Παρενέργειες.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    269

    Παρενέργειες.....

    21η μέρα που παίρνω ένα ladose των 20 το πρωί. Το ξεκίνησα τις πρώτες 7 μέρες μισό χάπι και από εκεί και πέρα ολόκληρο. Επισης παίρνω μισό xanax των 0,5 το πρωί μαζί με το ladose και 1 ολόκληρο το βράδυ μαζί με μισό remeron λόγω αϋπνίας.
    Νομιζω έχει επηρεαστεί και μειωθεί η συχνότητα της ούρησης και της αφόδευσης. Επίσης έχει επηρεαστεί η όρεξη μου για φαγητό, τρώω σχεδόν μηχανικά επειδη πρέπει, και το ίδιο γίνεται ακόμη και με την κατανάλωση υγρών. Μερικές φορές καταπίνω νερό με το ζόρι.
    Ακόμη έχω ανάπτυξη μια υπερευαισθησια σε θερμοκρασίες που γενικά πριν δεν κρυωνα, έχω συχνά ρίγος, όχι δεν είμαι κρυωμενος ή άρρωστος.
    Έχετε νιώσει κάνεις αυτές παρενέργειες - συμπτώματα; Θα το συζητήσω και με τον γιατρό μου εννοείται απλά θα ήθελα να δω αν είμαι ο μόνος που τα αντιμετωπίζω αυτά με το ladose.... (και λέω ladose γιατί υποτίθεται το remeron το παίρνω σε μικρή δόση για την αϋπνία και επίσης έχει επικρατήσει ότι το remeron ίσα ίσα αυξάνει την όρεξη γενικά).

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Πρωτα απο ολα μπραβω σου που ξεκινησες την χωρηγιση σου ,και παιρνεις τα φαρμακα σου σωστα,οπως δλδ σου ειπε ο γιατρος!
    Οπως θα γνωριζεις λογικα η ψυχειατρικη επειδη δεν ειναι ορθωπεδικη, η πνευμολογια ωστε να μπορουν με ακτυνογρφιες να δουν το προβλημα κι αναλωγος να πραξουν , σε εμας πρεπει να ψαξει ο γιατρος αλλα κι να καταλαβει απο τα συμπτωματα μας! για αυτο πρεπει να του δειξουμε εμπυστοσυνη και υπομονη ! αφου ενδεχετε καποιο φαρμακο να μην κανει στον δικο μου οργανισμο για παραδηγμα,με την ιδια ασθενια, αλλα να κανει σε καποιον αλλον,ετσι πρεπει να εχουμε υπομωνη! Επισης πρεπει να δειξουμε δυο φορες υπομωνη αφου τα φαρμακα αυτα συνηθως θελουν πανω απο 2 βδομαδες για να αρχησουν να δρασουν!
    Συγκεκριμενα ,για την ουσια που λες την φλουεξιτινη δεν θυμαμαι να την εχω παρει! αρα δεν μπορω να σου καταθεσω συγκεκριμενη εμπειρια.
    Απο την αλλη το χαναχ το εχω παρει αρκετες φορες και σε πολυ μεγαλητερες ποσωτητες αλλα δεν θυμαμαι να ειχα καποια απο τις παρενεργειες που γραφεις.
    Η ουσια οπου μου θυμιζει πολυ τα οσα γραφεις ειναι η ολταζαπινη. Αλλα και παλυ με τον καιρο τη συνυθησα.
    Ευχομαι να παραμηνεις στθερος στην αποφσηστικοτητα σου!!να μη τα παρατησεις εαν τυχη να ργει λιγακι η αλλαγη, να νη ντρεπεσαι τον γιατρο ,να του αναφαιρεις δλδ καθετι που νομιζεις οτι ειναι παραξενο.
    Τχυαν αναρωση σου ευχομαι φιλεμου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    269
    giorgos panou ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά. Και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο.

Similar Threads

  1. παρενεργειες φαρμακων
    By hlias1988 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 25
    Last Post: 02-08-2020, 18:30
  2. ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ
    By Μαρία12 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 21-03-2020, 23:29
  3. Παρενέργειες!!!
    By fratello in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-11-2013, 13:07
  4. Παρενέργειες ή όχι;
    By Venidos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 08-06-2013, 03:46
  5. ΙΔΨ - Lyrica - Παρενέργειες
    By laelia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 12-09-2011, 16:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •