Δεν το αντεχω αλλο πια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    Δεν το αντεχω αλλο πια.

    Παιδια και προχθες και σημερα κρηση πανικου.Και πριν μια ε=βδομαδα τα ιδια.δλδ τι σκατα περνω τα φαρμακα?με εχει γονατησει το ριμαδι.οκ τα εχω κανει ολα .εχω αποδεκτη οτι πασχω απο διαταραχη πανικου κ οτι δεν θα πεθανω ουτε θα τρελλαθω.Εχω βρει δουλεια,κανω γυμναστικη,εχω παρεες περναω υπεροχα.Μπορειτε να μου πειτε γιατι συνεχιζει να με χτυπαει ανελειτα αυτος ο διαολο δαιμονας?Πηγα να κοιμηθω η αμοιρη και αμεσως ετρεξα τουαλτε και αδιασα το εντερο μου,προσπαθησα να κσαπλοσω ,.με επιασε τρομερη δυσπνια η καρδια μ χτυπαγε γρηγορα και συνατα.Δηλαδι τι αλλο πρεπει να κανω για να ζησω επιτελους να ανθρωπος και εγω?Και τι δεν θα εδινα για την ζωη π ειχα πριν με βρει αυτο το πραγμα.Η γιατρος μ ειπε να περνω ζανξ σε πολυ δυσκολες στιγμες.Πανω π το ελατωσα και το εκοψασε 20 μερες και λιγοτερο παλυ πηρα πριν λιγο.ε δεν γινοταν αλλιως.ενιωθα σαν να επαθα και νευρικο κλονισμο μαζι.μου ερχοταν να τεντοθω μεχρι να διαλισω.ελεος!!!!αν ειναι δυνατον.τι εχω κανει να υποφερω τοσο?σκοτωσα κανεναν,τι?εχω αρχισει κ απελπιζομαι πραγματικα.ΑΙΣΤΑ ΔΙΑΛΑ ΓΙΑ ΚΡΗΣΕΙΣ!!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    13
    ας τα να πανε , σε καταλαβαινω αν κι εγω ειμαι στην αρχη ακομα γιατι το εχω 2-3 μηνες . Εγω όμως βρισκομαι στην φαση που δεν περναω και καλα γιατι εχω κλειστεί μεσα . Εσυ τουλαχιστον περνας καλα απτι λες με τις παρέες σου . Δεν ξερω επειδη ειμαι <<νέος >> στο πρόβλημα τι να σε συμβουλεψω , παντως αποτι μου χουν πει αυτο ειδικα αν περνεις φαρμακο , κανει ενα κλικ και εξφανιζετε. Οπότε ήλπιζε σε αυτο το κλικ , δεν ξερω τι αλλο να σου πω προς το παρων .

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    κανενα κλικ δεν κανουν τα φαρμακα.ειναι προσωρηνη λυση.πρεπει λενε να κανουμε κ πραγματα για τον ευατο μας,να αλαξομε πραγματα π μας δυσαρεστουνε κλπ.εγω ολα τα εκανα αλλα και παλυ δεν μ φευγει το ριμαδι.απλα σταματησα να μιλαω με την ψυχολογο μου.αλλα απο οτι μ ελεγε με συνβουλευε για πραγματ π ειδη τα ηξερα και τα αλαζα.οποτε υπεθεσα δεν χριαζεται να πηγενω πλεον.αχ να ναι καλα τα ζαναξ π πηρα και συνηλθα λιγο.αλιως θα χτυπιομουν σαν χταποδι.λολ
    ωρες ωρες λεω μηπως πραγματι εχω καπιο οργανικο προβλημα?βγαζω κ φρονημητες....ακομα.και μ ειχε πει οδοντιατρος οτι επειδη εχω μικρες σιαγονες οταν θα βγουνε θα χριαστω γναθογειρουργο να μου ανοιξει τα ουλα.δεν θελω να μ δημιουργιθει πργματηκο προβλημα κ να πυστευω οτι και αυτο ειναι απο τις κρησεις πανικου.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    13
    χαχα , αντε μην βγω εξω τωρα και σπασω κανα φαρμακειο να προμηθευτω με ξαναξ χωρις ιατρικη συνταγη χωρις τιποτα . Μην μου λες τετοια τωρα

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Χωρις ιατρικη συνταγη δεν το δινουνε.και εινε μερικοι γιατροι π το γραφουν μονο.ειναι ειδικη συνταγη γιατι απο τι καταλαβα ειναι κατι σαν ελαφρι ηρεμιστικο το ζαναξ.Μια συνβουλη---> ποτε μην παιζεις με τα φαρμακα μονος.παντα συνφωνα με την συνβουλη του γιατρου σου να περνεις φαρμακα.δεν παιζουμε με αυτα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    13
    καλα ναι εννοειται αυτο. Εγω ετσι κι αλλιως ειμαι φοβιτσιαρης πολύ με αυτα , δεν θα επαιρνα κατι με δικη μου πρωτοβουλια . Παντα με εντολη γιατρου . Ο γιατρος που πηγα και μου εδωσε τα Inderal μου ειπε οτι αν δεν μου περασει θα μου δωσει καποια που λεγονται Seroxat . Εμενα ειχε και ο πατερας μου κρισεις πανικου και με τα seroxat του περασε εντελως και μου ειπε οτι λογω dna μαλλον θα εχουν αποτελεσματικοτητα και σε μενα . Ξερω γω τωρα , τι να πω

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Και μενα ο δικος μου ειχε και εχει απο 25 χρονων.τωρα ειναι 58 χρονων κα ακομα υποφερει αλλα δεν το παραδεχετε,οταν ηταν 25 ειχε σπαστικη κολιτηδα και ετρεχε σε ψυχιατρους.μια φορα του κανανε ενεσει στεντον.δεν ξερω τι ειναι αυτο αλλα εχω ακουσει ειναι βαρυ ηρεμιστικο.δεν το παραδεχεται ρε παιδια ομως.εγω τον βλεπω και εχει κ αγοραφοβια.εχει συνεχια νευροπονους οπως εγω,και οταν ειναι μεσα ε αυτοκινητο και σε κινησει ειναι στη τσητα,τον λουζει κρυιος υδρωτας κλπ.αλλα δεν τον πιανουν κρισεις πανικου ομως.καμια φορα του λεω οτι αυτος φταιει π κληρωνομισα το αγχος του.
    καλα οταν περνω ζαναξ παντα μετα με πιανει λογοδιαροια χιχιχιχι.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    13
    παντως να ξερεις οτι παιζει πολύ να το κληρωνομισαμε απο τους γονεις μας . Εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι κατα μεγαλη πιθανοτητα το κληρονομισα απο τον πατερα μου . Χεχε κι εγω πολλες φορες του χω ριξει την ευθυνη , οτι απο σενα το απεκτησα και τετοια και τσαντιζεται ! Εσυ γενικα περα απο τον πανικο , εισαι αγχωδης ? Η εισαι χαλάρη ?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Ειμαι πολυ αγχωδης νομιζω.Δεν το καταλαβενα ομως.Εγω εχω περασει και μεγαλα λουκια ομως.Και τωρα π γραφω εδω και ζω θαυμα ειναι.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    13
    Κι εγω απόσο με θυμάμαι είμαι αρκετα αγχωδης απο μικρός . Πανικουλα επειδη αυριο εχω πολύ πρωινό ξυπνημα λόγω δουλειάς θα σε καληνυχτίσω . Σ ευχαριστω πολύ που μου απάντησες και μοιραστηκες καποιες απο τις εμπειριες σου στο θεμα , μου εκανες πολύ καλό να σαι καλά . Εγω σημερα ανακαλυψα το forum και θα μπαινω συνεχεια απο αυριο . Θα ξαναμιλησουμε αν ειναι αυριο , καληχύχτα και μη μασάς . Bye

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Καληνυκτα.Και εγω απο τοτε π το ανακαλυψα μ προσφερουν τα παιδια εδω τρομερη βοηθεια .να ναι καλα ολοι τους.δεν ξερω τι θα εκανα αν δεν υπηρχε αυτο το φορουμ.μου δινει μεγαλη δυναμη κ κουραγιο ,κιας απελπιζομαι καμα φορα.
    Εγω αγχωνομαι και για ακτι αλλο.Ας πουμε οταν δω εναν γνωστο ειμαι σε δειλημα αν τον χερετησω πρωτη η να περιμενω να με χερετησει αυτος πρωτα,και οταν σηζηταω με φιλες μιλαω με τρομερη ενταση πολες φορες κ δεν ξερω γιατι.σαν να φοβαμαι οτι θα πω μαλακια και θα πεσω στα ματια τους,

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8
    panikoula ithela na sou pw na min apelpizesai toso zw kai gw tin idia katastasi kai exw erthei kai gw apeires fores se apelpisia anarwtiontas an ekana kati kako .autos o tropos antimetwpisis den einai swstos giati rixneis euthunes ston eauto sou pou den uparxoun .

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    και τι να σκευτω,τι να κανω?ολα μου πανε καλα γιατι με τυρραναει ετσι η διαταραχη πανικου?1,5 χρονο με βασανιζει.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    και επειδη με επιασε παλι δια---α και παει sημερα παλυ να με πιασei κρηση πηρα παλi ζαναξ.ε τι να κανω?καθε meρα δεν το αντεχω αυτο το βιολι.αυριο θα κλεισω ραντευου και με ψυχιατρο κ με ψυχολογο να ξεκινησω ψυχοθεραπεια.τι δεν κανω σωστα και δεν μου φευγουν οι κρησεις?δουλευω,ολη μερα ειμαι εξω,ολα πανε ρολοι στην ζωη μου εχω χχρηματα .και οποτε ερχεται το βραδι με πιανει κρηση.εχω προσεξει οτι την βδομαδα εχω τουλαχιστο 2 κρησεις πανικου.δλδ 8 τον μηνα περιπου.και περνω και φαρμακα!!!!grrrrrrrrrrr

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    παλι σημερα κρηση πανικου.ελεος πια.εκει π οιμομουνα πεταχτηκα τρομαγμενη με ταχικαρδια.δεν το παλυεω.μερα παραμερα με πιανει κρηση.τι να κανω δεν ξερω πια/ειναι 3 το βραδι και υποφερω απο αλλη μια κριση.ξαπλωσα κοντα στον γιο μ που αλλες φορες με ηρεμουσε αλλα σημερα τπτ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •