12
  2. Παραπάνω κιλα-Ισως.χοντρή
    By Μελαχρινή in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-2017, 17:14
  3. φιλος η κατι παραπανω
    By Macgyver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 28-11-2015, 21:22
  4. 1.Οι υποτιθεμενοι <<Φιλοι>>---2.Ζηλια η κατι αλλο?
    By tzog33 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-06-2013, 22:54
  5. μπερδεμα με γνωστη ; ή κατι παραπανω ;
    By greek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2011, 06:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •